Dodaj do ulubionych

Bardzo pilne. szczepienia, kto wie???

03.09.09, 21:47
Dziewczyny dzisiaj dostałam wezwanie do SANEPIDU w sprawie zaległych
dwóch szczepien i straszą mnie oczywiście sądem grodzkim i karą
grzywny. Wydaje mi sie ze w tym roku cos sie zmieniło w
ustawodawstwie ale za cholere nie moge tego znaleźć. Czy nadal jes
to pod karą grzywny czy Sanepid działa na nieaktualnej podstawie
prawnej. W co nie bardzo wierzę.
Żądają zaświadczenia od lekarza.
Ja opóźniłam ze wzgledu na nasilone objawy alergii pokarmowej,
leczymy sie u homeopaty poniewaz alergolog nam nie pogł i kto teraz
da mi zaświadczenie o o droczeniu szczepien???
Kurcze potrzebuje tego pilnie bo jutro tam jade.

Helppppp
Obserwuj wątek
    • andzia84 Re: Bardzo pilne. szczepienia, kto wie??? 03.09.09, 21:51
      nie nie mogą, weszła nowa ustawa w zeszłym roku. w tym wątku
      wkleiłam link
      forum.gazeta.pl/forum/w,43618,99488471,99488471,Szczepienia_moga_karac_za_unik_czy_nie_.html
      • burdziaa Re: Bardzo pilne. szczepienia, kto wie??? 03.09.09, 22:32
        nic nie mogą- napisz oswiadczenie,ze na wlasna odpowiedzialnosc
        rezygnujesz bo zaden lekarz nie dal Ci 100% pewnosci co do skutkow
        ubocznych- a prawda jest taka,ze zaden lekarz Ci takiego zapewnienia
        nie da,wiec Ty jako matka masz prawo sie bac i zadecydowac.
        • kristin4 Re: Bardzo pilne. szczepienia, kto wie??? 03.09.09, 22:46

          Dzięki dziewczyny, oczywiscie takie oswiadczenie juz dawno złożyłam
          w przychodni ale denerwuja mnie takie pajace dla ktorych wazne jest
          zrealizowanie kalendarza szczepien na danym terenie a nie dobro
          dzieci.
          Oj zagotuje sie jutro w sanepidzie.
          -
          moje dziecię-moje życie
          • kristin4 Re: Bardzo pilne. szczepienia, kto wie??? 03.09.09, 22:58
            kurcze teraz przeczytałam pouczenie i oni straszą karą grzywny z kpa
            i z ustawy o postepowaniu egzekucyjnym musze sie z tym zapoznac
            zanim pójde na wojne.
            • burdziaa Re: Bardzo pilne. szczepienia, kto wie??? 03.09.09, 23:11
              koniecznie daj znac jak Ci poszlo -trzymam kciuki!
            • lucy_cu Re: Bardzo pilne. szczepienia, kto wie??? 04.09.09, 09:26
              Nic się nie bój, to jest fikcja. I nie nerwowo, tylko spokojnie i
              elegancko. Nic Ci nie mają prawa zrobić. Ja na każde pisemko
              odpowiadałam grzecznym pisemkiem (takim, jak Burdzia Ci podpowiada)
              i mam spokój. Oni potrzebują tylko papierka i odpuszczają.
              • andzia84 Re: Bardzo pilne. szczepienia, kto wie??? 04.09.09, 09:46
                tylko spokój, przeczytaj sobie tą ustawę co dałam w tym linku i się
                na nią powołaj, nie mogą cię zmusić do szczepienie. swoją drogą mnie
                nikt nie nęka, ciekawe czy to dlatego że nie jestem zarejestrowana w
                państwowej przychodni tylko do prywatnej chodzę? teraz jak roch
                szedł do złobka to pielęgniarka żłobkowa chciała tylko zaświadczdnie
                że nie szczepię pod kontrolą lekarza i tyle
      • radolka Re: Bardzo pilne. szczepienia, kto wie??? 18.09.09, 22:41
        witajcie. Cieszę się, że przeczytałam Wasze wypowiedzi na forum. Dzięki również
        za linka do ustawy. Dodałyście mi otuchy... Cały czas głowiłam się jak uniknąć
        szczepienia mojej córki w 1 klasie. Stresowałam się na myśl o rozmowie z
        pielęgniarką szkolną, że nie wyrażam zgody na szczepienia. No i wiadomo: nie
        chcę "nieprzewidywalnych" konsekwencji. Na szczepienia 6 latków nie poszłam. Nie
        ścigano mnie, ale nie wiem czy teraz nie będzie zgrzytów. Czy słyszałyście jaka
        jest wymagalność szczepień w szkole?? Czy są restrykcyjni?? Pozdrawiam
        • patrice7 radolka 19.09.09, 08:32
          Na "chlopski" rozum chyba nie ma roznicy miedzy dzieckiem szkolnym
          niezaszczepionym,a przedszkolakiem niezaszczepionym,ktory chodzi do przedszkola
          i tez kiedys do szkoly chodzic bedzie:)
          Ale to tylko moja filozofia niech wypowiedza się mądrzejsi;)
          PS jakie szczepienie jest w 1 klasie?
          • radolka Re: radolka 19.09.09, 12:56
            Dzięki za odpowiedź:)
            7 rok życia:

            - szczepienie przeciw
            ODRZE - podskórnie szczepionką żywą

            - po 6 tygodniach od szczepienia przeciw ODRZE
            szczepionka przeciw GRUŹLICY - śródskórnie szczepionką BCG

            Buuu... :/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka