pssz Co to znaczy I P+R Aleja Krakowska? 27.12.11, 07:42 Chodzi mi o ten początkowy skrót. Ciekawe, kto posługuje się pełną nazwą, poza korespondencją? Urzędnicy, jak zawsze wiedzą lepiej. Most będzie Marii Curie- Skłodowskiej, a nie Północny. Chociaż północny jest wygodniejszy w użyciu. Ale w magistracie wiedzą lepiej, co tam opinia mieszkańców. Nazwa Pasty Świętokrzyskiej sugeruje upamiętnienie potrawy z makaronem w roli głównej. Ta cała radosna twórczość opisana w tym artykule pokazuje przypadek, gdy urzędnicy udowadniają swoją niezbędność. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: długi Podejrzewam, że "Park and Ride" IP: *.pse-operator.pl 27.12.11, 12:57 czyli "parkuj i jedź" - miejsce do pozostawienia samochodu i przesiadki na komunikację miejską. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edamus Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.171.225.218.dsl.crowley.pl 27.12.11, 07:45 Wzorując się na Panu Tymie proponuję nazwę "Most Północny Marii Skłodowskiej Curie imenia Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Jana Pawła II " Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autokarenko Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.acn.waw.pl 27.12.11, 08:00 Gdybyście lepiej dobrali tytuł, np. "Jedenaście najbardziej absurdalnych pomysłów roku", to można by jeszcze wspomnieć o reklamie na Dworcu Centralnym. Chyba, że ten temat czeka na swoją rubrykę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cazares Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: 178.73.49.* 27.12.11, 08:35 Chcieliście bufetu, to go macie. Nie narzekać mi tu! Odpowiedz Link Zgłoś
zegrz Największy absurd roku 27.12.11, 08:55 Jednokierunkowa trasa ekspresowa: "Nie wiadomo też do końca, dlaczego obrońcy Grodna nie mają ulicy, która prowadziłaby w kierunku tego miasta. Trasa nazywana do niedawna S8 wiedzie bowiem dokładnie w przeciwną stronę." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawiak A znasz li takie przysłowie... IP: *.home.aster.pl 27.12.11, 12:34 Wszystkie drogi prowadzą do Grodna. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teść Jarka Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.netcologne.de 27.12.11, 09:53 Niech żyje radosna tfurczość idiotów z Rad Miejskich. Małe pytanko: ile to kosztowało? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agatak Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.143.164.54.rev.kbt.pl 27.12.11, 09:57 zapomnieliście o ulicy Pod Brzozami w Wawrze, tutaj najpierw wybudowano osiedle Pod Brzozami, chociaż na całym osiedlu ani jednej brzozy, potem nadano ulicy nazwę, a po paru miesiącach posadzono brzozy ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: T. Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.11, 10:50 "Trasa nazywana do niedawna S8 wiedzie bowiem dokładnie w przeciwną stronę." Polecam autorowi przejechać się w przeciwną stronę :-) Czyli w kierunku Grodna... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
wombaciak Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 27.12.11, 12:20 jak już ma być ta Świętokrzyska Pasta to może chociaż pisane PAST-a żeby nie wyglądało jak do zębów? A tak w ogóle to ręce opadają na te nazwy... most Północny Północnym zostanie, dobrze że nie Kaczyńskiego... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: astro Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.11, 12:21 "Choć od Powstania Warszawskiego minęło już 67 lat, kombatanci wciąż walczą o gmach PAST-y..." I to jest zastanawiające że dopiero po tylu latach MOGĄ się starać.Nie jest ważne ile lat minęło od tych wydarzeń tylko od kiedy w naszym kraju(mieście) można nadawać nazwy związane z Powstaniem Warszawskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.elartnet.pl 27.12.11, 23:18 Od co najmniej 23 lat można takie nazwy nadawać. I się nadaje. A mam wrażenie, że już wcześniej się nadawało. I końca nie widać. Z całym szacunkiem dla bohaterskich Powstańców. Odpowiedz Link Zgłoś
youngcontrarian Walesa International Airport in Gdansk... 27.12.11, 12:33 Bezcenne...gdyby to nie byla prawda pomyslalbym, ze jest to material kabaretowy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: długi Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.pse-operator.pl 27.12.11, 12:44 Bo "Pasta" kojarzy się z pastą do butów. Budynek sławny z Powstania nazywał się "PASTa" - skrót od nazwy firmy Polska Akcyjna Spółka Telefoniczna. Odpowiedz Link Zgłoś
olchawo44 Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 27.12.11, 15:27 A ja proponuję otwierać na chybił -trafił encyklopedię i umownie wybierać np. 10 hasło z lewej lub prawej strony!Byłoby ciekawie,i bez konfliktów :-x. Odpowiedz Link Zgłoś
valana Re: Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 27.12.11, 23:20 olchawo44 napisała: > A ja proponuję otwierać na chybił -trafił encyklopedię i umownie wybierać np. 1 > 0 hasło z lewej lub prawej strony!Byłoby ciekawie,i bez konfliktów :-x. Taaa... Otwiera na haśle "Hitler, Adolf" i co wtedy? Odpowiedz Link Zgłoś
amenominakanushi-pan-poczatku Re: Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 29.12.11, 13:32 Zostawiasz Adolfa, wyrzucasz Hitlera, dodajesz Anderssena i wszyscy są szczęśliwi. en.wikipedia.org/wiki/Adolf_Anderssen Odpowiedz Link Zgłoś
rjazwiec Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 27.12.11, 15:44 Tą ulicę koło sadu powinni nazwać ul. Przysadzista ;) Przynajmniej zabawnie by było... Odpowiedz Link Zgłoś
korektor11 Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 28.12.11, 01:43 Panu Mańkowskiemu zawsze się będzie coś kojarzyło, szkoda, że niezbyt szczęśliwie i mało promocyjnie (vide spoty reklamowe stolicy). Jednak jeśli powstanie kolejny warszawski most położony bardziej na północ, to jak ma się nazywać: Bardziej Północny? Północny II? Północniejszy? Polarny może? Ale z drugiej strony życie nie znosi zbyt długich nazw. Ludzie wolą jednowyrazowe: mosty Grota, Poniatowskiego (lub zgoła „Poniatoszczak”), mosty Łazienkowski, Świętokrzyski, Siekierkowski, Śląski. Nie Śląsko-Dąbrowski i chyba nie Skłodowsko-Kiuryjski? - Tylko co będzie, jak ten sad wytną? - zmartwił się Adam Cieciura z SLD. Wiadomo, co będzie – ulica Obok. Jak nie wytną – też będzie Obok. Jest al. Żwirki i Wigury, ale taksówkarze jeżdżą Żwirkami; – Tam kiedyś były wigury – powiada mi jeden z nich – ale tera jezd asfalt jak złoto! Swoją drogą dwuwyrazowe nazwy ulic, z użyciem zaimków, jak np. Na Bateryjce, Na Skraju, al. Na Skarpie, Pod Skocznią (skoczni już nie ma), Pod Reglami (w Zakopanem) i tp. są szalenie malownicze i nie powinny się kojarzyć ani kwadratowo ani chłodno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qaz Re: Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.siemens.16.pl 15.03.12, 10:04 Po 1 zanim zbudują w Warszawie bardziej północny most, to minie jeszcze ze 200 lat, a po drugie będzie to historyczna nazwa własna i już. Na przykład: "Pont Neuf (Nowy Most) to najstarszy istniejący most w Paryżu". Ma już ze 400 lat i nikt nie zmienia nazwy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obywatel A co z HGW-nieformalnym członkiem Komisji Nazw?;-) IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.11, 08:46 Przecież to jej tupnięcia i fochy często decydują, tak jak w przypadku zmiany nazwy Mostu Północnego wbrew opinii 80% mieszkańców miasta!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jakub53 Dziesięć najbardziej absurdalnych Nehrebeckiej IP: *.80-202-205.nextgentel.com 28.12.11, 15:37 Ludzie, zeby odgrzewane kotlety mialy decydowac o Wa-wie? Grzegorzu Dyndalo... Odpowiedz Link Zgłoś
polujacy_na_kaczki Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 28.12.11, 21:05 Świętokrzyska Pasta jest super. Proponuję jeszcze Szczeciński Paprykarz. Odpowiedz Link Zgłoś
amenominakanushi-pan-poczatku Re: Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 29.12.11, 13:34 To stolica. Warszawskich Flaków byłoby odpowiedniejsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ben Re: Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.12, 16:24 Albo majonez kielecki. Odpowiedz Link Zgłoś
marynarz7654 Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku 29.12.11, 15:35 Wymienione nazwy to tylko ziarenko głupoty i bezmózgowia rożnego rodzaju "decydentów"szczególnie warszawskich.Wymyślają takie bzdety gdyż nie mają nic innego do roboty.Pognać to całe towarzystwo i w końcu może będzie porządek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tepisarek Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.01.12, 07:16 1 - Nazwa ulicy czy placu nie powinna mieć więcej niż DWA SŁOWA. "Upamietnianie" dat czy ugrupowan nie ma sensu, bo i tak tego po paru latach nikt nie rozumie. 2- Na kazdej tabliczce z nazwiskiem patrona ulicy powinna byc mniejszymi literami data urodzin i smierci oraz stanowisko lub inny powod wyroznienia (np. "poeta, noblista" czy "chemik, odkrywca")) jak to robi wiele miast we Francji i krajach Beneluksu. Popatrzcie na wlasne dzielnice: ile nazwisk "zasluzonych ludzi" jest juz zupelnie zapomniane i nikt nie wie, kogo i czemu uhonorowano? 3 - Najlepsze sa nazwy, okreslajace znaczenie ulicy (placu. mostu) w danym terenie; tak powstawaly nazwy w dawnych miastach (Podlesna, Podwale, Szewska, most Poludniowy, itp) i nawet przy zmianie charakteru dzielnicy swiadcza o jej historii. 4 - Kto wprowadzi w calej Polsce do 6-tej klasy podstawowki 1 lekcje, na ktora dzieci OBOWIAZKOWO przygotuja krotkkie wytlumaczenie nazwy ulicy swego zamieszkania oraz jej historie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ziuta Re: Dziesięć najbardziej absurdalnych nazw roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.12, 11:45 Chłopinko, to że ty po paru latach czegoś nie zrozumiesz, nie oznacza, że inni są imbecylami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cometto "S8 wiedzie bowiem dokładnie w przeciwną stronę" IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.12, 11:57 Trasa nie jest jednokierunkowa, więc skoro w jedną stronę wiedzie w stronę dokładnie przeciwną, to w przeciwną stronę wiedzie już w stronę odpowiednią. Proste! :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały jasio Najpierw dowiedz się, co znacza "martyrologiczny" IP: *.ip.netia.com.pl 11.01.12, 11:30 a potem takich mądrych słów używaj. M. Skłodowska-Curie raczej nie ma nic wspólnego z martyrologią. Do zaproponowanych przez ciebie naz ulic proponuję dodać: 1) ul. Młodych, wykształconych i z wielkich miast 2) ul. Lemingów 3) ul. Bufetowa (ew. ul. Bufetowej) 4) ul. Manipulacyjna 5) ul. Nic do nas nie dociera Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kar Przystanki IP: *.91.25.242.static.crowley.pl 18.01.12, 10:03 Podaję dwa przykłady nazw: przystanek róg Saskiej, nazwany Berezyńska orazs przystanek na rogu Idzikowskiego nazwany Bukowińska. Małe uliczki wypierają większe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konorlovag niektóre trochę na siłę a już w dziesiątym IP: *.pocztowy.pl 09.02.12, 12:12 przypadku absurdalny jest tekst, nie nazwa. Czy "Obrońców Grodna" naprawdę brzmi "krwawo"? Po to też upamiętnamy dawnych bohaterów, by o o nich pamiętano (truizm). Więc jeśli ludzie nie kojarzą obrony Grodna, to dobrze, że powstała ulica. no i kuriozum: " Nie wiadomo też do końca, dlaczego obrońcy Grodna nie mają ulicy, która prowadziłaby w kierunku tego miasta. Trasa nazywana do niedawna S8 wiedzie bowiem dokładnie w przeciwną stronę." Niech drogi autor, przejdzie przez barierkę, a następnie odwróci sie w przeciwnym kierunku, niż do tej pory patrzył. I co? czy już droga wiedzie w kierunku Grodna? Bo z tego co wiem, nie buduje się u nas ekspresówek jednokierunkowych (na szczęscie) Zresztą na Arsytotelesa - nawet, gdyby tak było, co za różnica czy ulica upamiętniająca obrońców Grodna wiedzie w kierunku Grodna, czy z Grodna w kierunku stolicy?? Odpowiedz Link Zgłoś
1andy_b Pod rozwagę autora rozgarniętego inaczej 20.02.12, 09:49 Trasa S-8, co widać na zdjęciu, jest dwujezdniowa. Jeśli zatem droga wiedzie nie w kierunku Grodna lecz w przeciwnym, to w jakim kierunku wiedzie przeciwległy pas ruchu? Pytanie za pięć punktów. Odpowiedz Link Zgłoś