06.06.22, 17:59
Proszę o spojrzenie na karty w sprawie wyceny wartości mojego mieszkania przez bank. Na stronie specjalizującej się wycenom podana wstępna wycena mojego mieszkania bez wizji lokalnej to 350 tys. zł, a wg mnie to co najmniej 370 tys. zł. Większość mieszkań o podobnym metrażu, roczniku i stanie, ale w nieco lepszej okolicy mojego miasta jest bowiem sprzedawana średnio za 450 tys. zł, ale jak wiadomo bank na ogół zaniża wyceny w stosunku do tych za jakie są mieszkania realnie sprzedawane. Wkrótce przyjdzie pan z firmy wynajętej przez bank specjalizującej się w tego typu wycenach i moje pytanie brzmi, jak oceni wartość mojego mieszkania - na moją korzyść czy niekorzyść, tj. powyżej 370 tys. pln które zadeklarowałam bankowi, czy poniżej tej kwoty? Moje karty to: Królowa monet, 5 mieczy, As mieczy. Niestety on chyba zaniży wartość mojego mieszkania, gdyż pojawia się nóż wbity w plecy aczkolwiek będzie blisko mojej wyceny gdyż mamy Królowe monet, która jest bogato odziana i przystrojona w klejnoty.
Obserwuj wątek
    • beata225_84 Re: wycena 06.06.22, 22:07
      Oj, niestety ta wycena nie pójdzie po Twojej myśli.
      Zastanawiam się czy masz możliwość zrobić wycenę niezależną, przez eksperta, który nie będzie pracować dla banku.
      • anhelica6darc Re: wycena 06.06.22, 22:26
        Dziękuję - tak jest ale terminy mają zbyt odległe i cena usługi znacznie wyższa. Niby ta osoba od wycen jest z niezależnej firmy zatrudnionej przez bank ale i tak obawiam się, że obniży mi wartość mieszkania, gdyż słyszałam słabe opinie o takich firmach "przy bankowych", iż wyceniają znacznie bardziej rygorystycznie zaniżając wartości mieszkania, stąd moje obawy
    • andgie Re: wycena 07.06.22, 17:02
      Mysle, ze wyceni na mniej niz sobie zyczysz, niewiele, ale mniej. Roczarowujace dla Ciebie, a jednak rozsadne (as mieczy). Bank nie zaniza wartosci mieszkan, ale wycenia na tyle, za ile spokojnie mozna sprzedac smile
      • anhelica6darc Re: wycena 07.06.22, 19:03
        Dziękuję - też tak myślę, że w tym asie mieczy bank trochę utnie z mojej wyceny, która wg nich jest nieco "zawyżona" w tej królowie monet. Patrząc jednak na ceny po jakich sprzedają się mieszkania w moim mieście, to jednak sądzę że moja wycena jest rozsądna i wręcz zaniżona w stosunku do kwoty, za którą można je sprzedać smile No ale wycena rynkowa często nijak się ma do kwoty, za którą się sprzedaje mieszkania...
    • babetka84 Re: wycena 07.06.22, 20:39
      Niestety dla mnie 5 mieczy to takie nieuczciwe działanie, manipulacje których się nie spodziewasz, a razem z asem mieczy i królową monet to nieuczciwe manipulacje finansowe na twoją niekorzyść. Nie wiem z jakiego powodu mieliby to robić, ale nie podobają mi się karty, może być że zostanie popełniony jakiś błąd na wycenie albo osoba ta wpisze w dokumencie jakieś niekorzystane informacje obniżające wartość nieruchomości niekoniecznie o samym mieszkaniu, ale np. o jakiś okolicznościach obniżających wartość nieruchomości których ty sobie nie uświadamiasz, dla przykładu - teren zalewowy, słaba konstrukcja budynku, stan nadający się do remontu itp.
    • kocimietka Re: wycena 12.06.22, 17:18
      Ja bym powiedziała w drugą stronę, że to ty możesz zostać posądzona o jakieś manipulacje przy wartości tego mieszkania (królowa+ 5 mieczy), które w asie mieczy zostaną wyjaśnione. Może zataiłaś świadomie lub nie jakieś istotne fakty na temat mieszkania lub jego otoczenia?
    • anhelica6darc Re: wycena 14.06.22, 19:08
      Jenak miłe zaskoczenie gdyż bank wycenił wartość mojego mieszkania o 50 tys. zł więcej niż podałam w deklaracji. Może więc to 5 mieczy pokazało po prostu moje obawy, że bank zaniży wycenę?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka