Dodaj do ulubionych

V Festiwal Art Naif

17.05.12, 17:29
Piąta edycja Art Naif Festiwal rozpocznie się za niecały miesiąc, ale dla tych, którzy nie mogą się jej doczekać już 19 maja, podczas Nocy Muzeów, organizatorzy przygotowali małą niespodziankę.
Tylko tego wieczoru w nikiszowieckim oddziale Muzeum Historii Katowic (ul. Rymarska 4) będzie można zobaczyć prace zeszłorocznego zwycięzcy nagrody publiczności, Stephana Lewisa z Tanzanii. Obrazy są naprawdę wyjątkowe, bo namalowane specjalnie na potrzeby Festiwalu, a jeden z nich znajdzie się na plakacie promującym tegoroczną edycję. W charakterystycznych miejscach Nikiszowca malarz umieścił elementy pochodzące z jego kultury oraz wyobraźni, takie połączenie jest możliwe (i udane!) tylko w sztuce naiwnej.

Oddział Muzeum czynny jest do północy, później warto odwiedzić jeszcze siedzibę Festiwalu, Galerię Szyb Wilson (ul. Oswobodzenia 1), otwartą aż do pierwszej, by zobaczyć prace m.in. Karola Wieczorka. Świat obrazów tego artysty często bliższy jest raczej marzeniom sennym niż rzeczywistości, doskonale więc pasuje do tak późnej pory zwiedzania. W ramach wystawy „Karol Wieczorek i przyjaciele” można obejrzeć także obrazy m.in. Andrzeja Urbanowicza czy Erwina Sówki.

Galeria Szyb Wilson i Fundacja Eko-Art Silesia zapraszają w Noc Muzeów na Nikiszowiec, a początek V Art Naif Festiwal już 15 czerwca!

insilesia.pl/aktualnosci/artykul/13215/5/V_Art_Naif_Festiwal__pierwsze_spotkanie_juz_w_Noc_Muzeow
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka