Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18

10.11.11, 17:39
Zapraszamy serdecznie wszystkie forumki (zwłaszcza nowe), które nie są pewne swojego rozmiaru.

Prosimy, żeby pytanie o rozmiar wpisać jako odpowiedź na ten post.

*UWAGA: nasze ekspertki nie siedzą przed komputerem 24 godziny na dobę, dlatego odpowiedzi na Wasze pytania mogą pojawić się z pewnym opóźnieniem.
Prosimy o cierpliwość i "podbijanie" pytań dopiero, gdy ewidentnie zostaną przeoczone (kiedy zobaczysz, że wszystkie inne osoby otrzymały odpowiedzi, a przy Twoim pytaniu cisza).

Wpisz w tytule swój nick i wymiary!

- pod biustem ściśle, na wydechu czyli bez powietrza (i bez stanika),
- pod biustem luźno, na wydechu
- w biuście w najszerszym miejscu w pozycji wyprostowanej normalnie oddychając, leciutko naprężając taśmę/delikatnie, bez ściskania,, w swoim najwygodniejszym miękkim (!) staniku i bez niego, uwzględniamy większy wynik
- w biuście mierzymy się w swoim najwygodniejszym, miękkim (!) staniku, pochylając się tak mocno, by biust "zwisał" swobodnie, leciuteńko naprężając taśmę,

Wymiary podaj nam wg. schematu:
w biuście normalnie - xx
w biuście w zwisie - xx
pod biustem luźno - xx
pod biustem ścisło- xx

2) Napisz, jaki rozmiar teraz nosisz, zakładając go wg instrukcji poniżej - możesz opisać stanik, który leży częściowo dobrze (np. "80E jest dobre w miseczce, ale obwód za duży..", “brzeg miseczki wbija się w pierś”, “miseczka odstaje”) i te zupełnie niedopasowane - a wspólnie spróbujemy ustalić, jaki rozmiar byłby dla Ciebie najlepszy! :)

2A) Nie zapomnij o ważnych informacjach dodatkowych, mających wpływ na wybór rozmiaru - takich jak ciąża (który miesiąc), karmienie (czy już ustabilizowane), silna asymetria, czy mastektomia.

3) Mierząc stanik:
- dobrze włóż cały biust do miseczek zagarniając go też spod pach,
[instrukcja wygarniania znajduje się tutaj:
forum.gazeta.pl/forum/w,50580,89074532,89500954,Re_Wygarniamy_porzadnie_eee_.html
- wyprostuj się,
- podciągnij ramiączka,
[sprawdzisz w ten sposób, czy miseczki nie są za małe]
- poruszaj się trochę, poskacz, schyl się głęboko, zamachaj rękami
[Dobrze dobranego stanika przez cały dzień nie trzeba poprawiać - nie przesunie się, kiedy się schylisz, żeby zawiązać buty, ani kiedy zmieniasz bluzkę. W dobrze dobranym staniku biust też nie podskakuje, kiedy musisz podbiec do autobusu].

4) Pomocne w ocenie dopasowania stanika może być obejrzenie go na zdjęciu. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy. Zdjęcia można wysłać do zamkniętej galerii, do której mają dostęp forumki z dłuższym stażem (link do regulaminu forum.gazeta.pl/forum/w,50580,130135389,130135389,Nowy_regulamin_galerii.html ). Najbardziej pomocne do oceny będą zdjęcia w najlepiej dopasowanym staniku. UWAGA! Zdjęcia prosimy wysyłać tylko i wyłącznie na oficjalnego maila galerii, prosimy nie wysyłać ich na żadne prywatne maile.

5) Odpowiedzi na pytania, które niemal każda z nas sobie zadawała, są tu:
forum.gazeta.pl/forum/w,50580,75041526,0,FAQ_najczesciej_zadawane_pytania.html
i tu
forum.gazeta.pl/forum/w,32203,64532723,0,FAQ_czyli_najczesciej_zadawane_pytania.html
6) W tym wątku doradzają forumowiczki posiadające już pewne doświadczenie.
Zatem wszelkie budzące wątpliwości "rady" nieznanych nam wystarczająco osób będą kasowane bez ostrzeżenia.

7) Najczęściej podajemy Wam brytyjskie rozmiary staników. Jeśli interesuje Was również rozmiarówka kontynentalna (staniki polskich czy niemieckich marek) napiszcie o tym w Waszym poście, a wtedy podamy Wam oba rozmiary. Jeśli podany przez nas rozmiar będzie rozmiarem kontynentalnym, a nie brytyjskim - oczywiście zaznaczymy to w odpowiedzi.

8) Po przekroczeniu 500 postów zakładany jest nowy wątek rozmiarowy.
Poprzednie zostają jako archiwalne i tam już NIE piszemy.

Link do wcześniejszego wątku rozmiarowego jest tu:
17
forum.gazeta.pl/forum/w,50580,125232492,125232492,JAKI_POWINNAM_NOSIC_ROZMIAR_STANIKA_17.html
PS. OSTRZEGAMY przed popadaniem w zakupowy szał od razu po ustaleniu rozmiaru.
Biust w nowym rozmiarze potrafi stopniowo odzyskiwać swoje prawidłowe wymiary, więc stanik, który kupisz dziś, za miesiąc może już nie pasować. Kupujmy więc rozważnie.
Obserwuj wątek
      • kis-moho Re: Immortal 66/75 12.11.11, 14:11
        Immortal, 66 cm pod biustem jest mierzone ściśle, czy luźno? Jeżeli ściśle, zacznij mierzenie od 65A, możesz też próbować 60B. To niestety nie są łatwe do dostania modele, zajrzyj na naszą stanikową mapę świata stanikowamapa.prv.pl/, tam masz sklepy z szeroką rozmiarówką.
      • kamek999 kamek999 70/74/80/82/85 20.01.12, 10:40
        Witam wszystkich serdecznie;)

Zawsze miałam problem z dobraniem stanika. Generalnie obie piersi na pierwszy rzut oka są takie same- małe i wstrętne:/
        Staniki 75 pod biustem zawsze są za szerokie w obwodzie i się podnoszą, miseczka C często jest bardzo dobra, B też często jest dobra ale czasami jest zbyt płytka i widać sutki:/ teraz mam na sobie 70C i na początku wydawał się ok, ale już czuję, że się podnosi na plecach:/ ale pamiętam też, że jak mierzyłam staniki w sklepie z bielizną, to 65 były za wąskie w obwodzie (ale możliwe, że teraz piszę głupotę, bo w sumie to nie jestem pewna...)

Bardzo proszę o pomoc

pod ściśle 70
        pod luzem 74
        bez stanika w biuście 80
        w staniku w biuście 82
        w staniku zwis 85
        • miss-alchemist Re: kamek999 70/74/80/82/85 20.01.12, 14:18
          Czy 70C jest dobre w miseczce, tj. nie marszczy się i nie odstaje ani też nie wcina się? Dla ułatwienia:

smallcup.blox.pl/2011/03/Cyklu-edukacyjnego-czesc-ostatnia-miseczki.html
          Jeśli rozmiarowo miseczka jest ok, a obwód odczuwasz jako zbyt luźny (tj. ucieka do góry), powinnaś poszukać stanika w rozmiarze 65D. Pamiętaj jednak, że biustonosze różnią się między sobą rozciągliwością obwodu, dlatego może się zdarzyć, że z niektórych modeli będzie pasować Ci obwód 70, zaś z innych 65 (częściej to drugie).

I żadne piersi nie są wstrętne, naprawdę ;)
    • kis-moho Kappka1 80/93 po karmieniu 12.11.11, 14:13
      Witam! Moje wymiary to 80 pod biustem i 93 w biuście, zwykle nosiłam 75 B, ale z kalkulatora wynika, że powinnam nosić C a może i nawet 70 D! Tylko przy miseczce B stanik mi odstaje u góry. Dodam, że mam spiczaste, niepełne i wiotkie piersi po karmieniu, nie wiem czym mam się teraz sugerować.
      • kis-moho Re: Kappka1 80/93 po karmieniu 12.11.11, 14:20
        Kappka, mierzenie zaczęłabym od 75B albo 75C, tak jak piszesz. Obwód 70 możesz też spróbować (wtedy odpowiednio 70C i 70D), ale może być dla Ciebie za ciasny. To są rozmiary do dostania w wielu firmach, ważne, żeby obwód był porządny, a nie był koronkową rozciągliwą szmatką. Zobacz, jak rozciąga się materiał w rękach, a po przymierzeniu - czy stanik nie podjeżdża z tyłu, ani czy nie wjeżdża na biust, kiedy podniesiesz ręce.
        Pamiętaj o starannym zakładaniu oraz wygarnianiu biustu spod pach do miseczki (jest to opisane w pierwszym poście tego wątku). Nie można zdalnie ocenić, jaki krój i model będą dla Ciebie odpowiednie, do tego musisz zmierzyć staniki osobiście - najlepiej w tym celu wybrać się do sklepu z szeroką rozmiarówką i/lub dobrze wyszkolonym w dziedzinie brafittngu personelem. Mapa takich sklepów:
        stanikowamapa.prv.pl/
        może znajdziesz jakiś sklep z szeroką rozmiarówką w Twojej okolicy?
        Natomiast jeśli chodzi o piersi po karmieniu, zajrzyj na blog Mahedy:
        maheda.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=56&Itemid=86&lang=pl
        Powodzenia w szukaniu!
    • karlajn93 Re: karlajn93 72/87 13.11.11, 16:20
      w biuście normalnie- 84
      w biuście w zwisie- 87
      pod biustem luźno-75
      pod biustem ściśle-72

Do tej pory nosiłam biustonosze przeróżnych rozmiarów. Raz 75A, raz 70B czy 75B. Nigdy nie mogłam dobrać stanika tak by biust wyglądał w nim efektownie, ale i by za razem był bezpieczny. Najczęściej miseczka była w miarę dobra, ale pod biustem stanik był za luźny. Gdy tylko podniosłam ręce czy podskoczyłam, piersi wychodziły dołem, często tez bokiem.
      Liczę na pomoc i rozwiązanie mojego odwiecznego problemu :)
      • kis-moho Re: karlajn93 72/87 13.11.11, 17:04
        Zacznij mierzenie od 70C albo 65D. W zależności od marki, materiału itp. obwód 70 może być za luźny, albo 65 za ciasny. Oczywiście to jest rozmiar orientacyjny, najlepiej by było, gdybyś mogła się wybrać do sklepu z szerszą rozmiarówką i pomierzyć sąsiadujące rozmiary. Często jest tak, że z firmy X modelu Y pasuje nam inny rozmiar niż w modelu Z tej samej formy. Zajrzyj na zalinkwaną na pierwszej stronie forum stanikową mapę świata, może masz taki sklep w swojej okolicy?
        Uwaga do rozmiaru 70C - takie staniki znajdziesz w wielu firmach, ale ważne jest, żeby był to stanik z porządnego materiału. Tzn. nie powinien się za bardzo rozciągać na ciele, bo co z tego, że na metce jest napisane 70, skoro stanik nie trzyma się na swoim miejscu. Zwracaj uwagę na oznaki za luźnego obwodu, takie jak opisałaś w swoim poście.
        I powodzenia w szukaniu!
      • kis-moho Re: mannaznieba 16.11.11, 10:55
        Obwód pod biustem mierzyłaś ściśle czy luźno? Zmierz się proszę zgodnie z instrukcją w pierwszym poście, wtedy będziemy Ci mogły lepiej doradzić.
          • kis-moho Re: mannaznieba 16.11.11, 11:09
            Zacznij mierzenie od rozmiaru 75B. Możesz też próbować 70C, ale w wielu modelach może być dla Ciebie za ciasny. Oczywiście to tylko rozmiar orientacyjny, warto przymierzyć miseczkę w górę/w dół, bo w zależności od modelu może Ci pasować inny rozmiar.
            Takie rozmiary produkuje wiele firm, więc z jednej strony będzie Ci łatwiej szukać. Z tym, że stanik musi mieć porządny obwód - a nie być koronkową rozciągliwą szmatką. Zobacz, jak rozciąga się materiał w rękach, a po przymierzeniu - czy stanik nie podjeżdża z tyłu, ani czy nie wjeżdża na biust (fiszbiny), kiedy podniesiesz ręce. I nie zaczynaj mierzenia od staników push-up, bo nie będziesz mogła ocenić dopasowania. Najlepsze będą albo miękkie albo lekko usztywniane (bez gąbkowych wkładek), tam będziesz mogła zobaczyć, czy fiszbina rzeczywiście okala pierś, czy nie jest za wąska (czyli nie wchodzi na biust), ani za szeroka (kończy się za daleko za piersią).
            Powodzenia w szukaniu!
    • nikolsosna Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 18.11.11, 14:18
      w biuście normalnie - 92cm
      w biuście w zwisie - 97cm
      pod biustem luźno - 80cm
      pod biustem ścisło- 78cm
      Zazwyczaj noszę rozmiar 36/86 ( tak jest na metce) to chyba coś koło 80C ,największy problem to to że miski odstają, nie są wypełnione .
      za tydzień jadę do Londynu może tam kupię coś porządnego , tylko jaki rozmiar mam wybrać ?? POMÓŻCIE PROSZĘ !
      • nikolsosna Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 18.11.11, 14:27
        aha dodam jeszcze , że nigdy jeszcze nie udało mi się dobrać tak stanika by zapięcie z tyłu nie podciągało się z każdym ruchem rąk. jeśli poluźniałam trochę ramiączka żeby tak się nie działo to wtedy z przodu odstawały miski. wybór miałam taki : albo zapięcie prawie na karku abo lużne ramiączka i odstające miski. MASAKRA :(
      • kis-moho Re: nikolsosna 18.11.11, 18:34
        Zacznij mierzenie od 34D albo DD, jeżeli będzie za luźne, to 32DD albo E. Ważne, żeby obwód był porządny, tzn. nie rozciągał się zbyt łatwo (taki problem jest np. z obwodami z samej rozciągliwej koronki). Przy mierzeniu zwracaj uwagę na oznaki za szerokiego obwodu, tzn. podjeżdżający obwód na plecach, albo fiszbiny wchodzące na biust po podniesieniu rąk. Obwód 80 (czyli 36), który nosisz, jest zdecydowanie za luźny na Twoje wymiary. Przy mierzeniu stanika pamiętaj też o jego prawidłowym założeniu - link o wygarnianiu w pierwszym poście, obejrzyj też ten film:
        www.youtube.com/watch?v=lh7xKY1fHSo
        Powodzenia w zakupach!
        • nikolsosna Re: nikolsosna 18.11.11, 21:07
          Super bardzo dziękuję. Faktycznie było tak że mój biust nie wydawał mi się nawet miską C . po powrocie z Londynu dam znać jak poszły zakupy. a czy mogę jeszcze wiedzieć jakie rozmiary w polskiej rozmiarówce będą na mnie pasować ?
          • kis-moho Re: nikolsosna 18.11.11, 21:33
            Nie ma czegoś takiego, jak miseczka C, literka jest zawsze powiązana z obwodem. Zajrzyj na blog Mahedy, tam to jest świetnie wyjaśnione:
            maheda.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=152%3Aczy-miseczka-d-jest-bardzo-dua&catid=35%3Aartykuy&Itemid=71&lang=pl
            Z polskiej rozmiarówki teoretycznie 75D albo E, albo 70E albo F. Z tym, że nie wiem, jak polscy producenci trzymają rozmiarówkę, podobno zwykle i tak trudno się nią kierować. Ja nie wiem, bo nie próbowałam na sobie. Mierz i patrz, co najlepiej leży, to chyba najlepsze wyjście. Wyjątkiem są staniki Ewy Michalak, kalkulator na jej stronie zwykle bardzo się dobrze sprawdza:
            www.ewa-michalak.pl/Kalkulator-chelp-pol-10.html
            Z tym, że jej rozmiary będą się sprawdzać tylko w stanikach jej firmy. Troche to skomplikowane, mam nadzieję, że nie zamieszałam Ci w głowie. Jakby co, pytaj :o)
        • paula_aulap Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 21.11.11, 08:38
          Nie możesz mieć jednocześnie luźno i ścisło pod biustem 80cm:) przeczytaj wstęp i zobacz jak się prawidłowo zmierzyć żeby w miarę trafnie określić rozmiar na odległość.

Spróbuj 75d i 75dd (polskie 75e) na początek. Zanim pójdziesz mierzyć przeczytaj o prawidłowym zakłądaniu stanika (nasze FAQ na górze strony głównej) albo obejrzyj na linku ze strony ewy michalak (zalinkowane wyżej). Źle założony stanik może wydawać się za duży, za ciasny itd.
        • kis-moho Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 21.11.11, 15:34
          nnnnnn70121 napisała:
          > odpowie ktos?

Nnnn, przed napisaniem przeczytaj proszę pierwszy post w tym wątku. Po pierwsze, instrukcję mierzenia - najpierw piszesz, że masz luźno pod biustem 80 cm, potem, że "dość ściśle" 80 cm. Nie wierzę, że luźno i ścisle masz pod biustem dokładnie taki sam wymiar. Jeżeli zależy Ci na w miarę dokładnej radzie, musisz się najpierw zmierzyć tak, jak o to prosimy. Inaczej wszystkie rady są wróżeniem z fusów.
          Po drugie, w pierwszym poście jest wyraźnie napisane, że:

*UWAGA: nasze ekspertki nie siedzą przed komputerem 24 godziny na dobę, dlatego odpowiedzi na Wasze pytania mogą pojawić się z pewnym opóźnieniem.
          Prosimy o cierpliwość i "podbijanie" pytań dopiero, gdy ewidentnie zostaną przeoczone (kiedy zobaczysz, że wszystkie inne osoby otrzymały odpowiedzi, a przy Twoim pytaniu cisza).
    • paula_aulap @kis-moho 21.11.11, 08:47
      Jaki świetny wstęp!
      Wszystko co potrzebne do określenie rozmiaru w jednym poście, super:)
      Szczerze mówiąc nie wiem jak dawno to się zmieniło ale bardzo fajnie że ktoś to wszystko ujął w jednym miejscu (szczególnie zakładanie stanika i wygarnianie) i nie trzeba każdemu linków wklejać tylko można do pierwszego postu się odnieść.
              • kis-moho Re: @kis-moho 21.11.11, 20:56
                Najpierw zmierz :o) To nie jest dramatyczne zanizanie, ja mam luzno pod biustem 71, ciasno 69 i nosze zwykle staniki 65. Ale sa tez modele o scislych obwodach (np. wiekszosc stanikow Ewy Michalak), z ktorych nosze 70. Tak wiec najwazniejsze jest mierzenie. Zwracaj uwage na oznaki za luznego obwodu (podjezdzanie obwodu stanika z tylu lub wjezdzanie fiszbin na biust przy podnoszeniu rak) i na to, czy stanik nie jest za ciasny, musi Ci byc w nim wygodnie. My podajemy tylko orientacyjny rozmiar od ktorego mozesz zaczac mierzenie, w konkretnym modelu i tak musisz zobaczyc, co najlepiej lezy. Jezeli bedziesz probowala z obwodem 80, celuj w 80B lub C. Ale raczej obstawiam, ze w standardowych (czyli nie bardzo scislych obwodach) lepsze bedzie 75D.
        • 22justyna Re: missoliwkowa 67/77,5 24.11.11, 10:58

Dziewczyny, po karmieniu piersią prawie "straciłam" biust. Co dla mnie? Oto wymiary
          pod biustem ciasno - 69
          pod biustem luźno - 72
          w biuście - 80
          w zwisie 82
          Nosiłam 70b ale kupowane w zwyczajnych sklepach, no i szybko sie rozciągały. Poradżcie prosze
          • kis-moho Re: 22justyna 25.11.11, 10:15
            Obwód 70 może być faktycznie dla Ciebie za luźny, zacznij mierzenie od rozmiaru 65B albo 65C. Nie są to bardzo łatwe do dostania rozmiary, ale może masz jakiś sklep z szeroką rozmiarówką w Twojej okolicy? Możesz to sprawdzić na tej mapie:
            stanikowamapa.prv.pl/
            Jeżeli masz do wyboru kilka sklepów, warto przed wizytą zadzwonić i zapytać o asortyment - niektóre specjalizują się w większych rozmiarach, inne w mniejszych. Jeżeli nie masz takiego sklepu w okolicy, pozostają zakupy przez internet - wtedy możesz założyć na forum wątek, dziewczyny na pewno doradzą, jakie kroje stanika mają szanse pasować na pokarmieniowy biust w Twoich okolicach rozmiarowych.
            I jeszcze na koniec - na blogu Mahedy jest bardzo ciekawy cykl notek o biuście pokarmieniowym, może Cię zainteresuje:
            maheda.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=56&Itemid=86&lang=pl
            Powodzenia w szukaniu i zapraszamy na forum :o)
    • an-olimatka An-olimatka 97/98/82/77 05.12.11, 12:26
      Zapytam Was i ja,bo już mam mętlik w głowie.Wymiary j.w.(w biuście mierzone bez stanika).Piersi po dwóch ciążach i karmieniach (ostatnie zakończone jakieś 2-3 miesiące temu),więc rozmiar spadał i spadał i chyba już spadł na samo dno ;) Pod koniec karmienia,gdy rozstawałam się z karmnikami kupiłam Pollyannę Freya i Tango II Panache 70E i Rio Freya 70DD.Wszystkie są już za duże w miseczkach (pusto u góry).Nieźle leży Savannah Sapphire Fantasie 70D (choć mam wrażenie, że pod pachami bułki),Antoinette Freya 70D, Eleanor Raisin 70D, Mischa Freya 70E,ale np. Jessica Freya 70D wbija mi fiszbiny w boki. Problem mam taki,że albo coś źle mierzę,bo w tabelach wychodzi mi 70F, a w tym to bym chyba swojego biustu nie znalazła ;) albo problem jest z krojem - czytałam,ale nie mogę się zdecydować czy mam kształ stożka czy kropelki,ale chyba balkonetki nie są najlepszym rozwiązaniem na moje pustki u góry. Chociaż mierzyłam też Moneta 70E i odstawał od góry bardzo. Marzy mi się teraz espresso i latte ;) tylko się waham jaki rozmiar zamówić: 70D? 70DD? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)
      • kasia_j Re: An-olimatka 97/98/82/77 06.12.11, 09:55
        Doświadczenie już jakieś masz, więc ja nie będę określała rozmiaru, bo to w Twoim przypadku (moim zdaniem) nie ma sensu. Problem jest w kroju i być może w szerokości fiszbin. Freya ma wąskie fiszbiny, może spróbuj czegoś z szerszymi fiszbinami, np. firmy Panache, albo właśnie Espresso czy Latte z Only Her, są to świetne kroje. Skoro miękkie balkonetki się nie sprawdzają, to możesz spróbować z usztywnianymi. Polecam też usztywniane plunge np. Ewy Michalak. Co do bułkowania pod pachami, to ja tak mam przy niektórych modela biustonoszy i nic na to nie poradzę, takie mam ciało. W takich sytuacjach rezygnuję z danego modelu, bo jest to mało estetyczne i szukam czegoś innego.
      • kis-moho Re: An-olimatka 97/98/82/77 06.12.11, 11:35
        An-olimatka - mam kilka rad. Po pierwsze, mozesz sie wybrac do sklepu z dobrym brafittingiem, gdzie na pewno cos sensownego Ci brafitterki doradza. Po drugie, mozesz cyknac sobie zdjecia i wyslac do naszej zamknietej galeii (regulamin tu: forum.gazeta.pl/forum/w,50580,130135389,130135389,Nowy_regulamin_galerii.html ), bedziemy Ci mogly lepiej doradzic jak zobaczymy problem na wlasne oczy. Mozesz tez zalozyc watek na forum i podyskutowac o krojach i rozmiarach, na pewno tam wiecej dziewczyn zajrzy niz do watku rozmiarowego. Oczywiscie mozesz zrobic wszystkie trzy rzeczy na raz :o)
        Powodzenia!
      • an-olimatka Re: An-olimatka 97/98/82/77 06.12.11, 12:47
        Bardzo dziękuję za rady! :) Że do braffiterki powinnam pójść to ja wiem, tym bardziej, że ja w Warszawie...Tyle, że z dwójką małych dzieci,to ja nawet zakupy spożywcze robię przez internet;) Obiecałam sobie,że pójdę, jak już ciotkę do ostanikowania do W-wy ściągnę ;) Ze zdjęciami też będzie problem,bo mój aparat pokłócił się z komputerem i przestali współpracować ;(,a na dyskusję o krojach to chyba jeszcze zbyt zielona jestem ;) Może zacznę od zamówienia Latte - jaki rozmiar/rozmiary (ze dwa do porównania) radziłybyście?
      • kulka_kulkowa missoliwkowa 06.12.11, 20:46
        Missoliwkowa, tak jak radzi kis-moho, zacznij od 65c (30c), ja bym przymeirzyła też ścisłe 32b (np. marek Gossard, Lepel). Pamiętaj, żeby prawidłowo założyć biustonosz i zgarnąć delikatnie ciało spod pachy do miski (ale nie głaskać, tylko zgarnąć zdecydowanym ruchem, nie naciągając skóry na maksa).
        Wyszła Ci duża różnica pomiarów w pochyleniu i w wyproście, dlatego przyjęłam średnią.
    • amelia1940 Re: amelia1940, 65/63; 75,5/80 12.12.11, 19:10
      Witam. Oto moje wyniki pomiarów:
      pod lu:z 65
      pod ścisk: 63
      biust norm.: 75,5
      biust zwis: 80

Cały czas kupowałam 70B, ale one w sumie leżą tylko dobrze przez jakiś miesiąc (w niektórych potem są za szerokie pod biustem, inne w miseczkach). Ogólnie dzięki Waszemu forum wiem, że mam masakrycznie źle dobrany stanik, a za 1,5 miesiąca wychodzę za mąż i jestem na etapie poszukiwania ślubnej bielizny. Będę wdzięczna za pomoc.
      • kis-moho Re: amelia1940, 65/63; 75,5/80 13.12.11, 16:48
        Amelia, 70B na pewno nie będą na Ciebie dobre, bo są zdecydowanie za szerokie w obwodzie. Przy Twoich wymiarach próbowałabym obwodu 60C (ewentualnie D), ze ściślejszych 65B (ewentualnie C). Podaję Ci kilka rozmiarów, bo to na razie są rozmiary orientacyjne, który będzie na Ciebie lepiej pasował okaże się dopiero po przymierzeniu.
        Rzuć okiem na stanikową mapę świata (jest zalinkowana na pierwszej stronie forum), i zobacz, czy nie ma w Twojej okolicy sklepu z szeroką rozmiarówka. Nie będę ukrywać, że Twoje okolice rozmiarowe to niestety staniki dość trudne do upolowania, bo jesteś bardzo szczupła, a o wąskie obwody nie jest łatwo. Dlatego polecam telefon do sklepu - zapytaj, czy takie rozmiary mają na stanie, żeby zaoszczędzić sobie jeżdżenia. Nie jest to natomiast jednorożec, na pewno coś znajdziesz :o) Wydaje mi się, że szczególnie staniki Ewy Michalak w tym zakresie rozmiarowym powinny być w miarę łatwe do dostania + staniki firmy OnlyHer. W razie wątpliwości - zapraszamy na forum.
    • sophie-emily Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 13.12.11, 22:04
      w biuscie normalnie - 69.5
      w biuscie w zwisie- 72.5
      pod biustem luzno- 62
      pod biustem sciś- 54

jestem bardzo drobna nie wysoka i naprawde szczupła osoba z dosyc szerokimi biodrami.nosze rozmiar 75 A ale jest za szeroki miski odstaja wgl wszystko jest zle szybko sie rozciaga. Jesli mam zapiety na najmneijsza haftke to tydzienb bd wzglednie dobrze sie trzymal i nei przesuwal po tygodniu jest strasznie:(

Interesuje mnie oba rozmiary staników polski i brytyjski. Z góry dziekuje za odp
        • kasia_j Re: sophie-emily 14.12.11, 08:52
          Rozmiar PL 55C, brytyjski 26C lub ścisłe 60A (28A). Jest to rozmiar wyjściowy. Biustonoszy z obwodem 55 jak na lekarstwo, 60A też. Napisz skąd jesteś. Jeżeli masz dostęp do dobrego sklepu stacjonarnego to wybierz się tam na brafitting. Jeżeli nie musisz się uzbroić w cierpliwość w poszukiwaniu dobrego biustonosza. Możesz też spróbować z biustonoszami Ewy Michalak (Effuniak) nie ma dostępnych rozmiarów w obwodzie 60, są na zamówienie, ale ja bym spróbowała najpierw z 65A i zobaczyła, jak wypada obwód i miska. Zawsze możesz wysłać zdjęcia do naszej zamkniętej galerii, tam dziewczyny pomogą określić, co jest nie tak.
          • kis-moho Re: sophie-emily 14.12.11, 10:56
            Ja jeszcze dodam taką propozycję - napisz do sklepu Ewy Michalak (adres mailowy znajdziesz na stronie sklepu) i poproś o radę. Jesteś szczupłą osobą, i niestety może Ci być nieco trudniej kupić dopasowany stanik - ale na pewno nie jest to niemożliwe :o) Staniki Ewy Michalak mają dużo ściślejsze obwody niż inne firmy, być może łatwiej będzie tam coś dobrać.
              • kis-moho Re: sophie-emily 14.12.11, 19:11
                Tutaj masz spis różnych sklepów z szeroką rozmiarówką:
                stanikowamapa.prv.pl/
                Możesz założyć wątek na forum, tam na pewno zajrzy więcej osób, i zapytać, gdzie w Krakowie jest największy wybór staników 60-65 A-C. Na pewno się znajdą jakieś znające na rzeczy krakowianki. Ja niestety mogę doradzić tylko w Warszawskich sklepach :o(
                Możesz też po prostu podzwonić po sklepach z mapy i popytać, czy mają mniejsze miseczki w wąskich obwodach.
                Powodzenia!
        • kis-moho Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 17.12.11, 21:29
          Ola, spróbuj zacząć mierzenie od 75D. To jest rozmiar nie tak trudny do znalezienia, ale uważaj, żeby obwód nie był zbyt luźny (to się niestety w wielu stanikach w tych okolicach rozmiarowych zdarza). Zwracaj uwagę na to, czy obwód nie podjeżdża z tyłu, a przy podniesieniu rąk fiszbiny nie wjeżdżają na piersi. Pamiętaj też o prawidłowym założeniu stanika i wygarnięciu piersi (instrukcja w pierwszym poście wątku).
          Powodzenia!
      • tautologiaa Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA tautologia 18.12.11, 13:21
        Witam, bardzo proszę o pomoc. Moje wymiary to:
        W obwodzie ciasno: 69
        W obwodzie luźno: 72
        W biuście: 82
        W biuście w zwisie: 86
        Dotychczas nosiłam z reguły 70C, ale staniki w tym rozmiarze są na mnie za luźne w obwodzie. Wydaje mi się, że dobry na mnie byłby rozmiar 60E.
        Interesuje mnie także rozmiarówka kontynentalna:)
        Pozdrawiam
        • kis-moho Re: tautologiaa 19.12.11, 13:00
          Myślę, że nie ma co zaniżać aż do obwodów 60. Ja mam identyczne jak Ty wymiary pod biustem, najlepiej się czuję w 65. Zacznij mierzenie od rozmiaru 65D.
          Z rozmiarówką kontynentalną jest taki problem, że wiele firm, które deklarują jej stosowanie jest delikatnie mówiąc nieprzewidywalne rozmiarowo. Ale akurat miseczka D jest wspólna dla obu rozmiarówek, próbuj więc od 65D :o)
    • darky91 Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 17.12.11, 23:12
      Witam was serdecznie!
      Od niedawna z zafascynowaniem czytam blogi poswiecone tematyce stanikowej i powoli 'zglebiam tajemnice bra-fittingu' ;) Zanim jednak zdecyduje sie na kolejne cudenko chcialabym was prosic o rade odnosnie rozmiaru.

Moje wymiary to:
      w biuscie normalnie - 78 cm
      w biuscie w zwisie - 82 cm
      pod biustem luzno - 68 cm
      pod biustem scislo- 65 cm

Nie czujac sie juz dobrze w starych stanikach, stwierdzajac iz troszke pelniejsze piersi zaczely 'wylewac' sie juz z niektorych miseczek, a obwody w wiekszosci sa za luzne udalam sie na lowy czegos pasujacego...

Rozmiary starych stanikow bardzo zagadkowe od 32/70 do 34/75 :) Rozmiar miseczki nieznany/nieuwzgledniony o.O - Prosilam jednak zawsze o A .... Jedyny wygrzebany stanik z rozmiarem:
      US: 32A (Tabitha) - no i jest Bula! :D

Na poczatku wybor padl na i tak rzadkie znalezisko: 60B (z miekka miseczka) - no bo jak wiadomo obwody rozciagliwe sa a miseczka - no coz jak sie A nosilo, no to musi byc B ... Tu zostalam jednak zaskoczona... Mimo iz obwod byl dobry (dobrze przylegal ale nie cisl) miseczka byla zbyt mala, fiszbiny byly bardzo waskie i wbijaly sie po bokach nieprzyjemnie w piers.. miseczki zas byly cale wypelnione.
      Za pomoca paru Bra-kalkulatorow oraz wiedzy mi po tej przymiarce zdobytej (mniejszy obwod = wieksza miseczka) zdecydowalam sie na bretyjski rozmiar: 28D - nie byl on jednak strzalem w 10tke...
      Mierzone przezemnie Biustonosze:
      - M&S - rozmiar 28D: okazal sie bardzo ciasny pod biustem, przy zapieciu na ostatnia haftke fiszbiny z przodu 'wrzynaja' sie troche w zeberka :/ (mam wrazenie jakby byl dosc malo rozciagliwy, choc moze to i przyczyna zle dobranego obwodu? ale moze ktos mial jeszcze doczynienia z ta Marka?) Po skorygowaniu polozenia fiszbin oraz ulozenia Piersi w miseczkach musze powiedziec.. widac juz roznice co do starych stanikow, dekolt znacznie ladniej wyeksponowany - miseczka jednak minimalnie odstaje (jakies 2mm u gory) a przy sklonie i zlozeniu razem rak mozna od gory podziwiac biust niemalze w calej okazalosci :/ A przynajmniej do polowy :D Hmm...
      - Panche - rozmiar: 60D (miekka miseczka) - obwod do wytrzymania ;) chociaz fiszbiny tez dawaly troche o sobie znac, material marszczyl sie na piersiach, biust nie byl zbyt dobrze podtrzymany przez miseczki... nawet po naciagnieciu ramiaczek i 'zgarnieciu/umieszczeniu' piersi w miskach.

Troche bardziej doinformowana - takze co do mierzenia (instrukcje co do tego tez rozne, albo konkretnych wskazowek brak... ) po tych wszystkich przymiarkach oraz wymiarach u gory stawiam na 30B lub rozciagliwe 28C/60C - a co wy sadzicie? powinny pasowac???
      Moze macie jeszcze jakies dodatkowe uwagi?

Pozdrowienia!

Ps. Bardzo fajnie ze jestescie i ze mozna sie troche doedukowac i poradzic... :)
      • darky91 Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 19.12.11, 12:42
        Nie wiem jak edytowac Post wiec odpowiadam tutaj...
        Aktualizuje wymiary pod biustem (zmierzylam sie jeszcze raz takze z pomoca drugiej osoby):

pod biustem luzno (na wydechu): 66 cm
        pod biustem scislo: 62cm
        Wymiary Biustu jak w pierwszym poscie.

Mierzylam jeszcze raz 28D... od M&S
        Musze powiedziec ze obwod zapinany z przodu pasuje idealnie...
        Fiszbiny takze dobrze okalaja Piers a Miseczki po prawidlowym zalozeniu stanika sa wypelnione. Jedyny problem jaki pozostal to cisnace fiszbiny z przodu, (kazda cisnie mniej wiecej po jej srodku).
        No i nie wiem... 'wina' rozmiaru? kroju? a moze po prostu nowego stanika?

Bardzo prosze was o rade...
        • kis-moho Re: darky91 19.12.11, 12:57
          Edytować postów u nas niestety się nie da :o)

Z wymiarów, które podałaś, stawiałabym na albo 30B albo C oraz 28C albo D. Który z tych rozmiarów wybierzesz zależy już od kroju stanika, od tego, czy jest nieco większy/mniejszy niż standard, i od tego, jak luźny jest obwód. Czyli - nie można więcej z samych wymiarów wywróżyć, trzeba mierzyć :o)
          Jeżeli stanik Cię ciśnie, zdecydowanie zmierz oczko obwodu więcej. Czasem zdarza się, że fiszbiny są dla nas niewygodne (tu cały post na Stanikomanii: stanikomania.blox.pl/2011/05/Czy-pancerniki-gryza-mimozy-czyli-slow-kilka-o.html ), wtedy warto zmierzyć inny model, a nawet stanik innego producenta.
          Co do instrukcji zakładania: bardzo fajny jest film na stronie Ewy Michalak. Link: www.ewa-michalak.pl/Jak-poprawnie-zalozyc-biustonoszs-VIDEO--cinfo-pol-4.html

Jeżeli nie jesteś pewna, czy stanik dobrze leży, możesz wysłać zdjęcia do naszej zamkniętej galerii. Link z regulaminem i wyjaśnieniami znajdziesz na pierwszej stronie forum. Powodzenia!
          • pocalina pocalina 75/90 20.12.11, 21:15
            w biuście normalnie - 90
            w biuście w zwisie - 85
            pod biustem ściśle - 76
            pod biustem luźno - 79

aktualny biustonosz rozmiaru 70C (firmy Esotiq). Kroj - plunge. Ladnie wygladaja piersi, ale lekko prawa sie wylewa, bo jest większa od lewej.
            Piersi po karmieniu dwukrotnym - obwisłe, zaniedbane przez pozne kupienie mi przez matke stanika, wiec juz w mlodosci nie uformowaly sie ladnie, tylko sa takie rozlane, brzydkie, bo zamiast BH nosilam top.
            Z gory dziekuje za porady.
            • kis-moho Re: pocalina 75/90 20.12.11, 21:41
              Wiesz co, przy tych wymiarach zostałabym przy obwodzie 70 (jeżeli nie ciśnie), ale radziłabym spróbować miseczkę albo dwie więcej - tzn. 70D albo 70E. Spróbuj wygarnąć cały biust do miseczek (tak, jak napisała już 100krotna w Twoim wątku), i sprawdź, czy w tym 70C biust nie wychodzi ponad miseczkę (zresztą sama piszesz, że prawa pierś lekko się wylewa). Miseczka więcej powinna rozwiązać problem.
              Te rozmiary nie są szczególnie trudne do dostania, ale zwracaj uwagę na dobrą jakość obwodu. Ważne, żeby trzymał się na swoim miejscu i nie podjeżdżał do góry - ani z tyłu, ani z przodu (dobry test to podniesienie rąk do góry, fiszbiny nie powinny wjeżdżać na piersi).
    • shanta45 Re: 71/80 - shanta45 24.12.11, 22:15
      Witam! Chciałabym się dowiedzieć jaki powinnam nosić rozmiar stanika.

Moje wymiary to:
      Obwód pod biustem na wydechu: 71 cm
      Obwód pod biustem na wdechu: 76 cm
      Obwód w biuście: 80 cm
      Obwód w biuście w staniku: 82 cm

Z kalkulatora dowiedziałam się, że mój rozmiar to: 30B czyli 65B.
      Zazwyczaj nosiłam: 75A lub 75B ale zauważyłam że zwłaszcza przy tej drugiej rozmiarów-ce tył stanika idzie mi w stronę karku, ramiączka migrują - czasem spadając, a czasem wbijają się w ciało, do tego miseczki odstają z przodu i fiszbiny uciskają mnie po bokach, gdy podniosę ręce to fiszbiny znajdują się na piersiach a nie na żebrach i często muszę go poprawiać tzn. obciągać w dół.
      Ufff.... ;) strasznie się zmęczyłam pisząc jak nie wygodny jest uwaga... mój najlepszy stanik! Bardzo proszę o ocenienie mojego rozmiaru bo mam coraz więcej wątpliwości.
      • angell.0 Re: 71/80 - shanta45 25.12.11, 19:19
        Mam nadzieję, że tym razem piszę już w dobrym miejscu.
        Zmierzony rozmiar to 65 pod biustem, ściśle na wydechu.
        W biuście 75, mierzone luźno.
        Kalkulator wyliczył mi 60B. Do tej pory nosiłam 75B. Obwód jest za luźny, nie trzyma się ciała. Nowy stanik rozciąga się po miesiącu do tego stopnia, że nie nadaje się do użytku. Ciągle muszę pociągać go w dół. W dodatku przy zapięciu na łopatkach, przód stanika odstaje. Wydawało mi się, że rozmiar miseczki jest dobry, tylko obwód za luźny. Ale teraz już sama nie wiem. Zwykle kupowałam push up, ale bez wkładek tak jakby lekko odstawały u samej góry. Jednak obawiam się, że w wyliczonym 60B miseczka może okazać się za mała, gdyż przeczytałam, że zmniejszając obwód należy zwiększyć rozmiar miseczki. Proszę, poradźcie coś.
      • angell.0 Re:65/75 25.12.11, 19:30
        Mam nadzieję, że tym razem piszę już w dobrym miejscu.
        Zmierzony rozmiar to 65 pod biustem, ściśle na wydechu.
        W biuście 75, mierzone luźno.
        Kalkulator wyliczył mi 60B. Do tej pory nosiłam 75B. Obwód jest za luźny, nie trzyma się ciała. Nowy stanik rozciąga się po miesiącu do tego stopnia, że nie nadaje się do użytku. Ciągle muszę pociągać go w dół. W dodatku przy zapięciu na łopatkach, przód stanika odstaje. Wydawało mi się, że rozmiar miseczki jest dobry, tylko obwód za luźny. Ale teraz już sama nie wiem. Zwykle kupowałam push up, ale bez wkładek tak jakby lekko odstawały u samej góry. Jednak obawiam się, że w wyliczonym 60B miseczka może okazać się za mała, gdyż przeczytałam, że zmniejszając obwód należy zwiększyć rozmiar miseczki. Proszę, poradźcie coś.
        • po.rzeczka Re:65/75 25.12.11, 21:34
          A masz w pobliżu jakiś polecany na forum sklep z szeroką rozmiarówką? Zerknij na stanikową mapę. Zaczęłabym od przymierzenia ścisłego 65 albo 60 C/D. Teoretycznie zmniejszając obwód o 1 oczko w dół, powinno się brac o 1 miseczke więcej, ale praktyka bywa różna, poza tym to 75B faktycznie mogło byc za duże, szukaj na początek nieusztywnianego stanika, łatwiej ocenic , czy rozmiar jest dobry.
          • angell.0 Re:65/75 25.12.11, 23:35
            Bardzo dziękuje za odpowiedź. Mój problem polega na tym, że mieszkań w małej miejscowości. Wątpię aby w miejscowych były takie rozmiary. Jest atlantic, więc przy najbliższej okazji tam zajrze. Zostaje mi tylko internet. Co do rozmiaru także wydawało mi się aby poszukiwania zacząć od 60C lub D. Ewentualnie 65B.
      • po.rzeczka Re: 71/80 - shanta45 25.12.11, 21:28
        Ja bym przymierzyła na początek raczej 65 C i D. Masz w pobliżu jakiś sklep polecany na naszej stanikowej mapie? Możesz tez coś tanio kupic na allegro, balkonetce lub naszej giełdzie.
        • shanta45 Re: 71/80 - shanta45 25.12.11, 22:36
          Dziękuję za radę z pewnością przymierzę też te rozmiary. Dopiero zostałam oświecona w sprawach rozmiaru;) Po świętach wrócę na studia do Rzeszowa a tam znajduje się sklep Biustyl więc właśnie tam chcę się wybrać. Mimo to chcę poszukać w moich rodzinnych stronach ;) a może się coś znajdzie. Mam jeszcze problem odnośnie modelu stanika... ale chyba tutaj nie powinnam o to pytać.
        • 100krotna Re: 71/80 - shanta45 26.12.11, 02:25
          Atlantica raczej nie polecamy.
          Myślę, że po.rzeczka dobrze Ci doradziła, co do rozmiaru, biorąc pod uwagę, że twój biust może być większy, niż wskazują wymiary. W biuście mierzyłaś się luźno? A ile cm wychodzi Ci w pochyleniu?
          Jak bardzo odstają miseczki twojego 75B, jeśli ściągniesz obwód, do pożądanej ciasności i ułożysz piersi w miseczkach? (zawiążesz na kokardkę, zepniesz agrafkami..)
          Dobrze byłoby poszukać stanika ściśliwego, ale z pracującym obwodem i dobrze wyprofilowanymi miseczkami. Jeżeli masz możliwość odwiedzenia któregoś ze sklepów ze stanikowej mapy, to polecam, czasami za pierwszym razem trudno sobie samej dobrze coś dopasować.
          stanikowamapa.blox.pl/html
          Jeśli nie masz takiej możliwości, zorientuj się w ofercie sklepów internetowych, które mają swoje wątki i opinie na forum. (więcej sklepów i opinii znajdziesz na zaprzyjaźnionym lobby biuściastych)
          Ewentualnie pozostaje giełda (w linkach z prawej) lub forum braswap na balkonetce. Jeżeli Ci się coś spodoba, zawsze przed zamówieniem możesz zapytać na forum o konkretny model.
          • angell.0 Re: 65/75 26.12.11, 03:45
            Kiedy ściągnę obwód do porządanej ciasności, to wtedy nie odstaje. Ale jak już wspomniałam wcześniej zwykle kupowałam staniki typu push-up, choć nie wiem czy to ma akurat znaczenie. Zdarzyło mi się mieć także usztywniane bez wkładek i te nieznacznie odstawały u góry.
          • angell.0 Re: 65/75 26.12.11, 04:09
            Mierzyłam się luźno i kilkakrotnie aby się upewnić. W zwisie wyszło mi 77 cm. Przymierzałam też dwa nowe biustonosze, których do tej pory nie zakładałam. Jeden leży dobrze, nie odstaje u góry, choć obwód mógłby być bardziej ścisły. A drugi jest ok ale dopiero po napięciu na ostatnią haftkę. Z tym, że oba są typu push-up. Mam wrażenie, że gdyby nie wkładki, które dodatkowo wypełniają miseczki, to mogłyby być nieznacznie za duże.
            • 100krotna Re: 65/75 26.12.11, 22:03
              Tu jeszcze rodzi się pytanie, jak duże jest to wypełnienie... ;) ale trudno tak na odległość dociekać, po wszystkim, co napisałaś, wnioskuję, że, w obwodzie 75 pasuje Ci miseczka A lub B. Czyli przy obwodzie 65 na początek najlepiej będzie celować w C lub D, a przy 60 D lub DD. Polecałabym jednak staniki z "realnym" obwodem, nie wymagające zaniżania - takie, żeby obwód 65 był wystarczająco ścisły. Poszukaj stanika bez push-upa - może być lekko usztywniany albo miękki.
    • karolina17w Re: karolina17w 34/75B 26.12.11, 10:18
      Witam :)

Moje wymiary to:
      w biuście normalnie - 90
      w biuście w zwisie - 93
      pod biustem luźno - 81
      pod biustem ścisło- 77.

Aktualnie nosze biustonosze typu push-up, rozmiar z metki to 34/75B. Problemem jest to, że biustonosz mimo zapięcia na ostatnim haczyku jest przyciasny, wżyna się w ciało. Miseczka odstaje u góry, mimo naciągnięcia ramiączek, które swoją drogą wżynają się też. Łączenie biustonosza nie przylega do mostka, tylko odstaje. Jaki rozmiar powinnam nosić?

Z góry dziękuję z a odpowiedzi :)
      • 100krotna Re: karolina17w 34/75B 26.12.11, 13:53
        Spróbuj na początku 75C i 75D, ustaw fiszbiny dokładnie pod piersią, wygarnij i ułóż piersi w miseczkach. Wyreguluj ramiączka tak, żeby lekko unosiły pierś, ale nie wpijały się w ramiona i nie ciągnęły całego obwodu do góry. Mam wrażenie, że odczuwanie ciasności obwodu jest spowodowane u Ciebie zbyt małą miseczką- (co sugeruje np. odstający mostek) i może też mocno ściągniętymi ramiączkami. Wyobrażam sobie, że zbyt małe miseczki są jakby wypychane przez piersi do przodu - ciągną obwód i stąd wrażenie, że jest zbyt ciasny. Jeśli będziesz się lepiej czuła, to poszukaj staników usztywnianych cienką gąbką, ale bez push-upa.
        Możesz też spróbować rozmiaru 80B-80C, ale tylko w modelach staników ze ścisłym, dobrze pracującym obwodem - takie mają np marki: Ewa Michalak, OnlyHer, a z brytyjskich Audelle czy Pour Moi.
      • 100krotna Re: shanta45 -92/111 26.12.11, 13:56
        Spróbuj wpisać te dane w wątku rozmiarowym na sąsiednim lobby biuściastych - TUTAJ
        Sama mama raczej niewielki biust i nie podejmuję się doradzić w większych rozmiarach, żeby nie pisać bzdur. Myślę, że tam dostaniesz bardziej wiarygodną odpowiedź.
    • kaszm-irka Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 30.12.11, 01:30
      63 - pod biustem ściśle
      65 - pod biustem luźno
      76 - w biuście normalnie
      81 - w "zwisie"
      Moim największym problemem jest to, że każdy stanik ma za luźny obwód, podjeżdża do góry skutkiem czego kiedy tylko przychodzę do domu go zdejmuje. Przez jakiś czas do zniesienia było 65B, ale ostatnio trochę schudłam i nawet to nieszczęsne 65B zaczęło ze mnie spadać. Powiem szczerze, że przez to na samo hasło "stanik" jestem chora.
      W miarę możliwości proszę o podanie rozmiarówki polskiej.
      • 100krotna Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 31.12.11, 12:13
        Będzie problem, bo wśród polskich staników trudno będzie Ci trafić dobrze zaprojektowane 60C-60D, które nie będzie miało zbyt wąskich fiszbin, dziobującego albo spłaszczającego kroju.
        W zasadzie w tych okolicach rozmiarowych polskie rozmiary nie różnią się bardzo od brytyjskich, więc możesz też poszukać 28(60)C i 28(60)D brytyjskiego.

Z polskich staników mogę polecić marki OnlyHer i Ewa Michalak - ale celowałabym w nich na początek w rozmiar 65B - one są naprawdę ścisłe i mają obwody lepszej jakości niż standardowe.
        Są do kupienia przez internet i w nielicznych sklepach stacjonarnych: stanikowamapa.blox.pl/html - ale trzeba sprawdzać w ofercie poszczególnych sklepów.

Ze ścisłych staników brytyjskich (np. Pour Moi, Audelle) możesz też celować w 30(65)B

Masz dosyć dużą różnicę w rozmiarze normalnie i w pochyleniu, dlatego na twoim miejscu, spróbowałabym dodatkowo mierzyć staniki o oczko większej miseczce - oczywiście po dokładnym ułożeniu piersi w miseczkach. Być może lepsze okażą się rozmiary 65C i 60D
    • aguita55 aguita55 69/81 06.01.12, 21:35
      Usiłuję kupić biustonosz w Hotmilk przez internet, ale nie moge sie polapac w angielskiej rozmiarowce...
      W ogole to pisalam juz do Was o porade jakos latem, ale wtedy bylam w ciazy i mialam inne rozmiary, jestem zaskoczona, bo sporo większe ;) Poradzilyscie mi biustonosz 70DDlub 65DD, a ja kupilam w koncu za porada pani sklepowej 65E i bylam bardzo zadowolona. Niestety biustonosz zaginal w szpitalu podczas porodu ;/ ale chyba i tak juz nie bylby dobry.
      No wiec teraz mam nowe wymiary jak w tytule i nie wiem, co to znaczy w wymiarowce angielskiej. Przeliczylam na cale i wyszlo mi 28/31 ale miseczka wychodzi C a takiej nie ma :(
      Ratunku! Z gory dziękuję..
      A w ogole czy uwazacie, ze zakup biustonosza przez internet moze sie udac? Bo nie wiem, gdzie ich tutaj szukac (w Belgii) stacjonarnie....
      • aguita55 KOREKTA aguita55 69/81 06.01.12, 21:42
        Wlasnie dopatrzylam sie, ze trzeba zmierzyc w biuscie tez bez biustonosza, no i okazuje sie, ze jest wiecej niz w biustonoszu, nie wiem tylko czy 82 czy 83, bo 83 to jest na brodawkach a od karmienia sa troche wyciagniete, wiec chyba falszuja wynik...
        • kis-moho Re: KOREKTA aguita55 69/81 08.01.12, 14:11
          Aguita, patrząc na same wymiary sugerowałabym Ci zacząć mierzenie od 65B albo 65C. To jest jedynie sugestia, niestety wirtualnie nikt nie będzie Ci w stanie z dużym prawdopodobieństwem podać idealny rozmiar w konkretnej firmie. Dlatego w sklepie warto mierzyć jak najwięcej, a w sklepie zamówić sąsiadujące rozmiary i niepasujące odesłać.
          Jeśli chodzi o HotMilki, to ja niestety nie jestem w stanie dokładnie doradzić, ale wpisz się może do wątku o małobiuściastych karmiących:
          forum.gazeta.pl/forum/w,50580,130150078,130150078,Malobiusciaste_karmiace.html
          tam dziewczyny będą się lepiej znały na tej marce niż ja.
    • krzaczka-0 Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 10.01.12, 11:21
      krzaczka-0 ; 78/92
      Witam. Moje rozmiary to 76 cm mierzone pod biustem ściśle a w biuście ściśle to 90, za to mierzone luźno to 78 i 92 cm. Nigdy nie potrafiłam sobie dobrać dobrego stanika, a w dodatku w moim mieście nie ma tak naprawdę dobrego sklepu z biustonoszami nie mówiąc już o osobie, która pomogłaby w jego doborze - niestety :( Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki i pomoc w znalezieniu dobrego sklepu z biustonoszami w woj. świętokrzyskim.
      • kis-moho Re: Krzaczka-0 11.01.12, 09:42
        Krzaczka, spróbuj zacząć mierzenie od 75C (jeżeli obwód jest ścisły) albo 70D. To są staniki dostępne w wielu sklepach i wielu firmach, więc może nie być aż tak trudno. Niestety sama literka na metce jeszcze nic nie znaczy, ważne, żeby stanik był dobrej jakości i miał dobrą konstrukcję. Zwracaj uwagę przede wszystkim na zbyt rozciągliwy obwód - jeżeli po podniesieniu rąk stanik podjeżdża z tyłu, albo fiszbiny wjeżdżają na piersi, obwód jest za luźny. I mierz jak najwięcej, żeby zobaczyć, jaki typ/krój stanika dobrze na Tobie leży.
        Jeśli chodzi o sklepy - nie znam niestety Twoich okolic, ale mogę polecić Biuściastą mapę świata:
        stanikowamapa.prv.pl/Powodzenia!
    • allgonedead Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 18 12.01.12, 15:40
      Witam, w maju kończę 16 lat, potrzebuję pomocy w dobraniu odpowiedniego stanika dla moich malych, jeszcze nierozwinietych piersiatek ;)

Nosze rozmiary różne, ale przy A mam okropne bułeczi, 70b też mi jakoś nie pasuje, może to zły stanik.
      Oto moje wymiary (zamiast w staniku mierzyłam w górze od bikini) i bez
      w biuście normalnie - 88
      w biuście w zwisie - 89
      pod biustem luźno - 73-73,5
      pod biustem ścisło- 70

dziękuję ;)
      • miss-alchemist allgonedead 70/88 12.01.12, 18:04
        70B to zapewne za mała miska ;) Ze ścisłych modeli biustonoszy będziesz potrzebować rozmiaru 70(32)D, natomiast z tych nieco bardziej rozciągliwych - 65(30)DD - w nawiasie podałam brytyjskie oznaczenie obwodu. To oczywiście wstępny rozmiar, jeśli tylko będziesz miała odczucia, że coś jest nie tak, mierz także okoliczne rozmiary, tj. miseczki mniejsze i większe o oczko od podanych.

Rozmiar 70D można już dostać w zwykłym "bieliźniaku", ale uważaj na takie biustonosze, by ich obwód był wystarczająco ścisły dla Ciebie - obwód powinien trzymać się mocno na ciele i nie przesuwać podczas poruszania się, choć nie powinien Cię też dusić. Pamiętaj, by fiszbina kończyła się za piersią (nie na piersi).

Powodzenia w szukaniu ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka