sibeliuss
29.04.07, 02:01
Dobre wieści płyną z ZTM-u. Nie dość, że komunikacja nocna niedługo ruszy poza
Warszawę, to już od czerwca Marki mają dostać nowy autobus - 732.
Obecnie ZTM czeka, aż miasto dostosuje skrzyżowanie Piłsudskiego z Sosno-wą.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już od 1 czerwca na trasie Żerań -
Trasa Toruńska - Kondratowicza - Głębocka - Marki zaczną kursować nowe
autobu-sy. Posłużą one także mieszkańcom Targówka i zielonej Białołęki. Pętla
w Markach będzie się znajdować albo przy fabryce okładzin ciernych albo na
ulicy Dużej. Że-rań, według zamierzeń ZTM-u ma stawać się stopniowo coraz
wygodniejszym punk-tem przesiadkowym. Władze Warszawy mają w planach m.in.
wykorzystanie istnie-jących tam torów kolejowych. W przyszłości będzie nimi
jeździć Szybka Kolej Miej-ska.
To nie koniec dobrych nowin dla mieszkańców Marek. ZTM zapowiada także, że
poprawi się częstotliwość kursowania linii 718 i 805, a wraz z otwarciem pętli
Włoś-ciańska planowany jest jeszcze jeden autobus, pierwsze obsługiwane przez
ZTM dzienne połączenie Marek z lewobrzeżną Warszawą.
www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/echo/echo/Z-2007-04_27-2