Dodaj do ulubionych

EFFUNIAK-2

16.09.10, 20:10
Wątek poświęcony biustonoszom firmy EFFUNIAK.
Opisujcie konkretne modele, zwracając szczególną uwagę na informacje cenne dla
mniejszych biustów. Wszelkie uwagi na temat rozmiarówki, rozciągliwości,
porównania z innymi modelami są mile widziane.

Uwaga! W TYTULE podajemy NAZWE MODELU - bez względu na to, czy opisujemy
model, który już nosimy, czy pytamy o jakiś, który dopiero planujemy kupić.

Poprzedni watek.
Obserwuj wątek
    • marinellla strapless czarny/toffi 16.09.10, 21:08
      Cześć, wybaczcie że bez osobnych przywitań, ale kiedyś działałam pod nickiem yavanna1986;)
      Zastanawiam się nad zakupem straplessa marki Effuniak, ale powiedzcie, są tak idealne konstrukcyjnie jak inne staniki tej firmy? Oczekuję, żeby był wygodny i zarazem dawał mojemu średniemu (70E) biustowi jakieś w miarę sensowne podtrzymanie, dla samych walorów estetycznych i sutkozakrywczych nie wydam 130 zł ;)
    • beetb Plunge Amarant 18.09.10, 22:46
      Witajcie,
      od jakiegos czasu planuje zakup effuniakow, minimum dwoch, bo aktualnie posiadam tylko jeden dobry stanik, ktorym jest Effuniak Plunge Baklazanowy 70D. Uzywam go od pol roku, poczatkowo obwod wydawal mi sie bardzo ciasny, ale to pewnie dlatego ze wczesniej nosilam 75-tki. Teraz zapinam sie na najciasniejsza haftke. Chcialabym zamowic Plunge Amarant lub Czarna panterka oraz Plunge Black.
      Moje wymiary na dzis to:
      66-71/88
      Kalkulator podaje mi rozmiar 65D lub 65DD (nie umiem sie chyba dobrze zmierzyc bo raz wychodzi mi 87, a raz 88, normalnie i w zwisie mam taki sam wymiar).
      Baklazana nosze non stop, nie czuje wogole ze mam go sobie. jednak na ciele zostaja mi slady od stanika i to dosc widoczne, nawet zaczerwienienie jest. Czy powinnam sprobowac tych 65, czy moze 70-tek?
      Najlatwiej byloby zamowic stanik w tymi dwoma obwodami, ale nie przebywam obecnie w kraju, wiec nie moge tego zrobic, a zamawianie za granice troche jest utrudnione.
      Czytalam ze to ma znaczenie jakies tam, wiec dodam ze jestem dosc szczuplutka, i ten wymiar 66 to jest tak ciasno na zebrach.. i tluszczyku raczej tam wiele nie ma:)
      • beetb Re: Plunge Amarant 18.09.10, 22:49
        dodam jeszcze ze:
        ... mierzylam 65E Plunge Amarant i obwod byl bardzo scisly jak dla mnie, ale moze to to nieprzyzwyczajenie do takich obwodow, moze po praniu bylby lepszy? albo z przedluzka troche ponosic? i miseczka E byla za duza.
        ... Plunge Baklazan 70D ten ktory posiadam, hm... wiec jak zaloze wygarne to efekt jest suuper, ale po godzinie ten biust gdzies znika... w gorce rozmiarowej tworza mi sie buly niewielkie.
      • zawsze_zielona Re: Plunge Amarant 19.09.10, 00:40
        Ja bym zostala przy 70D, skoro baklazanowy w tym rozmiarze jest na Ciebie dobry. IMO Effuniaki sa starsznie ciasne i nie ma co sie katowac za ciasnym obowdem. Normalnie nosze 65DD a z Effuniakow 70D i nawet by mi nie przyszlo do glowy przerzucac sie na 65.
        • beetb Re: Plunge Amarant 19.09.10, 11:55
          mierzona 65-tka wydala mi sie bardzo ciasna, ale ostatnio mam wrazenie ze w tym baklazanie czasem podjedzie mi obwod, tak minimalnie, ale czuje bo mi biust 'gniecie'.. ale to chyba normalne po pol rocznym uzytkowaniu.. wczesniej nosilam go 'od swieta' a od dwoch miesiecy non stop. a ze prace mam bardzo ruchliwa, to dosc wazne to. oj pamietam jak kiedys, non stop musialam stanik poprawiac:/
          sprobuje zdobyc te 70-tki. choc nie bedzie to latwe:)
          wielkie dzieki:)
          ps. a te slady na ciele po staniku to nie martwic sie tym?
          • zawsze_zielona Re: Plunge Amarant 19.09.10, 13:47
            to zalezy jakie te slady- jesli znikaja szybko po zdjeciu stanika, to nie ma czym sie przejmowac. Ale jesli to trwale slady albo siniaki, to obwod jest za ciasny (pod warunkiem oczywiscie, ze miska jest dobrze dobrana).
    • hiakri Jeansowy Plunge 19.09.10, 14:19
      Przy wymiarach ok. 68-69/79-80 chciałam zamówić Jeansowy Plunge jako pierwszy dobry stanik. Problem jednak tkwi w doborze rozmiaru. Kalkulator pokazuje 70A i taki zamierzałam zamówić, a przy okazji wziąć sąsiedni rozmiar 65B dla porównania i ten gorzej leżący odesłać. I tu zaczynają się schody, gdyż mogę zakupić tylko jeden. Jedna osoba, z którą zdążyłam się pokłócić, radziła (jeżeli to w ogóle jak rada brzmiało) wziąć ten ciaśniejszy. Jednak podobno Effuniaki są bardzo ściśliwe, i nie wiem, jakbym czuła się w tym 65B. Czy ktoś go posiada i mógłby napisać o jego rozciągliwości kilka słów?
        • lurrina Re: Jeansowy Plunge 21.09.10, 23:12
          Witajcie! Jestem raczej z poczatkujacych lobbystek, ale co nieco juz wiem i pierwsze zakupy juz za mna :) Poradzcie prosze: nosze 65d/70c, moje wymiary to 71/85. Jaki rozmiar powinnam wziac z effuniakow? Kalkulator na stronie pokazuje mi 70b i mnie totalnie zbilo z tropu...
        • hiakri Re: Jeansowy Plunge 25.09.10, 10:40
          Ciężko mi powiedzieć, czy uczciwie...
          Jednak wzięłam to 65. I, pomimo że dopiąć się ciężko (aż ręce bolą!), to wcale nie jest tak źle z tym obwodem - oczywiście - jest bardzo ciasny, ale da się oddychać (choć długo go jeszcze nie nosiłam). Zastanawiam się, czy miseczki nie są za małe... to znaczy na jednej piersi leży dobrze, w drugiej misce pierś już trochę bułkuje...
          Końcem końców zamówiłam również Srebrnego Plunge'a 70A. Wcześniej tego nie zauważyłam, jednak w tym jedna pierś też mi bułkuje. A mniejsza pierś ma więcej wolnej przestrzeni niż w 65A (nie dość, że mniejsza, to jeszcze skrzywienie kręgosłupa robi swoje, także przy ramiączkach - przy wystającej łopatce są trochę za krótkie po jednej stronie). Myślałam, żeby zachować jednak Srebnego Plunge'a, a 65B wymienić na 70A... ale teraz już nie wiem, czy w ogóle któryś z nich zostawić.
          Mogę wstawić zdjęcia, jeżeli to pomoże, może nie mam racji...
      • savanna Re: RETRO! 29.09.10, 18:04
        No wreszcie jakis przyjemny design - prosto i elegancko. Mam nadzieje, ze te obnizone miski rzeczywiscie sa obnizone, bo nowsze modele leza na mnie duzo mniej efektownie niz ten najpierwszy (t.j. rozowy plunge Koty). Pierwsza serie efuniakow w ogole uwazam za najlepsza z dotychczasowych.
        Szkoda, ze cena zrobila sie zupelnie kosmiczna. Uwazam, ze 100 zl to maksimum za tego typu stanik.
      • ocisza Re: Jesienny Kropek 27.09.10, 09:52
        Widząc, że jesienny, wchodziłam na stronę spodziewając się czerwieni jesiennych liści, albo coś w moich ukochanych brązach, a tu czerń i pudrowy róż. W pierwszej chwili byłam nieco rozczarowana, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego, ale ostatecznie stwierdziłam, że mi się podoba. Wygląda bardzo elegancko. Faktycznie na pierwszej stronie z aktualnościami go nie widać.
    • caroline.1 Obniżone miski 27.09.10, 23:33
      Mam może nieco dziwne pytanie, pisałam do sklepu, żadnej odpowiedzi nie dostałam, więc spróbuję skorzystać z wiedzy forumowej: niestety, od jakiegoś czasu znalazłam się w effuniakach na granicy rozmiarów. 70C jest sporo za małe, 70D po wygarnięciu jest super, ale w ciągu dnia sporo ciałka ucieka, miski zaczynają delikatnie odstawać. Nie miałam jeszcze możliwości testować kroju o obniżonych miskach - jak myślicie, czy takie mniejsze zabudowanie może rozwiązywać mój problem? Nie odczuwam też effuniakowych 70-tek jako ściśliwych, może powinnam spróbować np. 65DD? (Mam wymiary 68 ciasno, 71 luźno/90cm w zwisie).
      • zawsze_zielona Re: Obniżone miski 28.09.10, 13:27
        IMO nie rozwiaze to problemu. Mam cielisty w 70D i arbuza (z obnizonymi miskami) tez w 70D. Oba lezay OK. To obnizenie nie jest jakies dramatyczne, moze z pol centymetra.
        Mozesz sprobowac z 65, tyle ze nie jestem pewna, czy 65DD bedzie dobre, skoro mowisz, ze 70D jest lekko za duze. Z drugiej strony, jesli po wygarnieciu w 70D jest dobrze, a potem sporo ucieka, to sugerowaloby za szeroki obwod i wtedy 65DD byloby OK..
    • aduucha29 Re: EFFUNIAK-2 07.10.10, 19:41
      czy któraś z Was wie może co znaczy pojęcie biust samonośny?
      nie biustonosz, biust. napisałam do Pani Ewy po zakupie Lawendowego z kilkoma pytaniami podsyłając fotki z balkonetki i dowiedziałam się że mój biust jest samonośny i zachodzę w głowę co to znaczy :P
    • bacia12 mleczny strapless 09.10.10, 21:27
      mam 70D. Niestety biust mi się zmniejszył po skończeniu karmienia. Tego chcialabym sprzedać, a kupić nowy. Tylko tu problem. Jaki rozmiar. Ten 70 D jest dla mnie strasznie ścisły. Mostek mnie ugniata. Miska jest ciut za duża.
      Kupić 70C czy moze 75C/B?
      Jakie macie doświadczenia ze straplessami effuniakowymi?
      • nikopolis1 Re: mleczny strapless 12.10.10, 20:41
        bacia12 napisała:

> mam 70D. Niestety biust mi się zmniejszył po skończeniu karmienia. Tego chciala
        > bym sprzedać, a kupić nowy. Tylko tu problem. Jaki rozmiar. Ten 70 D jest dla m
        > nie strasznie ścisły. Mostek mnie ugniata. Miska jest ciut za duża.
        > Kupić 70C czy moze 75C/B?
        > Jakie macie doświadczenia ze straplessami effuniakowymi?
        ja mam 70c i jest BARDZO ciasny, znacznie bardziej od plunge, który tez ma obwód 70
    • sekretariat_effuniak Dzień otwarty w Łodzi (13 listopada) 06.11.10, 23:28
      Zapraszam na dzień otwarty w mojej firmie, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 listopada, w godzinach 10:00 - 15:00 w siedzibie firmy w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 131.

W programie:

Dobieranie właściwego rozmiaru biustonosza pod moim okiem (profesjonalny bra-fitting)

Premiery nowych wzorów i nowej konstrukcji biustonosza (niespodzianka!)

Możliwość dokonania zakupów po promocyjnych cenach (nowości oraz bieżąca kolekcja)

Gorąca herbatka w sympatycznym towarzystwie :)

Do zobaczenia!

Ewa Michalak
    • anulla1974 Re: EFFUNIAK-2 22.02.11, 13:56
      Ma ktoś jakiś model na bazie Chabra? Zastanawiam się nad Perełką ale obawiam się, że 65 B będzie za głębokie, a 65 A będzie miało za wąskie fiszbiny.
      • zawsze_zielona Re: EFFUNIAK-2 22.02.11, 14:18
        Ja mam Chabra- IMO obwod luzniejszy od plungy, bralabym oczko mniej niz plunge. Miski IMO troszke wieksze od plunge (mam panterke i cielistego), ale tak nie wiecej niz 1/3 miski.
    • ladyfreakish jaki wybrać rozmiar? 06.03.11, 17:18
      chciałam kupić plunge i straplessa. mój rozmiar to 60E (65/84), mam takie confetti i świetnie leży. w kalkulatorze sklepu wychodzi 65c. nie wiem jaki rozmiar wybrać? rozumiem, że obwody mogą być wąskie, ale skąd taka róznica miseczki? :)
      • zawsze_zielona Re: jaki wybrać rozmiar? 06.03.11, 18:59
        Effuniaki maja wlasna rozmiarowke, ale jest ona podobna do brytyjskiej. Mierzylas sie tak, jak jest opisane na stronie, a wiec obwod w biuscie w pozycji pochylonej?

Ja biore przeliczona miske na szerszy obwod (wg tabelki na stronie Ewy), wiec w Twoim przypadku wzielabym 65D. Nie znaczy to jednak niestety, ze na 100% trafisz swoj rozmiar, musisz przymierzyc..
        • sklep_gorseteriascarlett Re: jaki wybrać rozmiar? 07.03.11, 10:34
          ladyfreakish ja przy wymiarach 66/85 rozmiarowo zgrywam się z 65D effuniakowym. Tylko mi jest w nich za ciasno i będę kupować 70c i będzie ok.
          Pisałaś że Confetti masz 60E na mnie Panache 60E pasują idealnie.
          Musisz się liczyć z tym że effuniaki mają dużo mniej pracujące obwody od Panache i węższe fiszbiny, zwłaszcza od Confetti. Masz mniej pod biustem więc 65 powinna być ok, ja bardzo nie lubię mało pracujących obwodów dlatego do 65 Effuniaka dopinam przedłużkę.
              • sklep_gorseteriascarlett effuniakowe obwody 07.03.11, 20:36
                zawsze_zielona Effuniakowe obwody określiłam jako mało pracujące ponieważ mam 66 mierzone ściśle pod biustem i 70 luźno.
                Effuniakowy kalkulator wylicza mi 65D i rozmiar pasuje.
                Tylko we wszystkich modelach Effuniakowych które posiadam mam tak, że biorąc pełny wdech czuję że obwód do pewnego stopnia się naciąga i jest stop, dalej ani drgnie.
                A przecież mierząc stanik zapinam go z łatwością, jest mi wygodnie i mogę pod obwodem swobodnie przejechać dłonią.
                Nigdy nie miałam tak w żadnym staniku, a trochę się już tego namierzyłam.
                Chcę zaznaczyć że nie mówię tu o biustonoszach które już przy przymiarce jest, trudno zapiąć bo są za małe w obwodzie i czuję się w nich jak w imadle.

Więc określiłam obwód jako mało pracujący, jest to tylko moje zdanie. Postrzeganie ściśliwości, rozciągliwości jest bardzo subiektywne. Zdaję sobie sprawę że dla innych użytkowniczek obwód może być idealnie pracujący.
            • azymut17 Re: jaki wybrać rozmiar? 08.03.11, 07:44
              Ja też uważam, że Effuniaki, zwłaszcza w porównaniu z Freyą, mają mało pracujące obwody. Noszę tylko 70 na 68 ciasno/73 luźno, więc niby o.k., ale odczucia mam takie, że albo czuję ścisk, albo stanik podjeżdża. Mam tak zwłaszcza w starszych modelach, jak Mech i Srebrny. W Mchu jest nawet tak, że nie mogę swobodnie wziąć głębokiego oddechu, a przy wydechu czuję przesuwanie się po plecach :-(
              Może one są projektowane na takie eteryczne istoty, prowadzące siedzący tryb życia, a nie na kogoś, kto dzięki bieganiu i innym ćwiczeniom fizycznym ma większą pojemność płuc?
              • zawsze_zielona Re: jaki wybrać rozmiar? 08.03.11, 10:01
                Hmm, nie mam starszych modeli, wiec trudno mi cokolwiek powiedziec na ten temat.
                Ja na podobne wymiary (przed ciaza ofkors) tez bralam 70. Mam panterke i cielaka i bylam wtedy naprawde zadowolona.
                Teraz nosze 75 tez panterke i to moj najwygodniejszy stanik. W zwiazku z tym, ze obwod pod biustem caly czas mi rosnie, dolozylam teraz przedluzke i jest nadal bardzo wygodnie.
                Mysle, ze to kwestia roznic indywidualnych, jak kto odczuwa obwod.
                • pinupgirl_dg Re: jaki wybrać rozmiar? 08.03.11, 22:34
                  Ja też odczuwam Effuniaki jako dobrze pracujące, co jak co, ale effuniakowe obwody są dla mnie świetne. Fakt, że potrzebuję oczko większego, niż wylicza kalkulator, ale nic nie podjeżdża, a obwód jest niewyczuwalny, mimo, że ciasno mam 70, oddycham do ponad 80. W 70, która była na mnie za ciasna, czułam trochę to "blokowanie", przy pełniejszym wdechu, ale na pewno nie do tego stopnia, który znam z 65 Freyi czy Panache.
                  • wiszer Re: jaki wybrać rozmiar? 20.06.11, 21:20
                    Moje wymiary to 66/79.
                    Mierzone wedlug tabelki Effuniak 64/ 68/ 80-81
                    Wychodzi 65A lub 65B, jaki rozmiar kupic? Jak glebokie sa te miseczki? Pisalam do Effuniak, ale od kilku dni bez odezwu, a nie umiem sie doczekac by cos zamowic.
                    Myslalam o granatowym Motylu lub Halfek. Mierzylam mnostwo stanikow nic nie pasowalo, nie mam do czego porownywac. Mam jednego M&S, ale to halfcup 65C, inne 65C byly za duze, tak samo jak Freye 60D itd.
    • lady_nessie Re: EFFUNIAK-2 03.06.11, 11:03
      Czy ktoś wie, jak rozwija się te wszystkie skróty przy nazwach staników? HP, CH, HM? PL to domyślam się, że plunge ;p

I czy któraś z Was mogłaby polecić, który z krojów effuniaków najlepiej sprawdza się na małym biuście (stożek)?
      • azymut17 Re: EFFUNIAK-2 03.06.11, 11:20
        Ale przecież wszystkie kroje są opisane na stronie? Poczytaj opisy przy modelach, tam jest wszystko, co musisz wiedzieć. Skróty są tylko dla sklepu i producenta, ale jeśli koniecznie chcesz wiedzieć więcej, to proszę:
        HP - half cup piankowy
        CH - half cup na bazie kroju Chabra
        HM - half cup miękki
        PL - plunge

Na małym biuście, jak widać po modelce, sprawdzają się wszystkie kroje, bo to zależy nie od rozmiaru, ale od kształtu. Co do stożkowego się nie wypowiem, mam nadzieję, że ktoś lepiej z tym obeznany coś mądrego napisze :-)
        • sbarazzina Re: EFFUNIAK-2 03.06.11, 13:32
          Moim zdaniem na stożkowe bisuty nadają się najlepiej miękkie halfy i podobno HP (ktoś pisał na forum, że lepiej leży niż CH). Plunge tylko wtedy jak jest otwarty. Mnie np plisowaniec wbijał się krawędzią. Retro też opisywane było jako zamknięte.
          • ola.biustyl Re: EFFUNIAK-2 04.06.11, 22:34
            Z tego co widziałam u siebie w sklepie to najlepiej na stożkach leżały Plunge (mam cielistego, ale ten starszy model z koronkowymi miskami i Black). HP już w okolicach miseczki D miały zazwyczaj na większość mierzących osób za wąskie fiszbiny, a za głęboką miseczkę.
            Jeśli chodzi o retro to fakt, jest bardziej zamknięty, na stożki niebardzo.
    • yarshiva Rozmiar Onyksa 15.06.11, 14:43
      Miałam okazję przymierzyć Onyksa - jest odczuwalnie luźniejszy od moich pozostałych Effuniaków w tym rozmiarze (65D). Czy 60DD będzie się różnić pojemnością misek/rozstawem fiszbin/czymkolwiek poza długością obwodu? Jak mam zamawiać, to wolałabym coś, co ponoszę, a nie pozostanie porzucone na dnie szafy z powodu niemożności zwrotu czy odsprzedaży...
    • motylanoga123 Szmaragd 24.06.11, 21:02
      Zamówiłam 70B, z początku myślałam, że obwód jest dobry na moje 69, ale daję radę się zapiąć nawet na najciaśniejszą haftkę, komfortowo jest na drugiej. Więc jednak powinnam mieć 65. I do tego miska za duża, a zgodna z wyliczeniem kalkulatora. Nie wiem, czy brać A, czy AA na moje 83.

Słyszałam, że Effuniaki są ściśliwe, ale jeśli taki chuderlak, jak ja, nosi normalnie obwody 65/60 to nie powinien zamawiać 70tki.
      • azymut17 Re: Szmaragd 25.06.11, 10:56
        To, że możesz zapiąć się od razu na najciaśniejszą haftkę, nie jest żadnym wyznacznikiem za luźnego obwodu. Jest inaczej - gdybyś nie mogła tego zrobić, znaczyłoby to, że obwód jest za ciasny. Skoro komfortowo jest na drugiej, to znaczy, że obwód mniejszy będzie za ciasny, bo nie będzie odpowiednika tej szerokości. A Effuniaki się nie rozciągają. Mam swoje ponad rok i cały czas muszę zapinać się na pierwszą haftkę i drugą, jeśli od nowości taka była lepsza.

I druga sprawa - skoro miski są za duże, to ich część odgrywa rolę obwodu (nie mieszczą piersi, więc stanowią jego część). Mniejsza miska, czyli 70A, będzie miała ciaśniejszy obwód.

Z samych wymiarów nie można wywróżyć, czy lepsza będzie miska mniejsza o rozmiar, czy o dwa (czyli 70AA). Opisz może dokładnie, jak leży to 70B, zakładając stanik wg wskazówek
        forum.gazeta.pl/forum/w,50580,89074532,89500954,Re_Wygarniamy_porzadnie_eee_.html?t=1273429271912
        Możesz też zrobić zdjęcia i wysłać je do zamkniętej galerii, by forumki to oceniły, ale nie wiem, czy ta tutaj jeszcze działa? Powinien się wypowiedzieć ktoś, kto ma tam dostęp.
          • azymut17 OT galeria 25.06.11, 12:50
            sbarazzina napisała:

> Galeria oczywiscie dziala :)
            >
            Myślałam, że nie, bo wysłałam 6 kwietnia prośbę o dostęp i do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi. Czy zmieniły się adresy?
              • azymut17 Re: OT galeria 25.06.11, 15:10
                To adres się zmienił, bo w regulaminie przyszpilonym o góry jest napisane:
                "Galeria jest z ograniczony dostępem. O dostęp piszcie do:
                joankb@gazeta.pl
                Nie proście o dostęp w tym wątku."
                Niżej nigdzie nie ma sprostowania, że teraz trzeba pisać na adres zdjęciowy, już piszę :-)
    • majarzeszow Cieluś :-) 02.07.11, 18:58
      ja od niedawna uswiadomiona. kupilam jakies poltora miesiaca temu Cielusia, 70C.
      dlugo mierzylam, zastanawialam sie, nawet zmienialam rozmiar w trakcie realizacji zamowienia.
      ale koncowy efekt przeszedl oczekiwania. wreszcie moj skromny biust zyskal dobry stanik !
      lezy super, scisly, 4 haftki - na poczatku zapinalam na najszersza, teraz na ta najbardziej scisla.
      mam zamiar zamowic jakis czarny, moze cos polecicie dla malego biustu ?
      • ola.biustyl Re: Cieluś :-) 03.07.11, 23:21
        Z moich obserwacji wynika, że w tych rejonach rozmiarowych rzadziej sprawdzają się staniki na kroju HP, a dobrze leżą plunge. CH w 70C nie widziałam, ale chyba ma szanse leżeć ok, tylko np. Onyx jest luźniejszy, więc 65D proponuję spróbować.
        • cherry1988 Re: Cieluś :-) 05.07.11, 20:08
          Moim zdaniem HP leżą na małych biustach rewelacyjnie! :) z CH jest problem dużomiskowości w niektórych przypadkach.. i miękkie też świetnie wyglądają :)
    • wiszer Przesyłka 05.07.11, 20:37
      Dziewczyny jak długo oczekiwałyście na przesyłkę? Ja 22.06 złożyłam zamówienie na krokodyla, od razu przesłałam pieniądze i od dwóch tygodniu brak odpowiedzi. Byłam ponad rok w kolejce u Ewy bez późniejszego odzewu i nie chciałabym znowu czekać na zmiłuj się. Jak długo się z reguły czeka? Ja rozumiem, że Ewa ma pewnie mnóstwo spraw na głowie i w ogóle i w ogóle i warto czekać, ale martwi mnie to trochę, tym bardziej że nie ma gwarancji, że stanik będzie pasował :/.
      • wiszer Re: Przesyłka 12.07.11, 10:35
        Och, wyslalam wtedy maila o podobnej tresci Ewie, i dostalam informacje ze termin 14 dni liczy sie od zaksiegowania pieniedzy na koncie. Hm, wyslalam przelew 22.06, ale zaksiegowane zostaly 27.06, 5 dni, ok, moze to kwestia bankow, ilosci zamowien. Dostalam tez informacje, ze biustonosz zostanie wyslany w terminie, a jesli tak nie ma byc to sie ze mna na pewno skontaktuja. Dzis jest 12.07, wyslalam wczoraj maila, bo minelo od 27.06 14 dni i zero odpowiedzi. Na stronce pisze nawet DO 14 dni. Nie chce mi sie po prostu juz czekac, a najbardziej boje sie ze dostane informacje, ze nie ma towaru i wybierz inny stanik, i znowu bede musiala czekac DO 14 dni. Nie jestem zla na Effuniak czy sklep, moga miec jakies problemy i ja to rozumiem, jestem tylko zla, ze mam takie cholerne szczescie do wszystkiego z tymi stanikami, ze musze sie tak nawkurzac, nameczyc, naczekac a efekt jest taki, ze pozniej i tak nic nie pasuje. Mam nadzieje, ze przynajmniej tym razem bedzie inaczej.
      • sbarazzina Re: Przesyłka 12.07.11, 16:09
        Jak zamawialam stanik do 14 dni, to bodajze byl wyslany nawet przed tym terminem.

Faktycznie sklep informuje na biezaco co sie dzieje z zamowieniem, wiec jesli jeszcze nie dostalas maila z informacja stanik jest gotowy do wyslania tzn ze jeszcze nie jest gotowy.

Nie porownywalabym tego zamowienia do czasow kolejkowych u Ewy. Teraz to jest sklep, ktory ma regulamin i podlega prawnym regulacjom i w razie czego masz pewne mozliwosci interwencji.
        • wiszer Re: Przesyłka 12.07.11, 19:34
          Domyslam sie ze stanik nie jest gotowy, ale pisalam do Ewy, ze jesli wysylka ma sie przedluzyc to prosze o takowa informacje i ciagle cisza.
          Rozumiem, ze moze byc tez duzo zamowien, sezon wakacyjny, ale z drugiej strony, ja tez moze chce sobie zaplanowac wakacje, i co to za problem odpisac, stanika jeszcze nie ma, trzeba czekac 2-3 dni, albo jeszcze tydzien i czy chce czekac, czy zwrot pieniedzy. Nie liczac ze od przelewu to juz 21 dni, i ktory bank 5 dni ksieguje wplaty.
          • sbarazzina Re: Przesyłka 13.07.11, 11:21
            Rozumiem Cie, niestety kontakt ze sklepem nigdy nie nalezal do idealnych. Sprobuj napisac na duzym Lobby, moze Ewa czesciej tam zaglada. Moze to cos pomoze, bo jest bardzo wrazliwa na publiczna krytyke ;)
              • wiszer Re: Przesyłka 14.07.11, 01:47
                No i dowiedzialam sie, ze 14 to jest dni roboczych, wiec nie ma sie czym martwic. Aczkolwiek wydaje mi sie, ze powinna byc informacja ze lacznie czeka sie na stanik okolo miesiaca, bo w sumie tak to wychodzi (ksiegowanie, realizacja, wysylka). Ja bym sie wtedy psychicznie nastawila na tak dlugie czekanie!:P Uh, mam nadzieje ze przynajmniej bedzie dobry i przy kolejnych zamowieniach trafie na dostepny model :).
    • wiszer Haflek Krokodyl 65A 15.07.11, 19:03
      Biustonosz doszedł, jest bardzo piekny i wygodny. Musze przyznac, ze Effuniaki sa zdecydowanie dobrze szyte na male biusty, mierzylam duzo stanikow i jesli chodzi o konstrukcje to bardzo polecam.
      Moje wymiary 64/79. Miseczki sa na styk, chetnie porownalabym go z 65B ale czytalam ze jest duza roznica pomiedzy 65A a 65B, wiec wrzuce jeszcze fotki do galerii, ale raczej zostaje ze mna. Dostalam tez informacje, ze jest do przymiarki perelka 65B u mnie na stacjonarnym wiec przymierze i porownam.
      Czytalam duzo o scisliwosci biustonoszy, i faktyczie Effuniak 65 wypada jak brytyjska 60, aczkolwiek zapinam go bez problemu na ostatnia haftke i jest wygodny. Ten fakt i to, ze wypadam pomiedzy A i B, daje pomysl zeby kiedys zamowic u Ewy 60C, dobrze rozumuje? Bo miska w 60C wprawdzie szyta na ten sam rozmiar w biuscie powinna byc o niecaly rozmiar wieksza (glebsza) niz 65A, a obwod bedzie mniejszy. Poprawcie mnie jesli sie myle.

Obwod - 62cm/72cm
      Fiszbiny - 12 cm

I teraz chcialam sie ustosunkowac do kilku rzeczy, czytalam ze Effuniaki nie maja dbalosci o symetrie i tutaj mile zaskoczenie bo moj Halfek jesli chodzi o ten temat jest szyty z niebywala dbaloscia, kwiatki symetrycznie wypadaja idealnie.
      Jedyne co bym mogla sugerowac jako na pewno przyszla klientka Ewy, i takie opinie na balkonetce juz kilkukrotnie czytalam to dwie rzeczy:
      1. ramiaczka moim zdaniem są niepotrzebnie tak szerokie przy malych rozmiarach, aczkolwiek nie sa gigantyczne jak w niektorych 60D, ktore mierzylam, aczkolwiek gdyby byly troszke ciensze to by bylo milo
      2. pisala juz o tym jedna osoba, ze akurat w tym konkretnym modelu, szkoda ze na male rozmiary nie jest drobniejszy wzor koronki, bo po prostu przy drobnych piersiach sie on gubi, i to prawda, mysle ze gdyby bylo wiecej siateczki, i wykonczony drobniejszymi wzorkami to by prezentowal sie ladniej na malym biuscie, aczkolwiek sa to tylko detale, ale moze akurat Ewa weznie je kiedys pod uwage, bo nie wiem jak Wam dziewczyny, ale mi by sie marzyla taka mini Zeta lub Arabella (mini bo to stanik duzomiseczkowy, na ktory notabene chorowalam strasznie!), gdze miska to siateczka i na wykonczeniu barwny detal, mysle ze na malym biuscie wygladalby taki stanik mega seksownie i pieknie!
      (az sie rozmarzylam, przepraszam za OT ale ja bym ja lykla chyba we wszystkich kolorach!
      kataloglb.blox.pl/2008/12/Freya-Zeta.html )

Nie zmienia to faktu, ze jest to najlepiej uszyty i przy tym najladniejszy stanik jaki mierzylam na maly biust. I dalej twierdze, ze na malych piersiach zdecydowanie leza HM i HC, nizeli PL, aczkolwiek moze sie kiedys skusze na Effuniakowe Plandza.
        • wiszer Re: Haflek Krokodyl 65A 16.07.11, 10:00
          Tak wiem, i stokrotka tez, ale mi zalezalo strasznie na czarnym, wiesz... czarny, miekki, koronkowy :), mam zamiar pochodzic w staniku jakis czas, zobaczyc jak sie zachowuje i wtedy zamowic kolejny, by upewnic sie jesli chodzi o rozmiar.
          Jesli chodzi o szaraka to ja nie jestem przekonana do jego wygladu, nie chodzi o sam stanik, bo jest piekny, ale ogladajac zdjecia uwazam, ze ciemne miseczki na jasnym obwodzie optycznie zmniejszaja biust i dziala to na niekorzysc, nie wiem jak prezentuje sie na zywo. Motyl bylby dla mnie idealnym cudem nad cuda, gdyby nie te rozowe kwiatuszki, moim zdaniem bez nich wygladalby o wiele bardziej seksowniej. To pewnie tylko moja fobia do rozu i takich dziewczecych detali, bo niestety ale jak juz natkniesz sie w Polsce na maly rozmiar to stanik jest rozowy, albo z motylkami, albo z kwiatuszkami rozowymi, a mi sie to kojarzy groteskowo na malym biuscie. Ale to tylko sa moje subiektywne odczucia i zapatrywania sie estetyczne i prawda jest taka, ze jakby nie to, ze przekonalam sie ze Effuniaki sa dla mnie i mam w czym wybierac to, bym skakala z radosci na widok motyla, a tak to teraz chce pod biale rzeczy stokrotke, a pozniej cos kolorowego i mysle, ze wyjdzie cos nowego. Czytalam cos o ciemnozielonym staniczku ;D.
          Poza tym strasznie podoba mi sie Audelle Honeycomb i chcialabym go zamowic, ale nie wiem jaki rozmiar wybrac.
          sbarazzina, a czy miska 60C, bedzie wielkosci 65B, czy pomiedzy 65A, a 65B?
          • mszn Re: Haflek Krokodyl 65A 16.07.11, 10:52
            Aż poszłam do szafy sprawdzić. W Motylu nie ma ani jednego różowego elementu. Te kwiatki są dokładnie w kolorze ramiączek, jasnowrzosowe, a kokardka nieco jaśniejsza, ale to nadal jest fioletowy, nie różowy. Moim zdaniem to dobrze, że te kwiatki tam są, bo inaczej ramiączka byłyby zupełnie od czapy. Ale rozumiem uprzedzenia.
          • sbarazzina Re: Haflek Krokodyl 65A 16.07.11, 11:42
            Motyl (granatowy) ma te wstążeczki w kolorze lawendy, na pewno nie są różowe :)
            Ale tak rozumiem, Twoją awersję do dziewczęcych detali, ja też się jeszcze nie doczekałam czarnego, koronkowego stanika.

Moim zdaniem 60C jest trochę mniejsze niż 65B. Obwód jest krótszy, więc naciąga miskę trochę ją spłaszczając.

Szczerze mówiąc nie wiem jak wypada Honeycomb. Audelle nie produkuje 60-tek, ale obwody ma dość ścisłe, więc może na początek 65B?
            Nie wiem gdzie będziesz zamawiać, ale Agugabi z Onlyher ma największą wiedzę nt Audelle, możesz do niej napisać i na pewno Ci pomoże.
            • wiszer Re: Haflek Krokodyl 65A 16.07.11, 14:04
              Och faktycznie w motylu kwiatuszki sa wrzosowe, i biustonosz jest bardzo ladny, ale dzieki ze rozumiecie bo ja po prostu nie mam ochoty na dziewczece detale, zawsze bylam na nie skazana wiec teraz szczegolnie, ze u Ewy mam wybor, i mysle ze jeszcze nie jeden stanik piekny uszyje. Swoja droga jak patrze do galerii i widze ile przegapilam pieknych, a nawet zabawnych modeli to az lezka w oku sie kreci. Ja lubie motywy z jajem, jak arbuz, czy odwazne polaczenia kolorystyczne, nie lubie jedynie panterek, szczegolnie panterek w polaczeniu z rozem, i motylkow i kwiatuszkow. Poza tym soczyste barwy, i stanik w cytryny bym nawet kupila, och ale mnie naszla ochota na taki stanik zolty w cytryny teraz!:). Swoja droga ostatnio czytalam ciekawa dyskusje na temat Effuniakow. Jedna z dziewczyn zarzucala im bazarowy wyglad, i powiem Wam szczerze, ze bylam bardzo zdziwiona, bo fakt faktem, jest tam jakas panterka z rozem ktora mi osobiscie sie nie podoba, ale rozmiem, ze Ewa szyje na rozne gusta, wiec dlaczego nie. Tylko ja wlasnie pamietam staniki Ewy sprzed 3 lat, gdzie wlasnie odwaznie byly laczone tekstury i kolory, a najbardziej podobalo mi sie w nich wzorzyste obwody! A teraz jak sie wchodzi na sklep Ewy to uwazam ze strasznie tam duzo stonowanych i klasycznych modeli, i malo "zwariowanych", ktore ja pamietam. Pewnie Ewa szyje to co sie sprzedaje, i ja to rozumiem, bo sama w pierwszej kolejnosci mysle, zeby kupic czarny, pozniej bialy, a pozniej poszalec z kolorami, i mam nadzieje ze trafie na to ciemnozielone cudo o ktorym mowa ostatnio! Ba moze na stanik w cytryny, moze znajdzie sie wiecej dziewczyn, ktore popra moja cytrynowa inicjatywe ;D.

Przeczytalam, ze honeycomb jest duzomiseczkowy, ogladalam zdjecia na balkonetce, i w sumie na malych biustnach oprocz Effuniak czasem dobrze lezy Audelle, a czasem George, ale malo kiedy obejdzie sie bez drobnych przerobek, lub podszywaniu obwodu, a z wlasnego doswiadczenia wiem, ze ma to duze minusy, wiec zostaje na razie z Effuniakami.
    • zzielono CH Onyks - zmiana rozmiaru 18.07.11, 00:35
      mam CH Onyksa 65C.. kroj idealny dla mnie, wreszczcie:)
      mam go okolo miesiac, nie wiedzialam, ze mam az taka asymetrie:( w prawej piersi nosze wkladke, a jak widac na zdjeciu nadal widoczna jest roznica:
      pokazywarka.pl/epsjq3/
      zapieta jestem na pierwsza haftke, teraz nosze juz na ostatniej. obwod bardzo luzny, wiec przymierzam sie do zakupu 60'tki. tylko jaki rozmiar?
      wg tabeli 65C => 60D
      ale przy zapieciu na ostatnia haftke tworza mi sie buly. pod ubraniem dosc widoczne. nie potrafie na zdjeciu tego ujac:/
      wg opisu Pani Ewy na balkonetce, o tutaj balkonetka.pl/katalog/bra/ewa-michalak-hp-fuksja-4 miseczka w 60D bedzie pol rozmiaru mniejsza, bo mniejszy obwodu spowoduje naciagniecie miseczki.. wiec 60D bedzie za maly. biorac nastepny, 60DD, bedzie on pol rozmiaru wiekszy, jesli dobrze rozumiem... wiec chyba dobry bedzie:)
      czy w 60-tke stanik bedzie kolo pachy wyzej zabudowany, w tej 65 troche cialka mi tam ucieka... chyba, ze ten model tak ma.
      CH Perelka 65C --> cudny stanik, ale przez moja asymetrie na prawej piersi w miseczce luzu bylo jakies 4-5 mm, z wkladka bylo dobrze. ale nie wyobrazam sobie nosic wkladke tak wlozona, bo non stop martwilabym sie, ze mi gdzies wyjdzie.. zostaje mi wiec zadowolic sie CH Lila, choc nie przepadam za bialymi stanikami, ale to jedyny poza Onyksem z wkladkami. obwod ma ciasniejszy niz Onyks, ale zamierzam tez zamowic 60'tke..
      wymiary moje: 65-70/86
    • julita77 Chciałabym kupić cielisty jakiś model 01.08.11, 13:47
      ale no i tutaj mam zgryz:
      Kupiłam HP czrny - 80 D i luźny jest po chwili pod biustem - dio tego zostawia mi taki slad wgnieciony w mostku, a wcale mocno sie nie zapinam, bo nawet na najscislejszej haftce jest luz.
      MIałam cielisty Plunge stary juz 80 DD - teraz za duze miski (po 2 karmieniu krotkim mam malutkei piersi) a obwod scisly byl do granic mozliwosci. Ledwo oddychałam. Kupiłam onyxa i źle mi leży niestety no i tez z a luzny obwod.
      oWszystkie miekkie fatalnie lezaly - mam niepelne od gory piersi, w ogole male i stozkowe.
      Co robic? co rozwazac
    • houhou A ja się muszę wypłakać 04.08.11, 10:51
      Mój biust ma wymagania odwrotnie proporcjonalne do gabarytów. Effuniaki miały być dla mnie ostatnią deską ratunku.
      Po stacjonarnych testach na jednym modelu doszłam do wniosku, że potrzebuję 70D (kalkulator podpowiadał B...), ale oczywiście takiego rozmiaru w sklepie nie było.
      Zamówiłam PL Perełkę i CH Onyksa. Przyszły dziś. Leżą świetnie, fakt. Nadają ładny kształt. Mają ścisłe obwody, ale Perełkę zapięłam od razu na drugi rządek.
      No i mam zgryz, bo to jedyne staniki, które tak dobrze pasują, ale ten wygląd... Ze zdjęć wiedziałam, że kusidełka to nie będą, ale to co trafiło w moje ręce... Tragedia.
      Perełka rodem z babcinej szuflady. Pokryta okropną, sztywną koronką. Ramiączka cienkie, ale wzór na nich tak toporny, że aż przykro.
      Miseczki Onyksa mają chyba z pół cm grubości. Stanik wyłącznie zimowy, pod grube swetry bo górna krawędź będzie widoczna spod wszystkiego innego.
      Widziałam miękkie staniki autorstwa Pani Ewy. Szału nie ma, ale są ŁADNE. Dlaczego usztywniane też nie mogą, no dlaczego? W tej chwili to są modele dla tych, którym wsio rawno co mają pod bluzką. A ja się chcę podobać sobie i swojemu mężczyźnie. A tych staniorach sie nie da:(
      Jest mi smutno.
      • indigo-rose Re: A ja się muszę wypłakać 04.08.11, 11:45
        > Widziałam miękkie staniki autorstwa Pani Ewy. Szału nie ma, ale są ŁADNE. Dlacz
        > ego usztywniane też nie mogą, no dlaczego? W tej chwili to są modele dla tych,
        > którym wsio rawno co mają pod bluzką. A ja się chcę podobać sobie i swojemu męż
        > czyźnie. A tych staniorach sie nie da:(

Prosiłabym bez takich. Wiem, że co biust to gust i może Tobie akurat i Twojemu facetowi Effuniaki nie odpowiadają. Ale teksty, że w nich się nie da nikomu podobać i że nadają się tylko dla tych, którym wsio rawno, odbieram jako zamach na poczucie smaku moje i mojego faceta. Fakt, Perełka jest retro, a Onyks gruby, ale przecież są też inne Effuniaki - PL Garden, Toffik; CH Miętus, Koralik - dlaczego wybrałaś akurat te, które Ci się najmniej podobają? Ja tam się sobie i mojemu mężczyźnie podobam i w retro koronkach, i w żywych kolorach. I nie, nie jest nam wsio rawno.
        • wiszer Re: A ja się muszę wypłakać 04.08.11, 19:52
          Och nie ma co sie zloscic ani smucic! Zaloze sie ze nie chodzilo zeby nikomu sprawic przykrosc, czy krytykowac czyjes gusta, ja odbieram to jako niefortunny dobor slow w chwili slabosci z braku wiekszego wyboru. Bo fakt faktem, staniki Effuniak ladne sa, ale seksownych kusidelek, takich typowych usztywnianych w ofercie nie ma (chociaz mysle ze fuksja moze spokojnie taka fukncje przyjac:P), aczkolwiek mozna dac taka sugestie w innym tonie zamiast pisac powyzsze. Rade jaka moge dac, to zaloz jakikolwiek stanik a do tego ponczochy... Ubierz czarne ponczony to stanik mozesz miec w slonie i gwarantuje Ci, ze facet niezauwazy :P.
      • madzioreck Re: A ja się muszę wypłakać 04.08.11, 23:23
        Hm... jeśli już dyskutujemy, co jest brzydkie i tragedia, to ja chciałam tylko tak cicho wtrącić, że beżowa bielizna w ogóle służy raczej do znikania pod ubraniem, do powalania urodą jest natomiast cała reszta tęczy ;)
        • wiszer Re: A ja się muszę wypłakać 05.08.11, 11:53
          Zgadzam sie, ja osobiscie w ogole nie nosze bezowej bielizny, i pamietam, ze jak bylam mala to myslalam, ze ona byla biala i zzolkla ze starosci, prania itd. dopiero potem sie skapnelam ze jest po prostu w odcieniu cielistym, zeby sie tak nie wyrozniac. I ostatnio spodobala mi sie magnolia i zastanawialam sie miedzy nia, a stokrotka, bo w koncu ramiaczka beda mniej widoczne, a nadal pod jasne bluzki sie nada, ale kiedy zapytalam mojego chlopaka, ktory z nich zamowic to powiedzial ze stokrotke, bo bezowe kojarza mu sie jak mi w dziecinstwie, wiec zostaje przy bialym:). I nie chcialam nikogo urazic i nie mam nic przeciwko bezowym stanika, po prostu tak mi sie kojarza od dziecka i ciekawa jestem czy Wy nie macie tak tez?:)
          • pinupgirl_dg Re: A ja się muszę wypłakać 05.08.11, 16:21
            Może to dziwne, ale ja chyba odkryłam beżową bieliznę dopiero na Lobby, wcześniej mnie nie interesowała. Widziałam jakieś legendarne "namioty w brudnym beżu" na bazarkach, ale sama raczej kupowałam kolorowe pusiapki. Teraz beżowa bielizna bardzo mi się podoba, pięknie podkreśla kształt ciała, nie konkuruje z nim. Po początkowym zachwycie teraz raczej nie zwracam uwagi na kusidełka, źle się czuję, kiedy bielizna jest bardziej seksowna ode mnie ;). Aktualnie moim ulubionym bieliźnianym kolorem jest chyba biały, ale w takim bardziej mlecznym odcieniu, bez niebieskawej poświaty. Czasami kupuję bieliznę w kwiatowe wzory, mój M. też taką lubi, więc to jest moja wersja "do kuszenia". Albo coś takiego:
            bi.gazeta.pl/im/7/6295/z6295447X.jpg

> Zgadzam sie, ja osobiscie w ogole nie nosze bezowej bielizny, i pamietam, ze ja
            > k bylam mala to myslalam, ze ona byla biala i zzolkla ze starosci, prania itd.
            > dopiero potem sie skapnelam ze jest po prostu w odcieniu cielistym, zeby sie ta
            > k nie wyrozniac. I ostatnio spodobala mi sie magnolia i zastanawialam sie miedz
            > y nia, a stokrotka, bo w koncu ramiaczka beda mniej widoczne, a nadal pod jasne
            > bluzki sie nada, ale kiedy zapytalam mojego chlopaka, ktory z nich zamowic to
            > powiedzial ze stokrotke, bo bezowe kojarza mu sie jak mi w dziecinstwie, wiec z
            > ostaje przy bialym:). I nie chcialam nikogo urazic i nie mam nic przeciwko bezo
            > wym stanika, po prostu tak mi sie kojarza od dziecka i ciekawa jestem czy Wy ni
            > e macie tak tez?:)
          • madzioreck Re: A ja się muszę wypłakać 06.08.11, 01:07
            Ja nosić to owszem - noszę, a raczej założyłam raz, bo niedawno sprawiłam sobie pierwszy w życiu beżowy stanik :) Mam inny jasny, cieniutką Fortunę (Kris) ecru, ale okazało się, że cieniutka Fortuna + cienka biała letnia bluzka = prześwitujące sutki (nie mylić z odznaczające się). Mogłam niby biały, ale wiem, że z moim marnym zacięciem do dbania o bieliznę, za chwilę byłby szary i paskudny. Więc choć białą bieliznę uwielbiam, nie kupuję jej i nie noszę.
            Także ja ten beż traktuję tak, jak napisałam - jest praktyczny i się przydaje, ale niekoniecznie służy dla mnie do powalania urodą, podobnie jak gacie wyszczuplające.
            A kiedyś, prze uświadomieniem, nie nosiłam beżu tym bardziej - wystarczy, że nie miałam możliwości kupić czegokolwiek kolorowego, w pusiapki z bajecznych kolorach nie wchodziłam z rozmiarem 32J, trzymałam się więc klasyki: biel, czerń.

A Magnolia nie jest ani beżowa, ani ecru tak naprawdę - ma całkiem przyjemny kolor, którego nie umiem określić :) W każdym razie, gdybym potrzebowała jasnego stanika, kupiłabym ją bardzo chętnie, przy całej mojej niechęci do beżu :)
    • kluskaleniwa modele CH a HP 09.08.11, 16:15
      Cześć Dziewczyny! Prosze o Waszą rade. Czytam lobby od niedawna (z zapartym tchem! ;)) i wiem już że mogę porzucić mój odwieczny rozmiar 70A. Moje wymiary: 66/80. Zapragnęłam kupić sobie stanik od Ewy Michalak i wybrałam sie na stacjonarne zakupy. Przymierzałam modele CH bo mój mały biust lepiej wygląda w mniej zabudowanych miseczkach (ponadto w PL górą jest pusto). Ale oto problem: rozmiar 65A (CH koralik) robił mi bułki a 65B (CH toffik) był za duży - nie bardzo za duży ale jednak stanik odstawał w miskach i zupełnie nic nie robił z moim biustem. Nie miałam za to okazji przymierzać modeli HP. Czy jest szansa że miseczki w HP mają troche inne rozmiary i któryś z powyższych rozmiarów będzie na mnie dobry? Czytałam gdzieś że modele CH mają większe miseczki... Czy to prawda? Co robić bo zakochałam sie w tych stanikach! :)
      • indigo-rose Re: modele CH a HP 28.09.11, 19:20
        Raczej nie są większe, ale na niektórych biustach sprawiają takie wrażenie. Z opisu sądzę, że masz biust podobny do mojego - słabo związany z klatką i niepełny u góry (pusta góra w PL, u mnie wprawdzie przylega, ale nic nie robi na górze) i na moim biuście CH wychodzą jakby o pół miseczki większe niż HP, więc jakaś szansa jest.
    • kasia_j Cieluś PL 65B 28.09.11, 15:17
      Ja 62 cm ciasno pod biustem luźno 66 cm, w biuście 80 cm w pochyleniu.
      Szerokość fiszbiny 13 cm, obwód w spoczynku 55 cm, max 72 cm, zapięcie czerostopniowe na dwa rzędy haftek. Jak bym wzięła 60-kę to było chyba też dobrze, ale ponieważ są na zamówienie bez możliwości zwrotu i do tego ostatnie Effuniaki były dość ścisłe, więc biorę obwód 65. Zapinam się na 3 haftkę. Ze starych Effuniaków z czasów Szuflady i potem Chilli mam rozmiar 60D. Retro 65C i trochę jest przyduży, więc wzięłam 65B. Jest mocno na styk, ale wolę małe bułki niż odstające nawet lekko miski. Co do wykonania, to mam kilka uwag: wystające nitki, jedno ramiączko jest wszyte trochę niżej niż drugie, więc ciągnie nieładnie miskę i robi się zmarszczka na niej, ale ponieważ jest to defekt kosmetyczny a ja mam już dość odsyłania biustonoszy tam i z powrotem, więc biustonosz zostanie ze mną. Do kompletu nabyłam figi i stringi w rozmiarze 36 na moje 92 cm w biodrach ( w najszerszym miejscu). Figi są bardzo fajne, stabilne nie zsuwają mi się z pośladków robiąc stringi, tak się dzieje w przypadku fig od Chilli. Nawet pod obcisłymi dżinsami zostają na miejscu.
      Biustonosz jest świeżo zakupiony, więc nie wiem jak będzie przy dalszym użytkowaniu, czy będę zadowolona. Mam nadzieję, że tak.
    • miss-alchemist HM Burgund 70D 08.10.11, 10:19
      Wczoraj kupiony osobiście u Ewy ;) Na wymiary:
      - 66 ciasno pod biustem
      - 74 luźno pod biustem
      - 88 w biuście na stojąco
      - 93 w biuście w zwisie

Miałam wątpliwości co do rozmiaru, bo mój HM Granatowy Motyl w tym rozmiarze dość szybko się rozciągnął, ale Burgund okazał się znacznie ściślejszy, w obwodzie 65 wytrzymałam jakieś 30 sekund. W innych moich Effuniakach (plunge Pantera, strapless Toffi, Dziewczyna Bonda i HM Miłość) też mam obwód 70. Ścisłość Burgunda oceniam na poziomie Pantery, nieco mniej ciasny jest od straplessa.

Nieznacznie faluje mi sam brzeg misek, tam gdzie haft jest nieco wyższy. Obwód 70 jest bardzo wygodny. Wielkim plusem są ramiączka, bo guma została obszyta takim milusim materiałem, więc są praktycznie niewyczuwalne. Z drugiej strony, ramiączka są też minusem, bo część ozdobna jest bardzo długa, w związku z czym zakres regulacji wąski, mam je ściągnięte na maksa (całe szczęście wystarcza).

Biustonosz jest piękny (obok Motyla i zielonej Georgii mój najładniejszy), świetnie wykonany, absolutnie żadnych niedoróbek.

Jutro wrzucę fotki do galerii, bo nie miałam jeszcze okazji zrobić ;) A dzisiaj go założę ;D
    • kis-moho CH Lilia 65D 13.10.11, 16:43
      Biały satynowy halp-cup na bazie kroju Chabra (czyli CH). Ma trzy komplety ramiączek (standardowe, szerokie satynowe, ramiączko na szyję) i możliwość włożenia wkładek wyrównujących asymetrię. Mimo możliwości odpinania ramiączek nie jest to strapless, bez ramiączek się nie utrzyma na właściwym miejscu. Moje wymiary: 69/71 ściśle/luźno pod biustem, 87-88 w biuście (zarówno na stojąco jak i w zwisie, biust stożkowy, mocno związany z klatką piersiową).
      Bardzo ładny biały stanik, miseczki satynowe, obwód to połprzezroczysta siateczka w białe groszki. Na mostku dwa "diamentowe" guziczki - na początku miałam ochotę je odpruć, teraz się z nimi nawet polubiłam. Obwód 65 bardzo wygodny na moje wymiary, aczkolwiek w duże upały zdarzało mi się nosić przedłużkę. Mierzyłam 70-tkę, była lekko luźna. To mój jak na razie jedyny Effuniak, nie mam więc większego porównania w codziennym noszeniu. Namtomiast wcześniej mierzyłam Effuniaki tylko w obwodzie 70, 65 były za ciasne, więc zaryzykowałabym stwierdzenie, że Lilia jest nieco luźniejsza.
      Lilę bardzo cenię za wygodę - często narzekam na wbijanie się mostka w różnych stanikach, w Lilii tego problemu nie mam. Podobają mi się szerokie ramiączka, na tyle estetyczne, że spokojnie mogą wystawać spod ubrania. Ich wada - mają niewielką możliwość regulacji, dla mnie nie jest to problem, ale dla osób niższych/z wyżej zawieszonym biustem może być. Ramiączka zwykłe są regulowane na całej długości. Ramiączka halterneck nigdy nie testowałam.
      Stanik ma możliwość włożenia wkładki/wkładek zmniejszających asymetrię, czyli kieszonki wewnątrz miseczek. Możliwości nie wykorzystuję i zastanawiam się nad wypruciem kieszonek, bo odgniatają mi wzorek na biuście - ale nie są w żadnym wypadku niewygodne.
      Inna rzecz - niezwiązana już z recenzją stanika - to to, że jak widzę w galeriach krój CH sprawdza się lepiej na biustach mniej związanych z klatką piersiową, ja nie jestem do końca zadowolona z efektu nabiustnego. Ale za tą wygodę jestem w stanie ten efekt wybaczyć.
        • kis-moho Re: CH Lilia 65D 13.10.11, 22:52
          > Pozwole sobie na mala uwage, ze mam biust zwiazany z klatka i z CH dogaduje sie
          > najlepiej z wszystkich krojow.

Ha, widzisz, to w takim razie nie mam racji. Zdjęcie mojej Lilii jest w galerii, widać, że na mnie nie jest to hit stulecia. Ale wygodna jest bardzo :o)
          • wiszer Re: CH Lilia 65D 14.10.11, 23:16
            Mozesz miec rownie dobrze racje, mysle ze nie ma reguly tak naprawde, bo piersi zwiazane z klatka to jeden z wielu czynnikow wplywajacych na dopasowanie. Ja pewnie w najblizszym czasie zamowie Effuniaka z tego samego kroju (na bazie chabra), wiec zobaczymy. Moja uwaga miala tylko na celu to by osoby z takim biustem nie przekreslaly tego kroju, bo tak na prawde dopoki nie zmierzymy stanika to nigdy nie wiadomo.
            Poza tym to co nam sie wydaje, ze mamy a jak jest to tez dwie rozne rzeczy :). Ja zawsze bylam przekonana, ze mam piersi niepelne u gory, i ze sa w ksztalcie zblizonym do kropli, gdy zrezygnowalam z push upow, biust "odzyl", plus niedawno w krotkim czasie przybylo mi cm w biuscie to dopiero teraz widze ze mam niskoosadzone piersi ktorych ksztalt jest z przewaga kulki, i nie jestem w stanie wcisnac sie w zadne PL, bo wbijaja sie i do 65D zaslaniajac polowe klatki, HP leza ok, ale przyciskanie kulkek do klatki, nie jest moim zdaniem tak korzystne jak CH, ktore wysuwa je do przodu, ale wszystko zalezy od tego jaki sie nam efekt podoba. Wiekszosc tych wszystkich informacji dowiedzialam sie dopiero od brafitterek i jesli ktos bedzie mial okazje, to uwazam ze moze to byc niebywale pouczajace. Tak sobie pozwole w Effuniakowym watku na uwage, moze komus akurat sie przyda.
            • kis-moho Re: CH Lilia 65D 14.10.11, 23:55
              > Ja zawsze bylam przekonana, ze mam piersi niepelne u gory, i ze sa w ksztalcie
              > zblizonym do kropli, gdy zrezygnowalam z push upow, biust "odzyl", plus niedawn
              > o w krotkim czasie przybylo mi cm w biuscie to dopiero teraz widze ze mam nisko
              > osadzone piersi ktorych ksztalt jest z przewaga kulki, i nie jestem w stanie wc
              > isnac sie w zadne PL, bo wbijaja sie i do 65D zaslaniajac polowe klatki, HP lez
              > a ok, ale przyciskanie kulkek do klatki, nie jest moim zdaniem tak korzystne ja
              > k CH, ktore wysuwa je do przodu, ale wszystko zalezy od tego jaki sie nam efekt
              > podoba.

U mnie po prostu może nie bardzo być co wysuwać do przodu i stąd ten średni efekt :o) Jednym słowem - trzeba mierzyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka