Dodaj do ulubionych

Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdolnyc...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.11, 10:09
skarga do MEN nic nie da bo Hall pewnie ma jak zwykle udział w tym! Hall przecież prze ostatnie 4 lata cały czas wydawała równie głupie rozporządzenia i decyzje. Oświata leży w całym kraju!
Wiem co piszę bo sam miałem i niestety mam do czynienia z patologią w szkole i niemocą władz - Hall nawet obiecała się sprawą zając i nie zajęła.
Obserwuj wątek
    • amirez też mam wzór... 16.09.11, 10:12
      Odległość do pracy podzielona przez wysokość pokoju, odjęta od wagi przynoszonego do pracy śniadania, podzielona przez liczę wypitych kaw daje iloraz inteligencji w aspekcie kretynizmu i braku komórek mózgowych w łbach urzędniczych.
      =======================================
      Polska to nie tylko dziki kraj jest, to również śmieszny kraj jest!
      • Gość: 123 to jest bardzo dobry wzór IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.11, 10:23
        przyzwyczaja młodych do tego, że skorumpowane polskie kur ewskie postsbckie "elity" fundują im rzeczywistość, w której zdolni są zerami i mają być wyeliminowani, żeby nie robić konkurencji dobrze urodzonym synalkom

        koduje u młodego chęć wyjazdu jak najdalej od terytorium okupowanego przez mafię "3 RP"
        • Gość: xyz Odkrycie godne odkrycia KRRiT. IP: 87.204.209.* 16.09.11, 10:41
          Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (czy jak tam się te cymbały nazywają) dokonała epokowego odkrycia, że od 20 lat reklamy w telewizji są puszczane głośniej. Wszyscy o tym wiedzieli. Wszyscy, z wyjątkiem KRRiT. Ale zafundowali sobie jakiś aparat słuchowy ze skalą i wreszcie mogli potwierdzić, że reklamy lecą głośniej.
      • maith Urzędnicza głupota 16.09.11, 11:23
        Czyli wszystkie dzieci piszą ten sam test. Część napisze go dobrze.
        Wtedy dzieci z lepszych szkół (którym łatwiej było osiągnąć ten wynik) przejdą?
        A te z gorszych (które poradziły sobie mimo trudności) nie przejdą?

        Naprawdę ktoś wymyślił coś AŻ tak głupiego? I jeszcze nie wyleciał z pracy?
        • lucusia3 Re: Urzędnicza głupota 16.09.11, 11:28
          Nie, bo dba o wynagrodzenia wewnątrz urzędu - nauczyciele nie chcą za darmo marnować tygodni na organizację, przygotowanie, sprawdzanie itp. olimpiady i chcą uczciwego wynagrodzenia. Wynagrodzenie musiałby być wypłacone z kasy urzędniczej, a przecież można go przeznaczyć na bardziej szczytne cele - roczne nagrody, wyróżnienia,premie dla pracowników urzędu. No to kto ruszy geniusza?
    • Gość: autor Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... IP: *.elblag.dialog.net.pl 16.09.11, 10:23
      Wpiszcie w Google - "W najlepszym momencie" obrazek mowi sam za siebie hahah
    • 1_czlowiek Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... 16.09.11, 10:23
      Skoro "Nie stwierdzono większych rozbieżności pomiędzy liczbą zgłoszonych wówczas uczestników a wynikami opracowanymi na podstawie przedmiotowego wzoru." to po co wprowadzać wzór ograniczający liczbę chętnych? Sprawa śmierdzi...
      • Gość: SSOB Re: Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głups IP: *.xdsl.centertel.pl 16.09.11, 10:42
        PRZECIEŻ JUŻ WYPŁACONO KASĘ ZA TĄ "GENIALNĄ MYŚL".
      • r1234_76 Re: Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głups 16.09.11, 10:46
        Jak to po co? Jak to mawia JKM, po to, żeby urzędnik mógł się poczuć potrzebny. Bo jak bierze pensję i nic nie robi, to ma złe samopoczucie. No więc coś robi...

        I tak cieszmy się, że tym razem szkody mało narobili, bo skoro osiągnęli to, co i tak było.... wow
      • wj_2000 Re: Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głups 16.09.11, 10:55
        1_czlowiek napisał:

        > Skoro "Nie stwierdzono większych rozbieżności pomiędzy liczbą zgłoszonych wówcz
        > as uczestników a wynikami opracowanymi na podstawie przedmiotowego wzoru." to p
        > o co wprowadzać wzór ograniczający liczbę chętnych? Sprawa śmierdzi...

        Widzisz. Stopnie w różnych szkołach stawiane przez nauczycieli nie są tyle samo warte. I jest to tendencja trwała. Przy JEDNAKOWYCH kryteriach, słabe szkoły ZALEWAJĄ zawody II stopnia tłumem uczniów spełniających formalne warunki, ale de facto nie mających szans na przejście do dalszego etapu.
        Nie jest sensowne organizowanie zawodów i zatrudnianie nauczycieli do sprawdzania setek prac NIC NIE WARTYCH.
        W szkołach w których NOTORYCZNIE przysyłani uczniowie z dobrymi stopniami zupełnie sobie nie radzą w konfrontacji z innymi może się trafić w kolejnym roku perełka talentu, czy nawet dwie, ale dla takiego miejsce zawsze będzie. Spekulowanie, że w gimnazjum w Pcimiu MOŻE pojawić sie tylu uczniów z szansami na finał, co w gimnazjum na Twardej, to tylko dowód głupoty.
        Teoretycznie to w Łazienkach królewskich może wyrosnąć borowik koło borowika, ale nigdy czegoś takiego nie było. Chodzenie tam codziennie by sprawdzić, czy cud się nie zdarzył przeczyło by wszelkiej racjonalności.
        • Gość: matka Re: Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głups IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.11, 11:04
          Tylko, że na Twardej (dla przykładu) w zeszłym roku do 2.etapu przeszło 23 uczniów, w finale było 15, a teraz jest limit 14. Nie to samo jednak, prawda?
        • gwisniew Re: Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głups 16.09.11, 11:09
          Nie wiem jakie są zasady kwalifikacji do II etapu, ale powinny być obiektywne. Tzn. uczniowie powinni rozwiązywać te same zadania we wszystkich szkołach i x najlepszych powinno dostawać się do II etapu niezależnie, do której szkoły uczęszczają. Kwalifikacja na podstawie ocen jest bez sensu i nie tylko z powodu nieobiektywności takiego kryterium. Dobre oceny nie muszą się przekładać na dobre wyniki w konkursach i odwrotnie. Wiem to z własnego doświadczenia, bo byłem przeciętnym uczniem, a jednocześnie byłem laureatem w konkursach z przedmiotów ścisłych i jakimś konkursie z wiedzy technicznej.
        • Gość: Kuba Re: Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głups IP: *.polsl.pl 16.09.11, 11:23
          Czyli zamiast rozwiązywać problem faktyczny, czyli różnych kryteriów wystawiania ocen tworzy się jakieś głupoty. Tylko gratulować!
        • ira_07 Re: Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głups 16.09.11, 11:27
          Ale jakie stopnie? Brałam udział w różnych konkursach, nie liczyły się stopnie tylko ilość punktów z etapu szkolnego. W artykule też nic nie piszą o stopniach, chyba, że oślepłam.

          > Widzisz. Stopnie w różnych szkołach stawiane przez nauczycieli nie są tyle samo
          > warte. I jest to tendencja trwała. Przy JEDNAKOWYCH kryteriach, słabe szkoły Z
          > ALEWAJĄ zawody II stopnia tłumem uczniów spełniających formalne warunki, ale [i
          > ]de facto[/i] nie mających szans na przejście do dalszego etapu.

          Nawet w jednej szkole są zresztą różnie oceniający nauczyciele. Czyli co, każda klasa - inny wymóg?

          Pomysł jest poroniony. Jak wyniki egzaminów starszych roczników mają niby pokazywać poziom młodszych? A może wyjątkowo głupi rocznik się gdzieś trafi i co? Wystarczy też, że w "lepszej szkole" akurat z przedmiotu X będą słabsze dzieciaki niż w szkole "gorszej". A i tak te słabsze się dostaną do konkursu, bo szkoła "lepsza".
    • Gość: morqadir Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.11, 10:25
      tak to jest z wszystkimi urzędnikami , muszą co jakiś czas wymyślać jakieś durnoty żeby za wszelką cenę udowodnić (coś czego obronić się nie da) że są do czegoś potrzebni .
      Najgorsze jest to że jeszcze trzeba im płacić z naszych podatków , na dodatek pieniądze są przekazywane z pośrednictwem państwa tak że szanowni urzędnicy maja w dupie społeczeństwo
    • Gość: Nana Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.11, 10:27
      szkoły pojdą do likwidacji. Mialy być likwidowane, to beda, ale w inny sposób, bardziej zakamuflowany. Przez ostatnie kilka lat mialam do czynienia z edukacją - cos strasznego. Akurat dobro dziecka jest najmniej wazne. hallowa non stop cos wydziwia, nie liczy sie z nikim. no ale czego mozna sie spodziewac po kobiecie, która pracowała w prywatnym liceum przez kilka lat. Ta kobieta jest oderwana od rzeczywistosci.
    • nika_j Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln 16.09.11, 10:32
      Wzór to skandal. Liczyć się powinien tylko bezwzględny wynik ucznia. Nie wiem, jaki jest cel wprowadzania takiego wzoru, tak naprawdę.
      • wj_2000 Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln 16.09.11, 11:13
        nika_j napisała:

        > Wzór to skandal. Liczyć się powinien tylko bezwzględny wynik ucznia.

        Cóż to jest ów "bezwzględny" wynik ucznia?

        Rzecz w tym, że nie ma czegoś takiego. Jest tylko stopień wystawiony przez KONKRETNEGO nauczyciela. Jest to ocena SUBIEKTYWNA CZYLI WZGLĘDNA.

        Od zawsze to rozumiano i dlatego, przy przyjmowaniu na studia były egzaminy, a nie konkurs świadectw. Ten ostatni stał się możliwy po ZOBIEKTYWIZOWANIU matur i wyprowadzeniu poza szkołę procesu oceniania pracy maturalnej.

        Algorytm próbuje właśnie ZOBIEKTYWIZOWAĆ oceny. Skoro jakieś gimnazjum, rok w rok wysyłało do zawodów II stopnia 10 uczniów z szóstkami, a nigdy żaden z nich nie zakwalifikował się do finału, to tylko tyle znaczy, że szóstki w tej szkole przydzielane są ZBYT szczodrze. I wystarczy tej szkole, dajmy na to 3 miejsca. Niech sie tylko 3 kompromituje a nie 10! Co w tym złego?
        Oczywiście po latach chudych może sie trafić prawdziwy talent, albo i dwa. No ale to w ramach owych 3 miejsc wyślą obu "geniuszy".
        Zamulanie zawodów lichymi uczniami (z lichych szkół co dają szóstki za nic) powoduje tylko frustracje tych uczniów (AKurat 2 lata temu mój wnuk uczestniczył w takim konkursie, więc zapoznawałem się z wynikami ogółu uczestników - byli tacy co zdobywali 2 punkty na 40 możliwych. To kompromitacja nauczyciela który tego ucznia wystawił. A wcześniej dawał mu same szóstki) nie służy niczemu dobremu i raczej zniechęca zainteresowanych do samej idei konkursu.
        • Gość: belfe(go)r Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln IP: *.man.poznan.pl 16.09.11, 11:21
          twoje wpisy są skandaliczne, stąd rasizm i ksenofobia!
          jeżeli jestem uczniem z "gorszej" szkoły, to mam w poczuciu winy udać się na II etap konkursu ze świadomością, że zajmuję miejsce jakiemuś "lepszemu" ode mnie?
          żenujące
          popatrz na przykłady ze sportu, przemyśl, choć może to byś dla ciebie trudne...
          • Gość: Gościula Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln IP: *.204.31.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.09.11, 11:31
            Nawet na Olimpiadach niektóre kraje nie mają miejsca z urzędu, tylko muszą się KWALIFIKOWAĆ, walcząc z innymi. Nikt jakoś nie protestuje, że do MŚ w piłce nożnej z Europy jest najwięcej miejsc.

            Jak ktoś jest dobry w tłumie dobrych, to musi być BARDZO dobry. Inaczej mamy natychmiast cwaniactwo i przeginkę w drugą stronę. Stopnie zamiast egzaminów wstępnych w połączeniu z płatnymi szkołami swoje robią.....

            Gościula
        • bela03 Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln 16.09.11, 11:24
          Konkursy rejonowe nie zależą od ocen wystawianych przez nauczycieli !
          Pierwszy etap to test, który jest taki sam w całym Mazowszu. Sprawdzają go nauczyciele z danej szkoły, i nigdy nie było dla nikogo problemem, że sprawdzą kilka prac więcej. Aby dostać się do pierwszego etapu nie trzeba spełniać wymagań, każdy może spróbować. Tak więc pisanie, że jakaś waszafska szkółka wystawia połowę swoich uczniów nic nie znaczy. Tak więc to wszystko JEST OBIEKTYWNE!
          Z tego co rozumiem ten wzór będzie działać jak wzór obliczający pieniądze na Erasmusa na studiach. Rok temu było mało uczniów, więc za rok ograniczymy bardziej. Sprawdzanie takigo wzoru powinno być wieloletnie i wtedy pokaże, że jak szkoła będzie miała słaby rok to już się z dołka nie wydostanie.
          Kolejna metoda zwiększenia ilości dzieci w prywatnych szkółkach
        • ira_07 Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln 16.09.11, 11:30
          Ale coś się uparł na oceny??? Oceny nie mają nic do rzeczy, wbij sobie do głowy!
        • Gość: Kuba Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln IP: *.polsl.pl 16.09.11, 11:31
          Jeszcze raz: opisane zjawisko jest miarą poprawności oceniania w różnych szkołach. A Pani minister zamiast usuwać przyczynę, czyli poprawiać jakość oceniania wśród nauczycieli wprowadza sztuczne bariery dla dzieci! sztuczne, bo administracyjnie określające, ilu zdolnych może być w danym roku w danej szkole! Od 20 lat pracuję na politechnice i obserwuję efekty kretynizmów jakie pojawiają się w naszej oświacie - poziom studentów spada z roku na rok. A pomysł pani minister jest kolejnym służącym psuciu a nie poprawie systemu.
    • Gość: we Re: Niesprawiedliwy regulamin: Będzie limit zdoln IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.11, 10:34
      Tego co się dzieje to nawet pisarz s-f raczej by nie przewidział. Dzieciaki w przedszkolach za jedyne 800pln katowane sa rozmowami z psychologami, szachami i zajęciami z rytmiki. Urobieni po łokcie rodzice szukają dla swych pociech dodatkowych kursów jezyka, korepetycji, mozliwosci rozwoju intelektualnego bez jakiegokolwiek zastanowienia się co tak naprawdę dziecko może lubić i do czego tak naprawdę ma zdolności. Wszystko po to żeby radziło sobie w wyścigu szczurów i nie zawracał sobie głowy filozofią, sztuką czy podobnymi pie...mi zupełnie nieprzydatnymi w życiu. jeszcze inni wpadają na genialne pomysły że ich dzieciaki nie bedą się kształcić i obcować z biedną hołotą z prowincji bo coś tam... Wtórują temu skretyniali urzędnicy którzy pracują byle pracować i dostać ten ochłap z pieniędzy podatnika który ten cały bajzel utrzymuje - najczęściej urobionego rodzica któremu urzędnik smaży takie cuda jak te kwiatki z edukacją .
      paranoja po prostu. To społeczeństwo niczym się nie różni od tego sprzed 40 lat. Gomułkę i Chruszczowa zastąpił partyjny watażka i armia urzędasów nie wiadomo od czego. Bezwolnego homosovieticusa zastąpił bezwolny konsument sieci handlowych lepiony przez agencje reklamowe jak plastelinowy leming.
      Smutne to wszystko ... stajemy się bandą ludzi bezwolnych , uzależnionych w jakies abstrakcyjne zależności od banków, biurokracji rozdętej do monstrualnych rozmiarów, własnych kompleksów i niezdrowego konsumpcjonizmu.
      Pierd..ie Grecja w ten weekend to się skończy to co jest miejmy nadzieję bo to co jest to jest po prostu chore
    • rita75 Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... 16.09.11, 10:39
      Jaki jest sens robic konkursy w takim ukladzie? Kogos niezle pogrzalo.
    • jedrek490 Rząd: Polacy to głupki, głosujta na nas! 16.09.11, 10:40
      Ten rząd ma wszystkich za głupków. Głosujta na Partię Oszustów!
      • nika_j Re: Rząd: Polacy to głupki, głosujta na nas! 16.09.11, 10:42
        A co ma do tego rząd? Sprawdź najpierw, kto siedzi w kuratorium mazowieckim i wymysla takie bzdety. Trochę rozsądku.
    • gripon Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... 16.09.11, 10:43
      - Panie i Panowie Urzędnicy - zaczął uroczyście Kurator - nie jest dobrze. Nowy rok szkolny a my nie popisaliśmy się żadną bzdurą!! Zróbcie coś.
      - Tak jest, panie Kuratorze ! - krzyknęli chórem pracownicy.
      - Tylko pamiętajcie, bzdura ma być merytorycznie uzasadniona takim zdaniami jak statystyka, analiza, dane empiryczne, szacowanie, prognoza, semiodchylenie w góre lub w dół, kurtoza, rozkład dyskretny lub ciągły, aspekt wielowymiorowości, funkcja uwikłana i tym podobne brednie. Jest nagonka co by korzystać z matematyki, podobno się przydaje, więc wymyślcie coś.
      - A co ta bzdura ma robić? - zapytała ciekawska.
      - Jak to co? - zdziwił się kurator - Po pierwsze ma wejść w życie, po drugie dotyczyć uczniów a poza tym cokolwiek.
      - Rozkaz!!!!!!

      Tydzień później:
    • Gość: adas Nie stwierdzono większych zmian w ciągu roku. IP: *.calltech.com.pl 16.09.11, 10:44
      Acha. To po co ten wzór? Żeby wprowadzić mniejsze zmiany - ot będzie mniej uczniów z mniejszych szkół, a w ciągu 5 lat nie będzie ich wcale. Ale to są tylko mniejsze zmiany, dotyczą góra 75% szkół i nie więcej niż 5 mln dzieci.

      Poza tym, urzędnik powiedział że przeprowadzili symulację na poprzednim roku, no to mają niezły horyzont czasowy, chyba tylko do najbliższych wyborów. Gdyby powiedział, że robili symulację na ostatnich 10-20 latach to można by się zastanawiać, czy przeanalizowali skutki. Ale jeżeli naprawdę analizowali tylko ostatni rok to ręce opadają.

      Całe szczęście jest coraz więcej konkursów organizowanych poza MEN, bo te z MEN wkrótce będą tylko dla dzieci nauczycieli.
    • ben-oni Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... 16.09.11, 10:44
      Liberalizm zawsze dąży do tworzenia społeczeństw kastowych z silnymi instytucjonalnymi barierami dla awansu społecznego. To po to, by liberałki, nakradłszy się najpierw do woli mogli skutecznie bronić swej dominującej pozycji. Temu służy np odchodzenie od bezpłatnego szkolnictwa wyższego (wykształcenie dla bogatych) czy prywatne szkoły i gimnazja, w których nie zawraca się głowy religią (tak jak to robi sie z "biedotą" w szkołach publicznych) i wycieczkami szkolnymi, ale uczy od razu na wyższym poziomie.
      • Gość: Misiek Jaki k.... liberalizm? IP: *.icpnet.pl 16.09.11, 11:21
        Ty się człowieku dowiedz najpierw na jakim świecie żyjesz i co znaczą słowa którymi się posługujesz, potem wypowiadaj się na forum.
        • Gość: bamber0 Ano taki, że ci u koryta... IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.11, 11:32
          ...żrą coraz więcej, i ni ch...a nie chcą się posunąć!
          • Gość: Wesoły Romek Re: Ano taki, że ci u koryta... IP: 195.205.254.* 16.09.11, 11:55
            Niestety, ale tak jak piszesz jest raczej w socjaliźmie. Liczy się stołek i stołek jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Przy podejściu liberalnym liczą się umiejętności. Fakt, że zdolny ojciec może zapewnić dziecku przyszłość. Ale to akurat nie problem jeśli dorobił się uczciwą pracą. Gorzej jeśli dorobił się bo był w partii, ustawiał przetargi albo miał ciepłą posadkę w urzędzie i mógł ciągnąć łapówki. Ale to wszystko jest domeną socjalizmu (euro-socjalizmu, komunizmu czy ukrytego-socjalizmu zwanego dla zmyłki "społeczną gospodarką rynkową")
        • guru133 Zgadzam się że nie jest to liberalizm, tylko 16.09.11, 12:24
          dyktatura właścicieli środków produkcji rządzących przy pomocy wykreowanych przez nich, posłusznych polityków, ściśle współpracujących z watykańskimi okupantami.
      • guru133 Moje bogate doswiadczenie zawodowe powoduje że 16.09.11, 12:21
        nie zgadzam się z opinią dotyczącą wysokiego poziomu szkół prywatnych. Kilka z nich niewątpliwie uczy na wysokim poziomie, ale większość wystawia uczniom bezzasadnie wysokie oceny po to, żeby nie zrazić sobie uczniów a tym bardziej rodziców, będących przecież płatnikami, decydującymi o wysokości wynagrodzeń nauczycieli i jednocześnie uważających iż ich dzieci to geniusze a kto tego nie widzi, ten nie powinien tych dzieci uczyć.
        • Gość: Roszkowiak Re: Moje bogate doswiadczenie zawodowe powoduje ż IP: 195.205.254.* 16.09.11, 13:14
          Moje żadne doświadczenie zawodowe, ale poparte umiejętnością czytania statystyk mówi, że jednak prywatne nauczanie jest lepsze. Ot przykład, najlepsze uczelnie na świecie są prywatne (poczynając od Harvardu).
          W tej chwili w Polsce czołowe uczelnie i licea są publiczne, ale to się szybko zmienia. Wynika z faktu, że prywatne miały mniej czasu, żeby dorównać i wciąż najlepsi idą się kształcić w bezpłatnych jednostkach. Ponadto to nieuczciwa konkurencja ze strony państwa. Prawda jest taka, że gdyby sprywatyzować szkolnictwo to bardzo szybko poziom nauczania by się podniósł. Słabe szkoły szybko by upadły, a dobre nie miałyby ograniczeń.
          A co do tych ocen - co mnie obchodzi jakie moje dziecko ma oceny? I tak trzeba napisać maturę albo egzamin na studia gdzie to wszystko się zweryfikuje. Jedni twierdzą, że lepiej dawać wysokie oceny bo dziecko motywowane marchewką inni twierdzą, że lepsze jest podnoszenie poprzeczki bo jednak kij jest lepszy. Niech robią sobie jak chcą dla mnie porównaniem będą wyniki na maturze, to na jakie uczelnie poszli uczniowie itp.
          • Gość: Gościula Re: Moje bogate doswiadczenie zawodowe powoduje ż IP: *.204.31.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.09.11, 11:43
            Widzę, że się nie znasz.

            Do liceum liczą się tak naprawdę TYLKO stopnie z gimnazjum. Cztery przedmioty, pozwalające na uzyskanie od 72 do 40 punktów (6 - 18 pkt., 5 - 14 pkt., 4 - 10 pkt.). Na 200 punktów w sumie, z czego z testu
    • Gość: Misu Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... IP: *.chemenergia.com 16.09.11, 10:45
      Kurator idiota! Konkursy przedmiotowe są po to by między innymi wyciągać diamenty z gówna. Normalny system to taki, że punktuje się prace wszystkich uczniów objętych konkursem a potem np. odcina x pierwszych i oni przechodzą do następnego etapu. Taki system eliminuje kumoterstwa i inne naciągania oraz wyłapuje bezwzględnie najlepszych, bez względu na szkołę. Wcześniejsze określenie liczby uczestników następnego etapu eliminuje odwołania, miejsca "rektorskie" i efekt różnej trudności zadań w różnych latach konkursów. Proste? Oczywiście, że tak ale debil na stanowisku musi się czymś wykazać przy okazji psując ideę konkursów.
    • three-gun-max Jak zawsze. Urzędas czegoś dotknał... 16.09.11, 10:46
      ...i zamieniło się w gó.wno.
    • Gość: WiWi Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... IP: 193.111.166.* 16.09.11, 10:49
      skoro "Zastosowany w regulaminie wzór został symulacyjnie sprawdzony na danych statystycznych z konkursów organizowanych w ubiegłym roku. Nie stwierdzono większych rozbieżności pomiędzy liczbą zgłoszonych wówczas uczestników a wynikami opracowanymi na podstawie przedmiotowego wzoru" czyli nie zmienia niczego w dopuszczeniu uczniów do dalszych etapów, to po co on ? Albo kłamstwo albo głupota, albo jakiś urzędas potwierdza sens swego istnienia i pobierania wynagrodzenia
    • Gość: NORMALNY Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.11, 10:56
      Brawo! Dzięki temu wzorowi rzekomo słabsze szkoły nigdy nie osiągną lepszych wyników! Nie wiem gdzie się to nadaje? Bruksela? Strasburg? Dyskryminacja i głupota!
    • b.oh Kiedyś dzieci były mądrzejsze 16.09.11, 10:57
      a młodzież szanowała starszych...

      Tak brzmi pierwszy odkopany przez archeologów zapis pismem klinowym.
    • Gość: KB Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.11, 11:00
      Poza smutnym stwierdzeniem kolejnego nonsensu, który wygenerowało Ministerstwo Edukacji, zwracam uwagę na błędy językowe. Nie wiem, czy też pochodzą z ME, czy od redaktora tej informacji. Przykład: "ilość uczniów", a powinno być przecież "liczba uczniów"...

      Ukłony

      KB
      • cyggnus Re: Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głups 16.09.11, 12:56
        Tego nie wygenerowało ME, a mazowieckie kuratorium. Na szczęście w innych województwach na to jeszcze nie wpadli (chyba).
    • von_seydlitz Głupi urzędniczy aparatczyk 16.09.11, 11:09
      Zdolnych trzeba promować niezależnie od "ilości". Zróbcie trudniejszy sprawdzian, a nie wyliczajcie ile ma być "zdolnych" z przydziału.

      PO stosuje taki system "nakazowo rozdzielczy" jak PZPR....

      Głupota.
    • Gość: tak bywało Lansowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.11, 11:10
      Przez wiele lat kuratoria lansowały oszustów. Ponieważ to szkoła sprawdzała prace często dochodziło do tego że z jednej szkoły do konkursu rejonowego przeszło 5 uczniów a z innej wielkiej żaden (a wyniki egzaminów mówiły całkiem co innego o poziomach tych szkół).
      Po prostu jeśli nauczyciel uczciwie sprawdzał to zdarzało się że nikt nie spełnił kryteriów a jesli najzwyklej w świecie pomagał ucznim na konkursie szkolnym to przechodziło kilku.
      Może nowa metoda nie jest najmądrzejsza ale częściowo likwiduje i hamuje oszustów.
      Najsprawiedliwsze by były etapy gminne, gdzie jest jakaś obiektywniejsza selekcja najlepszych.
      • wj_2000 Pierwszy rozsądny głos!! 16.09.11, 11:21
        Gość portalu: tak bywało napisał(a):

        > Przez wiele lat kuratoria lansowały oszustów. Ponieważ to szkoła sprawdzała pra
        > ce często dochodziło do tego że .......

        Masz 100% racji, ale też jesteś jedyną osobą, która rozumie o co chodzi.

        Pozostali szczekają - byle opluć i wydrwić. Polska to kraj anarchistów, niestety.
        • Gość: A. Narchista Re: Pierwszy rozsądny głos!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.11, 11:39
          A Ty w kuratorium już na etacie, czy dopiero aplikujesz?

          Nawet jeśli zdarzają się oszustwa, to co za problem wyprowadzić sprawdzanie prac pierwszego etapu ze szkół?
          A ten sposób jest nie tylko głupi i niesprawiedliwy sam w sobie, ale też demoralizujący:
          wytłumaczysz dzieciakowi dlaczego nie przeszedł dalej, a kolega/koleżanka z innej szkoły napisała tak samo i przeszła (zapewniam, że mogą się tego dowiedzieć)?
        • Gość: Kuba Re: Pierwszy rozsądny głos!! IP: *.polsl.pl 16.09.11, 11:40
          Nikt nie kwestionuje problemu tylko sposób rozwiązania. Jak nauczyciel regularnie ocenia wysoko uczniów którzy kompromitują się w konkursach to bierze się pod lupę nauczyciela! I "prostuje się" mu sposób oceniania, przygląda się jak pracuje (tzn. czy stawiając wysokie oceny nie maskuje np. własnego nieróbstwa). Proponowany wzór likwiduje skutki a nie przyczynę problemu!
        • Gość: Wesoły Romek Re: Pierwszy rozsądny głos!! IP: 195.205.254.* 16.09.11, 12:00
          O co za różnica czy nauczyciel w Pasikurowicach Dolnych pomoże na etapie gminnym? Tylko się skompromituje jak dostaną jego uczniowie po zero punktów na etapie wojewódzkim. Żeby być zwolnionym z egzaminów trzeba sobie poradzić na następnych etapach.
      • tygrysio_misio Re: Lansowanie oszustów 16.09.11, 11:23
        najuczciwiej byloby gdyby prace konkursowe byly kodowane jak matury i sprawdzajacy nie wiedzialby czy sprawdza prace swojego ucznia, czy obcego
        • Gość: Wesoły Romek Re: Lansowanie oszustów IP: 195.205.254.* 16.09.11, 12:07
          Z tego co pamiętam tak jest już teraz. Nie na etapie gminnym, który jest eliminacją tylko, ale na etapie wojewódzkim już sprawdzają prace nauczyciele, którzy nie znają uczniów.
      • agata0 Re: Lansowanie oszustów 16.09.11, 14:31
        Chyba wystarczyłoby, żeby nauczyciel nie sprawdzał prac swoich uczniów, a nie tworzenie dziwnych wzorów?

        Poza tym nieprawdą jest, że:
        - nowy system promuje lepsze szkoły
        - nowy jest zgodny ze starym (widać to niby dzięki 'symulacja')

        Dowodem na to jest wspomniana Twarda, w której dwukrotnie mniej dzieci niż w zeszłym roku ma pozwolenie kuratorium na przejście do drugiego etapu.

        Grzebanie przy regulaminie i tworzenie wzorów to skandal, a nie sprawiedliwość.
    • Gość: jarro67 Wzór na zdolnych uczniów. Słaba szkoła, głupsze... IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.11, 11:16
      Krew człowieka zalewa patrząc na KOLEJNE EKSPERYMENTY MEN !!!!!!
    • Gość: eee głupota Pani Hall jest zakaźna IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.11, 11:18
      Dlaczego kuratorium chce komplikowac procedury , mnożyc ilosć papierów do wypełnienia? By uzasadnić etaty dla znajomych w kuratorium?
      W konkursach powinno być jak w sporcie, spełniasz kryteria (minima) grasz dalej. Kazda inna opcja jest mataczeniem i tworzeniem niesprawiedliwości społecznej.
    • Gość: jerzy Jakie szóstki?! IP: *.ip.netia.com.pl 16.09.11, 11:24
      Trochę brakuje chyba niektórym osobom ogarnięcia ws. tego, jak się organizuje takie zawody. Nie ma tu żadnych szóstek wystawianych w szkole, są z tego co wiem jednakowe testy, otwierane w 1. etapie w tym samym momencie w każdej szkole, do których jest klucz sprawdzający. Nie ma tu miejsca (prawie!) na machlojki w rodzaju: lubię ucznia, to go przepuszczę.

      Jest jedna taka możliwość prawdopodobnie - polski, bo tam w części pisemnej można już dużo zawyżyć, ale co z tego, skoro i tak na następnym etapie ów uczeń odpadnie. To tylko robienie mu nadziei. Są też nauczyciele-podpowiadacze, ale to wszystko ma krótkie nogi. Podsumowując - ten pomysł nie jest wcale taki chybiony, ale z drugiej strony zmienia tylko to, że na 2. etapie egzaminatorzy mają minimalnie mniej roboty. Nie wiem, czy jest sens.
    • Gość: Jan Ile jeszcze lat rodzice będą na to pozwalać? IP: *.icpnet.pl 16.09.11, 11:24
      Rozumiem, że można nie stawać w obronie samego siebie, ale żeby pozwalać na robienie własnym dzieciom tego co robią im politycy, w głowie mi się nie mieści.

      Tacy rodzice to nie rodzice tylko jakieś kompletne życiowe p...y chyba.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka