Dodaj do ulubionych

Trojan WYX

IP: *.179.stk.vectranet.pl 05.08.08, 17:56
Avast wykrył trojana WYX

www.photoshark.org/images/YJS42500.jpg

Niby usunął, ale czasami pojawia się po odpaleniu kompa znowu (nie zawsze!?) a po zeskanowaniu innym programem pojawia się komunikat, że wciąż siedzi.

Szukałem tego pliku ręcznie, ale w folderze Content IE5 nie ma w ogóle takiego folderu nawet ukrytego.

Poza tym (myśle, ze to ma coś wspólnego z trojanem)po uruchomieniu systemu pojawia się okienko z komunikatem dot. „explorer.exe” że wystąpił problem z aplikacją i zostanie zamknięta, po kliknięciu „nie wysyłaj”, pojawia się okienko „ustawienia spersonalizowane” i znika

Nie wiem co dalej robić i czy on tam siedzi czy nie? Co to w ogóle za trojan? Szukałem w necie i czytałem opis, ale nieuczonym jest i nie bardzo kapuję o co chodzi.
Obserwuj wątek
    • Gość: Aupo Re: Trojan WYX IP: *.179.stk.vectranet.pl 05.08.08, 18:14
      jeszcze log

      www.wklej.org/id/47521fb291
    • Gość: Aupo Re: Trojan WYX IP: *.179.stk.vectranet.pl 06.08.08, 11:09
      I log z Avasta: od kilku dni to samo, tylko zmieniaja się foldery, których i tak nie mogę znależć

      img.wklej.org/images/839590648AvastLog.jpg

      Prosze o radę! Dziękuję!
      • Gość: Kolobos Re: Trojan WYX IP: *.escom.net.pl 06.08.08, 11:52
        Nie uzywaj IE! Zmien przegladarke na Opere lub Firefox.
        Usun Ie temp np. przy pomocy ATF Cleaner.
        Daj log z combofix.
        • Gość: aupo Re: Trojan WYX IP: *.179.stk.vectranet.pl 06.08.08, 13:53
          Log z Combofix. Dziękuję!

          www.wklej.org/id/29d2cf9a43
          • Gość: Kolobos Re: Trojan WYX IP: *.escom.net.pl 06.08.08, 15:45
            Podlacz zainfekowane nosniki (pendrive) i uzyj Flash Disinfector.

            Wklej do notatnika:
            REGEDIT4

            [-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{20c6ba0a-146e-11dc-8387-0019660976b8}]
            [-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{20c6ba0c-146e-11dc-8387-0019660976b8}]

            Zapisz jako fix.reg i uruchom.
            • Gość: Aupo Re: Trojan WYX IP: *.179.stk.vectranet.pl 06.08.08, 16:33
              Kolobos Jesteś Wielki!!! Wszystko gra!!!

              W niwecz obróciłeś nawet usterki, o których tu nie pisałem:))!!!

              DZIĘKI WIELKIE!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka