Dodaj do ulubionych

Epidemia histerii

13.03.20, 16:52
Dzielne media nie ustają w znojnym trudzie szerzenia histerii. Tak zwani dziennikarze piszą artykuły a telewizja jest pelna rotacyjnych ekspertów wygłaszajacych hiobowe wieści. Zwykli ludzie reagują na to w okreslony sposób a rządy wpadły w korkociąg "koniecznych" decyzji i dolewaja oliwy do ognia. Gospodarka zatrzymala się. Nikt nie wie ile ludzi zlapało wirusa bo nie ma na to wiarygodnego testu ale przekaziory trabią o ilości zakazonych. Trochę mniej trabią o ilości zmarlych a jeszcze mniej o ich wieku i okolicznościach. Oprócz tego jak co roku miliony ludzi choruja na zwyklą grypę, dziesiatki tysiecy umierają i nikt nie panikuje z tego powodu.
Obserwuj wątek
  • eva15 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 17:03
   Jużnalia i media żyją sensacjami - to wiadomo. Ale lekceważenie tego wirusa jest niemądrą lekkomyślnością. Włochy tak zrobiły i teraz mają dużą i błyskawicznie rosnącą ilość zarażeń i znazcny odsetek zmarłych, bo pozwoliły się wirusowi bezkarnie rozleźć po całym kraju.
   Tajwan i zwłaszcza Singapur wpadły w "histerię" i natychmiast zastosowały srodki zapobiegające rozprzestrzenieniu, skutkiem tego zachorowania znacznie spadły, wirus się zatrzymał, przypadków śmiertelnych jest mało.

   Porównania z wirusem grypy są niemądre. Na wirusy grypy umiera raptem 0,1-0,2 % zarażonych, na koronawirusa między 4,5-6,5 %. To kolosalna różnica.
   • felusiak1 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 17:28
    W 2009 mieliśmy H1N1 wirus, swińska grypa. Zachorowalo 60 milionów, opieki szpitalnej udzielono 300 tysiacom i zmarlo 18 tysiecy ludzi i nie było paniki i histerii. W tej chwili w USA zmarlo 40 osób z tego 26 w jednym domu starców. Wszystkie ofiary byly w wieku powyzej 50 lat.
    W 2003 mieliśmy SARS. Śmiertelność 11%. Nie było histerii.
    Napisałaś: na koronawirusa między 4,5-6,5 %. To jest bzdura. WHO podal, ze umiera 3.4% ludzi u ktorych stwierdzono zakazenie a nie wszystkich zakazonych. CDC podało, ze umieralność wynosi 1%.
    • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 18:07
     felusiak1 napisał:

     > W 2009 mieliśmy H1N1 wirus, swińska grypa. Zachorowalo 60 milionów, opieki szpi
     > talnej udzielono 300 tysiacom i zmarlo 18 tysiecy ludzi i nie było paniki i his
     > terii. W tej chwili w USA zmarlo 40 osób z tego 26 w jednym domu starców. Wszys
     > tkie ofiary byly w wieku powyzej 50 lat.
     > W 2003 mieliśmy SARS. Śmiertelność 11%. Nie było histerii.
     > Napisałaś: na koronawirusa między 4,5-6,5 %. To jest bzdura. WHO podal, ze umie
     > ra 3.4% ludzi u ktorych stwierdzono zakazenie a nie wszystkich zakazonych. CDC
     > podało, ze umieralność wynosi 1%.

     dzisiaj o tym pisal Tru.mp:

     "Joe Biden (kandydat na prezydenta) był odpowiedzialny za epidemię świńskiej grypy H1N1, która zabiła tysiące ludzi. Jego reakcja była jedną z najgorszych w historii.
     „Biały Dom Obamy musiał natychmiast przeprosić za uwagi Joe Biden'a i każdy alarm, który mógł wywołać panike świńskiej grypy, zajelo mu az 6 miesięcy, zanim prezydent Obama ogłosił stan wyjątkowy, i zabił 12.000 Amerykanów ".

     ---
     -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
     -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
    • eva15 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 18:33
     Robert-Koch-Institut podaje wyższy odsetek, przynajmniej dla Europy i Chin , ale mniejsza o to. Nawet gdyby to było "tylko" 3,5% to i tak kolosalna różnica w porównaniu zgrypą. Twoje dane mówią, że H1N1 zdiagnozowano u 60 mln ludzi, zmarło 18 tys. !8 tys. to coś około 0,05 % zdiagnozowanych chorych.
    • yurek_1111 Re: Epidemia histerii 26.03.20, 17:08
     Dane WHO sa bzdura nad bzdurami....
     Jak mozna wyliczyc procent umieralnosci nie znajac liczby zainfekowanych wirusem a liczba zainfekowanych jest nieznana bo WHO samo podaje, ze wielu ludzi przechodzi infekcje bezobjawowo....
     • kylax4 Re: W tej chwili w USA zmarlo 40 osób 07.06.20, 16:34
      Strasznie zawyżone. Szpitale dostają pieniądze od rządu, za raportowanie zmarłych na COVID. Wpisują każdego kogo się da na te listy. Ludzie, którzy umierają na raka, na serce i inne choroby, potwierdzeni jako negatywni na COVID, są wpisywani, że "zmarli na koronawirusa."
      • pusta_karafka Re: W tej chwili w USA zmarlo 40 osób 11.06.20, 23:50
       Szpitale nie dostaja pieniedzy od rzadu za raportowanie znarlych na COVID w USA. Zalicza sie do COVID jesli jest potwierdzenie testem, ze mial wirusa/Oczywiscie, ze umiera sie zwykle na komplikacje podobnie jest z grypa, ale statystyki tzw. "excess deaths" pokazuja o ile wiecej ludzi umiera niz przecietnie niezaleznie. Te statystyki wskazuja na wieksza liczbe zdonyw niz te potwierdzone przez COVID bo jak ktos nie byl w szpitalu i umarl to mu testow nie robili.
       Oczywisci umieraja ludzie zarazeni ktorzy sa starsi i maja inne choroby wiec mozesz twierdzic ze umarli na co innego, ale zarazenie przyspieszylo smierc.
       Dane dla USA z CDC:
       www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid19/excess_deaths.htm
   • wykrywacz_klamcow babina z bazaru jest w grupie wysokiego ryzyka 13.03.20, 17:50
    eva15 napisała:

    > Jużnalia i media żyją sensacjami - to wiadomo. Ale lekceważenie tego wirusa jes
    > t niemądrą lekkomyślnością. Włochy tak zrobiły i teraz mają dużą i błyskawiczni
    > e rosnącą ilość zarażeń i znazcny odsetek zmarłych, bo pozwoliły się wirusowi b
    > ezkarnie rozleźć po całym kraju.
    > Tajwan i zwłaszcza Singapur wpadły w "histerię" i natychmiast zastosowały srodk
    > i zapobiegające rozprzestrzenieniu, skutkiem tego zachorowania znacznie spadły,
    > wirus się zatrzymał, przypadków śmiertelnych jest mało.
    >
    > Porównania z wirusem grypy są niemądre. Na wirusy grypy umiera raptem 0,1-0,2 %
    > zarażonych, na koronawirusa między 4,5-6,5 %. To kolosalna różnica.


    dlatego jest spanikowana. Jak załapie wirusa to będzie biegiem biec do szpitala na znienawidzonym przez nią Zachodzie, nawet jej przez myśl nie przejdzie, by szukać wsparcia u putina :p
   • suender Re: Epidemia histerii 16.03.20, 19:55
    ewa15:

    > lekceważenie tego wirusa jest niemądrą lekkomyślnością. Włochy tak zrobiły i
    > teraz mają dużą i błyskawicznie rosnącą ilość zarażeń i znazcny odsetek zmarłych,

    Evi!:
    Każdy kraj musi się wykrwawić tyle ile mu jest przeznaczone. Włochy postąpiły bardzo mądrze, upuszczą sobie należną ilość krwi za jednym zamachem, a Lechistania będzie się z tym pipcyć dwa lata minimum, he, he, he, he, he, ..

    mfg.

    "Wir muessen wissen, - und wir werden wissen!" [David Hilbert]
  • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 17:18
   felusiak1 napisał:


   . Oprócz tego jak co roku
   > miliony ludzi choruja na zwyklą grypę, dziesiatki tysiecy umierają i nikt nie p
   > anikuje z tego powodu.

   Wypisujesz bzdety. Grypę już dawno rozpoznaliśmy, mamy na nią szczepionki które są skuteczne w 80% przypadków a to dużo. Tyle tylko, że nie wszyscy się szczepią a jeszcze powstały debilne organizacje antyszczepionkowców, które zachęcają do zbiorowego samobójstwa. N/t Koronawirusa prawie nic nie wiemy, nie ma na niego szczepionki i rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż ten grypowy. Jest też bardziej śmiertelny od grypowego. Sytuacja jest bardzo poważna i obecne działania mające na celu maksymalne odizolowanie ludzi chorych i zatrzymanie rozprzestrzeniania się jest słuszne a to niestety rodzi wiele komplikacji, . . . . również gospodarczych i ekonomicznych. Dobrze byłoby, żeby nie było paniki ale ta zawsze ma miejsce w podobnych sytuacjach i nic z tym nie zrobisz. Zanosi się na to, że ten wirus już na zawsze zagości w naszym życiu i tylko szczepionka może skutecznie z nim walczyć bo jak na razie same ludzkie organizmy muszą sobie indywidualnie z nim radzić.
   Taka niepewna sytuacja z pewnością potrwa długo tym razem i niestety już wiadomo że mocno się to odbije na ekonomii i gospodarce, nie znamy tylko skali.
   • felusiak1 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 17:35
    Bzdury?
    "In the U.S., influenza has caused 12,000 to 61,000 deaths annually since 2010, according to the CDC. So far this flu season in the U.S., there have been at least 36 million flu illnesses, 370,000 hospitalizations and 22,000 deaths from flu, according to the CDC."

    Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
    W tym sezonie grypowym, czyli liczac od października na grype zmarlo już 22 tys. ludzi. Na coronavirus 40 osób.
    • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 17:49
     felusiak1 napisał:

     > Bzdury?
     >
     >
     > Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
     > W tym sezonie grypowym, czyli liczac od października na grype zmarlo już 22 tys
     > . ludzi. Na coronavirus 40 osób.

     To do dzisiaj, ale za 5-7 miesięcy mogą być tysiące i więcej. Ale tego nie wiemy i dopóki dobrze nie rozpoznamy tego wirusa należy zachować dużą ostrożność a to rozpoznawanie potrwa. To jest nowa sytuacja do której nikt nie był przygotowany, więc koszty muszą być.
     • felusiak1 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 18:11
      Za 5-7 miesiecy nie bedziesz juz o tym pamietał.
      Koszty juz w tej chwili przewyższyly potencjalne korzyści.
      Na N1H1, SARS tez nikt nie byl przygotowany i też byla to nowa sytuacja. Wtedy nie bylo histerii a 95% ludzi już o tym nie pamieta.
      • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 18:21
       felusiak1 napisał:


       > Na N1H1, SARS tez nikt nie byl przygotowany i też byla to nowa sytuacja. Wtedy
       > nie bylo histerii a 95% ludzi już o tym nie pamieta.


       Ale skąd pewność, że tym razem będzie tak samo jak w tamtych przypadkach? To jest jednak nowy, inny wirus i nie zbadany. To może być zupełnie inna sytuacja i konsekwencje chorobowe również zupełnie inne ale tego do końca nie wiemy a skoro nie wiemy i nie mamy pewności to musimy działać i przestrzegać żelaznych procedur bo tylko to możemy zrobić żeby go powstrzymać.
       • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 18:46
        czizus napisał:

        > Ale skąd pewność, że tym razem będzie tak samo jak w tamtych przypadkach? To je
        > st jednak nowy, inny wirus i nie zbadany. To może być zupełnie inna sytuacja i
        > konsekwencje chorobowe również zupełnie inne ale tego do końca nie wiemy a skor
        > o nie wiemy i nie mamy pewności to musimy działać i przestrzegać żelaznych pro
        > cedur bo tylko to możemy zrobić żeby go powstrzymać.

        Główny doradca naukowy rządu brytyjskiego, powiedział, że 60 procent Brytyjczyków musi złapać koronawirusa, aby rozwinąć „odporność stada”, ponieważ wirus może powrócić jak grypa zimowa.

        ---
        -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
        -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
        • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 21:04
         senioryta13 napisał:

         > czizus napisał:
         >

         >
         > Główny doradca naukowy rządu brytyjskiego, powiedział, że 60 procent Brytyjczyk
         > ów musi złapać koronawirusa, aby rozwinąć „odporność stada”, ponieważ wirus moż
         > e powrócić jak grypa zimowa.
         >


         Prawdopodobnie tak, ale cały czas nie wiemy i to są tylko domniemania. Na tym polega problem. Nie wiemy!!!
         • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 21:13
          czizus napisał:

          > Prawdopodobnie tak, ale cały czas nie wiemy i to są tylko domniemania. Na tym p
          > olega problem. Nie wiemy!!!

          aby cokolwiek wiedziec/sprawdzic potrzeba na to duzo czasu, przez noc sie tego nie da zrobic.
          Zawsze zalecany jest spokoj, a tu panika na caly swiat, ktora i tak nie pomoze , a jedynie zaszkodzi.

          ---
          -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
          -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
       • felusiak1 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 19:16
        To jest odmiana tego samego wirusa podobno pochodzenia zwierzecego. Generalnie wirusy nie przeskakują ze zwierzat na ludzi. Ten przeskoczył.
        Mówia, ze to stało sie w Wuhan na wet market. Co mnie niepomiernie zdziwilo, to fakt, ze nasze CIA, które codziennie wykrywa matactwa Putina zupełnie przegapiło wirus w Chinach.
        Wyczytałem, ze CoVID-19 jest siódmym znanym typem coronavirusa. Wszystkie 7 wywoluje podobne objawy. SARS i MERS są szczególnie groźne. Zwykle przeziebienie to efekt coronavirusa.
      • amunicyjny1 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 18:58
       felusiak1 napisał:

       > Za 5-7 miesiecy nie bedziesz juz o tym pamietał.
       > Koszty juz w tej chwili przewyższyly potencjalne korzyści.
       > Na N1H1, SARS tez nikt nie byl przygotowany i też byla to nowa sytuacja. Wtedy
       > nie bylo histerii a 95% ludzi już o tym nie pamieta.


       Doprawdy...
       SARS severe acute respiratory syndrome. każda gówniana grypa jest SARS, Z ''Hiszpanką'' włącznie, wiec nie pisz tu o przygotowaniach lub ich braku
      • bmc3i Re: Epidemia histerii 24.10.20, 03:55
       felusiak1 napisał:

       > Za 5-7 miesiecy nie bedziesz juz o tym pamietał.
       > Koszty juz w tej chwili przewyższyly potencjalne korzyści.


       Przypominasz sobie ta wypowiedź, feluś?
    • tbernard Re: Epidemia histerii 13.03.20, 18:19
     felusiak1 napisał:

     > Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
     > W tym sezonie grypowym, czyli liczac od października na grype zmarlo już 22 tys
     > . ludzi. Na coronavirus 40 osób.

     Tylko ilu tych co od października zmarło na grypę miało przeprowadzony test na nowego wirusa? Zwłaszcza, że choroby dają niemal identyczne objawy. Jest niemal więcej niż pewne, że jakiś odsetek zmarłych na grypę było diagnozowane na czuja, a nie badaniem.
     • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 19:02
      tbernard napisał:

      > Tylko ilu tych co od października zmarło na grypę miało przeprowadzony test na
      > nowego wirusa? Zwłaszcza, że choroby dają niemal identyczne objawy. Jest niemal
      > więcej niż pewne, że jakiś odsetek zmarłych na grypę było diagnozowane na czuj
      > a, a nie badaniem.

      mozna rowniez powiedziec, ze dzisiaj ludzie juz nie umieraja na grype tylko wszyscy na Corona-19.

      ---
      -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
      -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
    • amunicyjny1 Re: Epidemia histerii 02.04.20, 18:47
     felusiak1 napisał:

     > Bzdury?
     > "In the U.S., influenza has caused 12,000 to 61,000 deaths annually since 2010,
     > according to the CDC. So far this flu season in the U.S., there have been at l
     > east 36 million flu illnesses, 370,000 hospitalizations and 22,000 deaths from
     > flu, according to the CDC."
     >
     > Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
     > W tym sezonie grypowym, czyli liczac od października na grype zmarlo już 22 tys
     > . ludzi. Na coronavirus 40 osób.


     To jest naprawdę ''dobre''

     A mięły 2 tygodnie
     • felusiak1 Re: Epidemia histerii 02.04.20, 19:54
      3 tygodnie.
      Sezon grypowy to Grudzień-Luty czyli miesiecznie na grype umieralo ponad 7 tysiecy ludzi.
      Zatem coronavirus jeszcze nie dogonil grypy. Podobno ma dogonić i przegonić.

      Problem leży gdzie indziej. Głownie w tym, ze nie wiadomo o co ci chodzi. Ot tak z doskoku patyk w szprychy i do dziury.
    • felusiak1 Re: Epidemia histerii 26.03.20, 17:41
     Fakty pozostaja faktami. Na grypę zmarlo wiecej niz 22 tysiace a na coronavirusa 1 tysiac.
     Ponad 3 miliony ludzi stracilo pracę. Jak tak dalej pojdzie to nastepne 3 miliony straci pracę.
     Czy nie uwazasz, ze proporcja jest istotnym elementem? Gospodarka upada dla tysieca ludzi?
     Ale zastepczo mozesz zamartwiać sie katastrofą klimatyczna.
     • engine8 Re: Epidemia histerii 27.03.20, 00:54
      Tu mamy analizy od Pazdziernika do Marca - mozna zalozyc ze polowa grypwych przypadkow przypada na obecny rok?
      www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm

      A tu Korona
      www.worldometers.info/coronavirus/
      • engine8 Re: Epidemia histerii 27.03.20, 03:27
       I tak patrze ze przeciec CDC podaje tylko dane z USA - ktore sa bardzo podbne to tego co widzimy na calym swiecie jesli chodzi o Korone
       A przeciez wiekoszsc Swaiat nie monitoruje i nie robi raportow ile osob umiera na grype - oni umieraj na pluca, zapalenie gornych drgo oddechowych czy cos w tym sensie
       www.livescience.com/new-coronavirus-compare-with-flu.html
     • europitek Re: Epidemia histerii 27.03.20, 02:39
      felusiak1 napisał:
      > Czy nie uwazasz, ze proporcja jest istotnym elementem?

      No właśnie!
      Dane zalinkowane przez Engine pokazują, że koronowirus daje śmiertelniość o dwa rzędy wielkości większą od grypy. I dlatego jest problemem, którego olanie może "ukatrupić" nie 3 mln a 30mln miejsc pracy, jeśli pozwolić mu poszaleć. Gdyby przy raportowanej śmiertelności zachorowało na niego tyle ludzi co na grypę to zmarłoby 1,7-2,4 mln ludzi.
     • amunicyjny1 Re: Epidemia histerii 27.03.20, 08:03
      felusiak1 napisał:

      > Fakty pozostaja faktami. Na grypę zmarlo wiecej niz 22 tysiace a na coronavirus
      > a 1 tysiac.
      >
      Na tę grype, to w 2 tygodnie?

      www.worldometers.info/coronavirus/country/us/
      Nie ciekawie jest
      • amunicyjny1 Re: Epidemia histerii 28.03.20, 21:20
       amunicyjny1 napisał(a):

       > felusiak1 napisał:
       >
       > > Fakty pozostaja faktami. Na grypę zmarlo wiecej niz 22 tysiace a na coron
       > avirus
       > > a 1 tysiac.
       > >
       > Na tę grype, to w 2 tygodnie?
       >
       > www.worldometers.info/coronavirus/country/us/
       > Nie ciekawie jest       To jak felek było ?
  • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 17:27
   czy przypadkiem w 2008 r. kiedy nastapil krach, demokraci nie byli wiekszoscia w kongresie ?
   Czyzby to byla powtorka ?

   Tajemnicze slowa Schumera , do Justice Kavanaugh and Justice Gorsuch :
   (wypowiedziane tydzien przed krachem)
   "You will pay the price. You won't know what hit you."
   (Zapłacisz cenę. Nie będziesz wiedział, co cię uderzyło. )

   ---
   -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
   -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
    • monalisa2016 Re: Ludzie nakręcają sie 24h/dobę 13.03.20, 20:27
     czizus napisał:

     > Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przynajmniej doszlifujemy higienę
     > osobistą.

     Higiena ci nie pomoze skoro znajdziesz sie w strefie zagrozenia i nie masz zabezpieczonych oczu, uszu, nosa, ust chyba ze nalozysz specjalna maske gazowa ktora okrywa wszystko.
     • czizus Re: Ludzie nakręcają sie 24h/dobę 13.03.20, 21:10
      monalisa2016 napisał(a):

      > czizus napisał:
      >
      > > Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przynajmniej doszlifujemy hi
      > gienę
      > > osobistą.
      >
      > Higiena ci nie pomoze skoro znajdziesz sie w strefie zagrozenia i nie masz zabe
      > zpieczonych oczu, uszu, nosa, ust chyba ze nalozysz specjalna maske gazowa ktor
      > a okrywa wszystko.

      Mona, ale ja nie piszę co mi pomoże z Koroną, a o tym, że bez względu na cokolwiek taka dyscyplina mycia rak przy każdej okazji może być bardzo pożyteczna w przyszłości.
      Czy ty rozumiesz moje przesłanie?
      • senioryta13 Re: Ludzie nakręcają sie 24h/dobę 13.03.20, 21:15
       czizus napisał:

       > Mona, ale ja nie piszę co mi pomoże z Koroną, a o tym, że bez względu na cokol
       > wiek taka dyscyplina mycia rak przy każdej okazji może być bardzo pożyteczna w
       > przyszłości.
       > Czy ty rozumiesz moje przesłanie?

       ja zawsze rece myje kiedy przychodze do domu.
       Tak zostalam wychowana, czy myslisz, ze ktos kto tego nie robil wczesniej, zostanie czysciochem ?

       ---
       -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
       -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
       • czizus Re: Ludzie nakręcają sie 24h/dobę 13.03.20, 21:22
        senioryta13 napisał:


        >
        > ja zawsze rece myje kiedy przychodze do domu.
        > Tak zostalam wychowana, czy myslisz, ze ktos kto tego nie robil wczesniej, zost
        > anie czysciochem ?
        >


        Oczywiście nie, ale to była tylko w pewnym sensie przenośnia a nie dosłowna prawda - z tym mycie rąk!!!!.
        • monalisa2016 Re: Ludzie nakręcają sie 24h/dobę 13.03.20, 22:05
         engine8 napisał(a):

         > No ale zanim umylas to pozstawila swoje wirusy wszedzie po drodze - na klamce n
         > a kluczach na telefonie, na wlacznikach swiatla, wszedzie w samochodzie...

         Tu jest dobra polska wodka w rozpylaczu, lata sie wystala a teraz sie przydala.:-) Szprycije sobie ja rece zanim wsiade do samochodu.
        • senioryta13 Re: Ludzie nakręcają sie 24h/dobę 13.03.20, 22:08
         engine8 napisał(a):

         > No ale zanim umylas to pozstawila swoje wirusy wszedzie po drodze - na klamce n
         > a kluczach na telefonie, na wlacznikach swiatla, wszedzie w samochodzie...


         ale nie panikuje, to najwazniejsze.
         Ludzie chca aby ich prowadzono za raczke, a niby tacy madrzy, ale nawet podstawowych wytycznych i tak potrzebuja dla przetrwania.
         Lekarz wlasnie powiedzial natreciuchom, jak zabraknie mydla to alkoholem tez mozna.


         ---
         -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
         -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
   • europitek Re: Ludzie nakręcają sie 24h/dobę 13.03.20, 19:11
    borrka napisał:
    > Myć ręce i nie ryzykować bez potrzeby, nie chodzić w publiczne miejsca, gdy nie
    > musimy.

    Propagujesz zachowania najbardziej znienawidzone przez młodzież. Oni (szczególnie młode samce) muszą ryzykować, żeby się lansować, co najskuteczniej wychodzi właśnie w miejscach publicznych.
    No a mycie rąk to już w ogóle wtopa i mięczactwo. (Trzeba będzie uchwalić zmianę w kk, żeby sądy mogły nakładać karę "i będziesz mył ręce trzy razy dziennie".)

    > Podniecanie się cyferkami jest całkowicie jałowe.

    Cała współczesna cywilizacja na tym stoi od czasów Cheopsa. Jeśli to zniknie to będzie jej koniec.

    > Pierwszego Maja koniec będzie.

    Koronowirus nie znosi koloru czerwonego? To może już teraz obstawić się czerwonymi sztandarami zamiast ćwiczyć kwarantanny. Przy okazji produkcji takiej wielkiej ilości flag byłby też może jakiś skoczek PKB.

    Jedna czerwona flaga na jednego mieszkańca! - najlepsze hasło wyborcze dla kandydata na prezydenta.
    Biedny ten Biedroń, bo ze swoją tęczową ma już przechlapane na starcie.
   • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 19:50
    engine8 napisał(a):

    > Polska to dopiero przoduje.....
    > Zamykaja granice i wszytko inne...

    wszystko sciaga z USA :)

    ---
    -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
    -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
     • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 20:11
      engine8 napisał(a):

      > No ale Polska sie odseperowuje od EU i ich zarazy??

      cwicza Pol-Exit., a co, nikt im teraz nie bedzie mial tego za zle.


      ---
      -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
      -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
     • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 21:48
      engine8 napisał(a):

      > No ale Polska sie odseperowuje od EU i ich zarazy??
      Fakt, PIS o to odseparowanie mocno zabiegał ale raczej w kontekście swobodnego niszczenia polskiej praworządności wypracowywanej przez ostanie 2o lat. Nie wiem czy to PIS-owi się udało?? Ale z tego co widzę i słyszę, polski Premier mocno zabiega o wsparcie UE. Patrzę na to z tzw. politowaniem, wiedząc i pamiętając o wcześniejszych wypowiedziach n/t UE. Tylko te trudniejsze sytuacje pokazują prawdę i to obecnie widzimy.!
      • europitek Re: Epidemia histerii 14.03.20, 00:35
       czizus napisał:
       > Tylko te trudniejsze sytuacje pokazują prawdę i to obecnie widzimy.!

       A jaka jest ta prawda? Na razie w kwestii epidemii Unia chyba niewiele zrobiła. Jaki nie słychać o wspaniałych dyrektywach ratujących ludzi i sytuację.
   • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 21:19
    engine8 napisał(a):

    > Polska to dopiero przoduje.....
    > Zamykaja granice i wszytko inne...

    Polska nie przoduje ale zachowuje się racjonalnie, . . . jak inni!
    A widzę, że to robi nie najgorzej!!
     • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:21
      engine8 napisał(a):

      > I sklad ta racjonalnosc sie wziela?
      > Tzn Panstwa EU nie dialaja jak jedna organizacja i jak nawoluja ? Nie maja jede
      > j wspolnej polityki nawet tutaj?

      Nie żartuj sobie w poważnych sprawach i nie wykorzystuj dość trudnej sytuacji żeby coś tam wykazać. Niczego nie pokażesz!! UE powinna się integrować, łącznie z fazą zbudowania jednego państwa.!!! To jest tzw oczywista, oczywistość!! I tyle!
      Odnośnie wirusa to to współdziałanie ma sens i ma miejsce i to działa ! Ale to bardzo trudna, nowa sytuacja, więc zobaczymy!! Sądzisz, że taka absolutna bezwzględna izolacja od innych i tylko myślenie o sobie to jest to właściwe rozwiązanie? Ja raczej wierzę we wspópłdziałanie, kompromisy, współpracę, . . . etc. Dlatego wspieram KO bo PIS kompletnie nie rozumie słowa "kompromis" i w ogóle filozofię dogadywania się. !!

      • felusiak1 Re: Epidemia histerii 14.03.20, 05:14
       Zainteresowało mnie to co napisales czizus: Dlatego wspieram KO bo PIS kompletnie nie rozumie słowa "kompromis" i w ogóle filozofię dogadywania się.
       Jesteś w bledzie. PiS może rzadzić samodzielnie i nie potrzebuje kompromisu.
       Kompromisu potrzebuje KO aby ochronić co sie da ale nawet nie próbuje. Idzie w zaparte na calej linii. Z drugiej strony trudno powiedzieć czy PiS zgodziłby się rozmawiać z KO.
       Zamkniecie granic dla ruchu zwyklych obywateli nie jest izolacją decydentów. Oprpcz Polski, Dania i Czechy zamkneły granice co nie oznacza, że nie wspólpracują z rzadami innych państw. Granice dla rzadowych oficjeli nie są zamkniete.
  • jorl Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:17
   Histeria histeria ale wlasnie mnie od mojej kochanki odcinaja. Jutro rano jade jeszcze do Polski, hotel tez tam, ale wieczorem wracamy do siebie. Ja do mojego (okolic) Berlina, ona do swojego domu w Polsce naturalnie.
   I potem juz sie nie da.
   Cholerna koronka.
   Trzeba bedzie tez przestac chodzic do fitnesstudia, dobrze ze rower wlasnie kupilem, bede jezdzil po mojej wsi i okolicach w ramach treningu. Jak mnie nie zamkna w chalupie pod grozbami.
   • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:31
    jorl napisał:

    > Histeria histeria ale wlasnie mnie od mojej kochanki odcinaja. Jutro rano jade
    > jeszcze do Polski, hotel tez tam, ale wieczorem wracamy do siebie. Ja do mojego
    > (okolic) Berlina, ona do swojego domu w Polsce naturalnie.
    > I potem juz sie nie da.
    > Cholerna koronka.
    > Trzeba bedzie tez przestac chodzic do fitnesstudia, dobrze ze rower wlasnie kup
    > ilem, bede jezdzil po mojej wsi i okolicach w ramach treningu. Jak mnie nie zam
    > kna w chalupie pod grozbami.
    >
    >
    No widzisz. Twierzdziłem że jesteś idiotą a ty to tylko potwierdziłeś, ale w zasadzie potwierdzasz to każdym swoim wpisem.

    No dobra. Masz ten zapis w swojej stopce bo lubisz przypominać innym kim jesteś, i masz do tego prawo. Jesteś idiotą i nie uciekasz od tego, . . . przyznajesz się a nawet to publicznie demonstrujesz. Brawo! Skoro tak lubisz! Ale ponoć idioci nie zdają sobie sprawy że są idiotami, więc generalnie , . . . wybaczam!
    • jorl Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:33
     czizus napisał:


     > No widzisz. Twierzdziłem że jesteś idiotą a ty to tylko potwierdziłeś, ale w z
     > asadzie potwierdzasz to każdym swoim wpisem.


     Nastepne pol roku Twojej sentencji w mojej sygnaturce. Ostrzegalem, to sie sumuje, jak w ameryknskim sadzie wyroki. Jak sie postarasz bedzie tego i 100 lat.
     • czizus Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:41
      jorl napisał:

      > czizus napisał:
      >
      >
      > > No widzisz. Twierzdziłem że jesteś idiotą a ty to tylko potwierdzi
      > łeś, ale w z
      > > asadzie potwierdzasz to każdym swoim wpisem.


      No proszę, znowu to potwierdził!! Pęknę ze śmiechu!


  • jorl Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:25
   A u nas w Niemczech beda lekarzy z emerytur sciagac.
   Moja corka jest lekarka ale pracuje aktualnie w administracji sluzby zdrowia, w Niemczech naturalnie tez. Mysle ze i ja zmobilizuja, dostanie, juz jej zapowiadalem, piekny kombinezonik, maske, okulary i 16/24 w szpitalu.
   Cholera wie czy fabryki nie dostana nakaz produkcji masek, kombinezonow itd.
   Volkssturm sie u mnie zaczyna w Niemczech.
   I dobrze, jak co bede maski produkowal. Moze potem order dostane?
   • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:31
    jorl napisał:

    > Moja corka jest lekarka ale pracuje aktualnie w administracji sluzby zdrowia, w
    > Niemczech.

    Jakie stawki sa dla lekarzy w Niemczech ?

    ---
    -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
    -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
    • jorl Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:42
     senioryta13 napisał:


     > Jakie stawki sa dla lekarzy w Niemczech ?

     Nie rozumiem pytania.
     Chodzi o zarobki? To mlody lekarz bezposrednio po studiach ma dosc malo, naturalnie relatywnie. Ale potem moze byc bardzo roznie. Zalezy czy w szpitalu, czy w praktyce, czy specjalista czy ogolny.
     Czy ma w szpitalu mozliwosc wystawiania prywatnych rachunkow dla prywatnie ubezpieczonych, tacy i tu sa.
     Ja np. mam do mojego panstwowego ubezpieczenia dodatkowe prywatne na szpitale. Wtedy mam szefa nie asystenty, pokoj jednoosbowy chociaz tutaj i normalni tak maja najczesciej juz teraz. I szef wystawia dosc slone rachunki prywatnej krankenkassie. Np. za operacje.
     Praktycznie nigdy z tego nie korzystalem ale place. I mam. Np i mam znajomosci bo corka dr. A to i tu wazne, nie tylko kasa.

     Zawod lekarza uwazany tu w Niemczech jako powazny i niezle oplacany. ma swoj dobry status.
     Podobnie jak inzynier
     • senioryta13 Re: Epidemia histerii 13.03.20, 22:48
      jorl napisał:
      .
      > Chodzi o zarobki? To mlody lekarz bezposrednio po studiach ma dosc malo, natura
      > lnie relatywnie.

      to mi wlasnie wystarczy, rzuc jakas liczba, chce sie tylko zorientowac.
      kiedys slyszalam wypowiedz, ze we francji czy Anglii, lekarze zarabiaja o wiele , wiele mniej niz w USA.

      ---
      -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
      -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
      • jorl Re: Epidemia histerii 13.03.20, 23:16
       senioryta13 napisał:


       > to mi wlasnie wystarczy, rzuc jakas liczba, chce sie tylko zorientowac.

       Zaczyna moze 50tys euro brutto na rok. Potem, jak zrobi specjalnosc, Facharzt moze 70-80tys. tak po 5 latach. Corka w administracji sluzby zdrowia ale tam jest potrzebny zawod lekarza ma z 80tys/rok, znowu brutto. Ale sie nie przemecza, nie caly etat, w piatki ma wolne czyli 4 dni w tygodniu pracuje.
       W praktykach roznie znowu, jak duzo pracuje, duzo godzin to 100tys/rok moze. Jak szefarzt podobnie? jak ma prawo w szpitalu do prywatnych pacjentow to znowu paredziesiat tys euro do pensji. Ale tu musia sie dzielic ze szpitalem tymi dochodami. Roznie. Pol na pol?

       Moja corka nigdy nie zarabiala wiecej jak ja, inzynier w prywatnym przemysle, i by musiala sie niezle przylozyc aby to osiagnac. Ale woli w piatki golf, jak ma problemy bo sie np rozwodzi to do taty po kase. Jak urodzila dziecko przed 8 laty i byla w domu 2 lata, 1 rok dostawala od panstwa jakas kase, a nastepny juz nie. Wiec do mnie z gadka przeciez nie bede meza prosic, a zarabial niezle, o troche pieniedzy dla siebie. To dostawla wtedy kilkaset euro/miesiac odemnie. Bez podatku dla niej, moje po opadatkowaniu naturalnie.
       Tez jak zaczela juz pracowac ale swoja prace doktorska nie miala jeszcze napisana chociaz wszystkie badania nad mordowaniem komorek ktore miala zrobic skonczyla, przeszla na 6 miesiacy na pol etatu a ja jej znowu z kilkaset euro/mies doplacalem. Ale co tydzien musiala mail mi z jej praca przysylac. No i tak zrobila doktorat. Calkiem porzadne. A to sie w Niemczech liczy.


       > kiedys slyszalam wypowiedz, ze we francji czy Anglii, lekarze zarabiaja o wiele
       > , wiele mniej niz w USA.

       Tez i w Niemczech tak jest mysle. Wy macie tam porabane z tym, no ale jak tak lubicie?.
       • senioryta13 Re: Epidemia histerii 14.03.20, 13:34
        jorl napisał:

        > Zaczyna moze 50tys euro brutto na rok.

        gratuluje w takim razie zdolnej corki, nie kazdy ma tyle zaparcia, talentu, aby zdobyc taka profesje.
        to rzeczywiscie nie za duzo, ale pewnie studia nie kosztuja tyle co w USA.
        u nas praktyka 3 lata, za male pieniadze i prawie na okraglo 24 , no, z malymi przerwami.

        > Jak urodzila dziecko przed 8 laty i byla w domu 2 lata, .....
        >Wiec do mnie z gadka przeciez nie bede meza prosic, a zarabial niezle,
        > o troche pieniedzy dla siebie.

        wcale sie nie dziwie, ze sie rozwiodla. Maz Niemiec, a skapiec.
        Pamietam, kiedys wspominales, ze wnuczka jest dobrze zabezpieczona, a to tez wazne.

        >Wy macie tam porabane z tym, no ale jak tak lubicie?.

        a powiedz mi, kto nie lubi 'zielonych' .

        ---
        -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
        -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
  • jorl Re: Epidemia histerii 15.03.20, 10:56
   engine8 napisał(a):

   > Sadzac po tym jak panikujesz to Ty tez chyba masz 200 rolek papieru toaletowego
   > na zapas?


   Jak zwykle tacy jak Ty nie cytuja wypowiedzi z ktora chca dyskutowac bo wola klamac co ten ktos powidzial wiec do konca nie wiem czy to do mnie ale zaloze ze tak. Ze do mnie, Jorla.

   A wiec z wlasnego nosa sobie wydlubales ze panikuje. Bo napewno nie z moich wpisow.
   Co do zakupow u mnie w Niemczech. Papieru toaletowego tez. A wiec ja mam supermarket, maly dosc ale jednej sieci, naprzeciwko mojego domu. < 100m drzwi-drzwi. Bylem w nim w piatek rano po buleczki na sniadanie. I polki co najmniej 95% zawalone towarami. Jako ze widzialem drogi e8 jak Twoi obecni anglosascy wspolplemiency naparzaja sie w sklepie o papier toaletowy, spojrzalem jak w moim sklepie z nim jest. A wiec jest te pare rodzajow. Jakos normalnie, te tansze i drozsze.
   Ja mam zaufanie do mojego rzadu i wiem ze te artykuly co beda mi potrzebne beda do kupienia zawsze.
   Jak bylo wczoraj, czyli w sobote, w sklepach u mne, w Niemczech, nie widzialem. Bo rano pojechalem do Polski na spotkanie z kochanka. Tym razem do Kostrzyna aby byc najblizej Niemiec. Ona tam przyjechala ze swojej miejscowosci. Przyjechalismy pociagami, ja z Berlina, moj przejezdza granice i ma koncowy wlasnie w Kostrzynie. Na dworcu w pomaranczowych skafandrach polskie sluzby mierzacy temperature kazdemu. nie mialem, bylem wpuszczony. Hotel mialem ale wieczorem sie rozjechalismy bo od polnocy granica zamknieta. Pociag z Niemiec juz do Kostrzynia nie dojezdza, nie chcialeme miec problemow. Corka juz rozpaczala ze zamkna mnie dziasiaj w Polsce w kwarantannie, tak by nie bylo mysle, ale wyjechalem.
   Zreszta disco w Kostrzyniu gdzie chcielismy tez isc nagle zamkniete. W pitaem na FB ze bedzie, wsobote juz zamkniete. W restauracji obiad na wynos tylko, wzielismy, do hotelu i tam zjedlismy.
   Ciekawe jak bedzie dalej.
   Narazie mi fitmesstudio od dzis zamkneli, tzn wszystke naturalnie. W domu trzeba, rowerem po wsi jako zastepstwo.

   A tu jak panikuja Twoi obecni wspolplemiency drogi e8. Rosjanie nagrali niezly filmik:

   www.youtube.com/watch?v=KHt1FPg1xms

   Smieja sie z was. Kilometrowe kolejki do sklepu.
   Ja zreszta tez sie smieje. Z was, w tych USA.
  • jorl Re: Epidemia histerii 15.03.20, 11:14
   felusiak1 napisał:


   > Napisałaś: na koronawirusa między 4,5-6,5 %. To jest bzdura. WHO podal, ze umie
   > ra 3.4% ludzi u ktorych stwierdzono zakazenie a nie wszystkich zakazonych. CDC
   > podało, ze umieralność wynosi 1%.

   To tak nie do konca. Jak bedzie chorych nagle mnostwo to tych co maja z ta choroba naprawde problem, smiertelny problem, ktory odpowiednia opieka medyczna, tlenem itd, mozna uratujowac, umra. Bo szpitale, sluzba zdrowia beda przeciazone. I smiertelnosc, ta w %, skoczy solidnie w gore. Zadne 1-3% a >10%
   Dlatego najwazniejsze jest teraz aby zachorowania rozciagnosc w czasie, aby dla tych co bez opieki medycznej nie przezyja, zapewnic ja.
   Dlatego u mnie w Niemczech mobilizacja lekarzy szpitali i zakazy kontaktow aby epidemia nie byla w kazdym momencie za duza w stosunku do sluzby zdrowia.
  • jorl Re: Epidemia histerii 15.03.20, 11:49
   senioryta13 napisał:


   > gratuluje w takim razie zdolnej corki, nie kazdy ma tyle zaparcia, talentu, aby
   > zdobyc taka profesje.

   Jakos dla mnie to bylo naturalne. Inaczej sobie nie wyobrazalem. Ale ja osobiscie wlozylem sam duzo pracy w to. Na bezaco, jak byla w szkolach, tych od 1-13 klasy czyli do matury, siedzialem z nia nad zadaniami domowymi. I musiala z matematyki i fizyki 2-3 wiecej ich robic jak miala zadane. No ale ja te przedmioty umiem. Zreszta tez siedzialem nad innymi lekcjami z nia, tez np. historia. A historia byla i dla mnie ciekawa, w koncu niemiecka szkola, moglem porownac z polska. Tez i inne, wszystkie praktycznie.

   Nawet na medycynie, zdawala koncowy egzamin z anestezjoligi, przychodzila do mnie wtedy z swoimi ksiazkami i siedzielismy razem nad nimi. Bo tam sporo fizyki. I jesli chodzi o cialo czlowieka i o aparature. W jednej grubej ksiazce medycznej nareszcie tam widzialem rownania przeplywu cieczy, czysta fizyka, chodzilo o krew w zylach, miod dla mnie.

   > to rzeczywiscie nie za duzo, ale pewnie studia nie kosztuja tyle co w USA.

   Szkoly wyzsze, jak i naturalnie wszystkie inne, sa utrzymywane w Niemczech z ogolnych podatkow. I student za nie nie placi. Moze jakies 100Euro na semestr, formalnosc. Oczywiscie potrzebuje pieniadze aby sie utrzymac, ja placilem corce za jej mieszkanie, bylo tanie ale kuchnia lazienka, pokoj, tylko dla niej. Stare budownictwo wiec tanie. I dostawala na skrome zycie do tego odemnie. Troche dorabiala korepetycjami z matematyki, fizyki, miala takiego jednego 3-4 lata do matury go doprowadzila. Troche w fitnesstudio w weekendy, medykow tam lubia, ale tu miala za to tez wstep do cwiczen dla siebie tez. Wiec przyjemne z pozytecznym.

   > u nas praktyka 3 lata, za male pieniadze i prawie na okraglo 24 , no, z malymi
   > przerwami.

   U nas w szpitalu tez nie tylko 8h bo dochodza dyzury. Corka pare lat to tez robila. Potem przeniosla sie do administracji sluzby zdrowia. Zrobila zaocznie 2 lata MBA z zarzadzania w medycynie a teraz glownie zajmuje sie sprawami prawnymi. Ona od strony medycznej, adwokat z tej drugiej.
   Mowi mi ze wlasciwue powinna studia prawnicze dorobic no ale ile mozna w zyciu studiowac. Z tym ze wiedze prawna nabiera przy tym.
   Ja to mowie ze kiedys powinna zostac ministrem od zdrowia. Ale wtedy np. wprowadzi wielkie podatki na slodycze, zakaz slodyczy w duzych paczkach, ciezko beda mieli lasuchy wtedy. Ja to popieram.


   > wcale sie nie dziwie, ze sie rozwiodla. Maz Niemiec, a skapiec.

   To nie tak do konca. Nie zeby byl skapiec ale ja to mawiam ze lubie miec kobiety zalezne odemnie. Robie to na codzien. Ale nie jesli chodzi o maja corke, tu wala.
   Ja zawsze wisialem jak miecz Damoklesa nad jej mezem, nie mogl wykorzystac sposobnosc, jak byla dosc bezbronna, majac male dziecko aby sie wywyzszac nad nia. Bo ja czuwalem.   > Pamietam, kiedys wspominales, ze wnuczka jest dobrze zabezpieczona, a to tez wa
   > zne.

   Tak, zgadza sie. Problem jest aby sie nie dowiedziale za wczesnie jaki deszcz pieniedzy na nia spadnie, niech skonczy studia jak co, bo wtedy nic nie bedzie robila. A to niebezpieczne jesli chodzi o cale zycie. Kiedys kazde pieniadze mozna wydac, za wczesnie.


   > a powiedz mi, kto nie lubi 'zielonych' .

   Spoleczenstwo powinno byc tak skonstruowane aby rozdzial "zielonych" byl taki aby najoptymalniej funkcjonowalo, bylo najproduktywniejsze. I u mnie lekarze dostaja adekwatnie do tego co robia i sa chetni inni aby to robic.
   Fakt, ostatnio sie mowi ze troche lekarzy zaczyna brakowac bo faktycznie sie obsuneli w zarobkach w stosunku do innych zawodow,i jest mniej chetnych do tego zawodu wiec trzeba im pensje podniesc. Przed 20-30 laty mieli proporcjonalnie lepiej stad pchali sie na medycyne.
   Tu musi spoleczenstwo u mnie, w Niemczech podregulowac.

   A u was w USA to wydajecie % PKB ze dwa razy tyle ile u mnie w Niemczech na sluzbe zdrowie a przeciez nie macie jej 2 razy lepszej. Powiem nie macie wogole lepszej jak w Niemczech. Wiec niepotrzebnie tyle lekarzom placicie. No ale jak lubicie?
   Wole Niemcy i pod tym wzgledem.
  • caesar_pl Re: Epidemia histerii 15.03.20, 22:12
   Według raportu „Welt am Sonntag” między Niemcami a USA toczą się spory o firmę z Tybingi, która pracuje nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

   Donald Trump próbuje zwabić niemieckich naukowców do Ameryki wysokimi darowiznami finansowymi lub zabezpieczyć lek wyłącznie dla swojego kraju, donosi gazeta, powołując się na środowiska rządowe w Berlinie. W Berlinie politycy i ministerstwa zareagowali ostrą krytyką.

   Prezydent USA rzekomo oferuje firmie dużą kwotę na zabezpieczenie wyłącznie jej pracy. Trump robi wszystko, aby zdobyć szczepionkę dla Stanów Zjednoczonych. „Ale tylko dla Stanów Zjednoczonych”, według gazety, według rządu federalnego.
   • europitek Re: Epidemia histerii 15.03.20, 22:38
    caesar_pl napisał:
    > Trump robi wszystko, aby zdobyć szczepionkę dla Stanów Zjednoczonych. „
    > Ale tylko dla Stanów Zjednoczonych”, według gazety, według rządu federalnego.

    A to świntuch! Nie to co Anielka, która chciała zdobyć imigrantów dla całej Europy.
    • caesar_pl Re: Epidemia histerii 15.03.20, 22:45
     Amerykanie tradycyjnie zabieraja Niemcom lekarzy.

     Hubertus Strughold (ur. 1898 w Westfalii w Niemczech, zm. 25 września 1986 w USA) – niemiecki zbrodniarz, narodowy socjalista, lekarz, prowadził prace naukowe z wpływu aeronautyki na organizm człowieka.

     W procesie norymberskim udowodniono jego podwładnym przeprowadzanie badań na więźniach obozu koncentracyjnego w Dachau, których celem było badanie wytrzymałości ludzi na zamrożenie i próżnię, aż do śmierci więźnia włącznie. Sam Strughold wyparł się wszystkiego i nie zdołano mu nic udowodnić[1]. Do USA sprowadzony został w ramach sprowadzenia ponad 700 innych naukowców nazistowskich (Operacja Paperclip. m.in. Wernhera von Brauna). Zarówno program Apollo jak i inne towarzyszące programy stanowiły sukces USA w badaniach naukowych, jednak użycie w tych programach doświadczeń i wiedzy wyniesionej z ludobójczych praktyk w niemieckich obozach koncentracyjnych ukrywano przez wiele lat w obawie przed opinią publiczną.

     Ze względu na swój wielki wkład w rozwój amerykańskiej astronautyki, jest nazywany „ojcem medycyny kosmicznej”. W 2006 r. jego nazwisko zostało usunięte z Międzynarodowej Komnaty Chwały Zdobywców Kosmosu w Muzeum Historii Kosmosu w Alamagordo, w Nowym Meksyku
     • europitek Re: Epidemia histerii 16.03.20, 01:47
      caesar_pl napisał:
      > Amerykanie tradycyjnie zabieraja Niemcom lekarzy.

      Nie tylko Amerykanie. Po upadku III Rzeszy jej pogromcy na wyścigi kaptowali niemieckich naukowców, inżynierów i szpiegów.
   • boavista4 Re: Epidemia histerii 16.03.20, 21:01
    Koronawirus nie tylko zmienił życie społeczeństw na całym świecie, ale dodatkowo obnażył ponury obraz globalizacji, neoliberalizmu oraz Unii Europejskiej. Mimo że Włochy potrzebowały pomocy w związku z rozwojem epidemii, Europa odwróciła się od nich nawet w kwestii złagodzenia ekonomicznych skutków obecnej sytuacji – pisze Lorenzo Vita na łamach włoskiego dziennika „Il Giornale
    • amunicyjny1 Re: Epidemia histerii 26.03.20, 08:17
     boavista4 napisał(a):

     > Koronawirus nie tylko zmienił życie społeczeństw na całym świecie, ale dodatkow
     > o obnażył ponury obraz globalizacji, neoliberalizmu oraz Unii Europejskiej. Mim
     > o że Włochy potrzebowały pomocy w związku z rozwojem epidemii, Europa odwróciła
     > się od nich nawet w kwestii złagodzenia ekonomicznych skutków obecnej sytuacji
     > – pisze Lorenzo Vita na łamach włoskiego dziennika „Il Giornale     NATO, też gdzieś się zapodziało. Od tygodnia ani słowa o nim
     • wykrywacz_klamcow bo NATO nie sieje propagandy jak tój botoxman 26.03.20, 08:46
      To drugi transport zrealizowany maszyną, której wykorzystanie było możliwe dzięki współpracy z NATO. Pierwszy odbył się w nocy z soboty na niedzielę. To także kolejne w ciągu tego tygodnia dostawy środków ochrony osobistej i artykułów medycznych zakupionych przez Czechy za granicą.

      Podobne transporty samolotami NATO trafiły na Słowację i do innych krajów, ale jak ruskie czytaja tylko sputniki to tam nie znajdą innych informacji niż sowiecka propaganda :P
       • wykrywacz_klamcow jakbyś nie wiedział to tak 26.03.20, 09:28
        amunicyjny1 napisał(a):

        > Rusłany zapisały się do NATO, no kto by pomyślał....prywatne
        >

        Ukraińskie Rusłany są zakontraktowane przez NATO, ale o tym w sputniku też ci nie napiszą :P
        tkwij dalej w swojej ruskiej ideologii i propagandzie :P

        Koncern Antonov Airlines uzyskał trzyletni kontrakt na realizację programu Strategic Airlift Interim Solution (SALIS), którego celem jest transport sprzętu i ładunków ponadwymiarowych NATO i UE ciężkimi samolotami Antonow An-124 Rusłan. Od 2019 roku ukraiński przewoźnik będzie jedynym uczestnikiem programu, w którym dotąd realizował jedynie 40% przewozów.
         • wykrywacz_klamcow udajesz głupiego czy po prostu siebie? 26.03.20, 10:32
          amunicyjny1 napisał(a):

          > Napiszą, podobnie jak były Rosyjskie..do tej pory, Kto naszych woził do afgana
          > , Iraku, i ciężkie transporty? Wołga-Dniepr.. kojarzysz... firmę i pochodzenie
          > ?

          Jak dostajesz przesyłkę kurierską dajmy na to przez DPD, to kto odpowiada za dostarczenie przesyłki DPD? czy firma Ziutka z sąsiedniej wsi, który jest podwykonawcą DPD?
  • jabbaryt Re: Epidemia histerii 26.03.20, 08:14
   Powiedzmy szczerze ...kwarantanna niewiele pomoże - 80% zakażeń nie daje objawów. Ludzie predzej czy później zetkną się z wirusem, bo do szczepionki nie doczekamy. Kwarantanna ma jedynie rozładowanie tłoku w szpitałach i obniżenie fali nowych przypadków oraz rozcianięcie ich w czasie. Mysle że to wszystko dłuo nie potrwa. Teraz jest panika ale za dwa trzy miesiące bedzie po epidemii.
    • amunicyjny1 Re: Epidemia histerii 26.03.20, 09:11
     jabbaryt napisał:

     > Po drugie czy We Włoszech albo Hiszpanii smiertelność ludzi starszych jest wyżs
     > za niż w latach poprzednich. Nie ma na to żadnych twardych danych statystycznyc
     > h.

     Z italianskiej strony
     W gminie Bergamo w pomiędzy 14 a 21 marca 2019 roku zmarły, ze wszystkich powodów 23 osoby. Pomiędzy 14 a 21 marca 2020 roku zmarło 14 razy więcej
    • europitek Re: Epidemia histerii 27.03.20, 02:47
     jabbaryt napisał:
     > Nie ma na to żadnych twardych danych statystycznych.

     Rzeczywiście "twarde", czyli sprawdzone, dane będą dopiero po zakończeniu okresu obliczeniowego, weryfikacjach itp. To będzie gdzieś tak najwcześniej na początku 2021 a dane pełne jeszcze pół roku później,
     • senioryta13 Re: Kwarantanna ma jedynie rozładować tłok 26.03.20, 16:38
      amunicyjny1 napisał(a):

      > dane-o-nowych-zasilkach-dla-bezrobotnych-w-usa-zaczyna-sie-kryzys
      > Przecież nic się nie dzieje, prawda ''amerykany''?

      D-Mafia (komuna) chce placic pracownikom na zasilku wiecej niz by pracowali.
      Odmowilbys ?

      ---
      -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
      -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
      • amunicyjny1 Re: Kwarantanna ma jedynie rozładować tłok 26.03.20, 16:45
       senioryta13 napisał:

       > amunicyjny1 napisał(a):
       >
       > > dane-o-nowych-zasilkach-dla-bezrobotnych-w-usa-zaczyna-sie-kryzys
       > > Przecież nic się nie dzieje, prawda ''amerykany''?
       >
       > D-Mafia (komuna) chce placic pracownikom na zasilku wiecej niz by pracowali.
       > Odmowilbys ?
       >
       > ---Waszej dziaduwy? Na drzewo z tym
       • senioryta13 Re: Kwarantanna ma jedynie rozładować tłok 26.03.20, 16:53
        amunicyjny1 napisał(a):

        > > D-Mafia (komuna) chce placic pracownikom na zasilku wiecej niz by pracowa
        > li.
        > > Odmowilbys ?
        > >
        > > ---Waszej dziaduwy? Na drzewo z tym

        odpowiadasz za swojego pracownika ?
        a pytales sie go ?

        ---
        -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
        -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
        • amunicyjny1 Re: Kwarantanna ma jedynie rozładować tłok 26.03.20, 16:58
         senioryta13 napisał:

         > amunicyjny1 napisał(a):
         >
         > > > D-Mafia (komuna) chce placic pracownikom na zasilku wiecej niz by p
         > racowa
         > > li.
         > > > Odmowilbys ?
         > > >
         > > > ---Waszej dziaduwy? Na drzewo z tym
         >
         > odpowiadasz za swojego pracownika ?
         > a pytales sie go ?
         >

         Od tygodnia 80 procent siedzi w chacie, nie dostaną tylko za akord, zwykła godzinówka z umowy, a twoi....?
         • senioryta13 Re: Kwarantanna ma jedynie rozładować tłok 26.03.20, 17:04
          amunicyjny1 napisał(a):

          > > odpowiadasz za swojego pracownika ?
          > > a pytales sie go ?
          > >
          >
          > Od tygodnia 80 procent siedzi w chacie, nie dostaną tylko za akord, zwykła godz
          > inówka z umowy, a twoi....?

          przeciez napisalam co D-Mafia chce zrobc :

          "> > > D-Mafia (komuna) chce placic pracownikom na zasilku wiecej niz by pracowali "


          ---
          -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
          -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
          • amunicyjny1 Re: Kwarantanna ma jedynie rozładować tłok 26.03.20, 17:20
           senioryta13 napisał:

           > amunicyjny1 napisał(a):
           >
           > > > odpowiadasz za swojego pracownika ?
           > > > a pytales sie go ?
           > > >
           > >
           > > Od tygodnia 80 procent siedzi w chacie, nie dostaną tylko za akord, zwykł
           > a godz
           > > inówka z umowy, a twoi....?
           >
           > przeciez napisalam co D-Mafia chce zrobc :
           >
           > "> > > D-Mafia (komuna) chce placic pracownikom na zasilku wiecej n
           > iz by pracowali "
           >
           >
           mógłbym z 30 wywalić z miejsca [zlecona praca] nie zrobiłem tego. To ja też jestem komuna.....
           • senioryta13 Re: Kwarantanna ma jedynie rozładować tłok 26.03.20, 17:42
            amunicyjny1 napisał(a):

            > mógłbym z 30 wywalić z miejsca [zlecona praca] nie zrobiłem tego. To ja też je
            > stem komuna.....

            zle rozumujesz, za duzo zawsze krytyki u ciebie a za malo logicznego myslenia.

            Przypuscmy, ze zaplacisz pracownikowi wiecej za siedzenie na zasilku, niz by pracowal.
            Do tej pory zasilek nie przekracza 80% zarobku. Teraz 100 % D-Mafii nie wystarczy, chca placic wiecej, wiecej.
            Kiedys przeciez kryzys minie, a wtedy pracownik bedzie z pewnoscia rzadal wiecej od ciebie, inaczej adios.
            Czy taki scenariusz jest mozliwy ? Jak najbardziej i oto caly czas chodzi, nie o pieniadze.

            W rzucaja w tej chwili w gospodarke tryliony, a to tylko poczatek. Muzea na remonty rowniez dostana, przy tej epiemii. Dlaczego ? Zapytaj sie D-Mafii. O innych ich postulatach nawet nie wspominam, wszystko w czlowieku sie wywraca.

            Wladza dla nich najwazniejsza. (petrakacje na Capitolu, trwaja juz 2 tygodnie, konca nie widac. ) ,
            a pracownik juz na bruku.


            ---
            -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
            -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
   • europitek Re: Epidemia histerii 27.03.20, 03:16
    jabbaryt napisał:
    > Kwarantanna ma jedynie rozładowanie tłoku w szpitałach i obniżenie fali
    > nowych przypadków oraz rozcianięcie ich w czasie.

    To tylko jeden z jej skutków. Przykłady historycznych epidemii z czasów, gdy nie było na nie lekarstw pokazują, że kwarantanna, o ile będzie rzeczywistą (szczelną) izolacją jest silną bronią w walce z epidemią.
    Nasz obecny problem jest taki, że nie mamy nigdzie takiej szczelnej bariery izolacyjnej. To oznacza, że epidemia może stale się odnawiać na terenach gdzie już wcześniej wygasła - w Chinach już zanotowano przyjazdy chorych z zewnątrz. Przykład to Polska, która zaostrzyła ograniczenia w przekraczaniu granicy nakładając je również na ludzi pracujących po sąsiedzku w innym kraju, ale nadal nie jest dostatecznie kontrolowany przepływ ludzi w związku z przepływem towarów przez granice. A już mieliśmy zgon prawdopodobnie spowodowany kontaktem z kierowcą TIR-a. To oczywiście da się zrobić w taki sposób, żeby nie zablokować przepływu towarów, ale to wymaga kolejnych zmian w organizacji transportu i podniesionych jego kosztów.
    Dobowo polskie granice przekracza pewnie kilka tysięcy TIR-ów i to pokazuje skalę tego niekontrolowanego przepływu ludzi. Wystarczy, że tylko kilkudziesięciu kierowców będzie nosicielami...
   • stavros2002 Re: Epidemia histerii 06.04.20, 21:40
    Popieram.

    Plus jakaś forumowa nagroda Darwina dla autora wątku ;)    wojciech.2345 napisał:

    > Tak sobie myślę i myślę.
    > To będzie chyba najlepszy wątek w tym roku.
    >
    > Admin powinien go przyszpilić.
  • caesar_pl Re: Epidemia histerii 11.04.20, 13:28
   Jak to ktos slawny powiedzial,Korona ma plusy dodatnie i ujemne....he,he...
   Tesla pod Berlinem nadrabia zaleglosci spowodowane negatywna narracja zielonych,mlodzikami,ktorzy wlazili na drzewa.Jesli juz to tylko we dwoje.Plac budowy Tesli w pelni rozkrecony.Pochodow zielonym ludzikow,przepraszam mlodzikow na czesc Grety tez brak.O szatanie Erdoganie tez nic nie slychac - toczy sie jeszcze wojna w Syrii?
   Podobno Nachodzcy juz nie chca do Europy,wracaja do siebie.
   Niemcy zostawiaja wiecej kasy w kraju,zuzywaja wiecej pradu,wody,gazu,puszek z zywnoscia.