Dodaj do ulubionych

nauczanie indywidualne-jak załatwiac?

06.09.04, 20:22
Mam niepełnosprawne 5-letnie dziecko. Mam orzeczenie o niepełnosprawności a
także decyzję poradnie psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie nauczania
integracyjnego. Mam równiez opinie logopedy, rehabilitanta i dwóch
psychologów. Psychologowie uważają (a ja się z tym zgadzam) ze dziecku
potrzebny jest kontakt z grupą rówieśniczą i dlatego dziecko uczęszcza do
przedszkola integracyjnego. Ale...ale specyfika zaburzeń rozwojowych mojego
dziecka jest taka, ze ma trudności z kontaktami z dziećmi, jest nadruchliwy,
niestabilny emocjonalnie, zdarza mu się być agresywnym, trudno mu się skupić
dłuższy czas na jakimś zajęcieu (np. kiedy dzieci rysują on po minucie wstaje
i szuka innego zajęcia). Z tego powodu przebywa w przedszkolu tylko 2 godziny
dziennie (decyzja psychologa przedszkolnego) i w tym czasie nacisk jest
kładziony na integrowanie się z grupą, nawiązywanie relacji społecznych, itd.
Siłą rzeczy nie ma czasu na pracę indywidualną lub jest go bardzo mało, no a
przecież są jeszcze inne dzieci w grupie nie tylko moje dziecko.
Chciałabym uzyskać...no własnie nie wiem co:-) Czy to jest jakies
skierowanie, czy decyzja, jeśli tak to czyja, kto coś takiego wydaje? chodzi
mi o nauczanie indywidualne, chociaz kilka godzin w tygodniu żeby ktoś
przychodził do mojego dziecka, jakiś pedagog specjalny i z nim pracował.
Wiem, ze są takie możliwości tylko nie wiem jak się za to zabrać i czy nam
się należy.
Jeśli ktoś się orientuje (może ekspert wie) to bardzo prosze o wiadomości.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • madzialena121 Re: nauczanie indywidualne-jak załatwiac? 06.09.04, 21:37
      witaj!!
      Takie rzeczy załatwia się poprzez poradnie psychologiczno-pedagogiczną,ale
      zastanów sie czy w tym wieku jest ci to potrzebne(czy nie lepiej skupic sie na
      kontakcie z innymi dziecmi)na nauke ma jeszcze czas.A przez dwa lata moze jakoś
      uda sie ze bedzie funkcjonowac w grupie.Ja równiez mam syna
      niepełnosprawnego,który na dzień dzisiejszy chodzi do II klasy szkoły
      integracyjnej.
      Trzymaj się ciepło!!
    • rita78 Re: nauczanie indywidualne-jak załatwiac? 07.09.04, 09:09
      a ja sie nie zgadzam z poprzedniczka. Jestem pedagogiem specjalnym i uważam ze
      wczesna interwencja i praca z dzieckiem sa niezbedne w celu zminimalizowania
      problemów w przyszłości ( szkoła). Jednak nie istnieje cos takiego jak
      nauczanie indywidualne dla dziecka 5- letniego. Dziecko po konsultacji w
      poradni pedag-psychol. może zostać skierowane na terapię indywidualna w jakims
      ośrodku rewalidacyjnym ( domyslam sie że zalezy ci na bezpłatnej opiece?)
      Powiedz z jakiego jesteś miasta..jesli z wrocławia mogę pomóc...
      Małgosia
    • rita78 Re: nauczanie indywidualne-jak załatwiac? 07.09.04, 10:43
      Możesz jeszcze skontaktować sie z centrum wolontariatu ( tam na bank otrzymasz
      bezpłatna pomoc, pełna serca i oddania )
      www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/3620
      • anma do rity78 07.09.04, 14:20
        Rito! tak, jestem z Wrocławia, chętnie dowiem sie czegoś więcej, mój mail
        anma@gazeta.pl jeśli zechcesz się odezwac będę wdzięczna.
        • rita78 Re: do rity78 08.09.04, 08:47
          odpisałam ci na adres meilowy. mam nadzieję że wspólnie uda się nam coś wymyślić
          Pozdrawiam
          • anma Re: do rity78 09.09.04, 00:19
            Małgosiu, sprawdź czy nie masz przeładowanej skrzynki, bo wysylam do Ciebie
            maile ale mi wracają.....a zalezy mi bardzo. Dziękuję.
            Ania
            • rita78 Re: do rity78 09.09.04, 08:38
              wysyłaj meile na adres
              rita78@tlen.pl ewentualnie na rita78@poczta.onet.pl
              Pozdrawiam

    • rita78 Re: nauczanie indywidualne-jak załatwiac? 09.09.04, 14:38
      Gdybyś nadal jednak miała kłopot z wysłaniem poczty ( na tlen powinna
      dochodzić, bo odebrałam dzisiaj kilka listów), mozemy pogadać na gadu gadu, mój
      nr 3859087 ( na pewno bede jutro od 8 do ok 13).
      Napisz mi jeszcze do którego przedszkola chodzi twoje dziecko...
      Powiem ci szczerze ze dziwi mnie że takich informacji gdzie mozesz uzyskac
      pomoc nie udzielaja ci panie w przedszkolu. ( większośc przedszkoli
      integracyjnych we Wrocławiu to pic na wodę. Moja córka np. chodzi do grupy
      integracyjnej w przedszkolu i tam nawet nie ma pedagoga specjalnego tylko
      przemiłe coprawda i wspaniałe panie, ale nie mające pojęcia niestety , jak
      pomóc dzieciom z zaburzeniami...)
      Wyslij mi maila z odpowiedziami na pytania które zadałam ci w swoim liście (
      domyslam sie że doszedł), napisz ponadto czy pracowałaś sama z dzieckiem w domu
      ( jeśli tak to w jaki sposób , jakimi metodami), od kiedy dziecko ma
      orzeczenie, kiedy zostało ( czy w ogóle) zdiagnozowane i jakie objawy ma teraz.
      Jeśli możesz to przepisz orzeczenia psychologów i pedagogów...ale przede
      wszystkim muszę wiedzieć czy juz gdzieś chodziliście na terapię, na zajęcia
      rewalidacyjne i jakiego typu niepełnosprawność ma dziecko.
      Czekam na list
      Małgosia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka