Dodaj do ulubionych

Elon Musk jako głupek

13.05.21, 05:41
Kilka miesięcy temu zainwestował w bitcoina, czym spowodował znaczny wzrost jego wartości rynkowej, a teraz ogłosił że Tesla nie będzie przyjmować żadnych tranzakcji finansowych w bitcoinie, gdyż do kopania bitcoina używa się energię z paliw kopalnych, głównie tego najgorszego paliwa, czyli węgla. Zarazem wbrew logice zaznaczył że Tesla nie zamierza sprzedawać tych bitcoinów które już posiada. Sensu w tym nie ma, ale wartość bitcoina momentalnie spadła na rynku o 13%. Coś u niego z biznesowym kiepełe jest nie tak jednak. O tyle dobrze że przynajmniej nie był logiczny i nie ogłosił że sprzedał bitcoiny, bo wtedy wartość bitcoina poleciała by znacznie niżej.
Obserwuj wątek
  • szwampuch58 Re: Elon Musk jako głupek 13.05.21, 12:14
   A po świecie jeździ więcej Opli z jednych tylko Gliwic niż wszystkich Tesli a gieldowa wartosc Tesli jest wyzsza niz wszystkie firmy samochodowe Niemiec ...jak to jest normalne to Kaczynski jest Murzynem
  • engine8 Re: Elon Musk jako głupek 14.05.21, 21:22
   Najgorzej to mu wyszlo to ze Tesle uwaza jako ECo bo uzywa czystej energii elktrycznej bo na prad ale to chyba zupelnie inny porad bo prad zuzywany do "kopania" Bitcoinow to juz "Be" bo ta produkcja enrgii elektrycznje wymaga uzywania brudnych paliw z kopalni..
   Ja to mysle ze chcial kupic wiecej Bc i chcial obnizyc cene :)
    • kylax4 Re: Elon Musk jako głupek 22.05.21, 17:26
     Zastanawiam się, kim jest losowy forumowicz nie wiadomo skąd, a który uważa jednego z najwybitniejszych wizjonerów XXI wieku za głupka.
     Nie mówiąc już o tym, że BTC jest kopany głównie w Chinach, gdzie większość prądu pochodzi z paliw kopalnych.
     • boomerang Re: Elon Musk jako głupek 22.05.21, 23:36
      BTC jest też w Chinach zakazany bardziej niż gdzie indziej. Nawet Jack Ma nie kupił Bitcoinów, a Musk kupił, za półtora miliarda dolarów, pieniądze otrzymane od akcjonariuszy i rządu USA, które powinny pójść na dalszy rozwój Tesli.
     • boomerang Musk jako wybitny wizjoner XXI wieku 22.05.21, 23:48
      Wybitnym wizjonerem byłby gdyby zamiast samochodu Tesla zbudował ekologiczną elektrownię Tesla na energię termojądrową, albo na energię ze spalania wodoru. Samochód Tesla nie jest jak na razie ekologiczny, tyle że mniej śmierdzi, a tym bardziej nie jest nowatorski, bo idea samochodu elektrycznego starsza jest od idei samochodu z silnikiem spalinowym.
      • j-k elektryczny smierdzi tak samo... 23.05.21, 01:40
       boomerang napisał:
       Samochód Tesla nie jest jak na razie ekologiczny, tyle że mniej śmierdzi,


       smierdzi tak samo, tyle, ze nie tam gdzie jezdzi, a tam, gdzie jest komin elektrowni - z ktorej pobiera prad...

       ERGO: - samochody elktryczne to czystsze miasta i brudniejsze okolice elektrowni.
       (a wiekszosc z nich jest nadal na paliwa kopalne)
  • el.commendante Wykazał jak bezsensowne i podatne na przekręty 25.05.21, 02:11
   wielkiej finansjery są te żałosne niekontrolowane przez państwo kryptowaluty. Prawda jest taka że tam gdzie niema państwa, tam wchodzą korpo i zaczynają robić swoje brudne interesy kosztem zwykłych ludzi. No i może w końcu będzie można kupić porządne karty graficzne i duże dyski twarde1

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka