Dodaj do ulubionych

Gracz i jego gry

16.05.18, 08:35
Amerykanski prezydent stosuje blef jako metode gry politycznej. Zaczelo sie od twitow w/s Korei Polnocnej. W koncu lider koreanski sie ugial i chcial sie zespotkac z Trumpem. Teraz jednak, widzac ze sie dal wyrolowac, grozi ze do spotkania nie dojdzie. Gra sie toczy i jej konca nie widac.

Wycofanie Trump z umowy z Iranem spowodowalo aktywnosc dyplomatyczna. Minister SZ Iranu przylecial do Brukseli by sie spotkac z minstrami europejskimi z Niemiec, Francji, Anglii i EU. Stany nie wyslaly swego delegata. Zobaczymy co dalej, ale jesli ja bym to gral to bym ustalil linie europejska i sie jej trzymal. Bez wzgledu na amerykanskie grozby.

Stany odchodza z koalicji z Europa i zajmuja sie swoimi interesami. Trzeba sie zaczac zajmowac naszymi interesami bez wzgladu na gre gracza zza oceanu.

PF
Obserwuj wątek
    • the-great-inuk Re: Gracz i jego gry 16.05.18, 08:52
      polski_francuz napisał:

> Stany odchodza z koalicji z Europa i zajmuja sie swoimi interesami. Trzeba sie
      > zaczac zajmowac naszymi interesami bez wzgladu na gre gracza zza oceanu.
      ==================================

Tylko rynek zbytu na europejskie produkty w usa jest taki, jaki jest.
      I turbiny dla "europejskich" samolotów są także amerykańskie, drobnostka!

Ot, co...
    • bywszy2 Re: Gracz i jego gry+ 16.05.18, 12:57
      polski_francuz napisał:
      Trzeba sie
      > zaczac zajmowac naszymi interesami bez wzgladu na gre gracza zza oceanu.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
      Nareszcie!
      Za wlasne dobre samopoczucie nalezy placic!
      I za obrone tez!!!
    • engine8 Re: Gracz i jego gry 16.05.18, 17:22
      No bo pomysl...
      Kim sie chce dogadac z Korea Pd. po to aby wyeliminowac Stany z gry.
      Byl juz pare razy w Chinach aby przecwiczyc liste pytan i odpwiedzi - a wiec bedzi spiewal tak jak Chiny beda dyrygowac,
      Kimowi sie gora zawalila i tak czy inaczej sprawy nuklerne polozne ma na 10 lat. Za pare dni zrobi tam fajewerki zeby to rzeczywiscie wygladalo ze z wlasnej inicjatywy to wywalil w powietrze. I bedzie sie smial ze sie amerykanie nabrali.

I teraz Trump pojedzie , podadza sobie rece, Kim powie ze OK Kim jestes super i od teraz nie masz juz zadnych restrykcji a my wyprowadzamy swoje wojsko... (cikeaw gdzie) a Kore Pn w zamina zaprzestanie dalszych testow broni nuklearnej i byc moze testowania nowych rakiet balistycznych
      I trump bedzie to uwazal za sukces - nawet mu juz bakaja ze jak dobrz epojdzie to nobla dostanie LOL
      A co to wszytko znaczyloby? Totalna porazka i Trumpa i calej polityki amerykanskiej w tym terenie.... oddanie paleczki Chinom.
      Jakby o to chodzilo to po co wogole amerykanie mileiby sobi eglowe zarwacac Korea jedna i druga przez te lata?

Trump sie jedynie zgodzi na "pomoc" Kimowi jak sam na tym cos zyska - zwlaszcza w stosunku do Chin i nie straci swoje pozycji w tym rejonie...
      Tak ze osobiscie jestem sceptyczny czy wogole do tego spotkania dojdzie. Chyba ze Chinom zalezy i cos odpuszcza..
        • engine8 Re: Gracz i jego gry 16.05.18, 20:07
          Nie wiem czy to komplement czy drwina... wychodzaca z ust chemika ktory skonczyl elektronike?
          Akustykiem to ja nigdy nie bylem a instutut byl instytutem tekomunikacji i akustyki i ja raczej sie identyfikuje z ta pierwsza czescia..
          A co moge zrobic dla mojego rodzinnego kraju?
          Wlasnie mi sie snilo ze pojechalem do Polski swoim autem .... wychodze rano a tu ukradli i kola i lusterka i do bagaznika sie wlamali... A wiec oczekujesz ze po czyms takim mam ochote aby im jeszcze cos dobrego robic? hehehehehe..
          Jak juz Ci pisalem o Polsce juz od dawna mowie nie " U nas w Polsce" ale "U was w Polsce" i Polska - oprocz grupybliskich mi ludzi ktorych tam pozostawilem, jest juz obcym pod wiekszoscia wzgledow krajem.
          A jedynie co mam zamiar zrobic to wspomoc ich ekonomie jako turysta.
          • polski_francuz Good enough 16.05.18, 20:16
            "A jedynie co mam zamiar zrobic to wspomoc ich ekonomie jako turysta."

Dlaczego mam z Ciebie drwic? Jestes mi bliskim czlowiekiem. Rozumiesz co i jak i wiesz gdzie jest centrum swiata (PWr budynki elektroniki:)

Patrzac dalej. Wroclaw byl nasza przystania? Troche niemiecki, troche polski, mieszanka cywilizacji, ludzie bardzo inteligentni. Trudno zapomniec i ten zryw i te czasy.

"Nie wiem czy to komplement czy drwina"

Sam musisz ocenic. Mam swoiste poczucie humoru. I swoiste poczucie honoru. Ktore ciagle u mnie sie bardzo liczy.

Pozdro

PF
          • bywszy10 Re: prosze pana+ 17.05.18, 11:13
            panie engine8 ucz sie pan milosci do Ojczyzny od P.F.
            On tej milosci udziela kilka godzin dziennie - bez orgazmu.Tylko na slowach.
            Nigdy nie odpowiedzial co on dla kraju swego zrobil - oprocz krasomowstwa.
      • felusiak1 Re: Gracz i jego gry 16.05.18, 18:41
        Ratunku. Nie ma mowy o wyprowadzeniu wojsk z Korei Poludniowej. Skad ty czerpiesz te myślowe wypryski.
        To bylby taki sam układ jak z Iranem z którego Trump wyszedł i o czym francuz placze.
        A co bedzie jesli dadzą Trumpowi Nobla a on nie przyjmie?
    • felusiak1 Re: Gracz i jego gry 16.05.18, 18:48
      "Blef"? Nic podobnego. To jest real politik.
      No zobacz, aktywność europki zaczęła się po wycofaniu. wiedzieli, ze się wycofa od roku i nie kiwneli palcem a teraz chcą ratować. Na twoim miejscu pisałbym o inżynierii a nie o polityce. Chcesz robić biznes z Iranem, twoja wola ale nie mozesz wtedy robić biznesu z USA i w USA.
      PS. Ty pf nawet nie wiesz co jest kością niezgody w tym irańskim spektaklu.
      • polski_francuz Re: Gracz i jego gry 16.05.18, 19:06
        Kurka wodna "europka" od teksanca.

Felusiak, sprawdzanie czy kropka jest na wlasciwym miejscu i czy przecinek jest tam gdzie byc powinien to Twoja specjalnosc. Moja to zrozumiec co sie dzieje. Wiec trzymaj sie tego na czym sie znasz a nie wpieprzaj sie w nie Twoje pola.

Problem Europy to sa obecnie "jaja". Niemcy sie zakalapuckali w poprawnosc polityczna. A pani Merkel sie juz raz rabnela (z uchodzcami) i juz nie ma tej sily, ktora miec powinna. Macron, nie jest rozwiazaniem dla Europy, bo Francja zajmie jego cala uwage. I europejskie akcenty naszego prezia sluza tylko i wylacznie naszym, wewnetrznym problemom.

A tu trzeba wpieriod i pchac sprawe Europy. Polska powinna grac te role. Ale zoliborski szefuncio jest zbyt tepy by to zrozumiec.

Felusiak, Stany wracaja do "splendid isolation" z dawnych czasow. Mnie to nie wzrusza. Ale tez obchodzi mnie malo. Wrocilem do Europy i Europa mnie wzrusza.

PF

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka