Dodaj do ulubionych

Wygrywac a przegrywac

02.12.22, 11:16
Wygrywac jest trudno. Trzeba duzo trenowac. Trening zalezy tez od sportu. W sportach zespolowych trzeba sie jakos "czuc razem" i stworzyc funkcjonujaca druzyne. Przydaje sie tez troche szczescia. Ale szczescie, na ogol, sprzyja przygotowanym i lepiej na nie zbytnio nie liczyc.

Przegrywac tez jest trudno. Niewielu zabiera sie do analizy przegranej by nie powtarzac raz popelnionych bledow. A taka strategie podsuwa zdrowy rozsadek. Wielu woli zwalic wine za przegrana na: los, nieuczciwosc przeciwnika, i na wiele innch rzeczy byle tylko nie przyznac sie do wlasnej slabosci.

Dosc podobnie jak w sporcie jest w polityce czy w ekonomii. Mowiac ogolnie wygrywa sie majac zdrowy system ekonomiczny, dobre stosunki z sasiadami i ciezko pracujac. I tak, umiejetnie przegrali Niemcy czy Japonczycy, ktorzy sie po przegranej 2 ws. wzieli do roboty i stali sie potegami ekonomicznymi. Nieumiejetnie wygrali Anglicy, ktorzy mimo wygranej dali sie uwiesc arogancji i wystapili z EU doprowadzajac ich kraj na krawedz ekonomicznej ruiny.

Inne, wazne gry trwaja i czekaja na rostrzygniecie.

PF
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Wygrywac a przegrywac 02.12.22, 11:39
      Belkot....."Ano" brakuje?... Co jest?
      • polski_francuz Zatloczenie na zachodniej granicy 02.12.22, 12:29
        szwampuch58 napisał:

"... Co jest?"

Na polskiej granicy z Zachodu widac re-emigrantow rodem ze Slaska. Nie umieja zaakceptowac porazki Niemiec w pilce kopanej:)

PF
        • szwampuch58 Re: Zatloczenie na zachodniej granicy 02.12.22, 12:44
          Belkot...nadal brak"Ano"
          • polski_francuz Re: Zatloczenie na zachodniej granicy 03.12.22, 09:35
            szwampuch58 napisał:

"Belkot...nadal brak"Ano"

Zaczynam rozumiec: Flick jest ze Slaska, a?. Stad te wyniki kadry na miare wpisow na FS:) Trzeba jakiegos Turka albo Syryjczyka na szefa kadry. A moze jakis Russlanddeutsche siem skusi?

Ale pamietaj, Ojczyzna jest wielkoduszna i zawsze mozesz do Niej wrocic i obslugiwac w barach szybkiej obslugi. Ukraincow juz zaczyna brakowac. Tylko nie rob bara bara jak to Slazacy:)

PF
            • pies.na.czarnych Re: Zatloczenie na zachodniej granicy 03.12.22, 15:58
              polski_francuz napisał:

> szwampuch58 napisał:
              >
              > "Belkot...nadal brak"Ano"
              >
              > Zaczynam rozumiec: Flick jest ze Slaska, a?. Stad te wyniki kadry na miare wpis
              > ow na FS:) Trzeba jakiegos Turka albo Syryjczyka na szefa kadry. A moze jakis R
              > usslanddeutsche siem skusi?
              >
              > Ale pamietaj, Ojczyzna jest wielkoduszna i zawsze mozesz do Niej wrocic i obslu
              > giwac w barach szybkiej obslugi. Ukraincow juz zaczyna brakowac. Tylko nie rob
              > bara bara jak to Slazacy:)
              >
              > PF

Nadal jest brak polskich znaczków. Ja wiem, że na AZERTY klawiaturze trudno jest pisać po polsku, ale przy odrobinie chęci daje się z niej wycisnąć polskie znaki.
              • szwampuch58 Re: Zatloczenie na zachodniej granicy 03.12.22, 17:09
                Po "wuja" onuco?
                • pies.na.czarnych Re: Zatloczenie na zachodniej granicy 03.12.22, 17:47
                  szwampuch58 napisał:

> Po "wuja" onuco?
                  >

Skarpetko górnicza znowu nie zrozumiałeś moich intencji.
                  Skoro polski francuz gra polskiego intelektualistę to powinien swój poziom akcentować nie tylko słówkiem "ano":), ale również poprawną pisownią polskich znaczków.
                  W czymś pomogłem onuco?
                  • szwampuch58 Re: Zatloczenie na zachodniej granicy 03.12.22, 19:28
                    Po "wuja" onuco?
                  • felusiak1 Re: Zatloczenie na zachodniej granicy 03.12.22, 22:57
                    Czpisz sie. Plskie znki ne sa ptrzbne aby zrzumic co frncuz psze
                    • polski_francuz Przyjazn z Amerykancami 04.12.22, 10:07

felusiak1 napisał:

" Czpisz sie. Plskie znki ne sa ptrzbne aby zrzumic co frncuz psze"

Taka przyjazn jest dosc jednostronna. Jedyne co mozna powiedziec to, ze jest lepsza od nieprzyjazni:)

Po zastawnowienie i wykresleniu zlosliwej uwagi. Koledzy ze studiow sa OK.

PF

• felusiak1 Re: Przyjazn z Amerykancami 04.12.22, 23:39
                        Nie rozumiem o czym piszesz ale uj czepia się ą,ę,ć,ś,ń itp co nie ma żadnego znaczenia bo można usunąć połowę samogłosek i tekst jest zrozumiały chba, ze uj jst kmpltnym dbilm
    • borrrka Takie wątpliwości mam 02.12.22, 12:17
      Zarówno Niemcy, jak i Japończycy mieli dobrych instruktorów z batem w ręku.
      Łatwo się zapomina, ale koncepcja reedukacji w obu wypadkach nie była softowa.
      Odwrotnie pierwsze założenia byly bardzo brutalne - deindustrializacja, podział na cztery, czy pieć zon, w Japonii to nie wiem tak dobrze, ale pewnie lepiej nie było.
      A i tak ostatnie pokolenie HJ było w głębi ducha naziolskie i dopiero najmłodsi tzw. Pimpfy z Jungvolku, wyzbyli się hitlerowskiego drive-u.

Dziś Niemcy chętnie przedstawiają Wirschaftswunder i te rzeczy, jako narodowy sukces, ale bez US-aufseherów trudno byłoby.
      • polski_francuz Re: Takie wątpliwości mam 02.12.22, 12:27
        borrrka napisał:

" Zarówno Niemcy, jak i Japończycy mieli dobrych instruktorów z batem w ręku. Łatwo się zapomina, ale koncepcja reedukacji w obu wypadkach nie była softowa. Odwrotnie pierwsze założenia byly bardzo brutalne - deindustrializacja, podział na cztery, czy pieć zon, w Japonii to nie wiem tak dobrze, ale pewnie lepiej nie było."

W Niemczech pod ruska okupacja ruscy wywozili cale fabryki. Co, jak widac ani ruskim nie pomoglo by stac sie gospodacrczym gigantem. Ani Niemcom, w tym, nie przeszkodzilo. Co do Niemcow, to dodalbym, ze mieli motywacje by sie jakos "odkuc". I ta motywacja jest, jak dla mnie OK.

Chociaz, nawet motywacja ma swoje granice. Japonczycy doszli do nich podczas kryzysu z poczatku XXI wieku (spadek wartosci pieniadza) a Niemcy, niedawno, przeliczyli sie ze tanimi zrodlami energii z rosji.

PF
        • borrrka Nie chcę być żle zrozumiany 02.12.22, 12:31
          Imponują mi powojenne sukcesy Niemiec (zachodnich), ale były różne uwarunkowania.
    • felusiak1 Re: Wygrywac a przegrywac 02.12.22, 20:58
      To musi być "chyba prawie napewno" sugestia podsunieta przez legendy zaczerpniete z obiegu powiedzmy towarzyskiego. Japonia i Niemcy były przed Druga Wojną Światową potegami ekonomicznymi z wykształcona kadrą. Po wojnie odbudowały. Prawdziwy sukces to rolnicza Korea Południowa zamieniona w industrialną potegę.
      Nie wiedziałem, ze UK jest na krawedzi ekonomicznej ruiny. To chyba z Derszpigiel wziete. Widmo ruiny zaglada Niemcom. Niemiecki przemysł potrzebuje taniej energii aby być konkurencyjny. Niemieckie wladze zrobiły wszystko co w ich mocy aby energia była droga i niedostepna. Teraz robią wszystko aby pozbawić się żywności.
      Unia Europejska jest jak Titanic. Brytyjczycy wyskoczyli w porę a płyneli pierwszą klasą z wykwintnym bufetem i doskonałą restauracja z obrusami nie to co polacy relegowani do trzeciej klasy, bez bufetu i gołymi stolami.
      • szwampuch58 Re: Wygrywac a przegrywac 02.12.22, 21:33
        Ja ja naturlisz pisior
      • polski_francuz Re: Wygrywac a przegrywac 03.12.22, 09:27
        felusiak1 napisał:

" Unia Europejska jest jak Titanic. brytyjczycy wyskoczyli w porę a płyneli pierwszą klasą z wykwintnym bufetem i doskonałą restauracja z obrusami nie to co Polacy relegowani do trzeciej klasy, bez bufetu i gołymi stolami."

Czy obecni sternicy Polski skieruja ja na gore lodowa Polexit? This is the question. Co do Brytyjczykow to se lepiej poczytaj o ich sytuacji ekonomicznej. Ponoc znasz angielski?

PF
        • felusiak1 Re: Wygrywac a przegrywac 03.12.22, 10:20
          Jaki Polexit? Bzdury GazWybu. Unia rozleci się, to tylko kwestia czasu chyba, ze odejdzie od budowania imperium. A sytuacja ekonomiczna UK jest taka sama jak wszystkich z lekkim wyprzedzeniem. To znaczy, ze wejdą w recesję wcześniej i wcześniej wyjdą. Popatrz na swoje podworko. Też ledwo zipie.
          • polski_francuz Re: Wygrywac a przegrywac 03.12.22, 10:59
            felusiak1 napisał:

" A sytuacja ekonomiczna UK jest taka sama jak wszystkich z lekkim wyprzedzeniem. To znaczy, ze wejdą w recesję wcześniej i wcześniej wyjdą.
            "

Nawet ksiezniczka Meghan poprosila o azyl u mego kolegi w Kalifornii. Tak dobrze w UK nie jest. We Francji mamy inflacje 6 %. Mozna zyc poki co.

Co do przewidywan, to mozna roznie przewidywac. Jak lysawy blondyn bedzie mial niezadowolajaca sraczke to kaze odpalic bombe jadrowa i natura rozpocznie nowy cykl ewolucyjny.

PF
            • felusiak1 Re: Wygrywac a przegrywac 03.12.22, 21:41
              .
      • de_oakville Re: Titanic 03.12.22, 12:26
        felusiak1 napisał:

> Unia Europejska jest jak Titanic.

Anglia rozni sie od reszty Europy w jeszcze wiekszym stopniu niz Norwegia czy Szwajcaria. Ma wiecej indywidualnych i niepowtarzalnych cech, bo Norwegia kulturowo jest nieco podobna do Szwecji i Danii, a Szwajcaria do Francji i do Niemiec. Anglia niepodobna jest do innych panstw, najwiecej wspolnego ma byc moze z Holandia. Anglicy mieli taki "kaprys", zeby odlaczyc sie od Unii Europejskiej i pojsc wlasna droga. Dadza sobie z tym rade, bo nigdy w historii nie byli dla nikogo "chłopcem do bicia". To raczej oni bijali innych, nierzadko duzo wiekszych i ludniejszych. I sporo tej "twardości" jeszcze z nich calkowicie nie "wyparowało".
        Polacy natomiast ujawnili ostatnio sporo cech niebezpiecznych dla siebie samych, ktore kojarza sie z dawna Rzeczypospolita szlachecka i z jej upadkiem. Okazuje sie, ze dojscie do wzglednego dobrobytu i prosperity niejednemu "odbiera rozum" i napelnia go przesadna pychą. A pycha to poczatek drogi "w doliny".
        Unia Europejska to nie jest "Titanic" zmierzajacy do zderzenia z "górą lodową", ktora widza "mądrzy" polscy PiSowcy, a nie widza "głupi" Finowie, Estonczycy Szwedzi, Hiszpanie, Holendrzy czy Francuzi. Unia Europejska przypomina raczej luksusowy statek wycieczkowy, ktory plywa po atrakcyjnych swiatowych akwenach.
        Jednemu ambitnemu Polakowi na pokladzie nie podoba sie, ze na tym wielkim statku nie on decyduje o trasie i portach postoju. Chcialby byc "kapitanem", a nie moze i to nie dlatego, ze go dyskryminuja tylko dlatego, ze widac wyraznie, ze nie ma ku temu zadnych predyspozycji. On chce z tego statku "wyskoczyc", najlepiej
        wtedy, kiedy bedzie plywal po Morzu Białym, w okolicach wybrzezy Rosji, bo tam sie bedzie najlepiej czul w tej lodowatej wodzie. I chce zabrac ze soba tym razem nie 95 osob (jak jego brat o blizniaczej mentalnosci) tylko caly 38-milionowy narod. Prawdziwym nieszczesiem dla Polski jest sojusz takiego tronu z ołtarzem.
        W Polsce komunistycznej powszechnie kłamano. Wielu myslalo naiwnie, ze oczyszczenie sie z "brudu komunizmu" przywroci normalnosc i rozsadek. Mylili sie. Obecne kłamstwa przebily tamte. To nie cecha ustroju, raczej odwrotnie - tamten ustrój byl odbiciem pewnych cech, obawiam sie, ze wschodnio-słowiańskich, bo nie pasujacych do Czechów, normalnych Slazakow, Poznaniakow czy Kaszubow.
        • felusiak1 Re: Titanic 03.12.22, 21:07
          Mam inne zdanie. Titanic już się zderzył i już tonie. To kwestia czasu.
          Unia to byl dobry pomysł i dobry poczatek ale po 2008 stała się faszystowska.
          Centralnie zarzadzana przez biurokrację wydajaca rozkazy.
          A Polska chce być traktowana na rowni, z należnym szacunkiem i zachowaniem decorum.
          Z tym ołtarzem i kłamstwami to dałeś plamę. Wszystkie poprzednie ekipy były blisko ołtarza i wszystkie kłamały. Politycy kłamia, taki zawód.
          Zainteresowalo mnie "Obecne kłamstwa przebily tamte". Jakie kłamstwa? Mógłbys wymienić?
          Nie moge sie doczekać przykladów lamania praworzadności i demokracji to moze ty bedziesz uprzejmy.
          • de_oakville Re: Titanic 05.12.22, 13:33
            felusiak1 napisał:

> sko ołtarza i wszystkie kłamały. Politycy kłamia, taki zawód.
            > Zainteresowalo mnie "Obecne kłamstwa przebily tamte". Jakie kłamstwa? Mógłbys w
            > ymienić?

"Najbardziej slepi sa ci, co nie chca widziec. Najbardziej glusi sa ci, co nie chca sluchac"
            "Politycy klamia?" Chcesz przez to powiedziec, ze np. Carter byl takim samym "klamca" jak Brezniew?
            Chcesz przykladow? Musialbym spedzic z pol dnia nad klawiatura. Klamstwa Jakiego na temat Niemiec, klamstwa Macierewicza na temat katastrofy Smolenskiej i mnostwo innych klamstw na wszystkie tematy.
            Jezeli tego do tej pory nie zalapales to juz nigdy nie zalapiesz.
            • felusiak1 Re: Titanic 05.12.22, 21:42
              To mówisz, że nie masz czasu na przykłady. Bo ich tak dużo.
              No mogę się zgodzić, ze Maciorowicz nie mowil prawdy ale czy kłamał? Klamalaby gdyby wiedzial, ze to co mówi jest fałszem ale on szczerze wierzy, ze mówi prawde. Jaki nie klamal na temat Niemiec i nie jest w rzadzie PiSu.
              To co piszesz nie jest potwierdzone faktami ale ty nie klamiesz bo wierzysz w te bzdety. To ty nie chcesz widzieć i nie chcesz slyszeć i do tego nie masz czasu.
              Ja proszę o konkretny przykład, jeden konkretny przykład w jaki sposob łamana jest praworzadność w Polsce i kto dokonuje łamania.
        • szczypawka.jadowita Re: Titanic 05.12.22, 12:11
          Też mniej więcej tak myślę.
    • boomerang Re: Wygrywac a przegrywac 02.12.22, 23:54
      a tego co piszesz to najlepiej remisować
      • boavista4 Re: Wygrywac a przegrywac 03.12.22, 03:46
        - А генерал Мороз тоже будет мобилизован?
        - Он уже записался добровольцем.

Are the Africans starving?
        - Well, yes.
        - Why does Ukrainian grain go to Europe?
        - I'm begging you. Have you seen how many Africans are there now? More than in Africa.

Zelensky said that Russia wants to “tear off” Kherson and Zaporozhye regions from Ukraine.
        Zelensky, of course, is lying.
        Not only Kherson and Zaporozhye!

Biden is a Kremlin agent.
        He asked the Americans to do exactly what Putin has been asking for years - to leave Ukraine immediately.

Here they began to mock Zelensky that Blinken, who arrived in Kyiv, first met with Poroshenko, and only then with Vladimir Alexandrovich.
        What do you understand about show business? Poroshenko was Zelensky's opening act!

in Ukraine, the fight against corruption is a match for sport fishing - caught, photographed, released.

The new Deputy Prime Minister of the Government of Ukraine, Mr. Saakashvili, received at his residence in Kyiv the Ambassador of Georgia to Ukraine, who gave Mr. Saakashvili a warrant for his arrest. The talks were held in a warm, friendly atmosphere.

— What do Ukrainian migrant workers and politicians have in common?
        Both of them send money to children across the border. True, in opposite directions ...

Poroshenko said that as part of the fight against corruption, he did everything possible so that the next president of Ukraine had nothing to steal.

Every Ukrainian president must do three things: give Saakashvili citizenship, deprive Saakashvili of his citizenship, lose the election to Putin.

• 1.melord Przegrywajac wygrac.. 03.12.22, 06:54

pokazala to juz polska reprezentacja w Qatar
        nasi wschodni "przyjaciele" potwierdzaja to rowniez
        • boavista4 Re: Przegrywajac wygrac.. 03.12.22, 21:51
          Aż dziw bierze, mój post jeszcze wisi!
          • polski_francuz Re: Przegrywajac wygrac.. 03.12.22, 22:30
            boavista4 napisał(a):

" Aż dziw bierze, mój post jeszcze wisi!"

Idea forum jest rozmowa. Pisz posty tak, by sie chcialo rozmawiac.

PF
    • boomerang Re: Wygrywac a przegrywac 05.12.22, 04:18
      Dał nam przykład Bonaparte jak przegrywać z Francją.
      • polski_francuz Radosc gry 05.12.22, 09:47
        boomerang napisał:

" Dał nam przykład Bonaparte jak przegrywać z Francją."

Moze to dlawienie sie w obronie i brak "radosci gry" jak komentowal kapitan polskiej druzyny jest na rzeczy? Przyznam sie, ze ogladanie tak defensywnie grajacej druzyny jest jak ogladanie tchorzy. Czy my juz do konca zycia bedziemy ogladali gole polskiej druzyny z czasow pana Gorskiego? I gole Lewandowskiego z gry w niemieckich druzynach w Monachium czy w Dortmundzie?

PF
        • stefan4 Re: Radosc gry 05.12.22, 09:51
          polski_francuz:
          > Czy my juz do konca zycia bedziemy ogladali gole polskiej druzyny

Są portale, na których można sobie obejrzeć gołe drużyny. Ale dlaczego koniecznie polskie?

- Stefan
          • polski_francuz Bramka czy bara-bara? 05.12.22, 10:22
            stefan4 napisał:

" Są portale, na których można sobie obejrzeć gołe drużyny. Ale dlaczego koniecznie polskie?"

Mnie chodzilo o "gole do bramki przeciwnika" a nie o gole babki do bara-bara. Juz czuje intryge, mam zaczac uzywac polskij alfabet, a? Zacznijmy od poczatku i pogonmy ruskich z Ukrainy i zagonmy ich czolowego szczura do glebokiej nory. I zasypmy dziure w ziemi by juz nie wylazl. Jak te cele zostana osiagniete, to pogawarim.

ça te va?

PF
            • stefan4 Re: Bramka czy bara-bara? 05.12.22, 11:45
              polski_francuz:
              > Bramka czy bara-bara?

Jasne, że bara-bara! Na co komu jakieś bramki?

polski_francuz:
              > Juz czuje intryge, mam zaczac uzywac polskij alfabet, a?

Używaj czego chcesz (chociaż jeśli polskij to raczej ałfawit...). Ale zatytułowałeś post ,,Radosc gry'', a wątpię, żeby bierne i gnuśne obserwowanie stada spoconych facetów uganiających się bezużytecznie za nadętym balonem sprawiało Ci więcej radości niż jeu d'amour  z piękną kobietą.

polski_francuz:
              > Zacznijmy od poczatku i pogonmy ruskich z Ukrainy i zagonmy ich czolowego szczura do glebokiej nory.

To akurat może być bardziej radosne niż niejedna piękna kobieta...

polski_francuz:
              > ça te va?

Bien sûr, on est d'accord!

- Stefan
    • j-k Ogolnie masz racje - ale w jednym brak zgody. 05.12.22, 13:07
      polski_francuz napisał:
      I tak, umiejetnie przegrali Niemcy czy Japonczycy, ktorzy sie po przegranej 2 ws.
      wzieli do roboty i stali sie potegami ekonomicznymi.

- bez watpienia.

Nieumiejetnie wygrali Anglicy, ktorzy mimo wygranej dali sie uwiesc arogancji i wystapili z EU
      > doprowadzajac ich kraj na krawedz ekonomicznej ruiny.

- niezupelnie. to UE dala sie uwiezc arogancji - ktorej konsekwencja jest wystapienie W. Brytanii z UE

- na czym traca obie strony.

W. Brytania ma inne tradycje niz kontynetalna Europa i narzucanie jej stricte "europejskich" rozwiazan przez Bruxele - bylo arogancja.

W. Brytania i wtedy i teraz powinna byc tylko krajem stowarzyszonym z UE - to znaczy :- wspolny rynek, swobodny przeplyw ludzi i kapitalu, ale odrebne (w pozostalych obszarach) regulacje prawne.

P.S.
      wrocilem z kraju (po dluzszym pobycie)

wrazenia - nienajlepsze.
      nastroje spoleczne pod psem (mimo relatywnie dobrej sytuacji gospodarczej)
      kraj jest "zasamochodowiony" - kompletny brak miejsc parkingowych i na tym tle powszechna agresja.

J.K.

• szwampuch58 Re: Ogolnie masz racje - ale w jednym brak zgody. 05.12.22, 13:12
        Helga to odwyk zagraniczny byl, w Rosji?
      • polski_francuz Re: Ogolnie masz racje - ale w jednym brak zgody. 05.12.22, 19:07
        j-k napisał:

" wrocilem z kraju (po dluzszym pobycie) wrazenia - nienajlepsze. nastroje spoleczne pod psem (mimo relatywnie dobrej sytuacji gospodarczej) kraj jest "zasamochodowiony" - kompletny brak miejsc parkingowych i na tym tle powszechna agresja."

Dzieki za wiesci od Ciebie i za nowosci z Polski. Takze Francja spokojna nie jest. Zrodlem niepokoju u nas jest imigrancja i nieudolnosc rzadzacych. Czasy sa trudne i nie ma co, za bardzo, narzekac.

Zycze Ci duzo zdrowia i pozdrawiam tez kolezanke malzonke.

PF
        • felusiak1 Re: Ogolnie masz racje - ale w jednym brak zgody. 06.12.22, 00:54
          Ci rządzący są udolni. Ratują Ziemię przed klimatyczna katastrofą ale ceną jest droga energia i jej powszechny brak ale to dopiero poczatek tego przedstawienia. Już niedlugo żywności bedzie za mało.
        • stefan4 Re: Ogolnie masz racje - ale w jednym brak zgody. 06.12.22, 02:31
          polski_francuz:
          > j-k napisał:
          >
          >
          > " wrocilem z kraju (po dluzszym pobycie) wrazenia - nienajlepsze. nastroje
          > spoleczne pod psem (mimo relatywnie dobrej sytuacji gospodarczej) kraj jest
          > "zasamochodowiony" - kompletny brak miejsc parkingowych i na tym tle
          > powszechna agresja."

>
          > Dzieki za wiesci od Ciebie i za nowosci z Polski.

To nie są żadne wieści tylko wymysły. Jeśli on coś takiego widział w Polsce, to znaczy, że ją oglądał przez szybę z matowego szkła.

Brak miejsc do parkowania jest problemem nie ,,w Polsce'' tylko w niektórych dzielnicach dużych miast. Jak wszędzie na świecie. A jeśli ktoś kiedyś na niego nakrzyczał, że nie powinien parkować na miejscu dla inwalidy, to to jeszcze nie jest ,,powszechna'' agresja.

,,Relatywnie dobra sytuacja gospodarcza'' panuje tylko w TVP, w opowieściach Morawieckiego, Glapińskiego, Obajtka i innych takich, którzy za gospodarkę odpowiadają. Wszędzie indziej panuje
              • inflacja,
              • brak inwestycji,
              • kiepskie perspektywy dla przedsiębiorców,
              • kurczowe przywiązanie do węgla i wynikające z niego zatrute powietrze
              • zapaść oświaty i ochrony zdrowia,
              • partyjno-rządowa korupcja,
              • itd.
          To tłumaczy ,,nastroje pod psem''.

- Stefan
          • polski_francuz Let the sunshine in 06.12.22, 10:03
            stefan4 napisał:

" To nie są żadne wieści tylko wymysły. Jeśli on coś takiego widział w Polsce, to znaczy, że ją oglądał przez szybę z matowego szkła."

Daj mu zyc, Stefan. To jego wizja spraw w Polsce. Mnie do szeregu ciagle wpycha towarzysz felusinski z Tekasu bo mu siem niepodoba moja wizja Hameryki, ktora przypisuje dem Spiegel:)

PF

www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=Let+the+sunshine+in#fpstate=ive&vld=cid:734ff271,vid:fhNrqc6yvTU
            • felusiak1 Re: Let the sunshine in 06.12.22, 17:56
              Chicken and snitch
          • j-k hloopcze, 06.12.22, 12:13
            stefan4 napisał:

> Brak miejsc do parkowania jest problemem nie ,,w Polsce'' tylko w niektórych dz
            > ielnicach dużych miast. Jak wszędzie na świecie. A jeśli ktoś kiedyś na niego
            > nakrzyczał, że nie powinien parkować na miejscu dla inwalidy, to to jeszcze ni
            > e jest ,,powszechna'' agresja.

hloopcze,
            jestem warszawiakiem i nie narzekam na brak miejsc do parkowania w Warszawie.
            - tam dalo sie to jakos uregulowac - bo Warszawa jest rozleglym (terenowo) miastem.

pisze o tym, - ze ten problem dotknal juz mniejszych miast.
            sam go doswiadczalem.
            samochod nie staje sie w PL pomoca - ale zawada.

jest ich ZA DUZO. a parkingow za malo.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
            • j-k hloopcze - i dla jasnosci: 06.12.22, 12:31
              Berlin - 350 samochodow - na 1000 mieszkancow.

Warszawa - 650.

Krakow - 700

Polacy zglupieli na punkcie samochodow.

i staja sie one zrodlem agresji - a nie pomocy.
      • senioryta13 Re: Ogolnie masz racje - ale w jednym brak zgody. 05.12.22, 22:57
        j-k napisał:
        > P.S.
        > wrocilem z kraju (po dluzszym pobycie)
        >
        > wrazenia - nienajlepsze.
        > nastroje spoleczne pod psem

a tv dales rade ogladac?
        • j-k nie:) 06.12.22, 12:20
          senioryta13 napisał:
          > a tv dales rade ogladac?

nie musialem :)

jeden Polsat (tu musze go pochwalic) - trzyma jeszcze wzgledna rownowage.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka