Dodaj do ulubionych

Fatum nad CEPiK

06.11.05, 18:59
No, zobaczymy, jak się krzykacz - Ziobro z tym upora. Jak kolega Wasserman
upora sie ze słuzbami, policją i wanną (żeby się mógł bezpiecznie i wygodnie
podmywać), to powinno pójść jak z płatka :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Antek Nie upora sie - wszystkie kontrakty to Krauze .. IP: *.sds.uw.edu.pl / *.sds.uw.edu.pl 06.11.05, 19:40

      Wszystkie wieksze kontrakty to spolki z grupy Prokom - od p. Krauzego - dobrego
      znajomego prezia.

      A sledzac niusy mozna bylo zobaczyc ze u p. Krauzego
      pracuje juz np. p. Walendziak - dobry znajomy p. Marcinkiewicza.
      • Gość: Ochmian Kontrakt dostanie Tadzio Rydzyk! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.05, 12:46
    • Gość: z_warsa mafia w sejmie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.05, 01:01
      to nie fatum, to ludzie i ich interesy. Jednego Peczaka ccz Jakubowska
      wysledzili ale ile ich jeszcze tam siedzi? Jesli ktos moze sie z nimi uporac,
      to tylko Ziobro wlasnie
    • Gość: Al ty **pku ! gołym okiem widać że mafia IP: 82.200.139.* 07.11.05, 04:00
      blokuje i nie moze znaleźć sposobu by wyssać szmal.
      Zreszta po co się sprężać - poskamlą poskie urzędasy to Unia da na to kasę
      Nieprawdaż herr Miller ?
    • piwenko a pamietacie piosenke Skaldów ??? 07.11.05, 09:23
      nie o to chodzi zeby zlapac króliczka
      ale by gonic go....

      nie o to chodzi zeby zrobic CEPiK tylko zeby go robic
      jak sie zrobi to kasa sie skonczy...

      MSWiA moglo zrobic CEPiK za 10% ceny którą
      wział Softbank
      tylko po co ?
      • Gość: Greg McGregorskyj To tak jak z większością dużych przetargów na info IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.05, 12:50
        informatyzację. Chodzi o to by klienta - państwo - umoczyć tak, by nie miał
        wyjścia i musiał bulić. A wykonawstwo kontraktu i tak się zleci komuś innemu,
        za owe 10% o których piszesz.
    • Gość: Ciekawy Re: Fatum nad CEPiK IP: 5.2.* / *.mnii.gov.pl 07.11.05, 09:26
      Ciekawe co zrobi z tym nowy podsekretarz od informatyzacji dr Blizniuk. Ciekawe
      zwlaszcza czy sciagnie swoich "pretorianow" z b MNiI
    • gadach2 Re: To dzieki kumplowi PO-owców -> R.Krauze 07.11.05, 10:37
      mamy taki stan. Temu człowiekowi zalezy tylko zeby
      jak najwiecej wyciagnąc od panstwa pieniedzy.
      Jakosc systemu ma dla takich ludzie najmniejsze znaczenie,
      jezeli ma jakiekolwiek....

      To dzieki ZUS-owi, CEPiK-owi i innym wielkim inwestycjom
      budzetowym ten PALANT stał sie jednym z najbogatszych Polaków.
      Za PO stoja wlasnie tacy BYZNESMENI (dla mnie zwykli, prymitywni chochsztaplerzy
      i złodzieje.

      Co wiecej ten PAJAC został BYZNESMEN roku 2005 w POLSCE, kompletna paranoja!!!

      • Gość: Pelo PO za nim stoi? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.05, 12:53
        Za tym Krauze który robi interesy z Episkopatem (vide Wilanów), Radiem co ma
        wydłużoną twarz i nadobywatelem T.R.?
      • kotek.filemon Uważaj! 07.11.05, 15:24
        PO-wiec stoi z tyłu za tobą!
    • Gość: rafał NIE juz sawno opisało wałki przy tym IP: *.milc.com.pl / 213.17.131.* 07.11.05, 11:15
      i co znowu sie okzało ze urbanowska gadzinówka to najwiarygodniejsza gazeta w polsce.juz dwano opisali wały przy cepiku....a mozna było miec za darmo najnooczesniejszy system w europi...znowu sie okazało ze polaczki to durnie i złodzieje
    • Gość: baret Re: Fatum nad CEPiK IP: *.chello.pl 07.11.05, 12:09
      brak bunkra jest problemem nie do przeskoczenia? Brednie, gdyż wystarczy
      wynająć odpowiednią serwerownię i tam tymczasowo postawić serwer i cały system.
      Taka serwerownia nie jest niczym nieosiagalnym w polsce, istnieje ich kilka np.
      obsługują one banki internetowe. Myśle ze dane bankowe podlegają analogicznym
      procedurom ochrony danych i zabezpieczeniom potrzebnym ochronie danych z CEPiKu.
    • micra To już CEPIK wersja nr 2 07.11.05, 12:36
      Nie wiem, czy zdajecie sobie Państwo sprawę, a przede wszystkim autor artykułu,
      że ten CEPiK to już jego druga odsłona. Pierwsza odsłona miała miejsce w ...
      1999 roku jako testy.

      Testy były realizowane przez firmy wynajęte przez ... Prokom. Całość zamknęła
      się kwotą 180 mln zł (7 lat temu!). Testy udały się i tyle. Większość pieniędzy
      pochłonęli zagraniczni konsultanci.

      Ale o tym się nie pamięta, a Prokom łupi kasę gdzie może.
      • Gość: 666 Re: To już CEPIK wersja nr 2 IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 07.11.05, 12:48
        > Nie wiem, czy zdajecie sobie Państwo sprawę, a przede wszystkim autor artykułu,
        > że ten CEPiK to już jego druga odsłona. Pierwsza odsłona miała miejsce w ...
        > 1999 roku jako testy.
        >

        Drobna korekta - trzecia odsłona.

        Pierwsze próby w pełni funkcjonalnego prototypu CEPIKu, dzialającego wtedy na
        serwerze w ZETO na Wybrzeżu, z wykorzystaniem łączy VSAT, były prowadzone na
        początku lat 90tych. To było za rządu premiera Pawlaka. Z "jakichś" powodów
        oczywiście systemu się nie udało rozwinąć i wdrożyć.
    • Gość: P.I.M.P A czemu nie powie nikt całej prawdy??? IP: *.europe.hp.net 07.11.05, 14:02
      Mogliśmy dostać od Szwedów gotowy CEPIK, tylko wystarczyło go spolszczyć i
      zakupić infrastrukturę.
      To miał być prezent od Szwedów. System gotowy, sprawdzony w boju przez prawie
      20lat - czego nam więcej było potrzeba??? No i soft był za friko.
      Po jakiego druta wyważać drzwi, które zostały już otworzone?

      Za taką niegospodarność obcinałbym łapy!!!
    • Gość: WSTYD GAZETA Re: Fatum nad CEPiK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.05, 14:37
      napiszcie coś nowego zamiast odgrzewać artykuł sprzed miesiąca.....
      zastanawiam się gdzie tu jest prawdziwe dziennikarstwo a gdzie pogoń za
      czytelnikiem
      WSTYD
      WSTYD
    • a_paprotka Re: Fatum nad CEPiK 07.11.05, 17:37
      i najgorzej, ze kazali pokasować wszystkie istniejące dotąd dane,które
      zabrano z ośrodków obliczeniowych.Warszawa chce mieć wszystkie kluczowe informacje
      u siebie,że kazać sobie słono płacić za ich dostęp
    • Gość: Sybirak Re: Fatum nad CEPiK IP: *.streamcn.pl 07.11.05, 18:09
      Jakie fatum? Po prostu złodziejskie działania Prokomu. Dawno powinien być zlikwidowany, a jego szef, Krauze, w więzieniu.
    • Gość: posiadach autka Re: Fatum nad CEPiK IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.11.05, 18:47
      oto przykład wielkich wpływów mafii samochodowej na polskich tzw. polityków -
      tak się składa, zważywszy na okres, że z SLD...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka