maff1 14.10.08, 22:04 a nie prościej anonimowo "zastrzelić" ten balon? i po problemie. I powtarzać ten manewr aż do skutku. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: dirk Re: Urząd kowboja nie pokona IP: *.aster.pl 14.10.08, 22:30 Prościej byłoby napisać tak przepisy że zgodę na taką reklamę odbiera się osobiście i nie ma tłumaczenia że nie dotarła korespondencja. A jeśli coś bez zezwolenia to się rozbiera następnego dnia a kosztami obciąża się właściciela. Wtedy on idzie do sądu, a tam słyszy że nie było zgody nie ma sprawy i tyle. Wszystko to można zrobić w tydzień. Niestety po tym co prezentują dwie najważniejsze osoby w naszym państwie to stworzenie takich przepisów to ponad możliwości naszych "polityków". Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 Re: Urząd kowboja nie pokona 15.10.08, 00:19 Tu nie jest potrzebna "zgoda" ale jej brak. Reklamy na istniejących obiektachnie nie wymagają pozwolenia na budowę, ale zgłoszenia budowy. Urząd, jeśli ma zastrzeżenia, ma prawo (zanzaczam, prawo a nie obowiązek) wyrazić sprzeciw w terminie 30 dni od daty zgłoszenia. Przepis ten nie był tworzony pod reklamy, lecz pod inwestycje wyszczególnione w art. 30 Prawa Budowlanego i jego zmienianie, jak to postulujesz, byłoby tragicznym nieporozumieniem! Tu nie wolno grzebać w prawie budowlanym, ale po prostu stworzyć przepisy dotyczące reklam, które np będą pozwlalały na to by samorządy, choćby w drodze uchwały określiły miejsca, wielkość a naewet ilość reklam, które można postawić na terenie gminy. Odpowiedz Link Zgłoś
maremarmar Re: Urząd kowboja nie pokona 15.10.08, 00:21 Może jednak coś w tym temacie się ruszy: www.zw.com.pl/artykul/2,294429_Bat_na__dzikie_reklamy.html Odpowiedz Link Zgłoś
xfakt Legalne tablice AMS 15.10.08, 00:24 Wszystkich chętnych zapraszam do komisu BogdanCar na Ostrobramskiej. Tam w pięknych okolicznościach totalnego zakorkowania okolicznych ulic można obejrzeć piękne i legalne tablice reklamowe firmy AMS (grupa Agora) postawione w nielegalnie działającym komisie samochodowym. Właściciel od paru lat blokuje przebudowę najważniejszego skrzyżowania po tej stronie Warszawy co niestanowi najmniejszego problemu dla Agory. Biznes to biznes a że przespało się moment gdy były przetargi na lokalizacje premium w centrum, to przy okazji można dopieprzyć konkurencji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kapitan Kupa Wielki zielony penis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.08, 00:55 Straszny ch..., podobnie jak szefowie tej firmy reklamowej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nexo Urząd kowboja nie pokona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.08, 02:28 A komu to przeszkadza? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lucky luck > A komu to przeszkadza? AMS'owi bracie, AMSowi IP: 212.160.172.* 15.10.08, 09:04 ... nie sądzisz chyba, że Michnikowszczyzna S.A rzeczywiście walczy o zawsze dyskusyjny "dobry smak" AKA "estetykę". "Autorytety moralne" z Wymiotnej zawsze kierowały się swoistą "moralnością" (kalego) - nasze bilbordy są zawsze piękne, gustowne i nie szpecące, zaś jeśli twórcą reklamy jest konkurencja należy natychmiast twórcę rozstrzelać, a właściciela miejsca urzędowo przesłuchać i przykładnie ukarać, by już nigdy nie śmiał porywać się na "społeczne dobro" i swym nagannym, pazernym zachowaniem, nie narażał klasy robotniczej (a przede wszystkim jej /tej klasy/ przedstawicieli z CZE(rs)KA ) na dyskomfort natury estetycznej. Precz z pazernym kapitalizmem, niech żyje "sprawiedliwość" społeczna, a dobro ludu pracującego miast i wsi, a zwłaszcza wyrazicieli woli ludu i strażników ich dobra (GW), najwyższym dobrem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: G. Lisicki Re: > A komu to przeszkadza? AMS'owi bracie, IP: *.agora.pl 15.10.08, 12:45 Szkoda, że nie czyta Pan naszej gazety, bo w AMS walimy również i w ich reklamy. Wyczuwam w tym poście rozżalonego reklamiarza zaangażowanego finansowo w tego gumowego kowboja, a może nawet błyskotliwego autora tejże pomysłowej i gustownej "kreacji"! Odpowiedz Link Zgłoś
xfakt Re: > A komu to przeszkadza? AMS'owi bracie, 15.10.08, 13:00 To kiedy znikną tablice AMS z teren komisu BogdanCar? :))) Nie potraficie załatwić spraw na własnym podwórku czy też może nie chcecie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m. retecki Re: > A komu to przeszkadza? AMS'owi bracie, IP: 212.160.172.* 15.10.08, 15:53 > Wyczuwam w tym poście rozżalonego reklamiarza Szanowny Panie Lisicki, jeśli artykuły pisujesz pan z z takim samym "wyczuciem", to dla mnie wszystko jasne. Kulą w płot, nie jestem żadnym reklamiarzem itd.. Po prostu znacznie wyżej stawiam prawo do swobodnej działalności gospodarczej i ŚWIĘTE prawo do dysponowanie własnością prywatną ponad Pańskie kolektywno-kołchozowe moralizatorstwo i zabawy w vox populi do spraw gustów i estetyki. Stawianie czegoś tak dyskusyjnego jak gust ponad podstawowe prawa wolnego człowieka jest żenujące. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobas Polska to nadal III swiat. IP: *.dip.t-dialin.net 15.10.08, 02:43 rzadzi chamstwo i cwaniactwo, czyli prawo dzunglii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Spider Re: Urząd kowboja nie pokona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.08, 09:19 oczywiscie mozesz sprobowac, jesli stac Cie na odszkodowanie za zniszczone mienie... :) luke w przepisach trzeba umiec wykorzystywac... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kocureq Urząd kowboja nie pokona IP: 199.67.203.* 15.10.08, 10:33 A co komu kowboj czy panda przeszakdza? U mnie taki kolorowy stwór zawsze wywoływał uśmiech na ustach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian a ja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 10:59 sam bym chetnie onego kowboja odstrzelil! Odpowiedz Link Zgłoś