Dodaj do ulubionych

Czego brakuje w MacBooku Air

IP: *.stw.stud.uni-saarland.de 18.01.08, 16:38
bateria jest wymienialna, ale wymienic ją można tylko w serwisie
Obserwuj wątek
      • kell99 Re: Czego brakuje w MacBooku Air 19.01.08, 00:27
        Moze, ale np brak ethernetu praktycznie eliminuje ten sprzet u informatykow
        wykonujacych zlecenia u klientow.

Z braku cd czy dvd nie ma co plakac, od biedy mozna przerzucic pliki przez siec
        czy zewnetrzne hdd.
        • Gość: T Re: Czego brakuje w MacBooku Air IP: *.stw.stud.uni-saarland.de 19.01.08, 16:48
          Jestem informatykiem ... dlatego potrzebuję mojego MacBooka Pro 15', ale gdybym nie potrzebował jego mocy i GPU to z chęcią kupił bym leciutkiego MacBooka Air
          Jak tak oglądam dostępne u mnie porty to:
          - DVD-RW - nie potrafiłbym się bez niego obyć ... ale tylko w domu, więc podpinane DVD-RW w zupełności by wystarczyło
          - ExpressCard/34, FireWire 400, FireWire 800 - źadnego jeszcze nie używałem - obyłbym się
          - Ethernet - cóż zdarzało się podpiąć ... ale tylko kilka razy ... WiFi jest prawie wszędzie gdzie przebywam
          - 2xUSB - tylko raz w domu okazało się że to było za mało ... więc wypiąłem myszkę, przy MBA kupiłbym koncentrator i podpiął wszystko razem, za to poza domem 1 USB z całą pewnościa wystarcza
    • Gość: Ja Czego brakuje w MacBooku Air IP: *.multimo.gtsenergis.pl 19.01.08, 10:48
      A ja uważam że MacBook Air przyjmie się na rynku, to że nie ma napędu optycznego
      to nie aż taki wielki problem, można podłączyć zewnętrzny przez USB, dedykowany
      do MacBooka Air kosztuje 99 $. To że nie ma Ethernetu nie jest też jakąś wielką
      wadą, większość ludzi ceni sobie mobilność i sieci bezprzewodowe. Liczba portów,
      no cóż, gdyby komuś brakowało USB, może skorzystać z huba / koncreatora. A
      walory sprzętowe wcale nie są takie słabe, dwurdzeniowy procesor Intela, 2 GB
      pamięci operacyjnej też wystarczą, a rozmiar dysku twardego określił bym jako
      przeciętny ale wystarczający. Dla mnie MacBook Air, jest fajnym produktem i
      gdybym miał wolne 1799 $ + 99 $, to zamówił bym go odrazu.
    • Gość: Minior Czego brakuje w MacBooku Air IP: *.icpnet.pl 19.01.08, 12:03
      No dobrze - ale zastanówmy się, po co jest w notebooku port USB?
      Do podłączenia myszki? Klawiatury? Apple już dawno oferuje rozwiązania wykorzystujące Bluetooth. Synchronizacja z telefonem? Też Bluetooth. Zatem do USB możemy chcieć podłączyć ew. pendriva lub drukarkę. A jako iż jest to mobilny laptop nie będzie na stałe podpięty do drukarki - jeden port wystarczy.

W kwestii napędu optycznego - Apple oferuje za darmo specjalny soft, który pozwala udostępniać napęd optyczny przez sieć z innego Maca lub PC.

Brak Ethernet? Faktycznie jest może być to problem. Choć teraz praktycznie wszędzie korzysta się z wifi - a w wyjątkowych sytuacjach możemy korzystać z karty Ethernet na USB (29$ od Apple).

Zatem - o ile pamiętamy, że 13'' cieńki laptop to nie jest nowy desktop tylko urządzenie mobilne - wszystko wydaje się być przemyślane.

• bambambum Czego brakuje w MacBooku Air 19.01.08, 16:01
      Nie jestem jakimś tam super fanem, ale faktycznie ta maszyna jest przemyślna i
      dobrze zrobiona. Dysk twardy 80GB wydaje się wystarczać do tej maszyny, ale 100
      by była lepszym rozwiązaniem. Nie wiem czy nie ma takich rozmiarów, czy po
      prostu cena była za wysoka i musieli na czymś zaoszczędzić.

Co do reszty mi pasuje, najlepsza jest tutaj matryca. Cholera ostatnio taką
      widziałem w Sony Vaio.

---
      zawsze nad ranem... www.nadranem.pl

• zsa-zsa Re: Czego brakuje w MacBooku Air 20.01.08, 00:07
        >> Dysk twardy 80GB wydaje się wystarczać

Moze byc tez 'tylko' 64GB ale za to solid-state drive! I do zakupu tej wersji
        sie przymierzam. To pojemnosc zupelnie wystarczajaca.

Moim zdaniem tego laptopa zaprojektowano z mysla o ludziach, dla ktorych nie
        bedzie on jedynym komputerem. W takiej sytuacji wszystkie wymieniane przed wyzej
        'braki' nie maja wielkiego znaczenia. Postawiono przede wszystkim na mobilnosc i
        - jak to u Apple - na design (za co ich lubie :) )
    • Gość: Bluki Czego brakuje w MacBooku Air IP: *.adsl.inetia.pl 19.01.08, 20:42
      Zgadzam się z Minior'em. Przecież notebooki powstały jako urządzenie mobilne które w porównaniu do komputera stacjonarnego możemy zabrać ze sobą. Obecnie notebooki zastępują komputery stacjonarne, ponieważ producenci upychają tam wszystko co sie da. Mobilność to nie matryca 15,17 czy 20 cali i pół godziny pracy na baterii. Macbook air Steva Jobs to powrot do korzeni. W podróży nie jest ci potrzebny naped ponieważ przed wyjazdem załadujesz na niego co potrzebujesz. Jeden port usb też wystarczy aby zgrac muzyke na swojego mp3 playera czy zrzucić zdięcia z aparatu, a jeśli przyjdzie co do czego możemy swoim pendrive'm przenieść coś na drugi komputer. Co do portu ehernet nie rozumiem ten płacz ze strony innych. Obecnie w wielu routerach jest wi-fi. Faktem jest że porównując Polskę z Europą Zachodnią czy stanami nie ma u nas wiele hot spotów. Ponieważ ten macbook nie był tworzony na nasz rynek. Gdyby w Polsce istniała dobrze rozwinięta się hot spotów nikt by nie krytykował takiego rozwiązania tym bardziej że nie widzi mi się siedzieć w kawiarni i podłączać się do sieci kablem skoro kupując notebooka myślałem o jak największej mobilności

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka