Dodaj do ulubionych

A jednak likwidacja 514

IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.11, 14:04
To już zakrawa na złośliwość.
Likwidacja 514 po raz kolejny.
Jest to JEDYNA linia bezpośrednia łącząca Wesołą z centrum i Ostrobramską.
Wielokrotnie próbowano ją zlikwidować i dotychczas udało się dzięki interwencjom mieszkańców i Urzędu Dzielnicy ją obronić.
Na siłę chcą nas wpakować w pociągi i tramwaje z przesiadkami.
Nie liczą się także z tym, że nie każdy ma bilet okresowy, a każda przesiadka to już dla wielu problem finansowy.
Możemy protestować i wysyłać swoje opinie do ZTM i Urzędu Dzielnicy
I tym razem nie powinniśmy do tego dopuścić.
A tu poprzednie dyskusje na ten sam temat:

forum.gazeta.pl/forum/w,311,95850224,,likwidacja_514.html?v=2
Obserwuj wątek
    • Gość: KJ Re: A jednak likwidacja 514 IP: *.r.kbt.pl 01.05.11, 23:52
      Tego już za wiele.
      A jakież to nowe argumenty ma ZTM ?
      Ostatnio była przebudowa węzła Marsa, teraz nieco się zmieniły bo węzeł prawie ukończony i jakoś przeżyliśmy.
      ZTM nie traktuje nas poważnie i dla celów, o których nie chce informować jest gotów na likwidację linii jeżeli tylko opór materii będzie do zniesienia.
      Na siłę pcha nas na zatłoczoną Grochowską i zmusza do przesiadek, a więc do wielokrotnego kasowania jednoprzejazdówek...
      To wszystko nie ma nic wspólnego z optymalizacją połączeń.
      Zmuszacie nas Państwo do wsiadania we własne samochody - tego oczekujecie?
      Nie damy się !
      Obiecaliście ostatnio monitorować 514 - gdzie wyniki ? Byłyby niekorzystne dla obecnej koncepcji ?
      Ślijcie meile z protestem do ZTM - konsultacje@ztm.waw.pl.

• sibeliuss Re: A jednak likwidacja 514 06.05.11, 09:37
      Gość portalu: RZ napisał(a):

> Na siłę chcą nas wpakować w pociągi i tramwaje z przesiadkami.

I mają rację.
      www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,ztm-chce-zlikwidowac-514-quot-zaoszczedzimy-17-minut-quot-,185747.html
        • optymistyczny2 Re: A jednak likwidacja 514 06.05.11, 16:31
          Najprostszty sposób: zapytać pisemnie pana dyr. Rutę z ZTM dlaczego nie zrobi dowozówek do kolejki SKM w Legionowie, tylko kilka linii autobusów o częstotliwości znacznie wyższej niż 514 dowozi pasażerów do pętli Żerań (723, 731 i 801 - co ok. 15 min. każda) ? Zaznaczam, że Legionowo to nie jest dzielnica Warszawy. A na Wesołą się uwzięli... gdy 514 jeździło zatloczone co 15 min. to obniżyli częstotliwość do 30 min., po to żeby ludzi powoli od tej linii odzwyczaić... nadal nie widzę na tej linii pustek (pustki to są w tworzonych ostatnio dziwadłach typu 214 czy 360)... ale jak ktoś się uprze to nie ma rady.
          • Gość: kat Re: A jednak likwidacja 514 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.11, 22:04
            Słuchajcie koniecznie piszmy maile do naszych radnych: rada_dzielnicy@wesola.waw.pl i na poczta@wesola.waw.pl.
            Ja i znajomi już napisaliśmy coś od nas, ale trzebba ich bombardować mailami, bo Kłos sobie słabo radzi, widzę, ze wychodza mu na głowę ze wszytskim dosłownie. Trzeba uświadomić Zarząd i Radę o tym problemie.
            Tak jak się to nie udało ZTM w ubiegłym roku, tak i w tym nie im nie uda, ale trzeba działać, póki jest czas.

Proszę rozpowiedzcie o tekj sprawie wśród Waszych znajomych
    • Gość: RZ Re: A jednak likwidacja 514 IP: *.r.kbt.pl 15.05.11, 21:29
      Proponuję przeczytać
      - to z 2009 roku
      www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=8&c=100&l=1
      i to obecne "analizy"
      www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=412&c=100&l=1
      A tak nawiasem zakończono konsultację w Wawrze - mieszkańcy przy wsparciu Dzielnicy obronili jedną z linii -
      Lada dzień konsultacje przeniosą się do Wesołej - Jeszcze raz apeluję - nie chodzi mi o argumenty ZTM, chodzi o POZOSTAWIENIE JEDYNEJ LINII BEZPOŚREDNIEJ - Wesoła - Ostrobramska - Śródmieście, choćby z kursami z niewielką częstotliwością.
      To ma znaczenie dla bardzo wielu mieszkańców naszej dzielnicy.
      • Gość: wesolanin Re: A jednak likwidacja 514 IP: *.play-internet.pl 16.05.11, 21:15
        Obroniono linie 521, która zdaje się jest w większości kursów zatłoczona.
        Proszę natomiast powiedziec jak to wyglada z naszą 514, szczególnie na odcinku od PKP Rembertów do Woli Grzybowskiej. Ja znajduje zawsze miejce siedzące.

Jestem ZA likwidacją lini 514 i mieszkam w dzielnicy Wesoła.

PS. To miło że argumenty ZTM jednak zaczynają przekonywać do zmiany nawet zagorzałych oportunistów. Własnie, zanim zaczniemy protestować może "dla zasady", albo bo coś tam "usłyszeliśmy", to może warto zapoznać się z wszystkimi argumentami najpierw. Polecam zapis czatu o "Projekcie wawerskim" na stronie ZTM. Sam na niego trafiłem z opóźnieniem, bo nie było linku wcześniej z głownej strony.
        ztm.waw.pl/informacje.php?i=326&c=98&l=1

• Gość: RZ Re: A jednak likwidacja 514 IP: *.r.kbt.pl 16.05.11, 23:47
          Niestety myślcie Państwo co chcecie - ja wolę jednak bezpośrednie połączenie z Ostrobramską i Centrum od przesiadek i podróży SKM, do której też muszę dojechać autobusem.
          Nie mam biletów okresowych, bo to mi się zwyczajnie nie opłaca (do teraz).
          Do podróży SKM nikt mnie nie namówi.

Jetem widocznie małopojętny, bo nijak wyliczenia czasu podróży przez ZTM nie zgadzają mi się.
          Pomijając KOSZTA - (przesiadki), uciążliwości przesiadek, czas mam PORÓWNYWALNY i to tylko w optymistycznym wariancie.
          Zostaje mi samochód jak już wspomniałem i taki będzie rezultat zmian dla mnie.

Ciekawe jak szybko Państwo dojdziecie do wniosku, że bezpośrednie połączenie by się jednak przydało.
          Historia lubi się powtarzać, a przecież mało kto pamięta, że ta sprawa była już wałkowana kilkakrotnie. Wesoła wspólnie z Rembertowem występowała o utworzenie linii łączącej nowe wtedy dzielnice z Miastem...

W każdym razie powodzenia ze zmianami i do następnych "słusznych akcji oddolnych" o utworzenie linii pozwalającej w cywilizowany sposób korzystać z dobrodziejstw stolicy.

• Gość: PawełB Re: A jednak likwidacja 514 IP: *.play-internet.pl 17.05.11, 17:28
            Boże, wyliczenia są proste, wystarczy zajrzeć na stronę ZTM lub przejechać się.

514 rozkładowo jedzie 31 minut do placu Politechniki, dalej do Centrum już nie
            dojeżdża i nie będzie dojeżdżał nawet jeśli oszołomiarsko obronimy ten autobus.
            Według starego rozkładu do Centrum miał 41 minut. Przez korki na Marsa i Ostrobramskiej i dalej czas niemożliwy do utrzymania. Ale załóżmy punktualność. Z przesiadką będzie załóżmy
            43-44 minuty. Koszty więc to 2,8 pln (jednorazowy 514) + 2,0 pln (20-minut przesiadka)
            = 4,8 pln lub 4,0 pln (bilet czasowy 60-minut)

216 (lub później 183) z przesiadką na SKM w Rembertowie z Twojego przystanku to
            jest 7 minut jazdy + 6 minut przesiadka z oczekiwaniem i 19 minut jazdy SKM.
            Razem 32 minuty.
            Koszt przejazdu 2,8 (bilet 40-minut)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka