Dodaj do ulubionych

Sami się proszą

17.05.20, 10:43
Ograniczyłem moją (wg terminologii Igorka) "banderowską napastliwość", bo gołym okiem widać, że sytuacja w Rosji jest trudna, a w moskiewskim megapolis, to już szkoda gadać.

Ale sami się proszą - niejaki towarzysz Dżabarow, rosyjski parlamentarzysta i зампредседател комитета Совфеда по международным делам (uwielbiam te zbitki tytułów) wystąpił ostatnio z pełna hipokryzji troską, że Odessa, Zaporoże, Nikołajew i Chersońszyzna mogą "opuścić" Ukrainę.
A to ze względu na "głebokie podziały społeczne".

Ponieważ pozwolę sobie wątpić w spontaniczność tej inicjatywy, widać iż Wowan nie rezygnuje z odbudowy
Ruskiego miru wokół Krymu, a mama Odessa, to już grubszy kąsek tej rekonkwisty.
Jak niegdyś "praruska" Mińszyzna, zamieszkała głównie przez ... Polaków.

lenta.ru/news/2020/05/16/ukraine_rus/

--
Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
Obserwuj wątek
    • bywszy2 Re: Sami się proszą i nie tylko oni+ 17.05.20, 13:40
      Jakis ... z moderatorow tego forum skazal mnie na banicje po wsze czasy.nie moge wystartowac nowego watka.
      Wiec doczepiam sie do panskiego - czasami przy tym mnie wymazuja a czasami pozwalaja gledzic.
      Przypomina mnie trzyletnia banicje przed opuszczeniem getto,zwanego PRL(pan boomerang z tego forum wie o co chodzi),ogloszna przez powiatowa bezpieke,komitetu partii oraz niektorych innych odpowiedzialnych organizacji,a dotyczyla i mnie i moja zone Slazaczke w zakresie np.uzyskania pracy oraz ponizania mojej zony w mojej obecnosci przez ku...w w wydziale spraw wewnetrznych w radzie wojewodzkie Wroclawia oraz w pokoju przyjec w MSW w Warszawie czy odzywki jednej z ... do mnie w wydziale wewnetrznym Katowic.
      Musielismy odwalic trzyletnia kwarantane w zwiazku z tajemnicami zawartosci pewnego kruszczu na glebokosi 800 m.A otwarcie onego zrobili Niemcy juz przed wojna.
      Co do pracy,nawet juz zalatwionej przychodzilo weto z odpowiednich komorek.
      Zona juz pracy nigdy nie dostala.
      Musze sie pochwalic,ze chyba jestem jedynym mgr inz.z niemala praktyka,ktory uzyskal fantastyczna legitymacje z izby rzemieslniczej.A mianowicie ucznia w warsztacie samochodowym.Do pracy po referencjach przyjal mnie wlasciciel warsztatu.Niezly pijaczek.W warsztacie w jego pokoju mieli meline pijacka,w ktorej goscili nierzadko dostojnicy powiatowi.
      A wiec dlaczego pisze.
      Zadzwonil serdeczny przyjaciel.Z okazji rocznicy.
      Pozostali przy zyciu niedobitki profesorowi i dyrektorzy przy okazji popijawy o nas wspomnieli.Rowniez o naszych sukcesach po wyjezdzie.
      Za wszystko co sie stalo oskarrzyl Brezniewa.
      Nu ... mac!
      Przeciez z krajow
      ZSRR
      NRD
      Polska
      Czechoslowacja
      Wegry
      Rumunia
      Bulgaria
      Tylko jedynie w Polsce odbyla sie ta komedia.
      I czemu ten podlec Brezniew na Gomulke czy Moczara sie uwzial?
      Dlatego,ze sa zbyt madrzy?
      A moze dlatego,ze latwo do tego moglo dojsc w kraju,w ktorym w czasie okupacji niemieckiej w 1940 w WARSZAWIE bito Zydow z wrzaskami:
      Rozruchom przyświecało hasło „Niech żyje Polska bez Żydów”
      Ani nie zadam usprawiedliwienia.
      Juz dawno to k...stwo zapomnialem.
      Poco sie jatrza?
      Po co sie naproszaja?
      --
      Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
      Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
      I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
      Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
        • borrka PS. A co do antysemickich wybryków... 17.05.20, 14:00
          Jesteś pewien, że były tylko w Polsce ?
          Początek dały zawrotne sukcesy Izraela i gen. Dajana w wojnie z Arabami, a to sie na Kremlu nie podobało.
          Za młody byłem i nie pamiętam szczegółów, ale chyba od tego się zaczęło.

--
          • vermieter Re: PS. A co do antysemickich wybryków... 17.05.20, 14:31
            Apropos wojny w czerwcu 1967. W Poznaniu odbywały się właśnie Międzynarodowe Targi. Poznaniacy to gościnny naród. Przed stoiskiem Izraela gromadziły się tłumy z gratulacjami. Nawet jeżeli ktoś nie lubił Żydów, jeszcze bardziej nie lubił radzieckiego Egiptu. Wszystkich sympatyków przebił szef KW MO, który przysłał ogromny kosz białoczerwonych kwiatów ze wstążkami w barwach narodowych Izraela. W czasie krajowych targów Jesień 1967 poznańska milicja miała nowego szefa :D
            • bywszy2 Re:potem w Polsce+ 17.05.20, 15:00
              vermieter napisał(a):

> W czasie krajowych targów Jesień 1967 poznańska milicja miała nowego szefa :D

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
              szkolono Bojownikow o wolnosc Palestyny.

--
          • bywszy2 Re: cegos takiego,jak w Polsce nie bylo+ 17.05.20, 14:57
            borrka napisał:

> Jesteś pewien, że były tylko w Polsce ?
            > Początek dały zawrotne sukcesy Izraela i gen. Dajana w wojnie z Arabami, a to s
            > ie na Kremlu nie podobało.
            > Za młody byłem i nie pamiętam szczegółów, ale chyba od tego się zaczęło.

>
            >
            >
            <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
            Pamietam,jak Irene Kirszenstejn jakis k...s sportowy w telewizji oskarzal,ze ta Zydowka naumysnie przegrywala
            w Sztafetach.
            A wogole po co sie napraszaja?
            Bylo,minelo.
            I nie wierze,ze na to koniec.
            Ale po co to jatrzyc.
            I zwalac to wszystko na innych?
            --
        • bywszy2 Re: pisalem kilkakrotnie.Nie pomoglo!+ 17.05.20, 14:41
          borrka napisał:

> Ja napisałem (w podobnej sytuacji) i pomogło.

--
      • danillko Trzeba było nie donosić do ruskich towarzyszy... 17.05.20, 17:50
        ... na polskich towarzyszy, to by Cię nie wyje...li.
        "Stukaczy" nigdzie nie lubią - jak trafiła się polskim komuchom okazja, to momentalnie pozbyli się takich podpierd@l@czy jak Ty.
        Musiałeś polskim komuchom nieźle zajść za skórę za Stalina, że posunęli Ciebie przy pierwszej okazji mimo, że miałeś sowiecki paszport...

bywszy2 napisał:

> Przypomina mnie trzyletnia banicje przed opuszczeniem getto,zwanego PRL
        > Co do pracy,nawet juz zalatwionej przychodzilo weto z odpowiednich komorek.
        > Zona juz pracy nigdy nie dostala.
        [...]
        > Pozostali przy zyciu niedobitki profesorowi i dyrektorzy przy okazji popijawy o
        > nas wspomnieli.Rowniez o naszych sukcesach po wyjezdzie.
        > Za wszystko co sie stalo oskarrzyl Brezniewa.
        > Nu ... mac!
        > Przeciez z krajow
        > ZSRR
        > NRD
        > Polska
        > Czechoslowacja
        > Wegry
        > Rumunia
        > Bulgaria
        > Tylko jedynie w Polsce odbyla sie ta komedia.
        > I czemu ten podlec Brezniew na Gomulke czy Moczara sie uwzial?
        > Dlatego,ze sa zbyt madrzy?
        • bywszy2 Re: alez panie danilko,z chorej glowy do zdrowej?+ 17.05.20, 21:18
          Przeciez tradycje donosicielskie,czyli szmalcownicze,to z panskiej rodziny?
          Przeciez nawet w getto polskim,PRLem zwanym,to nawet biskupi i dostojnicy przyszlego nowego panstwa donosicielami sie okazali.
          Juz nawet Polak wielki kiedys powiedzial:
          "Narod wspanialy,tylko ludzie kurwy?"
          czyzby to o panu?

--
          • taniarada Re: alez panie danilko,z chorej glowy do zdrowej? 17.05.20, 21:46
            bywszy2 napisał:

> Przeciez tradycje donosicielskie,czyli szmalcownicze,to z panskiej rodziny?
            > Przeciez nawet w getto polskim,PRLem zwanym,to nawet biskupi i dostojnicy przys
            > zlego nowego panstwa donosicielami sie okazali.
            > Juz nawet Polak wielki kiedys powiedzial:
            > "Narod wspanialy,tylko ludzie kurwy?"
            > czyzby to o panu?
            > Obywatel borrka mówił ze jego rodzina walczyła z szmalcownikami .Moja propagowala polskość w katolickim wydaniu.Tego mnie nauczyli.Bronić krzyża ,honoru i ojczyzny.I nie ważne która partia polityczna rządzi.A zalożyciel wątku tak uczulony na tle honoru swojej rodziny.Broni swoją partię polityczną .Wstyd .
    • bywszy2 Re: ciekawe porownanie,swiadczace o zupelnej+ 17.05.20, 21:42
      niekompatybilnosci dwoch narodow oraz ich spojrzeniu na swiat.
      Zupelnie diametralne spojrzenie russkich i Polakow na Homo sapiensow swojej Krainy:
      Polski:"Narod wspanialy!Tylko ludzie kurwy"! - Marszalek Pilsudski o Polsce i Polakach.
      Russkij:"Ludzie wspaniali!Tylko narod ch.jowy!" - zaczerpniete z rosyjskiego You Tube,poprzez smart TV.To oni o sobie.
      --
      • danillko Jest jeszcze Twój Naród... 17.05.20, 21:48
        ... który wszędzie jest ch.jowy i musi z każdego kraju spi@przać w podskokach...

bywszy2 napisał:

> niekompatybilnosci dwoch narodow oraz ich spojrzeniu na swiat.
        > Zupelnie diametralne spojrzenie russkich i Polakow na Homo sapiensow swojej Kr
        > ainy:
        > Polski:"Narod wspanialy!Tylko ludzie kurwy"! - Marszalek Pilsudski o Pol
        > sce i Polakach.
        > Russkij:"Ludzie wspaniali!Tylko narod ch.jowy!" - zaczerpniete z rosyjsk
        > iego You Tube,poprzez smart TV.To oni o sobie.
        • danillko Errata 17.05.20, 21:49
          danillko napisał:

> ... który wszędzie jest ch.jowy i musiał z każdego kraju spi@przać w podskokach...
          • bywszy2 Re: Errata+ 17.05.20, 22:04
            danillko napisał:

> danillko napisał:
            >
            > > ... który wszędzie jest ch.jowy i musiał z każdego kraju spi@przać
            > w podskokach...

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
            Danilko,jakis dziwny pan jest - nie polski z charakteru.Jakis Rusek czy Niemiec przyczynili sie do pana pojawienia sie na swiat?Podobno i ci i ci bialoglowe gwalcili nagminnie .No i zjawilo sie na swiat takie cos - nie wspaniale,ale za to calkiem ch.owe.!

--
        • bywszy2 Re: Jest jeszcze Twój Naród...+ 17.05.20, 22:08
          danillko napisał:

> ... który wszędzie jest ch.jowy i musi z każdego kraju spi@przać w podskokach..

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          Panie,jezeli o chodzi o narody,mojego czy panskiego,to nie bede generalizowac.
          Ale stwierdzic musze,ze pan definitywnie jest okazem zdrowego wielkiego kuta.a!
          --
    • lubat Re: Sami się proszą 17.05.20, 22:14
      borrka napisał:

> Odessa, Zaporoże, Nikołajew i Chersońszyzna mogą "opuścić" Ukrainę.
      > A to ze względu na "głebokie podziały społeczne".
      >
      > Wowan nie rezygnuje z odbudowy
      > Ruskiego miru wokół Krymu, a mama Odessa, to już grubszy kąsek tej rekonkwisty.

A co, nie należą im się? Odessa nigdy nie była ukraińska, podobnie jak całe (obecnie ukraińskie) wybrzeże Morza Czarnego. Prędzej czy później powrócą do macierzy, jak marnotrawny syn;)
      • borrka Szczerze wątpię, Lubacik. 17.05.20, 22:52
        Dziś mieszka w tym rejonie dużo Ukraińców, no rosyjskojęzycznych Ukraińców.
        Jeśli Kijów zarzuci koncepcję językowej jednorodności, będą to wkrótce nie gorsi Ukraincy, niż na Wołyniu.
        --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka