Gość: Jurgi IP: 80.54.22.* 08.01.09, 15:14 A zadziała z tym stary, dobry Unreal/Unreal Tournament? :) ____________ my.opera.com/Jurgi/blog/2008/12/30/nierealny-odstresowywacz Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: atx Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.09, 15:34 Stare kotlety w owym opakowaniu google: Elsa Revelator Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rim Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: 213.134.167.* 08.01.09, 16:47 Taka rewolucja, jaki trójwymiar. Tyle w tym 3D, co holografii w "hologramach" CNN podczas kampanii w USA. Pfft. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tęgi krowi pierd spróbowałem ten system niedawno w domu i IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.01.09, 03:43 z wrażenia narąbałem w spodnie. więc nie wiem czy to takie dobre!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kretynofil Heh, to samo chcialem napisac... 08.01.09, 16:48 Ja juz mialem takie okulary do GeForce 4 - i, co najzabawniejsze, kompletnie nie dzialaly z zadna gra, poza tymi piecioma, ktore byly dolaczone do prezentacji. Niby "juz za chwilke, juz za momencik" miala kazda gra to wspierac - a jakos nie wspierala zadna... Oczywiscie, oni teraz mowia, ze masa gier bedzie z tym dzialala - tylko ze to bzdura, bo gdyby to "tak po prostu" dzialalo, to po co by byl ten program do zmieniania 300 gier? Jesli to ma byc innowacja, to ja mam do powiedzenia tylko jedno: NASTEPNY PROSZE! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: winIO Re: Heh, to samo chcialem napisac... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 22:21 > Oczywiscie, oni teraz mowia, ze masa gier bedzie z tym dzialala - tylko ze to > bzdura, bo gdyby to "tak po prostu" dzialalo, to po co by byl ten program do > zmieniania 300 gier? Możesz nie mieć racji. Większośc z obecnie wydawanych gier jest 3D. Niestety monitory są 2D, w związku z czym obraz 3D musi być przeliczony przez tzw. perspektywę na 2D. W dawnych czasach była to procedura liczona na zwykłym procku, pisana przez programistów gry, więc ciężko by było komukolwiek odgadywać który kawałek kodu za to odpowiada. Ale dzisiaj w epoce kart 3d wszystko załatwia sprzęt, stąd pewnie wystarczy mały "patencik", by karta zamist rzutowac obraz na 2D "podawała" go na zewnątrz w postaci trójwymiarowej. Teoretycznie nie ma więc do czego się przyczepic. A jaka jest praktyka, to czas poakże. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanczyk Re: Heh, to samo chcialem napisac... IP: *.acn.waw.pl 09.01.09, 00:27 Ciekawe, teoretycznie da sie ominac macierz projekcji... Zreszta rzutowanie na ekran i tak byloby potrzebne... Tu chodzi o stereoskopie. Czyli to co mamy naprzyklad w IMAX. Rzutowanie kolorow (pewnie czerwony i zielony) w odpowiedniej od siebie odleglosci zaleznie jaka wartosc piksela w z-bufferze). Daloby rade to zrobic po wlaczeniu specjalnego trybu w grach po stronie sterownikow karty. Wystarczy zrobic dodatkowa procedurke pshaderowa ktora jest obligatoryjna pod koniec i tak na pierwszy rzut oka nieskomplikowana. Ciekawe tylko o co chodzi ze specjalnymi monitorami i telewizorami i ile takie cus kosztowac bedzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: atx Re: Heh, to samo chcialem napisac... IP: *.mas.airbites.pl 09.01.09, 00:47 W Revelatorach dzialalo to calkiem fajnie i z kazdym softem 3D, tak jak napisales wykorzystywalo informacje z bufora Z. Notabene w pewnym momencie (pare lat temu) zaczely wychodzic sterowniki do okularow 3D bezposrednio od samej Nvidii, wiec tym bardziej uwazam ten news o "rewolucji by Nvidia" za stanowczo przesadzony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Heh, to samo chcialem napisac... IP: *.ghnet.pl 09.01.09, 08:14 Przypuszczam, że tutaj chodzi raczej o to, że okulary 'zasłaniają' Ci na zmianę lewe i prawe oko z prędkością jakichś 60 razy na sekundę, a specjalnie zsynchronizowany monitor wyświetla obraz na zmianę dla jednego oka i dla drugiego, przez co widzisz w trójwymiarze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chech Oczywiście - są to zwykłe, stare okulary 3D LCD IP: *.tsi.tychy.pl 09.01.09, 08:52 Jedyna różnica, że sterowane podczerwienią a nie na kabelku Odpowiedz Link Zgłoś
kretynofil Tak, masz racje... 09.01.09, 08:06 Ze to nie dzialalo w Doomie jakos specjalnie sie nie zdziwilem :) Tyle ze to byla juz czwarta generacja GeForce - wiekszosc gier korzystala z wspomnianego Z bufora, a i tak okulary nie dzialaly z niczym innym niz gry z pakietu demonstracyjnego. Co do okularow Elsy to ich nie probowalem - moze to bylo lepiej zrobione. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wytrzeszcz CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.01.09, 18:38 Czy ja dobrze przeczytalem?! Niedrogie?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gr Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 19:05 dobrze przeczytałeś, tylko że, z tego artykułu wynika także, że to współpracuje z ogromnymi 70 calowymi monitorami o odpowiednim stopniu odświeżania. Czy ja dobrze rozumiem? Czy do tych okularów za 100 usd trzeba sobie dokupić telewizor na całą ścianę? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TB Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 19:15 na to wyglada jak masz telewizor za 30 tysięcy to dopłacasz 300 zeta i masz 3D w grach !! brzmi jak promocja ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fotogrametra stereoskopicznych -> stereoskopowych IP: *.chello.pl 08.01.09, 19:15 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gościu CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.globalconnect.pl 08.01.09, 19:44 www.allegro.pl/item515682984_okulary_3d_elsa_revelator_super_oferta.html Ja to już od roku widzę na Allegro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doktor CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre... IP: *.icpnet.pl 08.01.09, 19:46 ciekawe czy psuje wzrok ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: atx Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: *.mas.airbites.pl 09.01.09, 00:48 wzrok nie bardziej niz standardowy monitor, ale leb bardzo boli po dluzszym graniu. Odpowiedz Link Zgłoś
jabbur CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. 08.01.09, 20:20 Ahh, te wszystkie "niezwykle", "glebokie" i "niesamowite" Bardzo dlugi tekst, jak na material producenta ;> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: none CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.adsl.inetia.pl 08.01.09, 20:29 Przecież to już było - najpierw okulary dodawane do kart ASUSa w wersji Deluxe, potem ELSA Revelator... Pamiętam, jak się zagrywałem w NFS:Porsche na tych okularach - rozdzielczość 640x480, odświeżanie 160Hz, kierownica i mogłem grać całymi dniami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sciema Sciema IP: *.209.34.195.revers.nsm.pl 08.01.09, 20:35 a nie zadna nowa technlogia. Juz w 2000 były karty graficzne umożliwaijące działanie w ten sposób. Newet Q3 udało sie odpalić choć efekt był w sumie mało ciekawy a na dodatek migotanie przesłon było zauważale i irytujące. Nic nowego. Bardziej interesujące wydają sie byc technologie działające w oparciu o spolaryzowany obraz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Herod CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.tvk.torun.pl 08.01.09, 22:34 Przecież to już było... i to było wiele razy. ŻADEN patent na okulary 3D się nie sprawdził, wszystkie "rewolucyjne" technologie szybko trafiły do muzeum ciekawostek informatycznych. Te okulary też tam trafią i to już za miesiąc... no bo ile osób ma telewizor 70 cali? :D Nie lubię być sceptykiem, ale ten wynalazek już widziałem wiele razy. Następny proszę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gracz CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.adsl.inetia.pl 09.01.09, 01:13 "Pojedyncze ładowanie przez port USB pozwala na aż 40 godzin grania w świecie 3D dzięki temu, że okulary automatycznie wyłączają się po 10 minutach nieaktywności w celu wydłużenia żywotności baterii." Ubawiłem się:) DZIĘKI TEMU, że ktoś tu ma duże problemy z logiką:) Odpowiedz Link Zgłoś
plakaplaka Jakie proste i niedrogie? 09.01.09, 08:10 Telewizory 120Hz w Polsce są niedrogie? Może dla zamożnych redaktorów GW, ale nie dla przeciętnego gracza. Nikt nie wyda 5000 PLN po to aby sobie pograć w nowinkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nihil novi Kolejny debilizm dziennikarski IP: *.tsi.tychy.pl 09.01.09, 08:47 1) Niemal identyczną technologię stosowano kilkanaście lat temu. Owszem wiem, że postęp itd (np myszki optyczne sprzed kilkunastu lat a dziś) ale jakoś kilkanaście lat temu nie udało się zrewolucjonizować rozrywki. Jedyna różnica to bezprzewodowość. 2) "Działa przez 40 godzin bo po 3 minutach nieużywania się wyłącza". Czy wy również dostrzegacie BEZDENNĄ GŁUPOTĘ zawartą w takiej argumentacji? 3) "Telewizory powyżej 100Hz nie są drogie". Szkoda, że dziennikarze za darmo testujący sprzęt nie potrafią wpaść na to, że inni muszą płacić. Też chcę być dziennikarzem! Potrafię nie tylko pisać, ale w przeciwieństwie do wielu dziennikarzy potrafię dodatkowo kojarzyć fakty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cennik CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.01.09, 08:56 najniższa cena to 199$ a nie 100 jak w artykule Odpowiedz Link Zgłoś