Dodaj do ulubionych

Rasizm vs. seksizm

29.02.20, 09:38
Rasistow swiat jest pelny. A w szczegolnosci antysemityzm jest i byl szeroko rozpowszechniony. M.in. wsrod oficerow francuskich z konca XIX wieku, ktorym podpadli Alzatczyk jeden, ktorego wzieli za szpiega Niemcow i go przykladnie ukarali, lamiac mu szable oficerska i wysylajac na bezludna wyspe. Czy w Niemczech bylo Zydom lepiej? Alez nie, w niemieckim raju ich dola nie byla wiele lepsza. Lud niemiecki z lat dwudziestych ubieglego wieku uznal bowiem, ze to przez nich Francja im nalozyla kontrybucje, ktore spowodowaly upadek wielkiej i dumnej marki niemieckiej do poziomu i wartosci papieru toaletowego (z czasow przedkomunistycznych dodajmy). No i sie zemscil na swoj dumno-niemiecki sposob.

Z drugiej strony, bedac poddani takim naciskom i wiedzac, ze sie wszyscy na nich mszcza za ich niepowodzenia, Zydzi rozwineli atrakcyjne zycie seksualne. Jeden znany lubil nastolatki a inny, niemniej znany, zalozyl se harem na bezludnej wyspie, by tylko dwa niedawne przyklady wziac.

Ale udane zycie seksualne nie wystarczy i trzeba wykazac antysemityzm w armii francuskiej konca XIX wieku, powiedzial se amator nastolatek. Co tez zrobil. I wykazal, kreca bardzo dobry film "Oficer i szpieg". I film przekraczal o glowe i ramiona konkurencje i prawie by zakosil wczoraj wszystkie statuetki Cezarow francuskich (takie francuskie Oskary).

Ale, w miedzyczasie seksualne partnerki sprzed lat uznaly, ze ich stosunki z rezyserem nie byly rownoprawne. I zaczely protestowac. I tak, dobry film dostal tylko dwa Cezary.

Konkluzje? Ano zadne przesady wiele sensu nie maja. Jak film jest dobry to trza mu dac nagrode bez wzgledu na to kto go nakrecil. Reni Riefenstahl tez byla niezla rezyserka, mimo kiepskich wyborow politycznych. Z drugiej strony, wielki rezyser lepiej by sie powstrzymal z wytykaniem innym antysemityzmu. W szczegolnosci, jak przed jego progiem jest dosc brudno z powodu bujnego zycie seksualnego.

PF
Obserwuj wątek
    • bywszy2 Re: Rasizm i seksizm+ 29.02.20, 15:46
      polski_francuz napisał:
      1.
      > Rasistow swiat jest pelny. A w szczegolnosci antysemityzm jest i byl szeroko ro
      > zpowszechniony. M.in. wsrod oficerow francuskich z konca XIX wieku
      -
      moze pan sie wypowie na temat rasizmu w wojsku Polskim,miedzywojennym oraz po 1968 roku.
      2.
      , Zydzi rozwineli atrakcyjne zycie seksualne. Jeden znany lubil nastolatki a inny, niemniej znany, zalozyl se harem na bezludnej wyspie, by tylko dwa niedawne przyklady wziac. -
      Jeszcze bardziej atrakcyjne zycie seksualne wymyslili ksieza katolickie.
      Jedni lubili dzieciatki,inni nastolatkow,jeszcze inni gospodynie wiejskie,a jeszcze inni zakonnice.
      3.
      Z drugiej strony, wielki rezyser lepiej by sie powstrzymal z wytykaniem innym antysemityzmu. W szczegolnosci, jak przed jego progiem jest dosc brudno z powodu bujnego zycie seksualnego. - z drugiej strony dobrze by bylo,gdyby byly Polak prawilk kazania na wszystkie tematy,a szczegolnie na temat antysemityzmu.
      Pamietam,jak wyzwal zydow od baranow,ze jak takowe szli na rzez,a szczegolnie rzez uczyniona przez jego ziomkow.Pamietac nalezy,ze Rosjanie krzywde mu uczynili,zapedzajac te mezna owieczke do walenia tajgi.
      --
      Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
      Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
      I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
      • engine8 Re: Rasizm i seksizm+ 29.02.20, 21:04
        Pan chyba byl uczony w dawnej Polsce w jakiejs szkole czy na kursach partyjnych?
        Skad te domniemania? Ano kiedys widzialem jak ci co pisali przemowy partyjne to mieli taka ksiazke z cala masa sloganow i piszac przemowe dla sekretarza po prostu wybierali te slogany i w rozlnej kolejnosci ukadali dodajac od czasu do czasu jakies laczniki aby nawiazac do aktualnej sytuacji czy swieta.
        I jak pamietamy wszytkie przemowy byly mniej wiecej takie same.....
        • bywszy2 Re:Panie szanowny, Rasizm i seksizm+ 01.03.20, 03:18
          engine8 napisał(a):

1.
          > Pan chyba byl uczony w dawnej Polsce w jakiejs szkole czy na kursach partyjnych?

Uczony bylem w szkole radzieckiej,szkole polskiej.
          Wlasnie tam nas o antysemityzmie nieuczono.A uczono i milosci i przyjazni miedzy narodami.
          A potem rzeczywistosci nauczyla mnie szkola zycia w Polsce.To byla prawdziwa szkola.
          A ona jak widac byla inna niz nauka szkoly ,ktorej udzielila panu pani katechetka,ktora jak widac ukonczyl ja pan celujaco.
          2.
          > Skad te domniemania?
          Domniemania?Panie swiadkiem bylem.
          Antysemityzmu w armii przedwojennej w Polsce nie bylo?
          Co za chamskie twierdzenie panskie.
          A powojenne?W 1968 bylem na przeszkolenie w Wyzszej Szkole Oficerskiej,to do ... nedzy moge poswiadczyc.
          3.
          "Jeszcze bardziej atrakcyjne zycie seksualne wymyslili ksieza katolickie.
          Jedni lubili dzieciatki,inni nastolatkow,jeszcze inni gospodynie wiejskie,a jeszcze inni zakonnice."
          Twierdzi pan,ze to nie jest prawda?
          4.
          "Z drugiej strony, wielki rezyser lepiej by sie powstrzymal z wytykaniem innym antysemityzmu. W szczegolnosci, jak przed jego progiem jest dosc brudno z powodu bujnego zycie seksualnego.
          Pamietam,jak wyzwal zydow od baranow,ze jak takowe szli na rzez,a szczegolnie rzez uczyniona przez jego ziomkow.Pamietac nalezy,ze Rosjanie krzywde mu uczynili,zapedzajac te mezna owieczke do walenia tajgi.
          - z drugiej strony dobrze by bylo,gdyby byly Polak prawilk kazania na wszystkie tematy,a szczegolnie na temat antysemityzmu."
          co mnie tutaj pan ma do zarzucenia?
          5.
          Przestan pan prawic pierdoly,ktorych pana nauczono w pokatnych kolkach katechizmu.

Ano kiedys widzialem jak ci co pisali przemowy partyjne
          > to mieli taka ksiazke z cala masa sloganow i piszac przemowe dla sekretarza po
          > prostu wybierali te slogany i w rozlnej kolejnosci ukadali dodajac od czasu do
          > czasu jakies laczniki aby nawiazac do aktualnej sytuacji czy swieta.
          > I jak pamietamy wszytkie przemowy byly mniej wiecej takie same.....

--
          • engine8 Re:Panie szanowny, Rasizm i seksizm+ 01.03.20, 03:35
            Ot i widac kto Pana uczyl.....
            Wygada jaby to pan mnie cytowal? A tam ani slowa mojego..

Czyli nie mylilem sie - te same rzeczy piszemy, cytuejmy i przypisujemy je komu sie nam akurat podoba....
            Tak jak z antysemityzmem - kto o tym decyduje kto jest a kto nie antysemita? Ano ci semici ktorzy sie z naszymi - jakie by to one nieby, pogladami nie zgadzaja...
            • bywszy2 Re:Panie szanowny, Rasizm i seksizm+ 01.03.20, 03:58
              engine8 napisał(a):

> Ot i widac kto Pana uczyl.....
              > Wygada jaby to pan mnie cytowal? A tam ani slowa mojego..
              >
              > Czyli nie mylilem sie - te same rzeczy piszemy, cytuejmy i przypisujemy je komu
              > sie nam akurat podoba....
              > Tak jak z antysemityzmem - kto o tym decyduje kto jest a kto nie antysemita? A
              > no ci semici ktorzy sie z naszymi - jakie by to one nieby, pogladami nie zgadz
              > aja...

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
              z antysemitami polskimi spotkalem sie w akcji.Chociazby w 1968.
              Wiec nie ucz mnie panie,kto byl szmalcownikiem a kto jest czy moze byc potencjalnym.
              I nie wy mozecie nas pouczac moralow.
              Potepiam Polanskiego za to co uczynil - jak to i wy czynicie,ale to nie upowaznia laczenia wystepku z antysemityzmem,jak to wy czynicie.
              Bo inaczej postawie sprawe,a kiedy potepicie mordy na 300 000 zydach?
              Jak to potepiacie Niemcow czy Ukraincow za Wolyjn?
              I kedy wreszcie potepicie kosciol za nieprawosci seksualne?
              --
            • bywszy2 Re:Panie szanowny, Rasizm i seksizm+ 01.03.20, 04:11
              engine8 napisał(a):
              > Wygada jaby to pan mnie cytowal? A tam ani slowa mojego..

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.
              engine8
              Re: Rasizm i seksizm+
              29.02.20, 21:04
              Skad te domniemania?

Panskie zdanie.Pan rozumie slowo "domniemanie"
              Wiec powtorzylem,co napisalem,a co pan uwazaza "domniemanie"
              Potwierdza pan tylko moje podejrzenia,ze ma pan problemy z masa mozgowa.
              --
                • bywszy2 Re:cosniecos Wiem+ 01.03.20, 10:50
                  engine8 napisał(a):

> "Potwierdza pan tylko moje podejrzenia,ze ma pan problemy z masa mozgowa."
                  > Chcialem zapytac co sie z Panska stalo?
                  > Ale nie pytam bo skad Pan mozesz takie rzeczy wiedziec?

--
      • polski_francuz Re: Rasizm vs. seksizm 29.02.20, 21:37
        Film Polanskiego mial 12 nominowan zanim rozpetalo sie pieklo feministek. Ze dostal dwa Cezary to jest cud. Sam minister kultury powiedzial, ze to "niedobry sygnal".

Widac z tego, ze Francja sie jeszcze nie poddala "meetoo".

I bardzo dobrze.

PF
                • engine8 Re: Rasizm vs. seksizm 01.03.20, 18:10
                  Dzieki.. Obejrzalem.... i jak sie okazuje to ja zupelnie niezaleznie 70+% z tego co obejrzalem glosze i okazuje od dawna wszem i wobec.... ze on produkuja/rodza chlopcow aby na nie pracowali...i bez nich zgina. A rownosci sie domagaj wszedzie tam i tylko tam gdzie im to wygodne... Nie twerdze ze nadaj sie ho kuchni i do garow bo to nieprawda - mezczyzni sa w tym lepsi tylko ze w sytuacji kiedy mezczyzna chcece przejac role zajmowani sie domem i dziecmi to kobiety uwazja go za malo ambitnego i loosera i .....sie z nim rozwodza bo one chca mezczyne "with power" na trym moga sie oprzec a nie go utrzymywac..
                  I wszyscy nazywaja mnie szowinista....
                  Teraz przynajmniej mam material zeby feministkom pod nos podsunac...
                  • wkswks Re: Rasizm vs. seksizm 02.03.20, 16:22
                    Ze kobiety rodzą chlopcow, żeby na nie pracowali? Achaaa, a ja zawsze myślałam ze to zbieg okoliczności, który plemnik szybciej dostanie się do komórki jajowej.
                    Tak, kobiety nie lubią looserow, zajmujący się domem do nich nie należą. Pod warunkiem ze zajmują się tym domem jak trzeba, a nie ze kobieta po pracy musi jeszcze skoczyć na zakupy ( bo panu domu się nie chciało/zapomniał), albo isc na zebranie ( bo pan domu nie w tematach szkolnych).
                    • engine8 Re: Rasizm vs. seksizm 02.03.20, 17:51
                      Zawsze powtarzam ze jak kobiety maj za duzo czasu to zaczynaj myslec a jak mysla to zwykle nie za madrze...
                      Kobieta zwykl po pracy wsepuje po zakupu bo ma czas... Pracuje 8 godzin "bo przeceiz ktos sie musi domem zajmowac" - co jest prawda... Tylko zapomina ze maz "aby byc glowa rodziny i jak zalozyl rodzine to potrafil ja utrzymac" - wraca pozno....
                      Mni ekiedys zona suszyla glowe jjak to ona ciezko pracuej w domu a ja so bie po prostu siedze w pracy po 10 godzin...Pytam jak ciezko pracujesz?
                      No codziennie:
                      2 godziny sprzatam? (naprawde?, zalozmy ze to prawda)
                      - 3 godziny zajmuje mi odwozenie, przywozenie i zajmowanie sie dziecmi
                      - 2 godziny na zakupy (polowa tego na wlasne ciuchy ale nie bedzie)
                      - 2 godziny gotowanie
                      Ok ... to ile nam godzin pracy wyszlo?

I ile to razy zaczelas swoje zajecia zanim ja wyszedlem do pracy i ile razy pracujac caly dzien nie zdazylas skonczyc jak wrocilem?

Aha bo ja nie rozumiem jak to niewdzieczna praca w domu itp itd.....

Ok, w tskim razie zamienmy sie - ja od jutra przejmuje Twoje obowizki domowe a Ty stajesz sie ta "glowa rodziny"..
                      No tak tylko z czego my bedziemy zyc?
        • bywszy2 Re:pan jest+ 01.03.20, 03:20
          engine8 napisał(a):

> A Ty tez moglbys......

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          niewychowany.
          Chyba tylko ksiadz,ktory pana nauczal, i duchownie i celesnie pana wychowywal?

--
          • engine8 Re:pan jest+ 01.03.20, 03:39
            Przeciez to nie bylo do Pana.? wiec po co ten nie na miejscu i do tego glupi komentarz?
            Pan to robisz celowo i wtracasz sie w nieswoje sprawy czy to moze to juz skutek braku kontroli na tym co i gdzie Pan piszesz ?
            • bywszy2 Re:uczynile dokladnie to samo,co zrobil pan wyzej+ 01.03.20, 03:49
              engine8 napisał(a):

> Przeciez to nie bylo do Pana.? wiec po co ten nie na miejscu i do tego glupi
              > komentarz?
              > Pan to robisz celowo i wtracasz sie w nieswoje sprawy czy to moze to juz skutek
              > braku kontroli na tym co i gdzie Pan piszesz ?

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
              wiec swoja uwaga potwierdza pan,ze pana pani katechetka i ksiadz wychowywali zarowno duchowo jak i cielesnie.
              Brak panu kontroli dzialalnosci tzw.masy mozgowej.A moze pan ja w ogole nie posiada?

--
                • bywszy2 Re:mezu docentki i ekonomisto+ 01.03.20, 11:06
                  j-k napisał:

> zanim zabrali sie za Polakow w 1943 na Wolyniu - wykonczyli rok wczesniej (1942
                  > ) wszystkich Zydow na Wolyniu.
                  >
                  > moze sie tym zajmiesz i odpie*dolisz sie od nas ?

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                  1.
                  jak potepicie to co wasi ziomkowie uczynili.
                  2.
                  jak sie odpier...olicie od nas.
                  3.
                  Jak przestaniecie udawac dewotki niewinne.
                  5.
                  Ki,m ty do ... ,,zy jestes,by mnie pouczac?

--
                  • bywszy2 Re:mezu docentki i ekonomisto.P.6+ 01.03.20, 11:29
                    bywszy2 napisał:

> j-k napisał:
                    >
                    > > zanim zabrali sie za Polakow w 1943 na Wolyniu - wykonczyli rok wczesniej
                    > (1942
                    > > ) wszystkich Zydow na Wolyniu.
                    > >
                    > > moze sie tym zajmiesz i odpie*dolisz sie od nas ?

> zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                    > 1.
                    > jak potepicie to co wasi ziomkowie uczynili.
                    > 2.
                    > jak sie odpier...olicie od nas.
                    > 3.
                    > Jak przestaniecie udawac dewotki niewinne.
                    > 5.
                    > Ki,m ty do ... ,,zy jestes,by mnie pouczac?

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                    jak pan zostanie mezem profesorki,to otrzyma pan wiekszy obszar do uprawiania pier...olenia na wszystkie tematy.
                    A swoja droga,tupet ma pan ziste rodzimy.
                    Wyobrazam sobie,coby pan powiedzial jakby Niemiec sie wyrazil slowami skierowanymi do Pana,zeby pan zajl sie Rosjanami,a odp...l sie od nich?
                    --
                        • bywszy2 Re: jak narazie+ 02.03.20, 10:49
                          engine8 napisał(a):

> Niemcy sie wyplacili a Ukraincy na razie kasy nie maja wiec teraz winni Polacy.
                          > Na ukraincow przyjdzie czas pozniej.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
                          oni Polakom placa.
                          A tym wszystko jest za malo! - chca wiecej!

--
                          • polski_francuz Pod budka z piwem 02.03.20, 11:18
                            Pijaczek stoi przed budka z piwem i obrzuca wyzwiskami wszystkich przechodniow. Dlaczego to robi? Ano, bo ten i ow przechodzien rzuca mu zle spojrzenia. A i sa tacy, ktorzy smia sie zle o rodzie z ktorego pijaczek pochodzi wyrazac.

Jaki pijaczek ma cel? Ano, glownie by sie przechodnie o tym rodzie dobrze wyrazali.

Czy metoda wybrana do osiagniecia celu jest skuteczna?

Watpie.

PF
                            • bywszy2 Re:i dlugo pan pod ta budka stal,ziomkow bywszych+ 02.03.20, 17:13
                              polski_francuz napisał:

> Pijaczek stoi przed budka z piwem i obrzuca wyzwiskami wszystkich przechodniow.
                              > Dlaczego to robi? Ano, bo ten i ow przechodzien rzuca mu zle spojrzenia. A i s
                              > a tacy, ktorzy smia sie zle o rodzie z ktorego pijaczek pochodzi wyrazac.
                              >
                              > Jaki pijaczek ma cel? Ano, glownie by sie przechodnie o tym rodzie dobrze wyraz
                              > ali.
                              >
                              > Czy metoda wybrana do osiagniecia celu jest skuteczna?
                              >
                              > Watpie.
                              >
                              > PF

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                              obserwujac?
                              I duzo pan przy okazji wychlal?

--
                            • engine8 Re: Pod budka z piwem 02.03.20, 17:37
                              No a ja zauwazylem ze oni nie tylko obrzucaja wyzwiskami tych im zle spojrzenie rzucajaj ale tych co nie rzucaj tez wyzywaja bo coz moze byc gorszego jak ignorancja wiec byle co gadaja i najwazniejsze aby "dyskusja" nie ucichla.
                              Dla nich to skuteczna metoda bo maja okazje wykrzyczec nie tylko to co ma akurat sens ale podkreslac i przypominac to ze przeciez oni tacy biedni a wszyscy sie ich czepiaja i sa przeciwko...

Czy metoda skuteczna?
                              Jak na razie to wygalad ze tak poniewaz ciagle sie o nich mowi...dobrze czy zle to niewazne - wazne ze sie mowi i pozwal krzyczec i nawet ludzi nie protestuja za bardzo jak coraz to bardziej roszerzaja okolice ktora obszczywaja..
                              Wszczesniej czy pozniej przekrocza granoce i ktos im d solodnego kopa w D i do izby wytrzezwien zawiezie.
                              • bywszy2 Re: a czy pan sam rozumie oczym i co pan pisze?+ 02.03.20, 17:56
                                engine8 napisał(a):

> No a ja zauwazylem ze oni nie tylko obrzucaja wyzwiskami tych im zle spojrzenie
                                > rzucajaj ale tych co nie rzucaj tez wyzywaja bo coz moze byc gorszego jak igno
                                > rancja wiec byle co gadaja i najwazniejsze aby "dyskusja" nie ucichla.
                                > Dla nich to skuteczna metoda bo maja okazje wykrzyczec nie tylko to co ma akura
                                > t sens ale podkreslac i przypominac to ze przeciez oni tacy biedni a wszyscy si
                                > e ich czepiaja i sa przeciwko...
                                >
                                > Czy metoda skuteczna?
                                > Jak na razie to wygalad ze tak poniewaz ciagle sie o nich mowi...dobrze czy zle
                                > to niewazne - wazne ze sie mowi i pozwal krzyczec i nawet ludzi nie protestuja
                                > za bardzo jak coraz to bardziej roszerzaja okolice ktora obszczywaja..
                                > Wszczesniej czy pozniej przekrocza granoce i ktos im d solodnego kopa w D i do
                                > izby wytrzezwien zawiezie.
                                >

--
                                  • bywszy2 Re: wcinam sie panskim zwyczajem+ 03.03.20, 00:38
                                    engine8 napisał(a):

> A Pan sie znow wcina?
                                    > Czyzby jaki rezonans, skojarzenie czy sumienie? O to ostatnie to Pana bym nie
                                    > podejrzewal.

--
                            • bywszy2 Re: no,widzi pan,mnie wymazali+ 02.03.20, 17:55
                              engine8 napisał(a):

> No wlasnie.. Oni Polakom placa...problem w tym ze polskimi pieniedzmi.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                              a pan mnie odpowiada na watek,ktory puscili z dymem.
                              I tak czytajac ten panski wniosek,ktos dojdzie do wniosku,ze pan gledzi na temat ... wie oczym.
                              Oto sa skutki donosicielstwa.
                              P.S
                              A te pieniadze polskie,skad one?

--
                                • bywszy2 Re:to pan i tym sie zajmuje?amtorsko,czy zawodow?+ 03.03.20, 00:40
                                  engine8 napisał(a):

> "A te pieniadze polskie,skad one?"
                                  >
                                  > Z lichwy czywiscie..bo sad indziej....??

--
                      • bywszy2 Re: poniewaz moja odpowiedz pan zglosil do+ 02.03.20, 17:17
                        j-k napisał:

> - bo to Niemcy i Ukraincy masowo zabijali Zydow - a nie Polacy.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
                        nie bede jej powtrzal.
                        Dolacze tylko
                        to
                        --
    • bywszy2 Re:zgadzam sie z + 01.03.20, 03:43
      www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1933660,1,co-z-polanskim-maja-uczynic-filmowcy.read?backTo=https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1943902,1,walijska-piosenkarka-opowiada-o-doswiadczeniu-gwaltu.read
      Pojawią się głosy, że należy teraz wykluczyć Polańskiego z polskiego środowiska
      A dla rownowagi,chyba trzeba by bylo wylaczyc kosciol(z tych ze powodow) z tego samego srodowiska.
      --
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - BywPojawią się głosy, że należy teraz wykluczyć Polańskiego z polskiego środowiskaszy.
      • boavista4 Re:zgadzam sie z + 01.03.20, 04:38
        Juz nie wiem kto jest lepszy antysemita, Bywszy czy tez Pefcia, a moze ich szef z Agory? w 68 roku bywszego zaladowali w pociag z Warszawy na zachod, dali mu dobra wyprawe , oprocz lodowki , zony katoliczki , zabral na swoim koncie wystarczajaca kupe dolarow zeby kupic se domek wakacyjny w Alpach, a potem jego ziomkowie zafundowali mu zwiedzanie panstwa polozonego w Palestynie oraz Europy Ta ciezka droga Bywszego na zachodzie wzbogacila jego pamiec o polskim antysemitzmie.
        • bywszy2 Re:rozne sa drogi opuszczenia Polski+ 01.03.20, 11:16
          boavista4 napisał(a):

> Juz nie wiem kto jest lepszy antysemita, Bywszy czy tez Pefcia, a moze ich szef
          > z Agory? w 68 roku bywszego zaladowali w pociag z Warszawy na zachod, dali m
          > u dobra wyprawe , oprocz lodowki , zony katoliczki , zabral na swoim koncie wys
          > tarczajaca kupe dolarow zeby kupic se domek wakacyjny w Alpach, a potem jego zi
          > omkowie zafundowali mu zwiedzanie panstwa polozonego w Palestynie oraz Europy
          > Ta ciezka droga Bywszego na zachodzie wzbogacila jego pamiec o polskim antysemi
          > tzmie.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          przypomne panska.
          Przez pana opisana:
          Odprowadzila pana na lotnisko zaplakana mama.
          Opuszczal pan Polske pierwsza klasa z jedynym bagazem - plecakiem.
          Wypelnionym do skrajnosci.Czym?
          Po wyjezdzie ochoczo na zaproszenia odwiedzal rozne konsularne przedstawicielstwa PRLu.
          Czestowali kawa z ponczkami.I jeszcze czyms innym.
          Prowadzili rodakow dlugie nocne rozmowy.
          Jak kazdy rozumie temat mieli staly:"o d.pie Maryny"
          Plecak eobil sie bardziej pelny od darowizn,otrzymanych po zdanych relacjach.
          --
        • bywszy2 Re:wcale sie nie dziwie+ 01.03.20, 11:45
          boavista4 napisał(a):
          > Ta ciezka droga Bywszego na zachodzie wzbogacila jego pamiec o polskim antysemi
          > tzmie.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          panskiej opinii co do antysemityzmu.
          Zjawisko to nie jest wyjatkowe:
          Obsieracie Pana prezydenta,obsieracie panstwo Polskie i Polakow,obsieracie sie nawzajem gdziebyscie nie pojawili. To co juz mowic o innych?
          Problem w tym,ze w tym kontekscie sprawa antysemityzmu historycznego i obecnego jest sprawa marginalna.

--
        • bywszy2 Re:boavisto poszczekaj dalej+ 02.03.20, 17:18
          boavista4 napisał(a):

> Juz nie wiem kto jest lepszy antysemita, Bywszy czy tez Pefcia, a moze ich szef
          > z Agory? w 68 roku bywszego zaladowali w pociag z Warszawy na zachod, dali m
          > u dobra wyprawe , oprocz lodowki , zony katoliczki , zabral na swoim koncie wys
          > tarczajaca kupe dolarow zeby kupic se domek wakacyjny w Alpach, a potem jego zi
          > omkowie zafundowali mu zwiedzanie panstwa polozonego w Palestynie oraz Europy
          > tzmie.

--
    • blueelvic2 Do kolegi p-f z pytaniem... 01.03.20, 18:34
      Forum Swiat stracilo dawniejszy urok i czar... Czytam te wszystkie nowe wpisy i zauwazam brak dyskusji. Tematy sa powtorzeniem ( moze nie wszystkie) jakiegos wydarzenia w formie zwyczajnego stwierdzenia samego faktu, a oprocz tego autor watku ma w doopie ewentualna dyskusje i nie wysila sie aby to zmienic. Po co wiec zakladal watek? No wlasnie!

W zwiazku z tym mam pytanie: Czy nie sadzisz, ze mozna by bylo zalozyc nowe forum, ktore przypominaloby dawniejsze?
    • bywszy2 Re: ciekawie, a jaki jest vs.+ 01.03.20, 21:44
      miedzy katolicyzmem a pedofilizmem?

--
    • bywszy2 Re: z trzeciej strony+ 02.03.20, 17:22
      polski_francuz napisał:

> Z drugiej strony, bedac poddani takim naciskom i wiedzac, ze sie wszyscy na nic
      > h mszcza za ich niepowodzenia, Zydzi rozwineli atrakcyjne zycie seksualne. Jede
      > n znany lubil nastolatki a inny, niemniej znany, zalozyl se harem na bezludnej
      > wyspie, by tylko dwa niedawne przyklady wziac.
      > > PF

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
      a pan nie åpodejrzewa,ze ktorys z nich nawet panu dziecko zrobil?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka