Dodaj do ulubionych

Urząd kowboja nie pokona

14.10.08, 22:04
a nie prościej anonimowo "zastrzelić" ten balon?
i po problemie. I powtarzać ten manewr aż do skutku.
Obserwuj wątek
    • Gość: dirk Re: Urząd kowboja nie pokona IP: *.aster.pl 14.10.08, 22:30
      Prościej byłoby napisać tak przepisy że zgodę na taką reklamę odbiera się
      osobiście i nie ma tłumaczenia że nie dotarła korespondencja. A jeśli coś bez
      zezwolenia to się rozbiera następnego dnia a kosztami obciąża się właściciela.
      Wtedy on idzie do sądu, a tam słyszy że nie było zgody nie ma sprawy i tyle.
      Wszystko to można zrobić w tydzień. Niestety po tym co prezentują dwie
      najważniejsze osoby w naszym państwie to stworzenie takich przepisów to ponad
      możliwości naszych "polityków".
      • dorsai68 Re: Urząd kowboja nie pokona 15.10.08, 00:19
        Tu nie jest potrzebna "zgoda" ale jej brak.

        Reklamy na istniejących obiektachnie nie wymagają pozwolenia na budowę, ale zgłoszenia budowy. Urząd, jeśli ma zastrzeżenia, ma prawo (zanzaczam, prawo a nie obowiązek) wyrazić sprzeciw w terminie 30 dni od daty zgłoszenia.

        Przepis ten nie był tworzony pod reklamy, lecz pod inwestycje wyszczególnione w art. 30 Prawa Budowlanego i jego zmienianie, jak to postulujesz, byłoby tragicznym nieporozumieniem!

        Tu nie wolno grzebać w prawie budowlanym, ale po prostu stworzyć przepisy dotyczące reklam, które np będą pozwlalały na to by samorządy, choćby w drodze uchwały określiły miejsca, wielkość a naewet ilość reklam, które można postawić na terenie gminy.
      • maremarmar Re: Urząd kowboja nie pokona 15.10.08, 00:21
        Może jednak coś w tym temacie się ruszy:
        www.zw.com.pl/artykul/2,294429_Bat_na__dzikie_reklamy.html
      • xfakt Legalne tablice AMS 15.10.08, 00:24
        Wszystkich chętnych zapraszam do komisu BogdanCar na Ostrobramskiej. Tam w
        pięknych okolicznościach totalnego zakorkowania okolicznych ulic można obejrzeć
        piękne i legalne tablice reklamowe firmy AMS (grupa Agora) postawione w
        nielegalnie działającym komisie samochodowym. Właściciel od paru lat blokuje
        przebudowę najważniejszego skrzyżowania po tej stronie Warszawy co niestanowi
        najmniejszego problemu dla Agory. Biznes to biznes a że przespało się moment gdy
        były przetargi na lokalizacje premium w centrum, to przy okazji można dopieprzyć
        konkurencji.
    • Gość: Kapitan Kupa Wielki zielony penis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.08, 00:55
      Straszny ch..., podobnie jak szefowie tej firmy reklamowej
    • Gość: nexo Urząd kowboja nie pokona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.08, 02:28
      A komu to przeszkadza?
      • Gość: lucky luck > A komu to przeszkadza? AMS'owi bracie, AMSowi IP: 212.160.172.* 15.10.08, 09:04
        ... nie sądzisz chyba, że Michnikowszczyzna S.A rzeczywiście walczy o zawsze
        dyskusyjny "dobry smak" AKA "estetykę".

        "Autorytety moralne" z Wymiotnej zawsze kierowały się swoistą "moralnością"
        (kalego) - nasze bilbordy są zawsze piękne, gustowne i nie szpecące, zaś jeśli
        twórcą reklamy jest konkurencja należy natychmiast twórcę rozstrzelać, a
        właściciela miejsca urzędowo przesłuchać i przykładnie ukarać, by już nigdy nie
        śmiał porywać się na "społeczne dobro" i swym nagannym, pazernym zachowaniem,
        nie narażał klasy robotniczej (a przede wszystkim jej /tej klasy/
        przedstawicieli z CZE(rs)KA ) na dyskomfort natury estetycznej.

        Precz z pazernym kapitalizmem, niech żyje "sprawiedliwość" społeczna, a dobro
        ludu pracującego miast i wsi, a zwłaszcza wyrazicieli woli ludu i strażników ich
        dobra (GW), najwyższym dobrem.
        • Gość: G. Lisicki Re: > A komu to przeszkadza? AMS'owi bracie, IP: *.agora.pl 15.10.08, 12:45
          Szkoda, że nie czyta Pan naszej gazety, bo w AMS walimy również i w
          ich reklamy. Wyczuwam w tym poście rozżalonego reklamiarza
          zaangażowanego finansowo w tego gumowego kowboja, a może nawet
          błyskotliwego autora tejże pomysłowej i gustownej "kreacji"!
          • xfakt Re: > A komu to przeszkadza? AMS'owi bracie, 15.10.08, 13:00
            To kiedy znikną tablice AMS z teren komisu BogdanCar? :)))
            Nie potraficie załatwić spraw na własnym podwórku czy też może nie chcecie?
          • Gość: m. retecki Re: > A komu to przeszkadza? AMS'owi bracie, IP: 212.160.172.* 15.10.08, 15:53
            > Wyczuwam w tym poście rozżalonego reklamiarza

            Szanowny Panie Lisicki, jeśli artykuły pisujesz pan z z takim samym "wyczuciem",
            to dla mnie wszystko jasne.

            Kulą w płot, nie jestem żadnym reklamiarzem itd..

            Po prostu znacznie wyżej stawiam prawo do swobodnej działalności gospodarczej i
            ŚWIĘTE prawo do dysponowanie własnością prywatną ponad Pańskie
            kolektywno-kołchozowe moralizatorstwo i zabawy w vox populi do spraw gustów i
            estetyki.

            Stawianie czegoś tak dyskusyjnego jak gust ponad podstawowe prawa wolnego
            człowieka jest żenujące.

    • Gość: bobas Polska to nadal III swiat. IP: *.dip.t-dialin.net 15.10.08, 02:43
      rzadzi chamstwo i cwaniactwo, czyli prawo dzunglii.
    • Gość: Spider Re: Urząd kowboja nie pokona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.08, 09:19
      oczywiscie mozesz sprobowac, jesli stac Cie na odszkodowanie za zniszczone
      mienie... :)
      luke w przepisach trzeba umiec wykorzystywac... ;)
    • Gość: Kocureq Urząd kowboja nie pokona IP: 199.67.203.* 15.10.08, 10:33
      A co komu kowboj czy panda przeszakdza? U mnie taki kolorowy stwór
      zawsze wywoływał uśmiech na ustach.
      • Gość: marian a ja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 10:59
        sam bym chetnie onego kowboja odstrzelil!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka