latutude 02.02.04, 01:18 Witam, z jakiego dostawcy internetu i kablówki można korzystać na naszym "osiedlu" ? Czy poza TPSA i jej NEO jest jakaś alternatywa? Tomek Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zzrobert Re: Internet i Kablówka 02.02.04, 09:37 Witam Aktualnie jest dostępne: 1. Neo - 512Kb na osobę, z ogólne znanymi cenami, wymaga telefonu TPSA. Można trafić na "pechową" pulę adresów. 2. Dts - radiówka do bloku (ostatnio było 512Kb W SUMIE - na oba bloki - na kilkanaście osób), po budunku "normalnie" okablowaniem jakie już jest. Koszt instalacji 300zł, abonament 80zł. IP wewnętrzne. 3. UPC - chello - 512/128Kb na osobę. Koszt instalacji ok 80zł, abonament 159zł za internet i kablówkę, wykorzystują istniejącą instalację kablową (traci się dostęp do satelity). Mamy nędzną instalację "RTV" zaoferowaną w standardzie budynku (słaby sygnał - niechlujnie wykonana) więc mogą być kłopoty z otrzymaniem sygnału wystarczającego dla modemu kablowego we wszystkich gniazdach w mieszkaniu (lub nawet w którymkolwiek). 4. "Na krzywy..." po sieci bezprzewodowej (są już 3 a czasem 4). Koszt instalacji: zakup karty WiFi(120-600zł zależnie od preferencji kupującego) i nawiązanie znajomości z dotychczasowymi uzytkownikami. 5. promocja HP i Idei - nielimitowany dostęp do Internetu przez GPRS i można "z internetem" wyjść z domu "gdziekolwiek". Koszt "instalacji": tj zakupu notebooka lub palmtopa z tej promocji 1999-6360zł, abonament 49zł. Astercity - teoretycznie planują ale na razie nie na już. O innych możliwościach na razie nie słyszałem. Odpowiedz Link Zgłoś
radomir73 Re: Internet i Kablówka 02.02.04, 13:01 Korzystam z chello od ponad 2 miesięcy. Generalnie jestem zadowolony - przeciętny transfer mam na poziomie 350 Kb, ale spokojnie dochodzi do 512 Kb. Wadą chello jest limit miesięczny na download (15GB), ale mozna to łatwo obejść. Co do jakości okablowania - potwierdzam. U mnie aby wzmocnic sygnał w drugim gniazdu, trzeba było rozgrzebać gniazdo przelotowe i puścić dodatkowy kabelek. Niezbyt ładnie to wygląda, ale na szczęście jest za szafką z telewizorem. Astercity pewnie by się przydałoby - chociażby po to, aby mieć możliwość wyboru. Co do Dts - okablowanie jest ale tylko do drzwi mieszkania, tzn. puszka jest już wewnatrz mieszkania ale po pokojach musisz puścić dodatkowe okablowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
wojfor Re: Internet i Kablówka 03.02.04, 14:13 No właśnie. Mam w domu dekoder cyfrówki i ciągłe problemy bo sygnał który do niego dociera jest beznadziejny. Jest na to jakaś metoda? Odpowiedz Link Zgłoś
radomir73 Re: Internet i Kablówka 03.02.04, 15:45 Chyba tylko antena na balkonie :-) U mnie sygnał do drugiego gniazdka wyprowadził bezpośrednio z kabla, który wchodzi do gniazda przelotowego, czyli po prostu ominął je, zmniejszając dzięki temu straty na sygnale antenowym. Jeśli masz słaby sygnał już w gnieździe przelotowym, to podejrzewam, że marne szanse. Odpowiedz Link Zgłoś
zzrobert anteny na balkonie 03.02.04, 20:31 Najśmieszniejsze jest to że na początku dziwiłem się ludziom co mając "kablówkę w standardzie" stawiają własny talerz ale tłumaczyłem sobie to tym że na "własnym" ma się te kanały co potrzeba a nie te co dają. Ale po podłączeniu UPC i kilku dniach "walki" z sygnałem zrozumiałem o co chodzi. Niestety obawiam się że znowu będę musiał wezwać serwisanta i pociągnąć nowe a co najważniejsze działające okablowanie (tylko znowu kuć ściany) albo postawić talerz :( na balkonie. Odpowiedz Link Zgłoś
rafalpt Re: Internet i Kablówka 21.03.04, 04:08 Witam. Powoli kupuje mieszkanie w budynku C. Tam wlasnie klada kable i tak sobie mysle czy nie dobrze byloby, poki nie ma jeszcze tynkow, "poprosic" o plozenie lepszego okablowania do sieci i TV? Ciekawe o ile to zmieni poziom sygnalu...bo przeciez poza mieszkaniem ida kable bez zmian. A tak poza tym chetnie wlacze sie i poznam inne problemy. reumarp@poczta.onet.pl Rafal Odpowiedz Link Zgłoś
lohengrin77 Re: Internet i Kablówka 24.03.04, 12:57 Również kupiłem mieszkanie w budynku C - i byłem zapytywany o umiejscowienie gniazdka. Wybrałem najbliżej w pokoju klatki schodowej, tylko jedno, aby nie było strat w puszce. Obecnie mieszkam na osiedlu, gdzie sygnał jest bardzo silny. Z doświadczenia pamiętam, że kabel jak kabel - koncentryczny, trudno o 'lepszy' czy 'gorszy'. Problem leżał w tandetnych łączeniach jego wewnątrz mieszkania (po wymianie puszki nie miałem już problemów). Mam nadzieję, że na Wyścigowej też poradzę sobie w podobny sposób. Odpowiedz Link Zgłoś
rafalpt Re: Internet i Kablówka 25.03.04, 22:00 Ze wszystkim moze byc różnie, mam tylko nadzieję że do 3xsztuka i ten budynek wyjdzie im już bez większych wpadek. A od której strony kupiłeś to mieszkanie? Ja mam 2 p. od pd-zach. Byłem dziś przestawiać przed tynkowaniem gniazdka. Podobno mają już na dniach ostro brać sie za elewację i tynki w środku. Odpowiedz Link Zgłoś
lohengrin77 Re: Internet i Kablówka 26.03.04, 00:45 Kupiłem na pierwszym piętrze, dokładnie numer C16, od strony południowo-wschodniej. Oglądałem gotowe mieszkania do odbioru w B i A, i przyznam, że jakość znacznie lepsza od mojego obecnego z 1998. Już elewacja? To nieźle. Koło mnie buduje osiedle gang znany jako JW, mają deadline na czerwiec, a w porównaniu z naszym budynkiem są ze trzy miesiące do tyłu. Odpowiedz Link Zgłoś
blacky35 Re: Internet i Kablówka 05.04.04, 10:25 Witaj. Ja kozystam z DSP czy cos w tym góscie(moze poprzestawiałem litery) jest w miare OK. tzn tanio ale jak sie cos zepsuje to trzeba czekac 3 dni. Tak sie stało 2 razy. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś