Dodaj do ulubionych

Polacy - jak bardzo teleinformatyczni?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.05, 22:45
cieszy mnie to niezmiernie :))) tchnie optymizmem
Obserwuj wątek
    • Gość: Rafał więcej szczegółów? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 22.12.05, 23:00
      Ciekawi mnie jaki procent respondentów umie uruchomić program bez używania myszki i ilu umie stworzyć stronę uucpową.
      • business3 Polska informatyczna proporcjonalnie do cen !!! 22.12.05, 23:58
        Polska tele-informatyczna proporcjonalnie do cen !!! dostępu do internetu, stawek za minutę połączeń lokalnych/międzymiastowych/międzynarodowych. Apropos - czy w Polsce będzie można używać darmowo technologi WI-FI w sieci Mc Donald'a tak, jak np. w Niemczech ???
        • davidmors Polska informatyczna proporcjonalnie do zarobków! 23.12.05, 02:45
      • elizariusz Juz 16% korzysta z netu 23.12.05, 22:43
        a jak dużo ma szerokie pasmo HDTV 4-16mbps?
    • Gość: Ale jaja! Raz na trzy miesiące?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.05, 23:04
      "45 proc. badanych przez GUS to użytkownicy komputerów (terminem tym GUS określa osoby, które korzystały z komputera w ciągu ostatnich trzech miesięcy)".

      Niezłe pompowanie wyniku.

      Raz na trzy miesiące, bawiąc sie pilotem natrafiam na któryś z atrabskich kanałów.
      Czy to oznacza, że jestem widzem arabskiej telewizji?
      • Gość: mee Re: Raz na trzy miesiące?! masz racje, ciekawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 09:02
        paradox sposob pomiaru, spelnia wczesniej postawiona teze,
    • Gość: mniejwiecej uruchomic program myszka IP: *.chello.pl 22.12.05, 23:05
      a ile potrafi napisac program myszka?
    • Gość: mniejwiecej ile procentow oglada porno? IP: *.chello.pl 22.12.05, 23:06
      wedlug moich obserwacji 100% mezczyzn. i troche kobiet tez. w zestawieniu
      tabelarycznym ta pasja polakow zostala pominieta
      • Gość: azc Re: ile procentow oglada porno? IP: 150.254.85.* 23.12.05, 08:51
        Może nie uwierzysz, ale nie oglądam porno, chociaż jestem mężczyzną
        (sprawdzonym).
      • Gość: Gość Re: ile procentow oglada porno? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 23.12.05, 20:21
        Ja myślę, że porno ogląda 95% mężczyzn..... a pozostałe 5% nie chce się
        przyznać, tak jak "kolega" powyżej.
    • blq Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? 22.12.05, 23:15
      Bez porównania z innymi krajami to troche tak bez sensu ten artykuł.

      No i po części podpisuję się pod postami poprzedników. Niby głupie, ale mądre te
      ich wypowiedzi! :D
    • Gość: corgan 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: *.chello.pl 22.12.05, 23:40
      to troche tak jak z gotowaniem. Gotować każdy potrafi, ale nie kazdy jest w
      stanie poprowadzic restauracje hehe
      • business3 Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) 23.12.05, 00:00
        Gotować tak - ale kto to będzie jadł??? Chyba że teściowa...

        Gość portalu: corgan napisał(a):

        > to troche tak jak z gotowaniem. Gotować każdy potrafi, ale nie kazdy jest w
        > stanie poprowadzic restauracje hehe
        • Gość: gonzo13 Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: *.piotrkow.cvx.ppp.tpnet.pl 23.12.05, 00:06
          No no, jeśli 6 mln Polaków potrafi zrobić stronę internetową to jestem po
          wrażeniem, ale większości respondentów pewnie to robienie się pomyliło z
          przeglądaniem, albo niewiadomo czym.
          • Gość: A Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 00:54
            myślenie nie jest Twoją mocną stroną-po pierwsze jest brany odsetek osób w
            wieku 16-74 lata (a nie wszyscy) po drugie pytanie jest zapewne kierowane do
            osób, któe wcześniej odpowiedziały, że mają dostęp do Internetu (tak samo jak
            pytanie "W jakim celu Polacy prywatnie korzystają z Internetu" raczej
            bezsensownie byłoby stawiać osobom, które wpierw stwierdziły, że z Sieci w
            ogóle nie korzystają....)
          • Gość: azc Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: 150.254.85.* 23.12.05, 08:56
            Ciekawe, ile istnieje polskich stron internetowych. Czy ludzie deklarujący
            umiejętność zrobienia tej strony "umieją teoretycznie", czy stworzyli chociaż
            jedną? Jeżeli to drugie, musiałoby istnieć co najmniej kilkanaście milionów
            polskich stron internetowych.

            A tak chyba nie jest?
      • Gość: misiek Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: 217.205.150.* 23.12.05, 10:20
        100% doroslych polakow potrafi doskonale gotowac... wode na herbate ;-)
    • mr.yez A co robi 47%? 23.12.05, 00:00
      53% umie uruchomić program za pomocą myszki. A co robi pozostałe 47%? Ogląda pulpit?
      Trochę podejrzana ta statystyka, jakby nie spojrzeć
      • business3 Artykuł GW z serii "Zapchajdziura"... 23.12.05, 00:01
        Artykuł GW z serii "Zapchajdziura"...

        mr.yez napisał:

        > 53% umie uruchomić program za pomocą myszki. A co robi pozostałe 47%? Ogląda pu
        > lpit?
        > Trochę podejrzana ta statystyka, jakby nie spojrzeć
    • Gość: dziobak 5 procent potrafi programować!!! IP: *.chello.pl 23.12.05, 00:06
      No pięknie! ale z nas informatczna potęga! hoho 1,5 mln programistów, uu-lala!
      te 5 % to chyba łącznie z umiejącymi programować kanały z kablówki w
      telewizorze, albo programator od pralki automatycznej. Co za bezmyślny kretyn
      robił te statystyki! a 16 % tworzy strony internetowe !!! nono, prawie 5 mln
      webmasterów, to chyba prawie tyle co w Chinach. 21% robi obliczenia w excelu??
      Myślę, że nawet badając wyłącznie studentów wyższych uczelni takiego wyniku w
      Polsce się nie osiągnie. Ale się redaktor Zbig popisał ! Na prima aprilis chyba
      miał byc ten artykuł, albo co. A może sam nie potrafi robić obliczeń w excelu i
      mu się setne procentów z procentami pomyliły? no bo w to , że 0,05% potrafi
      programować to jeszcze byłbym w stanie uwierzyć
      • Gość: gosc Re: 5 procent potrafi programować!!! IP: *.hrl.com 23.12.05, 01:51
        sadze ze lepiej zbadac w jaki sposob np w finansach uzycie Access lub Eccel
        przyspieszylo procesy obliczeniowe, w jaki sposob programy finasowo ksiegowe
        przyspeszyly tworzenie sprawozdan i jak szybko pracownicy moga przeprowadzac
        analizy finansowe.Oraz jak szybko sekretarka pisze ile slow mna minute i jak
        szybko moze edytowac tekst , robic tabele, kopiowac etc etc , to sa wymierne
        umiejetnosci.Uzycie komputerow w pracy sa wazniejszym miernikiem niz
        poslugiwanie sie internetem , czy pisanie emaili
        • davidmors .potrafi uruchomić program myszką -zjadliwość GW 23.12.05, 02:47
      • d3fault Re: 5 procent potrafi programować!!! 23.12.05, 13:36
        Jak zrobić stronę internetową:
        1. Otworzyć worda (myszką).
        2. Napisać "To jest moja strona" (uwaga! niezbędna umięjętność pisania na
        klawiaturze!!!)
        3. Zapisać jako Stronę Sieci Web (dwa kliknięcia).
        Punkt widzenia zależy od punktu siedzienia. Jeśli respondenci tak zrozumieli
        pytanie, to napisali że potrafią zrobić stronę internetową. No i nawet mają rację...
        Poza tym istnieje mnóstwo darmowych portali gdzie można założyć "swoją stronę" z
        gotowym CMS'em z którym poradzi sobie nawet ciocia Klocia. I bardzo dobrze.
        Niech sobie Ciocia ma stronę i zamieszcza zdjęcia swoich piesków.

        Więc nie ma się o co żołądkować.
        A do oburzonych "webmasterów" - to że ty potrafisz zrobić stronę w notatniku nie
        czyni z ciebie programisty...
    • Gość: LMB 40% "nie widzi potrzeby" ?? IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 23.12.05, 07:45
      Żałosne jest to, że 39% "nie widzi potrzeby" posiadania internetu. Pewnie wolą
      do banku na piechotę. Nasze społęczeństwo jest nienowoczesne, nie tylko w
      podejściu do techniki.
      • wila2 Re: 40% "nie widzi potrzeby" ?? 23.12.05, 11:49
        moj brat widzi potrzebe, ale neostrada nie dla niego, nie miesci sie
        w "zasiegu" jak to ladnie telekomunikacja oswiadczyla i co on ma zrobic?
    • Gość: niepotrzebny 1,5 mld to na samym allegro poszło IP: 212.244.84.* 23.12.05, 08:34
      GUS umie tylko wprowadzać w błąd
    • Gość: robert Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 10:27
      - od lat na świecie jako "łącze szerokopasmowe" określa się łącze 256kbps, tylko GUS przyjął sobie "128kbps"
      - 16% ludzi potrafi zrobić stronę internetową (prawdopodobnie to najlepszy wynik na świecie!)
      - nie mam dostępu do tak dużej ilości gospodarstw domowych jak GUS, ale u kilku osób widziałem komputery klasy 486 z oprogramowaniem Windows 3.x oraz 95, uzywane jako maszyny do pisania od 10 lat, więc szkoda, że GUS nie podał wieku jakie mają "polskie komputery" gdyż sprzęt klasy PII, czy PentiumMMX wciąż jest dość popularny
      - szkoda, ze GUS nie zbadał ile osób używa legalnych systemów operacyjnych, ilu używa innych OS (linux, BSD itp.)
      - wyznacznikiem "informatyzacji" jest też ilość dodatkowego osprzętu używanego w domach: drukarki, skanery, karty TV... no ale GUS interesował się tym kto ma kartę muzyczną i głośniki w komputerze
    • Gość: Jacus Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? IP: *.dip.t-dialin.net 23.12.05, 13:40
      fantsatyczna "interpretacja" wynikow !!!
      Jak za komuny - zeby w porowaniach
      miedzynarodowych nie wypasc za np. Togo. !!
    • Gość: FreakyMisfit Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 23.12.05, 14:30
      To uruchamianie myszką mnie rozwaliło :) Zrozumiałbym gdyby program należało uruchomić z konsoli, to mogą być pewne problemy (co to do licha jest konsola?) ale myszką? Buahahha :D
    • Gość: ledzio Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? IP: *.lcs.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 23.12.05, 23:48
      polowa polakow potrafi otworzyc program za pomoca myszki....
      no a czym maja go otwierac....silą woli, odwiecznym prawem natury, bo to zla
      kobieta byla:)jasne ze myszka.bardziej ciekawe byloby gdybyscie powiedzieli w
      jakim celu uzywaja tych komputerow i jakiego typu programow...niz to odkrywcze
      stwierdzenie ...ze robia to myszka
    • Gość: Maxs Jaki optymizm?Wies jak zwykle 100 lat za murzynami IP: *.gprspla.plusgsm.pl 24.12.05, 01:41
      • owiechardcoreu Re: Jaki optymizm?Wies jak zwykle 100 lat za murz 25.12.05, 12:03
        "W 2005 r. więcej niż połowa gospodarstw domowych mających techniczne
        możliwości dostępu do Internetu wykorzystywała łącza szerokopasmowe, podczas
        gdy w poprzednim roku niespełna jedna trzecia korzystała z szerokiego pasma
        przesyłania danych (z prędkością przekraczającą 128kb/s)."

        Przekraczajaca 128kb/s to znaczy WIECEJ niz 128kb/s... wiec nie 128kb/s a
        wiecej.. czy sz. p. redaktor potrafi czytac? :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka