Dodaj do ulubionych

CBA uderzy jesienią

19.09.16, 22:01
CBA widzi wszystko! Wkrótce polecą głowy - "naszych" i "nie naszych". "Niektóre dojrzałe owoce spadną już wczesną jesienią"
Niektóre dojrzałe owoce spadną już wczesną jesienią 2016 r. i będzie z tego niezły huk, bo to nie żadne płotki. Znajdą się wśród nich także ludzie obecnej władzy. Takie zapowiedzi usłyszałem zarówno od funkcjonariuszy służb, jak i od tych, którzy służby nadzorują. Jest oczywiste, że Centralne Biuro Antykorupcyjne i inne służby zajmują się również obecną władzą, a jeszcze bardziej oczywiste jest to, że w sprawach dotyczących rządzących łatwiej zbiera się dowody — twierdzą moi rozmówcy”
CBA i innym służbom znacznie trudniej przychodzi zbieranie dowodów w sprawach dotyczących okresu rządów PO-PSL, gdyż podejrzani czy objęci kontrolą operacyjną w związku ze zgromadzonymi już dowodami nauczyli się kamuflażu. Szczególnie nauczyli się tego po aferze hazardowej oraz po ujawnieniu nagrań z dwóch warszawskich restauracji”
To, że po dziesięciu miesiącach funkcjonowania rządu Beaty Szydło nie ujawniono jeszcze żadnego spektakularnego przypadku korupcji na poziomie ministerstw, centralnych organów władzy czy ważnych spółek skarbu państwa, wynika ze skomplikowania procedur i potrzeby dobrego udokumentowania spraw, a nie z tego, że »swoi« są pod jakąkolwiek ochroną. Nie są i obecnie toczą się różne postępowania
To handlarze przedwojennymi papierami wartościowymi, którzy wpadli na pomysł zagarnięcia majątku nieistniejących już w praktyce przedsiębiorstw, wykorzystując brak formalnego zakończenia ich działalności. To także adwokaci, pracownicy administracji samorządowej, tajemniczy biznesmeni i zwykli przestępcy. Całą tę mieszaninę połączył wspólny cel — wyssanie do dna warszawskiego rynku nieruchomości


W 2012 r. KNF dostaje z Kasy Krajowej informacje o problemach SKOK-u Wołomin. Kierowana przez Jakubiaka instytucja daje opanowanemu przez WSI podmiotowi dwa lata spokoju. Zarząd komisaryczny pojawia się dopiero w listopadzie 2014 r. Jakim cudem szefowi KNF — urzędnikowi do niedawna odpowiedzialnemu za nieruchomości w Warszawie — umyka fakt, iż z wołomińską kasą są powiązani m.in. Piotr P. i Jan L.?

– pyta retorycznie autor.
wpolityce.pl/polityka/308836-janecki-we-wsieci-cba-widzi-wszystko-wkrotce-poleca-glowy-naszych-i-nie-naszych-niektore-dojrzale-owoce-spadna-juz-wczesna-jesienia
Obserwuj wątek
  • czarek_sz Re: CBA uderzy jesienią 20.09.16, 11:10
   Co mi się podoba w tej zapowiedzi to to że także własne szeregi będą trzepane. Nie wątpię że tak będzie ale jest to jednocześnie sygnał i ostrzeżenie dla tych którzy myślą że za tych rządów też można będzie kroić lewą kasę i nawet dostawać za to awanse oraz ordery. Bo za poprzedniej koalicji tak było.
   • rena-ta49 Re: CBA uderzy jesienią 20.09.16, 13:24
    Póki PiS-em będzie kierował Kaczyński to będzie czyścił wszelkie nieprawidłowości.
    Zauważ ,że Kaczyński nie ma bogactwa,nie pobiera emerytury,nie ma żadnych medali i orderów.
    Stąd takie ataki na Niego ze strony przekręciarzy z PO-PSL
    • czarek_sz Re: CBA uderzy jesienią 20.09.16, 13:45
     Jarek od dawna ma poukładane w głowie co zrobić z Polską jaka Ona ma być i realizuje swój plan z żelazną konsekwencją. Mimo nieprawdopodobnych ataków i traumy bo przecież brata stracił idzie do celu nie oglądając się na nic. A że ten cel to suwerenna zamożna i silna Polska to ma i zawsze będzie miał moje poparcie w tym co robi. Oby tylko zdrowia Mu wystarczyło bo o odporność na ataki hien jestem spokojny.
    • opuncja.figowa.1 Re: CBA uderzy jesienią 20.09.16, 13:46
     Nie wystąpił również o zadośuczynienie od państwa po śmierci brata warte niebagatelne 250 000 zl. Śp. Jadwiga Kaczyńska podobnie.
    • opuncja.figowa.1 Re: CBA uderzy jesienią 20.09.16, 13:51
     Uściślę. Jarosław Kaczyński nie pobiera emerytury należnej w wys. 4,7 tys. zł, bo zrezygnował z tego uposażenia. Trzeba przyznać, że niewielu polityków stać na taki gest. O nie występowaniu do państwa po zadośćuczynienie po katastrofie smoleńskiej nawet nie wspomnę.
     • rena-ta49 Re: CBA uderzy jesienią 28.09.16, 20:59
      opuncja.figowa.1 napisała:

      > Uściślę. Jarosław Kaczyński nie pobiera emerytury należnej w wys. 4,7 tys. zł,
      > bo zrezygnował z tego uposażenia. Trzeba przyznać, że niewielu polityków stać
      > na taki gest. O nie występowaniu do państwa po zadośćuczynienie po katastrofie
      > smoleńskiej nawet nie wspomnę.

      A mimo to złodzieje cięgle go atakują,nie mogą się pogodzić z tym ,że on woli być niż mieć!
      • rena-ta49 Re: CBA uderzy jesienią 28.09.16, 21:00
       CBA dziś zatrzymało kilkanaście osób - wyłudzenia kredytów na ponad 2 mld.
       Maja panowie pełne ręce roboty przy sprzątaniu po PO-PSL!
       • rena-ta49 Re: CBA uderzy jesienią 28.09.16, 21:02
        Gostek, który był mózgiem skoku na 2 mld z banku w Nadarzynie był etatowym oficerem WSI, ksywa "Uzi".
        twitter.com/ISzafranska/status/781187457178079232?lang=pl
        Czy ja dzisiaj nie pisałam o tym ,że wcale bym się nie zdziwiła ,gdyby łapy w tym maczało WSI?
        forum.gazeta.pl/forum/w,50394,162459014,162459014,Z_dwoch_bankow_wyludzono_lacznie_2_mld_zlotych.html
        • rena-ta49 CBA zatrzymało byłego rektora WAT 05.10.16, 13:40
         W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez delegaturę CBA w Białymstoku oraz przez tamtejszy Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych, w tym w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Miało dochodzić m.in. do bezprawnego przywłaszczania sobie środków finansowych przyznawane na projekty naukowe realizowane w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
         dorzeczy.pl/id,11583/CBA-zatrzymalo-bylego-rektora-WAT.html
         • rena-ta49 CBA u żony Aleksandra Grada 19.10.16, 21:02
          Tego samego,który miał nam zbudować elektrownię atomową i brał za to 100tyś mieś.
          A małżonka :
          Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza umowę z firmą, w której udziały miała żona ministra skarbu w rządzie PO-PSL Aleksandra Grada – Małgorzata. Ów spółka na państwowym zleceniu zarobiła 24 mln zł. Sprawę jako pierwszy opisał „Fakt”.

          W 2009 roku państwowa spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło z konsorcjum trzech firm kontrakt na wykonanie i wdrożenie systemu informatycznego.

          W zespole trzech firm była spółka należąca m.in. do Małgorzaty Grad – żony Aleksandra Grada - ministra skarbu państwa w latach 2007 – 2011.

          Śledczy sprawdzają umowę opiewającą na 40 mln zł. Wątpliwości budzi fakt, że firma żony byłego ministra skarbu zarobiła na kontrakcie więcej niż pozostałe dwie spółki razem – 24 mln zł.

          „Choć konsorcjum zawarło umowę na system informatyczny, aż 24 z 40 mln zł trafiły do MGGP za wykonanie map geodezyjnych” – podał we wrześniu 2016 roku tabloid.
          niezalezna.pl/87818-cba-u-zony-bylego-ministra-w-tle-24-mln-zl#.WAc9KKdbFM8.twitter
          • czarek_sz Re: CBA u żony Aleksandra Grada 19.10.16, 21:52
           Co tam miliony. Kilkanaście miliardów z OFE wyparowało. Gdzie są ?
           • rena-ta49 Re: CBA u żony Aleksandra Grada 20.10.16, 14:01
            czarek_sz napisał:

            > Co tam miliony. Kilkanaście miliardów z OFE wyparowało. Gdzie są ?

            Nie kilkanaście ale 150 mld PO przeżarło m/n u Sowy!
  • rena-ta49 Re: CBA ma co robić,oj ma! 24.10.16, 16:20
   w siedzibach IBM, COMARCH i dwóch warszawskich uczelniach
   wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/CBA-w-siedzibach-IBM-i-COMARCH-00025629
   • rena-ta49 Re: CBA ma co robić,oj ma! 18.11.16, 14:48
    Wziął pół miliona. Zatrzymany „na gorąco”.
    Operacja specjalna CBA: 13 osób zatrzymanych, w tym organizator procederu obrotu lewymi fakturami na miliony zł. Łukasz P. wpadł w warszawskim hotelu na gorącym uczynku, gdy przyjął blisko 500 tys. zł za fikcyjne faktury opiewające na 1,7 mln zł.

    Funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA wpadli na trop warszawskiego biznesmena i jego nielegalnego przedsięwzięcia - optymalizował koszty innych firm lewymi fakturami na miliony złotych. Oficjalnie Łukasz P. prowadził firmę doradztwa gospodarczego i był prezesem założonej przez siebie fundacji. Miał pomagać innym firmom, jak płacić mniejsze podatki. Okazało się, że robił to w nielegalny sposób. Proceder był trudny do wykrycia dla służb skarbowych. Faktury krążyły między firmami, były rejestrowane, odpowiednio „opakowane” księgowo.

    Łukasz P. najczęściej sprzedawał lewe faktury na catering, szkolenia czy doradztwo. W procederze brała też udział firma budowlana zajmująca się robotami ziemnymi – takimi, które niełatwo wycenić i zweryfikować. Usługi nie były wykonywane. Przedsiębiorcy płacili Łukaszowi P. odpowiedni procent od wartości całej faktury. Faktury dla firm były dla nich kosztem, dzięki czemu płacili mniejsze podatki. Na całym procederze tracił budżet państwa. CBA bada, czy nie dochodziło do tzw. prania pieniędzy.

    Organizator system obrotu lewymi fakturami wpadł w wyniku operacji specjalnej, na gorącym uczynku. Agenci CBA zaskoczyli Łukasza P. w jednym z ekskluzywnych warszawskich hoteli, gdy wziął 445 tys. zł za fikcyjne faktury opiewające na 1,7 mln zł.

    Tego samego dnia CBA zatrzymało jeszcze 12 osób biorących udział w tym procederze, którzy korzystali bądź wystawiali fikcyjne dokumenty : właścicieli firm i spółek , w tym dwóch obywateli Ukrainy.

    Agenci CBA przeszukali siedziby firm i biur rachunkowych, zabezpieczono dokumenty księgowe i dane komputerowe.

    Sprawę prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi .

    Zatrzymani usłyszą w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty.

    Sprawa jest rozwojowa.
    cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3604,Wzial-pol-miliona-Zatrzymany-na-goraco.html
    • rena-ta49 Hanna Z-prez. Łodzi 18.11.16, 15:40
     też z zarzutami za przedstawianie nierzetelnych dokumentów kiedy starała się o kredyty.
     twitter.com/CBAgovPL/status/799617674867249152?lang=pl
     • rena-ta49 CBŚP zatrzymało 11 osób, m.in. byłych pracowników 25.11.16, 13:57
      banków i parabanków, podejrzanych o wyłudzenia 1,2 mln zł kredytów i pranie pieniędzy.
      twitter.com/PAPinformacje/status/802036101879828480?lang=pl
      • rena-ta49 CBA zawiadomiło krakowską prokuraturę 25.11.16, 20:12
       krakow.tvp.pl/27942791/cba-zawiadamia-ws-nieprawidlowosci-w-urzedzie-marszalkowskim
       • rena-ta49 Zatrzymani wójt, sekretarz i kontroler NIK 02.12.16, 13:27
        02.12.2016
        Białostoccy agenci CBA zatrzymali osoby: wójta, sekretarza z gminy Stawiguda oraz pracownika NIK-u z Olsztyna. Sprawa ma związek z ustawianiem postępowań konkursowych na stanowiska w urzędzie gminy.

        W toku śledztwa agenci CBA ustalili, że zatrzymane osoby wykorzystując zajmowane funkcje wpływały na przebieg i rozstrzygnięcia postępowań konkursowych dotyczących naboru na stanowiska urzędnicze w Stawigudzie, czyli ukierunkowywali nabór tak, aby zatrudnienia otrzymywały z góry ustalone osoby.

        Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli w siedzibie urzędu gminy m.in. dokumentację postępowań konkursowych dotyczących naboru na stanowiska urzędnicze.

        Śledztwo prowadzi Białostocka Delegatura CBA pod nadzorem Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Wobec zatrzymanych osób zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.
        cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3610,Zatrzymani-wojt-sekretarz-i-kontroler-NIK.html
        • rena-ta49 CBA: zatrzymania w Elektrowni Dolna Odra. 08.12.16, 18:01
         Czyny w stosunku do mienia wielkiej wartości.
         cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3613,Zatrzymania-w-Elektrowni-Dolna-Odra-Korupcja.html
         • rena-ta49 Min. Mucha -PO jaką role w tym odegrała? 13.12.16, 16:20
          CBA apeluje o zgłoszenie do firm, które organizowały imprezy na Stadionie Narodowym i za pozytywną opinię przeciwpożarową, jako korzyść majątkową, przekazywały darowizny na fundusz wsparcia przy Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Warszawie.
          wpolityce.pl/gospodarka/319210-cba-dokonalo-zatrzyman-ws-imprez-na-stadionie-narodowym-agencja-apeluje-tez-o-zgloszenie-sie-firm-ktore-musialy-zlozyc-darowizny-za-uzyskanie-zgod
          Mieli w dupie bezpieczeństwo uczestników imprez?
       • rena-ta49 Księgowa Sądu Apelacyjnego podejrzana 05.01.17, 15:07
        o przywłaszczenie ponad 10 mln zł aresztowana
        informacjaprasowa.com/2017/01/05/ksiegowa-sadu-apelacyjnego-podejrzana-o-przywlaszczenie-ponad-10-mln-zl-aresztowana/
        • rena-ta49 milionowe nadużycia w mazowieckim Sanepidzie. 18.01.17, 13:44
         Setki dodatkowych umów-zleceń z własnymi pracownikami na prace wykonywane w ramach codziennych obowiązków w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. To oznacza milionowe straty Skarbu Państwa – informuje CBA i składa zawiadomienie do prokuratury.
         www.politykazdrowotna.com/15040,cba-ujawnia-milionowe-naduzycia-w-mazowieckim-sanepidzie
         • czarek_sz Re: milionowe nadużycia w mazowieckim Sanepidzie. 18.01.17, 13:55
          Nie wiem czy to ten Sanepid ale w Wawie jest Sanepid na Żelaznej róg Chłodnej. To bardzo duży budynek w którym pracuje wielu ludzi. Zanosiłem tam kiedyś do badania to i owo bo starałem się o pracę przy żywności. Wszędzie kradli.
          • rena-ta49 Re: milionowe nadużycia w mazowieckim Sanepidzie. 03.02.17, 17:08
           czarek_sz napisał:

           > Nie wiem czy to ten Sanepid ale w Wawie jest Sanepid na Żelaznej róg Chłodnej.
           > To bardzo duży budynek w którym pracuje wielu ludzi. Zanosiłem tam kiedyś do ba
           > dania to i owo bo starałem się o pracę przy żywności. Wszędzie kradli.

           PO dawało na to przyzwolenie to wszyscy kradli!
           • rena-ta49 CBA w Elekt.Szczecin. 03.02.17, 17:11
            Korupcja przy dostawach paliwa
            12 zatrzymanych;dyrektor na gorącym u.Wielomilionowe straty
            twitter.com/CBAgovPL/status/827430509772959745
            • rena-ta49 Re: CBA w Elekt.Szczecin. 03.02.17, 17:11
             rena-ta49 napisała:

             > Korupcja przy dostawach paliwa
             > 12 zatrzymanych;dyrektor na gorącym u.Wielomilionowe straty
             > twitter.com/CBAgovPL/status/827430509772959745

             www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3634,CBA-Korupcja-w-Elektrowni-Szczecin-12-zatrzymanych.html
        • rena-ta49 CBA zatrzymuje za korupcję w sądzie w Krakowie 14.03.17, 13:32
         CBA zatrzymało kolejną osobę w sprawie gigantycznej korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Zatrzymany to biznesmen, który był sowicie wynagradzany... za fikcyjne doradztwo i szkolenia. Straty sądu sięgają wielu milionów złotych.
         niezalezna.pl/95360-cba-znow-zatrzymuje-za-korupcje-w-sadzie-w-krakowie-w-tle-miliony-zlotych#.WMfe0QhsdSc.twitter
         • rena-ta49 Re: CBA w Urzędzie Miejskim w Łodzi... 15.03.17, 13:07
          zatrzymało Grzegorza N. b. dyrektora w UM w Łodzi, obecnie dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich. Oprócz niego zatrzymano 3 inne osoby
          twitter.com/bgraczak/status/841973234023190533
          • rena-ta49 Re: CBA w Urzędzie Miejskim w Łodzi... 15.03.17, 13:16
           rena-ta49 napisała:

           > zatrzymało Grzegorza N. b. dyrektora w UM w Łodzi, obecnie dyrektora Zarządu In
           > westycji Miejskich. Oprócz niego zatrzymano 3 inne osoby
           > twitter.com/bgraczak/status/841973234023190533

           www.dzienniklodzki.pl/na-sygnale/a/grzegorz-nita-szef-zarzadu-inwestycji-miejskich-zatrzymany-przez-centralne-biuro-antykorupcyjne,11885934/?utm_source=social-media&utm_medium=przyciski-udostepnij-dol
           Hania Zdanowska już chyba po nocach nie śpismilesmile
         • rena-ta49 Kolejna osoba zatrzymana z krakowskiego sądu 16.03.17, 18:27
          Kolejny aresztowany ws. korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie
          www.tvp.info/29521504/kolejny-aresztowany-ws-korupcji-w-sadzie-apelacyjnym-w-krakowie
          • rena-ta49 Re: Kolejna osoba zatrzymana z krakowskiego sądu 20.03.17, 13:55
           Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił immunitet b. prezesowi Sądu Apelacyjnego w Krakowie Krzysztofowi S.; zgodził się na jego zatrzymanie
           twitter.com/PAPinformacje/status/843806416137867267
         • rena-ta49 Zorganizowana grupa przestępcza-koledzy Żurka? 30.04.20, 18:21
          Były dyrektor krakowskiego sądu oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą
          Prokuratura skierowała w czwartek do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko byłemu dyrektorowi Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Na ławie oskarżonych zasiądzie również główna księgowa oraz były zastępca dyrektora w Ministerstwie Sprawiedliwości.

          Większości oskarżonych zarzuca się udział w okresie od września 2011 roku do października 2016 roku w zorganizowanej grupie przestępczej. Według prokuratury, kilkanaście osób z tej grupy dokonało przywłaszczania środków pieniężnych, przekazywanych przez Skarb Państwa do dysponowania Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie w kwocie ponad 35 milionów złotych.

          Jak mówią przedstawiciele Prokuratury Krajowej, udział pracowników sądu w procederze przestępczym polegał na podpisywaniu fikcyjnych umów cywilnoprawnych na wykonanie usług z przedstawicielami firm zewnętrznych.

          W ocenie śledczych, sprawcy także poświadczali nieprawdę w rachunkach potwierdzających rzekomą realizację usług i przekazywali te dokumenty zamawiającym.
          Zawierane umowy miały charakter fikcyjny i w rzeczywistości nie były realizowane, bądź obejmowały zakres prac wykonanych przez te osoby w ramach obowiązków służbowych wynikających z zatrudnienia w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Przedstawiciele firm wypłacali pracownikom sądowym środki pieniężne, uprzednio przywłaszczone z sądu – podkreśla Prokuratura Krajowa.
          lovekrakow.pl/aktualnosci/byly-dyrektor-krakowskiego-sadu-oskarzony-o-kierowanie-zorganizowana-grupa-przestepcza_35607.html
   • rena-ta49 CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 15:26
    Okręgowym w Kielcach, Nowym Sączu, Tarnowie oraz Rejonowym w Zakopanem, Oświęcimiu i Chrzanowie.
    Prokuratura poleciła przeszukać kilka sądów w kraju. Ma to związek ze śledztwem dot. przywłaszczenia na szkodę SA w Krakowie ponad 10 mln zł
    twitter.com/RMF24pl/status/814105607187890176?lang=pl
    • czarek_sz Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 15:50
     CBA w/g mnie działa zbyt wolno jeśli chodzi o oczyszczanie państwa z postkomunistycznego badziewia i wszelkiej maści drani bogacących się w sposób przestępczy na naszym wspólnym publicznym groszu. Może boją się że Polacy posądzą ich o to co kiedyś ? że niby nielegalne działania itd nie powinni teraz się bać. Teraz inne czasy i jest czas żeby wycinać te chwasty szybko i skutecznie.
     • rena-ta49 Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 15:56
      Czarku, im roboty wystarczy na kilka lat!
      Oni wchodzą,konfiskują dokumenty i chyba oddają prokuratorowi.
      To do prokuratury należy sporządzenie aktu oskarżenia na podstawie tych dokumentów.
      To musi trwać.
      • czarek_sz Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 16:06
       Wiem że musi to trwać ale ja chcę doczekać tego co było i jest marzeniem nie tylko moim ale i poprzednich pokoleń było które niestety było mordowane w ubeckich kazamatach i nie doczekało co i tak jest już naszym udziałem. Oby tylko zostało dokończone to co Solidarność w 80 tym zaczęła wtedy to już mogę nawet oczy zamknąć smile
       • rena-ta49 Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 16:24
        czarek_sz napisał:

        > Wiem że musi to trwać ale ja chcę doczekać tego co było i jest marzeniem nie ty
        > lko moim ale i poprzednich pokoleń było które niestety było mordowane w ubeckic
        > h kazamatach i nie doczekało co i tak jest już naszym udziałem. Oby tylko zosta
        > ło dokończone to co Solidarność w 80 tym zaczęła wtedy to już mogę nawet oczy z
        > amknąć smile

        Ja Ciebie doskonale rozumiem,też jestem niecierpliwa.
        Chciałabym żeby wszyscy siedzieli,ale potem się reflektuję,że z dnia na dzień wszystkiego nie da się zrobić.Tym bardziej ,ze trzeba zrobić porządek w sądach,prokuraturach ,prawie wszędzie !
        • czarek_sz Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 16:40
         Aby tylko nie odpuszczali. Mam nadzieję na szybkie ujawnienie zbiorów zastrzeżonych. Ilu tam sędziów i prokuratorów czynnych do dzisiaj. Stąd taka panika wśród nich i walka z obecną władzą.
         • czarek_sz Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 17:20
          newsroom.salon24.pl/742144,wielka-akcja-cba-w-sadach-sluzby-badaja-uklad-korupcyjny
          Robią swoje i bez fajerwerków smile
          • rena-ta49 Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 18:06
           czarek_sz napisał:

           > newsroom.salon24.pl/742144,wielka-akcja-cba-w-sadach-sluzby-badaja-uklad-korupcyjny
           > Robią swoje i bez fajerwerków smile

           Oczywiście,trzeba najpierw te w złogi w sądach wyczyścić,bo widzisz co jest ,
           nawet w SN!
           • rena-ta49 Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 29.12.16, 15:18
            CBA weszło do gabinetu dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie i Centrum Zakupów dla Sądownictwa
            www.tvp.info/28401369/cba-w-kolejnych-sadach-sledztwo-bardzo-rozwojowe
         • rena-ta49 Re: CBA w Sądzie Apelacyjnym we w Wrocławiu, 28.12.16, 18:04
          czarek_sz napisał:

          > Aby tylko nie odpuszczali. Mam nadzieję na szybkie ujawnienie zbiorów zastrzeżo
          > nych. Ilu tam sędziów i prokuratorów czynnych do dzisiaj. Stąd taka panika wśró
          > d nich i walka z obecną władzą.

          Ja wierzę z Ziobro i Kamińskiego,oni zrobią swoje i nie odpuszczą złodziejom i agentom.ZZ zostanie upubliczniony częściowo na początki stycznia,tak pisał Cenckiewicz na Twitterze.Potem reszta.
          • rena-ta49 Re: CBA dalej u bufetowej 24.03.17, 13:12
           Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało do Prokuratury Okręgowej w Warszawie trzy nowe zawiadomienia o uzasadnione podejrzenie przestępstwa przy reprywatyzacji działek m.in. przy Placu Defilad – ustalił nieoficjalnie portal wPolityce.pl. W grę wchodzą nieruchomości przy Zielnej, Złotej, Wielkiej i Chmielnej.

           Źródło: teFakty.pl tefakty.pl/2017/03/24/pilne-hgw-jedna-noga-w-celi-cba-odkrylo-kolejne-przestepstwa/
           • rena-ta49 CBA zatrzymało dziś 7 osób w tym 3 adwokatów 11.05.17, 13:31
            w związku z reprywatyzacją warszawską.
            • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało dziś 7 osób w tym 3 adwokatów 11.05.17, 13:55
             W CBA dzień jak co dzień. Znów kolejni zatrzymani i solidna praca.
             W zestawieniu z tym, propozycja PO o ich likwidacji wygląda kuriozalnie.

             CBA:
             ▪️wczoraj: 7 os. zatrzymanych (faktury VAT)
             ▪️dziś: 7 os. zatrzymanych (reprywatyzacja w stolicy)

             PO chce ich likwidacji. Przypadek?
             twitter.com/Kubiak92?lang=pl
             • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało dziś 7 osób w tym 3 adwokatów 12.05.17, 19:08
              Julia Pitera wielokrotnie występowała w interesie Macieja M. i adwokata Andrzeja M. zatrzymanych wczoraj przez CBA. Czekamy na jej zeznania.
              https://pbs.twimg.com/media/C_n64owXsAE1XuQ.jpg
              twitter.com/JanSpiewak/status/862997130365083649
              • rena-ta49 Adwokat chciała skorumpować prokuratora 24.05.17, 16:03
               Agenci CBA z Wrocławia zatrzymali adwokat za próbę skorumpowania pracownika prokuratury i skłonienia „sprzedania” informacji ze śledztwa. Łapówką miało być 200 tys. lub mieszkanie.
               Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie wraz z Delegaturą Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu prowadzi śledztwo przeciwko Annie D. - adwokatowi, wpisanej na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.

               Adwokat została zatrzymana przez funkcjonariuszy CBA, a następnie przewieziona do siedziby rzeszowskiego wydziału prokuratury krajowej. Podejrzanej przedstawiono zarzut dotyczący dwukrotnego złożenia w 2016 roku obietnicy udzielenia asystentce prokuratorskiej z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu korzyści majątkowej - pieniędzy w wysokości 200 000 złotych lub pokrycia kosztów zakupu mieszkania. W zamian za to adwokat chciała pozyskać informacje z prowadzonego tam śledztwa.

               Podejrzana Anna D. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa oraz złożyła wyjaśnienia.

               Dzisiaj Sąd Rejonowy w Rzeszowie, po rozpoznaniu wniosku prokuratora postanowił zastosować wobec Anny D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

               Za popełnione przestępstwo podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

               Wydział Komunikacji Społecznej CBA
               cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3679,Adwokat-zatrzymana-przez-CBA-aresztowana.html
               • rena-ta49 Zatrzymana p adwokat jest prywatnie partnerką 24.05.17, 16:04
                sędziego II Wydziału Karnego.
                Broni oskarżonych z PCZ, w tle 80 mln
                twitter.com/luck_lukil/status/867373392839794689
                • rena-ta49 Re: Zatrzymana p adwokat jest prywatnie partnerką 24.05.17, 19:30
                 Podejrzanej przedstawiono zarzut dotyczący dwukrotnego złożenia w 2016 roku obietnicy udzielenia asystentce prokuratorskiej we Wrocławiu korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w wysokości 200 000 złotych lub pokrycia kosztów zakupu lokalu mieszkalnego, w zamian za udzielenie informacji w zakresie prowadzonego tam postępowania przygotowawczego – mówi nam Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA.
                 Jak wynika z naszych informacji, sprawa dotyczy prowadzonego we Wrocławiu prokuratorskiego śledztwa w sprawie nieprawidłowości i oszustw finansowych w spółce Polskie Centrum Zdrowia S.A. oraz prania brudnych pieniędzy.
                 Mecenas Anna D., miała reprezentować kilku członków zarządu, którymi interesowała się prokuratura. Proponowała łapówki w zamian za informację o stanie śledztwa, chciała też poznać planowaną datę ewentualnego zatrzymania jej klientów.
                 Anna D. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa Grozi jej kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.
                 dorzeczy.pl/kraj/30430/Wroclawska-adwokat-zatrzymana-za-korupcje.html
                 Czyli w służbie zdrowia kręci się niezłe lody,jak to zapowiadałam Sawicka?
                 • rena-ta49 100 mln.chcieli wyłudzić! 26.05.17, 15:18
                  Udaremniona przez #CBA próba #wyłudzenia 100 mln zł podatku #VAT. Lewe faktury 0,5mld zł za tel.kom.Agenci #CBA z B-stok zatrzymali 3 osoby
                  twitter.com/CBAgovPL?lang=pl
                  Nie ma praktycznie dnia by kogoś za oszustwa nie przyskrzyniono,
                  skończyło się Eldorado z PO!!
                  • rena-ta49 Korupcja w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie 31.05.17, 13:35
                   pięciu zatrzymanych.
                   cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3685,Korupcja-w-Sadzie-Apelacyjnym-w-Krakowie-pieciu-zatrzymanych.html

                   Straciłam juz rachubę ilu ich tam już aresztowano,chyba sporo a końca nie widać!
                   • rena-ta49 Dzień jak codzień... 01.06.17, 13:19
                    Agenci CBA z 9 delegatur zabezpieczają dokumenty w >50 miejscach. Śledztwo ws. wielomilionowego dofinansowania.
                    cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3686,Zabezpieczamy-dokumenty-min-w-zakladach-karnych-Umowy-z-2014-r.html

                    CBA jeszcze przez lata będzie miał co robić po 8 latach rządów PO-PSL!
                    Dlatego Schetino tak bardzo chce zlikwidować CBA!
                    • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień... 01.06.17, 19:09
                     Policjanci lubelskiego CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego zatrzymali 13 osób, które wyłudzając zwroty podatku VAT ukradły Polakom łącznie 124 mln zł. Teraz grozi im do 25 lat więzienia i przepadek całego majątku (nawet tego, który poukrywali po rodzinie czy przyjaciołach). Wszystko dzięki nowelizacji kodeksu karnego, która zaostrzyła kary za wyłudzanie pieniędzy oraz ustawie o konfiskacie rozszerzonej. Znamienne, że politycy PO i Nowoczesnej byli przeciwko przepisom zaostrzającym kary i umożliwiającym konfiskatę majątku przestępców.
                     niewygodne.info.pl/artykul8/03799-Glosowali-w-interesie-przestepcow.htm
                     • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień... 06.06.17, 13:51
                      CBA zatrzymało 3 osoby wyłudzające VAT i handlujące fałszywymi fakturami ze szkodą dla budżetu ok 60 mln zł
                      cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3687,Handel-lewymi-fakturami-60-mln-strat-skarbu-panstwa.html
                      • czarek_sz Re: Dzień jak codzień... 06.06.17, 14:02
                       Prawie każdego dnia słyszę że CBA kogoś zatrzymało i odzyskało setki milionów zł. Ale GWniane nic o tym nie piszą. Cierpią bladzie smile
                       • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień... 06.06.17, 14:33
                        czarek_sz napisał:

                        > Prawie każdego dnia słyszę że CBA kogoś zatrzymało i odzyskało setki milionów z
                        > ł. Ale GWniane nic o tym nie piszą. Cierpią bladzie smile

                        To juz dziś drugi komunikat CBA:


                        Agenci CBA z Katowic zatrzymali pięć osób. Wielowątkowe śledztwo dotyczy nieprawidłowości przy wielu inwestycjach budowlanych realizowanych m.in. na Śląsku finansowanych ze środków publicznych i europejskich.
                        cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3688,Wyludzenia-funduszy-europejskich-5-zatrzymanych.html
                       • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień... 06.06.17, 14:34
                        czarek_sz napisał:

                        > Prawie każdego dnia słyszę że CBA kogoś zatrzymało i odzyskało setki milionów z
                        > ł. Ale GWniane nic o tym nie piszą. Cierpią bladzie smile

                        Wnet zabraknie cel,dla PO-owcówsmilesmile
                        • rena-ta49 Gdzie te służby były do tej pory? 06.06.17, 16:43
                         Od roku nie ma dnia czy tygodnia by ABW i CBŚ kogoś nie zatrzymały?gdzie byli do tej pory skoro dopiero zaczęli pracować?
                         Mieli istnieć fikcyjnie, "swoi" mogli kraść!!
                         • rena-ta49 Były świętokrzyski poseł Jan C. zatrzymany przez 06.06.17, 17:43
                          CBA!
                          Ojejku,ale mamy wysypsmilesmile
                          www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/byly-swietokrzyski-posel-jan-c-zatrzymany-przez-cba,12152080/
                          Czy to ten:
                          pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Cedzy%C5%84ski
                         • rena-ta49 Re: Były świętokrzyski poseł Jan C. zatrzymany pr 06.06.17, 19:47
                          rena-ta49 napisała:

                          > CBA!
                          > Ojejku,ale mamy wysypsmilesmile
                          > www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/byly-swietokrzyski-posel-jan-c-zatrzymany-przez-cba,12152080/
                          > Czy to ten:
                          > pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Cedzy%C5%84ski


                          Były poseł Ruchu Palikota a potem SLD Jan C. zatrzymany rano przez CBA usłyszał zarzut wyłudzenia 27 milionów
                          twitter.com/WasikMaciej/status/872128115442667520
                         • rena-ta49 Dzień jak codzień... 07.06.17, 17:06
                          W związku z wyłudzeniami VAT CBA zatrzymało Maksymiliana G. w latach 2010-12 wiceprezesa spółki Enea, obecnie właściciela spółki paliwowej
                          twitter.com/WasikMaciej/status/872436495004696577
                          Coraz gorzej dla złodziei!!
                         • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień... 07.06.17, 19:32
                          rena-ta49 napisała:

                          > W związku z wyłudzeniami VAT CBA zatrzymało Maksymiliana G. w latach 2010-12 w
                          > iceprezesa spółki Enea, obecnie właściciela spółki paliwowej
                          > twitter.com/WasikMaciej/status/872436495004696577
                          > Coraz gorzej dla złodziei!!


                          W tle sprawy Miodowicz,Bondaryk, Bury
                          Nieźle się zapowiada!
                         • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień...CBA 10.06.17, 08:12
                          CBA zatrzymało wiceprezesa Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Na gorącym uczynku przy przyjęciu 30 tys. łapówki!!
                         • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień...CBA 10.06.17, 08:45
                          wpolityce.pl/kryminal/343637-panika-wsrod-gangsterow-vat-mozg-wielkiego-przekretu-trafil-do-aresztu-i-dolaczyl-min-do-bylego-posla-partii-palikota
                         • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień...CBA 12.06.17, 14:14
                          CBA zatrzymało 5 osób:prezesa WFOŚiGW w Kielcach(były poseł),b.prez i wicep.SSE Starachowice,Burmistrza Połańca, biznesm.Zarzuty korupcyjne
                          twitter.com/CBAgovPL/status/874234219119202309
                          Prezes, dwie kadencje w sejmie z PSL Andrzej P.
                          Sławne nazwisko w regionie
                         • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień...CBA 12.06.17, 14:40
                          rena-ta49 napisała:

                          > CBA zatrzymało 5 osób:prezesa WFOŚiGW w Kielcach(były poseł),b.prez i wicep.SSE
                          > Starachowice,Burmistrza Połańca, biznesm.Zarzuty korupcyjne
                          > twitter.com/CBAgovPL/status/874234219119202309
                          > Prezes, dwie kadencje w sejmie z PSL Andrzej P.
                          > Sławne nazwisko w regionie

                          to ten:
                          www.youtube.com/watch?v=iZnLaWAPd_Q
                         • rena-ta49 CBŚP rozbiło gang „uzdatniający” olej opałowy! 12.06.17, 14:49
                          Schemat działania był prosty. Za granicą, głównie w Niemczech, kupowano olej opałowy. Teoretycznie - miał być przewożony cysternami do państw nadbałtyckich. Praktycznie - jak tylko towar trafił do Polski, rozwożono go do rozmieszonych na terenie całego kraju magazynów i przerabiano na olej napędowy.

                          W takiej formie sprzedawano stacjom paliw w całej Polsce, oczywiście po bardzo korzystnych cenach.

                          Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali właśnie osiem osób uczestniczących w tym nielegalnym procederze. Wśród nich są szefowie gangu i ich najbliżsi współpracownicy.

                          Według ustaleń lubelskiego zarządu CBŚP i urzędników UCS z Białej Podlaskiej, od grudnia 2015 r. do października 2016 r., dzięki otrzymywanemu nielegalnie za „wyeksportowany” olej zwrotowi podatku VAT i sprzedaży podrobionego paliwa po niskich cenach, gangsterzy zarobili - co najmniej - 10 mln złotych.

                          Zatrzymani w związku z tą działalnością przestępcy, usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi, zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz naruszeń kodeksu karno-skarbowego.

                          Za:tvp.info
                         • rena-ta49 Gumofilcom do dupy się dobierają 12.06.17, 18:34
                          wreszcie!
                         • rena-ta49 CBA w ZCh Police 21.06.17, 15:33
                          CBA zatrzymało b. zarząd spółki ZCH Police za wałki.
                          Zatrzymany działacz PO,czł.Zarządu Regionu Zachodniopomorsk.
                          twitter.com/MagazynSledczy/status/877517149803302912
                         • rena-ta49 Re: CBA w ZCh Police 18.05.18, 11:36
                          #CBA zatrzymało czterech pracowników i jednego klienta kancelarii doradztwa podatkowego w związku z toczącym się wielowątkowym śledztwem w sprawie nieprawidłowości w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police - poinformowało CBA w piątek PAP.
                          twitter.com/PolskieRadio24/status/997401906581590016
                         • rena-ta49 Miliony „przeprane” przez fundację 07.06.18, 10:01
                          działającą na Karaibach.
                          Agenci z Delegatury #CBA w Lublinie zatrzymali założycielkę i prezes, biznesmena, prezes spółki prowadzącej działalność księgową oraz dwie inne osoby współdziałające z zatrzymanymi.
                          twitter.com/CBAgovPL/status/1004625126971838469
                         • rena-ta49 Re: Miliony „przeprane” przez fundację 07.06.18, 10:55
                          rena-ta49 napisała:

                          > działającą na Karaibach.
                          > Agenci z Delegatury #CBA w Lublinie zatrzymali założycielkę i prezes, biznesmen
                          > a, prezes spółki prowadzącej działalność księgową oraz dwie inne osoby współdzi
                          > ałające z zatrzymanymi.
                          > twitter.com/CBAgovPL/status/1004625126971838469


                          "Żeby było jasne: nie jakaś anonimowa Kasia, tylko lewacka bladź i oszustka, b. prezes Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota, była kandydatka do Sejmu z listy SLD Katarzyna Izydorczyk.
                          Gdzie by tam nie dotknąć, to zawsze gówno wyjdzie"
                          https://pbs.twimg.com/media/DfEpIsiX4AACiWs.jpg
                          twitter.com/SedziaPolski/status/1004628705182978048
                          Jednym słowem elyty 3 RP!
                         • rena-ta49 CBA pracuje intensywnie! 22.11.18, 11:01
                          CBA zatrzymało na gorącym uczynku przyjęcia 150 tys. zł łapówki Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowii Mazowieckiej i komornika skarbowego
                         • rena-ta49 Re: CBA pracuje intensywnie! 22.11.18, 11:02
                          CBA zatrzymało na Podkarpaciu 14 celników, którzy w zamian za łapówki wystawiali fałszywe dokumenty niezbędne do wyłudzania podatku VAT. Ilość fałszywych dokumentów liczona w tysiącach...
                          twitter.com/WasikMaciej/status/1065511959188172800
                         • rena-ta49 Chrzanowski zatrzymany przez CBA 27.11.18, 08:25
                          były Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego KNF. Mężczyzna trafi do prokuratury w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne.
                         • al-szamanka Re: Chrzanowski zatrzymany przez CBA 27.11.18, 09:45
                          rena-ta49 napisała:

                          > były Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego KNF. Mężczyzna trafi do prokura
                          > tury w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne.


                          Czyli nareszcie wszyscy, niezależnie z jakiej partii, mierzeni jedną miarką.
                         • rena-ta49 Re: Chrzanowski zatrzymany przez CBA 27.11.18, 13:14
                          Agenci z warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali w Warszawie byłego Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Ch.

                          Zatrzymanie w celu postawienia zarzutów było możliwe dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy CBA w ubiegłych kilkunastu dniach - przeszukaniom, przesłuchaniom wielu świadków, zabezpieczeniu materiału dowodowego, dokumentacji, nagrań, sprzętu elektronicznego, nośników danych.

                          Czynności w śledztwie prowadziła również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która wykonała dla prokuratury ekspertyzę nagrania przekazanego przez Leszka Czarneckiego. Ekspertyza ABW miała kluczowe znaczenie dla oceny prawno-karnej materiału przekazanego przez Leszka Czarneckiego.

                          Zatrzymany b. szef KNF jeszcze dziś trafi do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne.

                          Już wcześniej funkcjonariusze CBA przeprowadzili szereg czynności w tym śledztwie celem wyjaśnienia okoliczności działania byłego już Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego:

                          - Śledztwo wszczęto decyzją Prokuratury, w dniu 14 listopada 2018 zostało ono powierzone do prowadzenia CBA;

                          - 14 listopada 2018 roku o godzinie 12:35 CBA otrzymało od Prokuratury nakaz przeszukania siedziby KNF a także miejsca zamieszkania b. Przewodniczącego KNF Marka Ch. Agenci CBA bezzwłocznie po otrzymaniu polecenia prokuratury weszli do siedzib Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie i zabezpieczyli materiały dowodowe - protokoły i nagrania posiedzeń KNF dotyczące postępowania naprawczego Getin Banku, aktualizacji tego programu naprawczego, ochrony kapitału Getin Banku oraz posiedzeń KNF dotyczących sytuacji w Idea Bank SA, a w szczególności nabycia udziałów w GetBack SA oraz sprzedaży obligacji GetBack SA.

                          Agenci CBA zabezpieczyli wszystkie wymagane materiały dowodowe, które były objęte postanowieniem prokuratury. Te dokumenty i nagrania nie znajdowały się w samym gabinecie przewodniczącego lecz w innych jednostkach organizacyjnych KNF.

                          - W siedzibie KNF oraz mieszkaniu Marka Ch. zabezpieczono dokumentację, a także sprzęt elektroniczny i nośniki elektroniczne, których używał b. Przewodniczący KNF;

                          - Ustalono jakie czynności Marka Ch. wykonywał rano 14 listopada 2018 r. w siedzibie KNF. Ustalenia te wskazują, że Marka Ch. przebywał w KNF w asyście pracownika Urzędu Komisji, zaś jego wizyta nie miała wpływu na efektywność realizowanych przez CBA czynności;

                          - W ciągu kilku dni CBA przesłuchało 11 osób, w tym mec. Grzegorza Kowalczyka, pracowników UKNF, a także pracowników podmiotów powiązanych z L. Czarneckim;

                          - CBA wraz z ABW przeprowadziły eksperyment w gabinecie Marka.Ch. dot. działania urządzeń „antypodsłuchowych”;

                          - Biuro Badań Kryminalistycznych ABW przeprowadziło ekspertyzę nagrań i nośników przekazanych przez L. Czarneckiego prokuraturze w dniu 19 listopada 2018 r. (dyktafon, długopis z kamera, pendrive). Ekspertyza ma wykazać m.in., czy nikt nie manipulował zapisanymi na nośnikach danymi;

                          - CBA zabezpieczyło zapisy monitoringu w siedzibie KNF;

                          - Departament Postępowań Kontrolnych CBA w dniu 16.11.2018 r. wszczął analizę przedkontrolną oświadczeń majątkowych byłego już przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Agenci CBA badają prawdziwość składanych oświadczeń. Weryfikujemy także ich prawidłowość - sprawy formalne, związane ze składaniem tych dokumentów. Analiza zakończy się rekomendacją co do dalszych działań Biura w tym zakresie.
                          www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3986,Byly-szef-KNF-zatrzymany-Zarzuty-korupcyjne.html
                         • rena-ta49 Re: Gumofilcom do dupy się dobierają 10.12.18, 13:34
                          17 mln zł wyłudzone z agencji rolnej w latach 2012-2014.8 zatrzymanych.
                          Delegatura CBA w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

                          Ustalenia agentów CBA wskazują, w latach 2012 – 2014 osoby reprezentujące grupę producentów rolnych z siedzibą w województwie lubelskim złożyły do Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR pięć wniosków o przyznanie pomocy finansowej. Kolejne dwa wnioski zostały złożone do Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Wszystkie te wnioski miały zawierać nieprawdziwe dane, przez co doprowadzono agencję rolną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Grupa miała wyłudzić z Agencji ok. 17 mln zł, a zamierzała wyłudzić kolejne 5,5 mln zł poprzez składanie fałszywych faktur VAT dla rozliczenia wydatków na inwestycje. Fałszowane miały być również dane o ilościach wyprodukowanych warzyw i owoców w grupie.

                          Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób w tej sprawie: sześciu podejrzanych z zarządu grupy i jej członków oraz dwóch przedsiębiorców, którzy wykonywali prace przy inwestycjach realizowanych przez grupę. Funkcjonariusze Biura przeszukali ich mieszkania i miejsca prowadzenia działalności.

                          Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty.

                          Temistokles Brodowski, CBA
                          www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3995,17-mln-zl-wyludzone-z-agencji-rolnej-w-latach-2012-2014-8-zatrzymanych.html
                         • rena-ta49 Re: Gumofilcom do dupy się dobierają 23.12.18, 19:33
                          Panu nie upłynął jeszcze drugi miesiąc z 5-letniej kadencji, a już rządzi miastem zza kratek aresztu...
                          https://pbs.twimg.com/media/DvB5KP5W0AADrGY.jpg
                          twitter.com/MikolajWojcik/status/1076493542036594693
                          Byly członek PSL, a rezygnację złożył między pierwszą a druga tura wyborów samorządowych...
                          kradną jak za PO!
                       • rena-ta49 Re: Dzień jak codzień... 06.06.17, 14:37
                        czarek_sz napisał:

                        > Prawie każdego dnia słyszę że CBA kogoś zatrzymało i odzyskało setki milionów z
                        > ł. Ale GWniane nic o tym nie piszą. Cierpią bladzie smile

                        GWno prawda głównie zajmuje się pisaniem fakenewsów!
                        Dlatego takie spadki w sprzedaży,nikt juz tego gówna nie chce czytać,oprócz komuchów!
                        • rena-ta49 Znów gumofilc z PSL zatrzymany 07.07.17, 16:55
                         Ważny działacz PSL zatrzymany przez CBA. Miał wziąć 700 tysięcy łapówki
                         dorzeczy.pl/34719
                         • rena-ta49 CBA -Znów były poseł, 19.07.17, 18:27
                          CBA rozbija gang handlarzy fakturami VAT. Wśród zatrzymanych były poseł
                          Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób podejrzewanych o obrót fałszywymi fakturami VAT. To kolejne osoby zatrzymane przez łódzkich funkcjonariuszy. Łącznie zatrzymano już 43 osoby w tej jednej sprawie.

                          Do zatrzymań w śledztwie nadzorowanym przez warszawską prokuraturę okręgową doszło we wtorek w Katowicach, Bielsku Białej oraz powiatach częstochowskim i chrzanowskim. Prowadzący nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

                          Grupa przestępcza

                          W Krakowie trwają czynności z zatrzymanymi – to głównie biznesmeni prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub członkowie władz spółek, które korzystały z nierzetelnych faktur.

                          CBA podejrzewa te osoby, że stworzyły grupę przestępczą, zajmującą się wystawianiem nierzetelnych faktur i ich sprzedażą. Na ich podstawie zaniżano zobowiązania podatkowe VAT i CIT. Miało również dochodzić do przywłaszczania pieniędzy i wyłudzania środków unijnych.

                          Piotr Kaczorek z CBA potwierdził zatrzymania i przypomniał, że w 43-osobowej grupie jest były poseł Jan C. oraz Artur J. i Krzysztof M., którzy mieli dokonać uszczupleń podatkowych na ok. 60 mln zł „wypranie” ok. 14 mln zł. Inny zatrzymany wcześniej Maksymilian G. usłyszał zarzut sprawstwa kierowniczego przestępstw zarzuconych J. i M.
                          www.tvp.info/33274616/polska/cba-rozbija-gang-handlarzy-fakturami-vat-wsrod-zatrzymanych-byly-posel/
                         • rena-ta49 Re: CBA-BRAWO! 09.10.17, 08:39
                          Szef Rady Nadzorczej Grupy Azoty i 5 innych osób aresztowanych. Agenci z lubelskiej Delegatury CBA zatrzymali 6 osób w sprawie o char. korupcyjnym, żądania 40 mln zł i powoływania się na wpływy w największych spółkach skarbu państwa.
                          twitter.com/CBAgovPL/status/917263978807611392
                         • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało 09.10.17, 08:41
                          kolejne trzy osoby w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie: byłą urzędniczkę, biznesmena i adwokata.

                          miod na moje uszysmilesmile
                         • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało 11.10.17, 20:08
                          Zatrzymani przez CBA w klubie nocnym w Warszawie to trzej biznesmeni i policjant
                          Zatrzymani w akcji specjalnej CBA to trzej biznesmeni i policjant - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach bliskich śledztwa. W poniedziałek po południu agenci zatrzymali ich na gorącym uczynku - podczas transakcji przekazania łapówki w jednym z klubów nocnych w centrum Warszawy. Jeden z biznesmenów ma być doradcą jednej ze spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej - ustaliła nieoficjalnie PAP.
                          www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-11/zatrzymani-przez-cba-w-klubie-nocnym-w-warszawie-to-trzej-biznesmeni-i-policjant/?ref=kafle
                         • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało 22.11.17, 14:42
                          CBA zatrzymało 2 osoby w sprawie wyłudzenia 50 mln dotacji z ARiMR i oszustw vatowskich na kwotę ponad 6 mln zł

                          Zaś gumofilce? teraz będzie kwik ZSLowcówsmilesmile
                         • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało 10 dyrektorów sądów 27.11.17, 17:35
                          To kolejna odsłona śledztwa w sprawie korupcji, prania pieniędzy i zorganizowanej grupy przestępczej działającej w i wokół Sądu Apelacyjnego w Krakowie.
                          Rzeszowscy agenci CBA zatrzymali dziś rano 10 obecnych i byłych dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej. Czynności trwają.

                          Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania osób podejrzanych celem zabezpieczenia dowodów w sprawie oraz zajęcia składników mienia do ustanowienia zabezpieczenia majątkowego.

                          Zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, gdzie usłyszą zarzuty.

                          W sumie lista zatrzymanych w sprawie korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie wydłużyła się do 26 osób. Wśród zatrzymanych wcześniej przez CBA są były Prezes Sądu, Dyrektor Sądu, Dyrektor Centrum Zakupów, główni księgowi i specjaliści, były z-ca dyrektora z ministerstwa sprawiedliwości oraz biznesmeni. Straty spowodowane przez zorganizowaną grupę przestępczą działającą w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie poprzez wyłudzenia za fikcyjne usługi mogą sięgać ponad 35 mln zł.

                          Wokół sądu stworzono sieć nawet kilkudziesięciu firm powiązanych kapitałowo, towarzysko i rodzinnie realizujących fikcyjne zamówienia na świadczenie usług doradczych, analiz, opracowań, szkoleń. Umowy te nie były realizowane a pieniądze, miliony złotych wypłacane. Częścią uzyskanej nielegalnie gotówki biznesmeni dzielili się z pracownikami Sądu, korumpowali ich. Miało to zapewnić dyskrecję i dalszą przychylność urzędników. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczaniu pieniędzy publicznych, przyjmowaniu i wręczaniu korzyści majątkowych oraz praniu pieniędzy.

                          Ustalenia śledczych z CBA i prokuratorów wskazują, iż w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie od 2011 roku dochodziło do przywłaszczania mienia wielkiej wartości. Wokół sądu stworzono sieć nawet kilkudziesięciu firm powiązanych kapitałowo, towarzysko i rodzinnie z Dyrektorem Sądu oraz Dyrektorem Centrum Zakupów dla Sądownictwa, realizujących fikcyjne zamówienia na świadczenie usług doradczych, analiz, opracowań, szkoleń.

                          Firmy te z kolei korumpowały, poprzez udzielanie fikcyjnych zleceń, pracowników Sądu Apelacyjnego w Krakowie, co miało zapewnić dyskrecję i przychylność przy kolejnych zleceniach. Faktycznie umowy te nie były realizowane, zapłacone analizy i opracowania nie powstały a miały jedynie uzasadnić wypłatę pieniędzy.

                          Dotychczas 16 podejrzanym przedstawiono zarzuty przywłaszczenia blisko 21 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Z 16 podejrzanych 8 jest tymczasowo aresztowanych. W śledztwie dokonano zabezpieczenia majątkowego o łącznej szacunkowej wartości ok. 9 mln zł.

                          Do pierwszych zatrzymań w tym śledztwie doszło w połowie grudnia ubiegłego roku. CBA zatrzymało 5 podejrzanych: Dyrektora i Główną Księgową Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Dyrektora Centrum Zakupów dla Sądownictwa oraz dwóch biznesmenów, których firmy miały wykonywać fikcyjne usługi na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

                          W lutym br. zatrzymano kolejne osoby do sprawy korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, tym razem byli to dwaj biznesmeni – informatycy. Za fikcyjne zlecenia na prace informatyczne i konsultingowe byli sowicie wynagradzani. W marcu br. agenci CBA z Rzeszowa zatrzymali Jarosława B. – przedsiębiorcę z województwa mazowieckiego działającego w branży doradztwa i organizacji szkoleń. W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, iż otrzymywał on fikcyjne zlecenia, za które Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzej P. i podlegli mu pracownicy, w tym Główna Księgowa Sądu Marta K., wypłacali pieniądze. Zlecenia nie były realizowane, a wystawiane faktury poświadczały nieprawdę. Częścią uzyskanej nielegalnie gotówki biznesmen dzielił się z pracownikami Sądu.

                          Pod koniec maja br. agenci CBA zatrzymali Zastępcę Dyrektora, Kierownika Oddziału Informatycznego, Głównego specjalistę do spraw zamówień publicznych, p.o. zastępcy głównego księgowego oraz informatyka. Zatrzymani w Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej założonej i kierowanej przez dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

                          9 czerwca br. funkcjonariusze CBA z Rzeszowa zatrzymali Krzysztofa S., byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa uwzględnił wniosek prokuratora Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej i tymczasowo aresztował Krzysztofa S. Sędzia jest podejrzany o udział od lutego 2013 roku do września 2016 roku w zorganizowanej grupie przestępczej, na której czele stał inny podejrzany w tej sprawie Andrzej P. – Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Prokurator zarzucił także Krzysztofowi S. niedopełnienie obowiązków Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie, przyjmowanie korzyści majątkowych znacznej wartości w kwocie nie mniejszej niż 376 tys. zł, pranie brudnych pieniędzy i poświadczanie nieprawdy w dokumentach.

                          CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczaniu pieniędzy publicznych, przyjmowaniu i wręczaniu korzyści majątkowych oraz praniu pieniędzy.

                          Piotr Kaczorek, CBA
                          cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3745,10-dyrektorow-sadow-zatrzymanych-przez-CBA.html
                         • rena-ta49 ABW rozbiło kolejną grupę wyłudzającą VAT 28.11.17, 19:04
                          Tym razem w obrocie paliwami. Zatrzymano 4 osoby. Grupa wyłudziła 130 mln.
                          twitter.com/WasikMaciej/status/935485657824333824
                          Tak okradano Polskę za przyzwoleniem PO-PSL!
                         • rena-ta49 Re: ABW rozbiło kolejną grupę wyłudzającą VAT 28.11.17, 19:08
                          rena-ta49 napisała:

                          > Tym razem w obrocie paliwami. Zatrzymano 4 osoby. Grupa wyłudziła 130 mln.
                          > twitter.com/WasikMaciej/status/935485657824333824
                          > Tak okradano Polskę za przyzwoleniem PO-PSL!

                          www.gazetaprawna.pl/artykuly/1088103,abw-zatrzymala-cztery-osoby-ws-wyludzen-vat-przy-nielegalnym-obrocie-paliwami.html
                         • rena-ta49 CBA dziś zatrzymało 04.12.17, 10:28
                          Dziś rano na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymane zostały kolejne 3 osoby. Są to urzędnicy miasta stołecznego Warszawy zamieszani w aferę reprywatyzacyjną.
                          cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3749,CBA-zatrzymalo-3-urzednikow-stolecznego-ratusza-Lapowki-przy-reprywatyzacji.html
                         • rena-ta49 Do tego pana przyszedł dziś Dziadek Mróz 06.12.17, 09:36
                          https://pbs.twimg.com/media/DQWZOoPXUAALna9.jpg
                          "CBA zatrzymało 7 pracowników Wojskowej Akademii Technicznej w tym prorektorów i dziekanów. Prokuratura ma im postawić zarzuty wyłudzeń na szkodę WAT na podstawie fikcyjnych umów"
                          twitter.com/WasikMaciej/status/938318261766193152
                          A małżonka "dzielnie walczyła" w Krakowie o wolne sądysmilesmile
                         • rena-ta49 Re: Do tego pana przyszedł dziś Dziadek Mróz 06.12.17, 09:38
                          Żandarmeria Wojskowa zatrzymała w środę byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. rez. Piotra Pytla - poinformował rzecznik Komendanta Głównego ŻW ppłk Artur Karpienko
                          TVPINFO
                         • rena-ta49 Re: Do tego pana przyszedł dziś Dziadek Mróz 06.12.17, 10:07
                          rena-ta49 napisała:

                          > https://pbs.twimg.com/media/DQWZOoPXUAALna9.jpg
                          > "CBA zatrzymało 7 pracowników Wojskowej Akademii Technicznej w tym prorektorów
                          > i dziekanów. Prokuratura ma im postawić zarzuty wyłudzeń na szkodę WAT na podst
                          > awie fikcyjnych umów"
                          > twitter.com/WasikMaciej/status/938318261766193152
                          > A małżonka "dzielnie walczyła" w Krakowie o wolne sądysmilesmile


                          Wobec byłego szefa SKW gen. bryg. rez. Piotra Pytla jest prow
                          adzone śledztwo; stawiane są mu zarzuty w związku z nielegalnym współdziałaniem z FSB -
                          twitter.com/PAPinformacje/status/938323638029373440
                         • rena-ta49 Re: Do tego pana przyszedł dziś Dziadek Mróz 06.12.17, 10:18
                          A małżonka na TT:
                          https://pbs.twimg.com/media/DQWTJXBW0AATuSs.jpg
                         • rena-ta49 Re: Do tego pana przyszedł dziś Dziadek Mróz 06.12.17, 10:27
                          Dzisiaj Mikołaj zapukał do ,,naukowcuf z WAT" (niedobitki ProCivili?) oraz do byłego szefa SKW. Reszta musi poczekać do Gwiazdki.
                          #CBA #WAT #SKW #mikołaj
                          twitter.com/TadKapla/status/938336839961858048
                          To mi zrobiło dziś dzieńsmilesmile
                         • rena-ta49 Jest akcja 06.12.17, 15:07
                          https://pbs.twimg.com/media/DQXgGpIXkAEpXd-.jpg
                          https://pbs.twimg.com/media/DQWZOoPXUAALna9.jpg
                         • czarek_sz Re: Jest akcja 06.12.17, 15:30
                          Ruski i niemiecki agent broni innych agentów. Razem siedzą w tym gównie zwanym kolaboracja PO szyję więc reakcja Tuska jak najbardziej naturalna.
                         • rena-ta49 Re: Jest akcja 06.12.17, 19:23
                          W 1998r, Pytel został wydalony z UOP-u w związku z tym, że nie potrafił wyjaśnić kontaktów z Rosjanami. Do SKW przywrócił go Janusz Nosek.
                          twitter.com/bogdan607/status/938471507382153216
                          W/g Tuska gen. Pytel i Nosek to "wzór patriotyzmu i honoru".
                          Michnik mówił o Jaruzelskim i Kiszczaku jako "patriotach i ludziach honoru".
                          To "patrioci i ludzie honoru" dla gorszego sortu.
                         • rena-ta49 Re: Jest akcja 06.12.17, 19:39
                          Mnie nie dziwi,że Tusk jest dumny,obaj służą obcym państwom.
                         • rena-ta49 CBA zatrzymało 13.12.17, 08:14
                          członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w wyłudzeniach VAT na wielką skalę. Usiłowali wyłudzić co najmniej 187 milionów zł ze Skarbu Państwa.
                          www.tvp.info/35193335/cba-rozbilo-miedzynarodowa-grupe-przestepcza-wyludzenia-vat-na-wielka-skale
                         • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało 19.12.17, 08:44
                          To pokazuje ,że nie ma świętych krów!:

                          CBA zatrzymało 4 osoby: biznesmena z branży nieruchom., syna jednego z senatorów PiS z Małopolski i prezesa Małop. Dworców Autobusowych. Śledztwo dotyczy łapówek na ponad mln. zł. i powoływania się na wpływy. CBA przeszukuje mieszkanie Senatora
                          twitter.com/TulickiMarcin/status/943002328503906304
                         • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało 19.12.17, 10:38
                          rena-ta49 napisała:

                          > To pokazuje ,że nie ma świętych krów!:
                          >
                          > CBA zatrzymało 4 osoby: biznesmena z branży nieruchom., syna jednego z senator
                          > ów PiS z Małopolski i prezesa Małop. Dworców Autobusowych. Śledztwo dotyczy łap
                          > ówek na ponad mln. zł. i powoływania się na wpływy. CBA przeszukuje mieszkanie
                          > Senatora
                          > twitter.com/TulickiMarcin/status/943002328503906304


                          www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cba-zatrzymalo-syna-senatora-pis-stanislaw-kogut-komentuje,nId,2479636
                         • rena-ta49 Re: CBA zatrzymało 19.12.17, 10:55
                          Po zatrzymaniu przez CBA Przemysława K. w wieku miejscach zapanował strach.... Nie ma się co dziwić. W końcu K. to m.in. zakup Echo Investment od Sołowowa, doskonale relacje z PZU za Klesyka, prywatyzacja meble Emilka, bliskie relacje z politykami PO i M. Belka...
                          twitter.com/PNisztor/status/943056006837342208
                         • rena-ta49 Ojej,jak mi przykro:):) 19.12.17, 13:47
                          Jeszcze rano pan senator mówił ,że synuś niewinnysmile
                          Senator Stanisław Kogut zostanie zatrzymany! Prokuratura jeszcze dziś będzie wnioskowała o uchylenie mu immunitetu
                          www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/senator-kogut-ma-zostac-zatrzymany,132,0,2394244.html
                         • rena-ta49 Re: Ojej,jak mi przykro:):) 19.12.17, 17:13
                          rena-ta49 napisała:

                          > Jeszcze rano pan senator mówił ,że synuś niewinnysmile
                          > Senator Stanisław Kogut zostanie zatrzymany! Prokuratura jeszcze dziś będzie wn
                          > ioskowała o uchylenie mu immunitetu
                          > www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/senator-kogut-ma-zostac-zatrzymany,132,0,2394244.html

                          pk.gov.pl/aktualnosci-prokuratury-krajowej/wniosek-o-zgode-na-pociagniecie-do-odpowiedzialnosci-karnej-senatora-rp-na-podstawie-dowodow-zebranych-przez-cba.html#.Wjk5rVXibIV
                         • czarek_sz Re: Ojej,jak mi przykro:):) 19.12.17, 18:08
                          To sygnał do własnego obozu że dla nikogo nie będzie pobłażania ani taryfy ulgowej. Za to również PiS będzie punktował.
                         • rena-ta49 Re: Ojej,jak mi przykro:):) 19.12.17, 19:26
                          Dokładnie! Senator Kogut zawieszony w prawach członka PiS!
                          Wywali go na zbity pysk,a PO bufetowej do tej pory się nie pozbyło!

                          Złodziej złodzieja będzie zawsze bronił.
                         • al-szamanka Re: Ojej,jak mi przykro:):) 19.12.17, 21:18
                          Każdy złodziej powinien być przykładnie ukarany - obojętnie z jakiej partii.
                          I NIGDY nie powinien być przez koleżków chroniony.
                         • rena-ta49 Re: Ojej,jak mi przykro:):) 21.12.17, 07:43
                          al-szamanka napisała:

                          > Każdy złodziej powinien być przykładnie ukarany - obojętnie z jakiej partii.
                          > I NIGDY nie powinien być przez koleżków chroniony.
                          >
                          >

                          Tak powinno być w normalnym kraju,za rządów PO złodzieje mieli się dobrze.
                          Dlatego teraz taki wrzask ,to strach ,oni wiedza ,że będą siedzieć.
                         • rena-ta49 CBA obudziło posła PO 21.12.17, 07:46
                          Stanisława Gawłowskiego w związku z podejrzeniem korupcji smile
                          https://pbs.twimg.com/media/DRjMeaAWAAAAMuJ.jpg
                          www.tvp.info/35300570/cba-weszlo-do-mieszkania-sekretarza-generalnego-po
                         • rena-ta49 Re: CBA obudziło posła PO 21.12.17, 11:07
                          rena-ta49 napisała:

                          > Stanisława Gawłowskiego w związku z podejrzeniem korupcji smile
                          > https://pbs.twimg.com/media/DRjMeaAWAAAAMuJ.jpg
                          > www.tvp.info/35300570/cba-weszlo-do-mieszkania-sekretarza-generalnego-po                          Ciekawe czy się Stasio wyrobi? smilesmile
                          https://pbs.twimg.com/media/DRgdWEJX4AE-FmU.jpg
                          Wigilia Wolności na Placu Solidarności! Szczecin. Czwartek 21.12 o 18.00. Do zobaczenia
                          twitter.com/StGawlowski/status/943536395267788800
                         • rena-ta49 W PO kochają bardzo zegarki 21.12.17, 11:09
                          Najpierw Nowak- jeden, teraz Gawłowski - dwa.
                          Niedługo będą nosić po pięć ?
                         • rena-ta49 ABW aresztowała urzędnika z Nowego Targu. 21.12.17, 14:22
                          Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wkroczyli dziś (wtorek 19 grudnia) do siedziby Podhalańskiego Zarządu Dróg w Nowym Targu i wyprowadzili w kajdankach jego dyrektora Robert W. Urzędnik został przewieziony do Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Jest podejrzany o popełnienie przestępstw. Ma usłyszeć zarzuty.
                          Mogę powiedzieć, że zatrzymanie dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu ma związek ze sprawą, w której przed miesiącem został zatrzymany jego zastępca - mówi Włodzimierz Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Wówczas zatrzymano Krzysztofa S., wicedyrektora PZD w Nowym Targu. W listopadzie na wniosek Prokuratury Regionalnej w Krakowie sąd aresztował wicedyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu na trzy miesiące. Zarzuca się mu przyjęcie, że przyjął łącznie 280 tysięcy złotych łapówki od firm budowlanych, którym miał ułatwiać wygrywanie przetargów na zlecenia przy przebudowie i remontach dróg na Podhalu.

                          Czytaj więcej: www.dziennikpolski24.pl/region/region-podhalanski/a/abw-aresztowala-wysoko-postawionego-urzednika-z-nowego-targu-chodzi-o-lapowki,12781582/                         • rena-ta49 Jakie to prawdziwe 27.12.17, 08:29
                          https://pbs.twimg.com/media/DR-QwA-WsAA-G9U.jpg

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka