Dodaj do ulubionych

CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre...

IP: 80.54.22.* 08.01.09, 15:14
A zadziała z tym stary, dobry Unreal/Unreal Tournament? :)
____________
my.opera.com/Jurgi/blog/2008/12/30/nierealny-odstresowywacz
Obserwuj wątek
    • Gość: atx Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.09, 15:34
      Stare kotlety w owym opakowaniu
      google: Elsa Revelator
      • Gość: rim Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: 213.134.167.* 08.01.09, 16:47
        Taka rewolucja, jaki trójwymiar. Tyle w tym 3D, co holografii w "hologramach"
        CNN podczas kampanii w USA. Pfft.
        • Gość: tęgi krowi pierd spróbowałem ten system niedawno w domu i IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.01.09, 03:43
          z wrażenia narąbałem w spodnie. więc nie wiem czy to takie dobre!!!
      • kretynofil Heh, to samo chcialem napisac... 08.01.09, 16:48
        Ja juz mialem takie okulary do GeForce 4 - i, co najzabawniejsze, kompletnie nie
        dzialaly z zadna gra, poza tymi piecioma, ktore byly dolaczone do prezentacji.
        Niby "juz za chwilke, juz za momencik" miala kazda gra to wspierac - a jakos nie
        wspierala zadna...

        Oczywiscie, oni teraz mowia, ze masa gier bedzie z tym dzialala - tylko ze to
        bzdura, bo gdyby to "tak po prostu" dzialalo, to po co by byl ten program do
        zmieniania 300 gier?

        Jesli to ma byc innowacja, to ja mam do powiedzenia tylko jedno:

        NASTEPNY PROSZE!
        • Gość: winIO Re: Heh, to samo chcialem napisac... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 22:21
          > Oczywiscie, oni teraz mowia, ze masa gier bedzie z tym dzialala - tylko ze to
          > bzdura, bo gdyby to "tak po prostu" dzialalo, to po co by byl ten program do
          > zmieniania 300 gier?

          Możesz nie mieć racji. Większośc z obecnie wydawanych gier jest 3D. Niestety
          monitory są 2D, w związku z czym obraz 3D musi być przeliczony przez tzw.
          perspektywę na 2D. W dawnych czasach była to procedura liczona na zwykłym
          procku, pisana przez programistów gry, więc ciężko by było komukolwiek odgadywać
          który kawałek kodu za to odpowiada. Ale dzisiaj w epoce kart 3d wszystko
          załatwia sprzęt, stąd pewnie wystarczy mały "patencik", by karta zamist rzutowac
          obraz na 2D "podawała" go na zewnątrz w postaci trójwymiarowej. Teoretycznie nie
          ma więc do czego się przyczepic. A jaka jest praktyka, to czas poakże.
          • Gość: Stanczyk Re: Heh, to samo chcialem napisac... IP: *.acn.waw.pl 09.01.09, 00:27
            Ciekawe, teoretycznie da sie ominac macierz projekcji... Zreszta rzutowanie na
            ekran i tak byloby potrzebne... Tu chodzi o stereoskopie. Czyli to co mamy
            naprzyklad w IMAX. Rzutowanie kolorow (pewnie czerwony i zielony) w odpowiedniej
            od siebie odleglosci zaleznie jaka wartosc piksela w z-bufferze). Daloby rade to
            zrobic po wlaczeniu specjalnego trybu w grach po stronie sterownikow karty.
            Wystarczy zrobic dodatkowa procedurke pshaderowa ktora jest obligatoryjna pod
            koniec i tak na pierwszy rzut oka nieskomplikowana. Ciekawe tylko o co chodzi ze
            specjalnymi monitorami i telewizorami i ile takie cus kosztowac bedzie.
            • Gość: atx Re: Heh, to samo chcialem napisac... IP: *.mas.airbites.pl 09.01.09, 00:47
              W Revelatorach dzialalo to calkiem fajnie i z kazdym softem 3D, tak jak napisales wykorzystywalo informacje z bufora Z. Notabene w pewnym momencie (pare lat temu) zaczely wychodzic sterowniki do okularow 3D bezposrednio od samej Nvidii, wiec tym bardziej uwazam ten news o "rewolucji by Nvidia" za stanowczo przesadzony.
            • Gość: . Re: Heh, to samo chcialem napisac... IP: *.ghnet.pl 09.01.09, 08:14
              Przypuszczam, że tutaj chodzi raczej o to, że okulary 'zasłaniają' Ci na zmianę
              lewe i prawe oko z prędkością jakichś 60 razy na sekundę, a specjalnie
              zsynchronizowany monitor wyświetla obraz na zmianę dla jednego oka i dla
              drugiego, przez co widzisz w trójwymiarze.
              • Gość: chech Oczywiście - są to zwykłe, stare okulary 3D LCD IP: *.tsi.tychy.pl 09.01.09, 08:52
                Jedyna różnica, że sterowane podczerwienią a nie na kabelku
          • kretynofil Tak, masz racje... 09.01.09, 08:06
            Ze to nie dzialalo w Doomie jakos specjalnie sie nie zdziwilem :)

            Tyle ze to byla juz czwarta generacja GeForce - wiekszosc gier korzystala z
            wspomnianego Z bufora, a i tak okulary nie dzialaly z niczym innym niz gry z
            pakietu demonstracyjnego.

            Co do okularow Elsy to ich nie probowalem - moze to bylo lepiej zrobione.
    • Gość: Wytrzeszcz CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.01.09, 18:38
      Czy ja dobrze przeczytalem?! Niedrogie?!
      • Gość: gr Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 19:05
        dobrze przeczytałeś, tylko że, z tego artykułu wynika także, że to współpracuje
        z ogromnymi 70 calowymi monitorami o odpowiednim stopniu odświeżania. Czy ja
        dobrze rozumiem? Czy do tych okularów za 100 usd trzeba sobie dokupić telewizor
        na całą ścianę? :)
        • Gość: TB Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 19:15
          na to wyglada jak masz telewizor za 30 tysięcy to dopłacasz 300 zeta i masz 3D w
          grach !! brzmi jak promocja !
    • Gość: fotogrametra stereoskopicznych -> stereoskopowych IP: *.chello.pl 08.01.09, 19:15
    • Gość: Gościu CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.globalconnect.pl 08.01.09, 19:44
      www.allegro.pl/item515682984_okulary_3d_elsa_revelator_super_oferta.html
      Ja to już od roku widzę na Allegro
    • Gość: doktor CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre... IP: *.icpnet.pl 08.01.09, 19:46
      ciekawe czy psuje wzrok ...
      • Gość: atx Re: CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry w IP: *.mas.airbites.pl 09.01.09, 00:48
        wzrok nie bardziej niz standardowy monitor, ale leb bardzo boli po dluzszym graniu.
    • jabbur CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. 08.01.09, 20:20
      Ahh, te wszystkie "niezwykle", "glebokie" i "niesamowite"
      Bardzo dlugi tekst, jak na material producenta ;>
    • Gość: none CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.adsl.inetia.pl 08.01.09, 20:29
      Przecież to już było - najpierw okulary dodawane do kart ASUSa w wersji Deluxe,
      potem ELSA Revelator... Pamiętam, jak się zagrywałem w NFS:Porsche na tych
      okularach - rozdzielczość 640x480, odświeżanie 160Hz, kierownica i mogłem grać
      całymi dniami.
    • Gość: sciema Sciema IP: *.209.34.195.revers.nsm.pl 08.01.09, 20:35
      a nie zadna nowa technlogia. Juz w 2000 były karty graficzne umożliwaijące działanie w ten sposób. Newet Q3 udało sie odpalić choć efekt był w sumie mało ciekawy a na dodatek migotanie przesłon było zauważale i irytujące.
      Nic nowego.
      Bardziej interesujące wydają sie byc technologie działające w oparciu o spolaryzowany obraz.
    • Gość: Herod CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.tvk.torun.pl 08.01.09, 22:34
      Przecież to już było... i to było wiele razy. ŻADEN patent na okulary 3D się nie sprawdził, wszystkie "rewolucyjne" technologie szybko trafiły do muzeum ciekawostek informatycznych. Te okulary też tam trafią i to już za miesiąc... no bo ile osób ma telewizor 70 cali? :D

      Nie lubię być sceptykiem, ale ten wynalazek już widziałem wiele razy. Następny proszę.
    • Gość: gracz CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre.. IP: *.adsl.inetia.pl 09.01.09, 01:13
      "Pojedyncze ładowanie przez port USB pozwala na aż 40 godzin grania w świecie 3D
      dzięki temu, że okulary automatycznie wyłączają się po 10 minutach nieaktywności
      w celu wydłużenia żywotności baterii."

      Ubawiłem się:) DZIĘKI TEMU, że ktoś tu ma duże problemy z logiką:)
    • plakaplaka Jakie proste i niedrogie? 09.01.09, 08:10
      Telewizory 120Hz w Polsce są niedrogie? Może dla zamożnych redaktorów GW, ale
      nie dla przeciętnego gracza. Nikt nie wyda 5000 PLN po to aby sobie pograć w
      nowinkę.
    • Gość: wagant Shut up and play! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.09, 08:24
      :)
    • Gość: Nihil novi Kolejny debilizm dziennikarski IP: *.tsi.tychy.pl 09.01.09, 08:47
      1)
      Niemal identyczną technologię stosowano kilkanaście lat temu. Owszem wiem, że
      postęp itd (np myszki optyczne sprzed kilkunastu lat a dziś) ale jakoś
      kilkanaście lat temu nie udało się zrewolucjonizować rozrywki. Jedyna różnica to
      bezprzewodowość.

      2)
      "Działa przez 40 godzin bo po 3 minutach nieużywania się wyłącza". Czy wy
      również dostrzegacie BEZDENNĄ GŁUPOTĘ zawartą w takiej argumentacji?

      3)
      "Telewizory powyżej 100Hz nie są drogie". Szkoda, że dziennikarze za darmo
      testujący sprzęt nie potrafią wpaść na to, że inni muszą płacić.

      Też chcę być dziennikarzem! Potrafię nie tylko pisać, ale w przeciwieństwie do
      wielu dziennikarzy potrafię dodatkowo kojarzyć fakty.
    • Gość: cennik CES 2009: NVIDIA prezentuje 3D Vision - gry wre... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.01.09, 08:56
      najniższa cena to 199$ a nie 100 jak w artykule

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka