Dodaj do ulubionych

problem z adresem IP

27.12.09, 16:58
Witam
Mam Laptop z Windowsem 7. I ostatnio zauważyłam problem który
pojawia się gdy wyloguje komp. lub daje w stan uśpienia. Mianowicie
pojawia się komunikat z brakiem dostępu do internetu. Oraz komunikat
System wykrył konflikt adresów IP.Inny komputer w tej sieci ma taki
sam adres IP. Ale gdy się wyłączy komp i uruchomi ponownie jest już
poprawna sytuacja. Jak się zamyka system też potem jest poprawny
dostęp do internetu. Problem jest tylko przy uśpieniu systemu lub
wylogowaniu.
Co może być tego przyczyną?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: smutas Re: problem z adresem IP IP: *.dsl.bell.ca 27.12.09, 17:51
      jesli laczysz sie z internetem po kablu ethernet a WiFi masz wlaczony to moze
      byc powod ww. komunikatow. Rozwiazanie - wylacz WiFi.

      Inny powod to jesli laczysz sie bezprzewodowo to najprawdopodobniej gzies w
      poblizu jest atywna inna siec o tej samej nazwie dzilajaca na tym samym kanale
      co twoja. Rozwiazanie: zmien nazwe sieci i kanal na ktorym dziala. Upewnij sie,
      ze polaczenie jest szyfrowane.
      • karinaz Re: problem z adresem IP 27.12.09, 19:45
        internet mam stacjonarny, osiedlowa sieć. Więc po kablu ale nie wiem
        czy ethernet.
        A jak sprawdzić czy jest włączony WiFi, lub jak go ewentualnie
        wyłączyć

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka