Gość: STASZEK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.05, 22:45 cieszy mnie to niezmiernie :))) tchnie optymizmem Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Rafał więcej szczegółów? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 22.12.05, 23:00 Ciekawi mnie jaki procent respondentów umie uruchomić program bez używania myszki i ilu umie stworzyć stronę uucpową. Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Polska informatyczna proporcjonalnie do cen !!! 22.12.05, 23:58 Polska tele-informatyczna proporcjonalnie do cen !!! dostępu do internetu, stawek za minutę połączeń lokalnych/międzymiastowych/międzynarodowych. Apropos - czy w Polsce będzie można używać darmowo technologi WI-FI w sieci Mc Donald'a tak, jak np. w Niemczech ??? Odpowiedz Link Zgłoś
elizariusz Juz 16% korzysta z netu 23.12.05, 22:43 a jak dużo ma szerokie pasmo HDTV 4-16mbps? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ale jaja! Raz na trzy miesiące?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.05, 23:04 "45 proc. badanych przez GUS to użytkownicy komputerów (terminem tym GUS określa osoby, które korzystały z komputera w ciągu ostatnich trzech miesięcy)". Niezłe pompowanie wyniku. Raz na trzy miesiące, bawiąc sie pilotem natrafiam na któryś z atrabskich kanałów. Czy to oznacza, że jestem widzem arabskiej telewizji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee Re: Raz na trzy miesiące?! masz racje, ciekawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 09:02 paradox sposob pomiaru, spelnia wczesniej postawiona teze, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mniejwiecej uruchomic program myszka IP: *.chello.pl 22.12.05, 23:05 a ile potrafi napisac program myszka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mniejwiecej ile procentow oglada porno? IP: *.chello.pl 22.12.05, 23:06 wedlug moich obserwacji 100% mezczyzn. i troche kobiet tez. w zestawieniu tabelarycznym ta pasja polakow zostala pominieta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: azc Re: ile procentow oglada porno? IP: 150.254.85.* 23.12.05, 08:51 Może nie uwierzysz, ale nie oglądam porno, chociaż jestem mężczyzną (sprawdzonym). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: ile procentow oglada porno? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 23.12.05, 20:21 Ja myślę, że porno ogląda 95% mężczyzn..... a pozostałe 5% nie chce się przyznać, tak jak "kolega" powyżej. Odpowiedz Link Zgłoś
blq Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? 22.12.05, 23:15 Bez porównania z innymi krajami to troche tak bez sensu ten artykuł. No i po części podpisuję się pod postami poprzedników. Niby głupie, ale mądre te ich wypowiedzi! :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: corgan 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: *.chello.pl 22.12.05, 23:40 to troche tak jak z gotowaniem. Gotować każdy potrafi, ale nie kazdy jest w stanie poprowadzic restauracje hehe Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) 23.12.05, 00:00 Gotować tak - ale kto to będzie jadł??? Chyba że teściowa... Gość portalu: corgan napisał(a): > to troche tak jak z gotowaniem. Gotować każdy potrafi, ale nie kazdy jest w > stanie poprowadzic restauracje hehe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gonzo13 Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: *.piotrkow.cvx.ppp.tpnet.pl 23.12.05, 00:06 No no, jeśli 6 mln Polaków potrafi zrobić stronę internetową to jestem po wrażeniem, ale większości respondentów pewnie to robienie się pomyliło z przeglądaniem, albo niewiadomo czym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 00:54 myślenie nie jest Twoją mocną stroną-po pierwsze jest brany odsetek osób w wieku 16-74 lata (a nie wszyscy) po drugie pytanie jest zapewne kierowane do osób, któe wcześniej odpowiedziały, że mają dostęp do Internetu (tak samo jak pytanie "W jakim celu Polacy prywatnie korzystają z Internetu" raczej bezsensownie byłoby stawiać osobom, które wpierw stwierdziły, że z Sieci w ogóle nie korzystają....) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: azc Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: 150.254.85.* 23.12.05, 08:56 Ciekawe, ile istnieje polskich stron internetowych. Czy ludzie deklarujący umiejętność zrobienia tej strony "umieją teoretycznie", czy stworzyli chociaż jedną? Jeżeli to drugie, musiałoby istnieć co najmniej kilkanaście milionów polskich stron internetowych. A tak chyba nie jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Re: 16% potrafi zrobic strone internetowa? :) IP: 217.205.150.* 23.12.05, 10:20 100% doroslych polakow potrafi doskonale gotowac... wode na herbate ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
mr.yez A co robi 47%? 23.12.05, 00:00 53% umie uruchomić program za pomocą myszki. A co robi pozostałe 47%? Ogląda pulpit? Trochę podejrzana ta statystyka, jakby nie spojrzeć Odpowiedz Link Zgłoś
business3 Artykuł GW z serii "Zapchajdziura"... 23.12.05, 00:01 Artykuł GW z serii "Zapchajdziura"... mr.yez napisał: > 53% umie uruchomić program za pomocą myszki. A co robi pozostałe 47%? Ogląda pu > lpit? > Trochę podejrzana ta statystyka, jakby nie spojrzeć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dziobak 5 procent potrafi programować!!! IP: *.chello.pl 23.12.05, 00:06 No pięknie! ale z nas informatczna potęga! hoho 1,5 mln programistów, uu-lala! te 5 % to chyba łącznie z umiejącymi programować kanały z kablówki w telewizorze, albo programator od pralki automatycznej. Co za bezmyślny kretyn robił te statystyki! a 16 % tworzy strony internetowe !!! nono, prawie 5 mln webmasterów, to chyba prawie tyle co w Chinach. 21% robi obliczenia w excelu?? Myślę, że nawet badając wyłącznie studentów wyższych uczelni takiego wyniku w Polsce się nie osiągnie. Ale się redaktor Zbig popisał ! Na prima aprilis chyba miał byc ten artykuł, albo co. A może sam nie potrafi robić obliczeń w excelu i mu się setne procentów z procentami pomyliły? no bo w to , że 0,05% potrafi programować to jeszcze byłbym w stanie uwierzyć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: 5 procent potrafi programować!!! IP: *.hrl.com 23.12.05, 01:51 sadze ze lepiej zbadac w jaki sposob np w finansach uzycie Access lub Eccel przyspieszylo procesy obliczeniowe, w jaki sposob programy finasowo ksiegowe przyspeszyly tworzenie sprawozdan i jak szybko pracownicy moga przeprowadzac analizy finansowe.Oraz jak szybko sekretarka pisze ile slow mna minute i jak szybko moze edytowac tekst , robic tabele, kopiowac etc etc , to sa wymierne umiejetnosci.Uzycie komputerow w pracy sa wazniejszym miernikiem niz poslugiwanie sie internetem , czy pisanie emaili Odpowiedz Link Zgłoś
d3fault Re: 5 procent potrafi programować!!! 23.12.05, 13:36 Jak zrobić stronę internetową: 1. Otworzyć worda (myszką). 2. Napisać "To jest moja strona" (uwaga! niezbędna umięjętność pisania na klawiaturze!!!) 3. Zapisać jako Stronę Sieci Web (dwa kliknięcia). Punkt widzenia zależy od punktu siedzienia. Jeśli respondenci tak zrozumieli pytanie, to napisali że potrafią zrobić stronę internetową. No i nawet mają rację... Poza tym istnieje mnóstwo darmowych portali gdzie można założyć "swoją stronę" z gotowym CMS'em z którym poradzi sobie nawet ciocia Klocia. I bardzo dobrze. Niech sobie Ciocia ma stronę i zamieszcza zdjęcia swoich piesków. Więc nie ma się o co żołądkować. A do oburzonych "webmasterów" - to że ty potrafisz zrobić stronę w notatniku nie czyni z ciebie programisty... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LMB 40% "nie widzi potrzeby" ?? IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 23.12.05, 07:45 Żałosne jest to, że 39% "nie widzi potrzeby" posiadania internetu. Pewnie wolą do banku na piechotę. Nasze społęczeństwo jest nienowoczesne, nie tylko w podejściu do techniki. Odpowiedz Link Zgłoś
wila2 Re: 40% "nie widzi potrzeby" ?? 23.12.05, 11:49 moj brat widzi potrzebe, ale neostrada nie dla niego, nie miesci sie w "zasiegu" jak to ladnie telekomunikacja oswiadczyla i co on ma zrobic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niepotrzebny 1,5 mld to na samym allegro poszło IP: 212.244.84.* 23.12.05, 08:34 GUS umie tylko wprowadzać w błąd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 10:27 - od lat na świecie jako "łącze szerokopasmowe" określa się łącze 256kbps, tylko GUS przyjął sobie "128kbps" - 16% ludzi potrafi zrobić stronę internetową (prawdopodobnie to najlepszy wynik na świecie!) - nie mam dostępu do tak dużej ilości gospodarstw domowych jak GUS, ale u kilku osób widziałem komputery klasy 486 z oprogramowaniem Windows 3.x oraz 95, uzywane jako maszyny do pisania od 10 lat, więc szkoda, że GUS nie podał wieku jakie mają "polskie komputery" gdyż sprzęt klasy PII, czy PentiumMMX wciąż jest dość popularny - szkoda, ze GUS nie zbadał ile osób używa legalnych systemów operacyjnych, ilu używa innych OS (linux, BSD itp.) - wyznacznikiem "informatyzacji" jest też ilość dodatkowego osprzętu używanego w domach: drukarki, skanery, karty TV... no ale GUS interesował się tym kto ma kartę muzyczną i głośniki w komputerze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacus Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? IP: *.dip.t-dialin.net 23.12.05, 13:40 fantsatyczna "interpretacja" wynikow !!! Jak za komuny - zeby w porowaniach miedzynarodowych nie wypasc za np. Togo. !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FreakyMisfit Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 23.12.05, 14:30 To uruchamianie myszką mnie rozwaliło :) Zrozumiałbym gdyby program należało uruchomić z konsoli, to mogą być pewne problemy (co to do licha jest konsola?) ale myszką? Buahahha :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ledzio Re: Polacy - jak bardzo teleinformatyczni? IP: *.lcs.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 23.12.05, 23:48 polowa polakow potrafi otworzyc program za pomoca myszki.... no a czym maja go otwierac....silą woli, odwiecznym prawem natury, bo to zla kobieta byla:)jasne ze myszka.bardziej ciekawe byloby gdybyscie powiedzieli w jakim celu uzywaja tych komputerow i jakiego typu programow...niz to odkrywcze stwierdzenie ...ze robia to myszka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maxs Jaki optymizm?Wies jak zwykle 100 lat za murzynami IP: *.gprspla.plusgsm.pl 24.12.05, 01:41 Odpowiedz Link Zgłoś
owiechardcoreu Re: Jaki optymizm?Wies jak zwykle 100 lat za murz 25.12.05, 12:03 "W 2005 r. więcej niż połowa gospodarstw domowych mających techniczne możliwości dostępu do Internetu wykorzystywała łącza szerokopasmowe, podczas gdy w poprzednim roku niespełna jedna trzecia korzystała z szerokiego pasma przesyłania danych (z prędkością przekraczającą 128kb/s)." Przekraczajaca 128kb/s to znaczy WIECEJ niz 128kb/s... wiec nie 128kb/s a wiecej.. czy sz. p. redaktor potrafi czytac? :-) Odpowiedz Link Zgłoś