anma
06.09.04, 20:22
Mam niepełnosprawne 5-letnie dziecko. Mam orzeczenie o niepełnosprawności a
także decyzję poradnie psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie nauczania
integracyjnego. Mam równiez opinie logopedy, rehabilitanta i dwóch
psychologów. Psychologowie uważają (a ja się z tym zgadzam) ze dziecku
potrzebny jest kontakt z grupą rówieśniczą i dlatego dziecko uczęszcza do
przedszkola integracyjnego. Ale...ale specyfika zaburzeń rozwojowych mojego
dziecka jest taka, ze ma trudności z kontaktami z dziećmi, jest nadruchliwy,
niestabilny emocjonalnie, zdarza mu się być agresywnym, trudno mu się skupić
dłuższy czas na jakimś zajęcieu (np. kiedy dzieci rysują on po minucie wstaje
i szuka innego zajęcia). Z tego powodu przebywa w przedszkolu tylko 2 godziny
dziennie (decyzja psychologa przedszkolnego) i w tym czasie nacisk jest
kładziony na integrowanie się z grupą, nawiązywanie relacji społecznych, itd.
Siłą rzeczy nie ma czasu na pracę indywidualną lub jest go bardzo mało, no a
przecież są jeszcze inne dzieci w grupie nie tylko moje dziecko.
Chciałabym uzyskać...no własnie nie wiem co:-) Czy to jest jakies
skierowanie, czy decyzja, jeśli tak to czyja, kto coś takiego wydaje? chodzi
mi o nauczanie indywidualne, chociaz kilka godzin w tygodniu żeby ktoś
przychodził do mojego dziecka, jakiś pedagog specjalny i z nim pracował.
Wiem, ze są takie możliwości tylko nie wiem jak się za to zabrać i czy nam
się należy.
Jeśli ktoś się orientuje (może ekspert wie) to bardzo prosze o wiadomości.
Pozdrawiam