Dodaj do ulubionych

Prezent pod choinke

06.12.21, 09:15
Czytam na forum czeste krytyki wobec rzadow demokratycznych w Stanach. Szef demokratow jest: stary, niewiele rozumie i wszystko zapomina. Ale widzac jakich sobie zyczy prezentow pod choinke posel republikanski z Kentucky a mianowicie naboi i pociskow dla kazdego to mysle sobie, ze maja szanse z obecnym demokrata u wladzy.

PF
Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: Prezent pod choinke 06.12.21, 09:54
      Ja też chcialbym dostać naboje (pociski to też naboje) pod choinkę ale nie dostane bo nie ma w sklepach. Trzeba czatować bo ida jak woda. Zostało mi tylko 100 sztuk do mojego Glocka i Smith & Wesson semi-auto karabinu i 8 sztuk do strzelby. Z tym nie moge na strzelnice iść.

Podoba ci się moj Mossberg?
    • de_oakville Re: Prezent pod choinke 06.12.21, 11:35
      Nie jestem zwolennikiem posiadania broni przez ludnosc cywilna, gdyz trafia ona nierzadko w rece szalencow. Bron jest dla ludzi odpowiedzialnych. W Szwajcarii kazdy zolnierz jadac na przepustke bierze ze soba bron do domu. Nie jestem pewien czy wszyscy rezerwisci trzymaja tam rowniez bron w domu po odbyciu sluzby wojskowej, ale mysle, ze tak. Z tym, ze moga ja wziac do reki tylko na wypadek mobilizacji, jakiegos powaznego zagrozenia kraju. Maja ponadto podobno w Alpach tyle roznych "tajnych" jaskinii, swietnie zaopatrzonych, ze sa dobrze przygotowani jako caly narod na przezycie ewentualnego nuklearnego konfliktu.
      Uzbrojona rodzina na zdjeciu robi jednak imponujace wrazenie. Gdyby polskie rodziny byly tak uzbrojone w roku 1920 to Armia Radziecka pod wodza marszalka Tuchaczewskiego mialaby jeszcze o wiele bardziej utrudnione zadanie idac na Warszawe.
      • polski_francuz Re: Prezent pod choinke 06.12.21, 12:40
        de_oakville napisał:

"Nie jestem zwolennikiem posiadania broni przez ludnosc cywilna, gdyz trafia ona nierzadko w rece szalencow. Bron jest dla ludzi odpowiedzialnych."

Dlatego szokuje polityk, ktory sie z bronia i z rodzina afiszuje. I to jeszcze przed choinka Bozenarodzeniowa...Co do obrony przed agresja ze strony sasiadow Polski. Moze kiedys trzeba bylo z nimi walczyc bronia. Teraz glowna bronia jest ekonomia. I na polu ekonomicznym jest dzisiejszy pojedynek.

PF
      • senioryta13 Re: Prezent pod choinke 06.12.21, 14:00
        de_oakville napisał:
        > W Szwajcarii
        > kazdy zolnierz jadac na przepustke bierze ze soba bron do domu. Nie jestem pew
        > ien czy wszyscy rezerwisci trzymaja tam rowniez bron w domu po odbyciu sluzby w
        > ojskowej, ale mysle, ze tak. Z tym, ze moga ja wziac do reki tylko na wypadek
        > mobilizacji, jakiegos powaznego zagrozenia kraju.

no, ale w Szwajcarii nie bylo
        'Dzikiego Zachodu' , inne tradycje, tlumacz wiec dalej.
        A swoja droga, dzisiejsi potomkowie szwajcarow, ktorzy kiedys strzelali do Indian i sprzedawali im bron, jak myslisz, sa ludzmi odpowiedzialnymi, czy tez nie .
        Poza tym, ktore panstwo wspolpracuje z kartelem narkotykowym i uczestniczy w przemycie ludzi, dzieci, przestepcow, narkotykow ? Trza sie samemu zbroic i bronic rodziny . Poczytaj sobie jakie wymogi nalezy spelnic aby zostal obywatelem Szwajcarii.
        Bujasz w oblokach jak i cala Europa.
    • senioryta13 Re: Prezent pod choinke 06.12.21, 16:35
      polski_francuz napisał:
      > Czytam na forum czeste krytyki wobec rzadow demokratycznych w Stanach. Szef dem
      > okratow jest: stary, niewiele rozumie i wszystko zapomina. Ale widzac jakich
      > sobie zyczy prezentow pod choinke posel republikanski z Kentucky a mianowicie naboi i p
      > ociskow dla kazdego
      to mysle sobie, ze maja szanse z obecnym demokrata u
      > wladzy.

szanse ma jak piszesz, ale czy posla rozumiesz ?
      a masz jaks swoja opinie o naszym prezydencie ?
      • polski_francuz Re: Prezent pod choinke 06.12.21, 17:01
        senioryta13 napisał:

" szanse ma jak piszesz, ale czy posla rozumiesz ?"

Nie chce sie niepodobac wyborcom

"a masz jakas swoja opinie o naszym prezydencie ?"

Niezbyt sie podoba amerykanskim wyborcom. Czuja sie, ponoc, kiepsko po ucieczce z Afganistanu.

I pytanie za pytania: jak sie czuja rodzice zamordowanych przez kolege uczniow liceum w Michigan widzac zdjecie uzbrojonego posla?

PF
        • felusiak1 Re: Prezent pod choinke 07.12.21, 19:03
          polski francuz napisal: jak sie czuja rodzice zamordowanych przez kolege uczniow liceum w Michigan widzac zdjecie uzbrojonego posla?

A co to ma do rzeczy?

Powiedz mi jak sie czują ci czekajacy na wizę imigracyjną kilka lat widząc jak tysiące przechodzą granice nielegalnie w asyscie amerykańskich slużb i sa na koszt podatnika odwożeni pod wskazany adres.
        • engine8 Re: Prezent pod choinke 06.12.21, 20:27
          polski_francuz napisał:

> engine8 napisał(a):
          >
          > "O to jest Rodzina - marzenie. :) "
          >

>
          > Niedobry Ty, niedobry!
          >
          > Pozdro
          >
          > PF

"Ojcowie" ameryki wiedzieli co robili wpisujac do konstutucji prawo do posiadani broni.
          To jedyna sznasa aby lewacki rzad nigdy nie mogl narodu zdusic sila. I zobacz jacy byli przewidujacy?
          I lewactwo sobie zdaje sprawe z tego i robia wszytko co moga aby narod rozbroic a potem podzielic i zajac.
          • polski_francuz Re: Prezent pod choinke 06.12.21, 20:58
            engine8 napisał(a):

" "Ojcowie" ameryki wiedzieli co robili wpisujac do konstutucji prawo do posiadania broni. "

Kiedy to bylo? Eh, gdybym pracowal w SV pewnie bym podobnie spiewal. Ale Europa jest inna.

PF
              • polski_francuz Re: Prezent pod choinke 07.12.21, 08:38
                senioryta13 napisał:

" Inna ? a czemu nie wspomnisz, ze wczoraj, na rally, Zemmour zostal zaatakowany przez uzbrojona Antife ?"

Zemmour budzi emocje bo i taka jest i jego natura i jego projekt polityczny. Ale, na szczescie jeszcze nie streljali na jego meetingach. I niech juz tak pozostanie.

Ja juz nie pamietam kiedy ostatni raz strzelalem. Chyba na studium wojskowym na Dlugiej? Moze engine pamieta lepiej.

PF
                • engine8 Re: Prezent pod choinke 08.12.21, 03:10
                  Ja juz nie mialem zajec praktycznych i strzelania na wojsku - tylko teoria.
                  A zaliczenie z wojska dostalem za wodke bo nie chodzilem na zajecia..bo kto to wymyslil zeby byly w poniedzialek jak sie mialo zwykle kaca?

A kiedy strzelalem to pamietam bo strzelem nie tak dawno... i to z chyba 10 roznego rodzaju broni i krotkiej i dlugiej. Ramie ciagle "siwe" od strzelania "braneki" z shotguna do plastikowych pojemnikow 3Gal wypelninych czerwona woda - efekt super.

• polski_francuz Re: Prezent pod choinke 08.12.21, 09:07
                    engine8 napisał(a):

" Ja juz nie mialem zajec praktycznych i strzelania na wojsku - tylko teoria. A zaliczenie z wojska dostalem za wodke bo nie chodzilem na zajecia..bo kto to wymyslil zeby byly w poniedzialek jak sie mialo zwykle kaca? "

Eh, ci mlodzi. Widzialem, ze nasze stare Studium Wojskowe na Dlugiej zarasta na zielono i zanika. Mysmy chyba mieli zajecia w srode.

PF
              • europitek Re: Prezent pod choinke 07.12.21, 16:35
                engine8 napisał(a):
                > To kraj madry i przewidujacy.

Założyciele, wśród których było kilku kolejnych prezydentów założyli, że ten naród będzie się musiał przed nimi bronić. To ciekawe.

> No a te mniej marne kraje to takie gdzie lud po prostu kladzie pokornie glowe
                > na pniaczek?

Nie, to kraje w których nie strzela się do głów państwa co kilka lat.
                W przypadku swobodnego dostępu do broni pewnie chodziło też o polowania, w których ówcześni Amerykanie się lubowali, także o kwestię zwykłego codziennego bezpieczeństwa (ale nie obrony przed rządem). Obrona przy użyciu broni palnej jest znacznie łatwiejsza niż przy użyciu broni białej, której efektywne używanie wymaga długotrwałego treningu.
          • bmc3i Re: Prezent pod choinke 08.12.21, 04:10
            engine8 napisał(a):

> "Ojcowie" ameryki wiedzieli co robili wpisujac do konstutucji prawo do posiadan
            > i broni.
            > To jedyna sznasa aby lewacki rzad nigdy nie mogl narodu zdusic sila. I zobacz j
            > acy byli przewidujacy?
            > I lewactwo sobie zdaje sprawe z tego i robia wszytko co moga aby narod rozbroic
            > a potem podzielic i zajac.

Second Amendment
            A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed.

Nie mysłałeś przypadkiem, aby kupić sobie czołg i postawić na podwórku? Poważnie pytam, takiego powiedzmy Abramsa M1A2 SEPV3? Żaden lewacki rząd Ci nie podskoczy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka