25.07.06, 18:27
Witam.. parę słów odnośnie tego forum i ekspertów.. Zastanawiam się,
dla kogo ono jest właściwie przeznaczone..
Kto jest prawdziwym adresatem większości odpowiedzi.
Początkowo miałam wrażenie, że ono służy ludziom, którzy
mają problemy ze sposobem zarządzania we wspólnotach i nie są
znawcami - bo nie każdy może być - ale próbują dochodzić swoich praw i
zdziałać coś na rzecz swoją i współmieszkańców..
Prawo jest niestety takie, że -czy się chce, czy nie - w momencie wykupu
mieszkania stajemy się automatycznie członkami wspólnoty..I tu zaczynają
się schody..
Bo nie każdy potrafi odnaleźć się w gąszczu przepisów,ustaw, ich interpretacji
[często dowolnych], a jeśli nawet odnajdzie się, nie wie, jak to wykorzystać
w praktyce. Trafia więc z pytaniami na forum..Teoria i praktyka..
I wiecie co? Moim skromnym zdaniem często wpada "z deszczu pod rynnę"..
Bo tu nie wiadomo, co jest grane.. Jedynie parę osób potrafi sensownie
odpowiedzieć, doradzić tak, żeby dało to jakieś wymierne efekty.
Reszta sprawia wrażenie, że jest to forum znudzonych zarządców albo urzędasów
wykłocających się między sobą o to, komu uda się lepiej wywieźć w pole
natrętnego pytającego, kto lepiej dowali osobie, która śmiała odpowiedzieć
sensownie i po ludzku..
Wiecie, co to przypomina?? Kontrolę..trzymanie ręki na pulsie..ciekawe
komu naprawdę zależy, żeby tak było?
Pewnie to forum jest potrzebne do statystyk i do ewidencji, kogo i gdzie
należy pilnować, żeby interes się kręcił....
Tym forum często rządzi:
chamstwo..

"The owls are not what they seem"
"Przeczytaj jeszcze raz (?) ustawę o własnosci lokali, szczególnie o
głosowaniu
uchwał i zobowiązaniach.......I wróć tu.........jak będzie chłodniej :-) ;-)"

kpiny..
"wstrząśnięta, nie zmieszana." ..i coś jeszcze..

i mieszanie ludziom w głowach..
"Tępienie gryzoni należy i do zarządcy i do właścicieli lokali tworzących
wspólnotę, gdzie te sympatyczne *trole* sie zagnieździły. To jest wasz
wspólny
interes."
To tylko przykłady z ostatnich postów forumowiczów ..
Na pytania konkretne albo niewygodne odpowiedzi rzadko się uzyskuje..
Miłej zabawy kosztem naiwniaków panowie "eksperci"!!
Obserwuj wątek
    • marzena63-42 Re: ????? 25.07.06, 18:44
      Zgadzam się z Tobą całkowicie też mialam wrażenie to będzie pomocna"dłoń" dla
      tych którzy jej potrzebują. Ale tak do końca to nie jest prawda. Tylko kilka
      osób jest chętnych i otwartych na problemy " laików".
    • xxxll Re: ?????- takie sobie A,B,C 25.07.06, 19:14
      A czy Wy umiecie korzystać z takich narządzi jak WYSZUKIWARKA na tym forum.

      Pytania stawiane, te z zakresu ABC wspólnotowego, powtarzają sie co dwa trzy
      dni. Trudno komuś, kto nie zna treści ustawy o właśności lokali oraz kodeksu
      cywilnego w części Współwłasność wytłumaczyć, że to co mu się odpowiada ma
      odzwierciedlenie w prawie polskim. Wpisy narastają, bo zakładajacy temat chce
      usłyszeć, że to on ma racje.
      Na koniec cytat z regulaminu
      Poza tym:

      > Ignoruj *trolle* - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i
      krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej
      działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność administracji.

      > Uważaj z humorem i ironią! Mogą być niezrozumiałe albo obraźliwe. Możesz
      używać "smileyów", czyli symboli oznaczających uczucia. Odczytuj je
      przechylając głowę w lewo - uśmiech możesz przekazać jako :-) a "z
      przymrużeniem oka" jako ;-)

      > Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną pogawędkę, kontynuuj ją poza forum.

      > Twoja sygnaturka (podpis), powinna mieć co najwyżej cztery linie. Może
      zawierać np. imię i nazwisko lub pseudonim, adres e-mail, link do strony,
      ulubiony cytat.

      > Do testów i innych ćwiczeń z klawiatura służy wyłącznie forum testowe.

      > Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres
      prywatny. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś
      początkujący!
    • dobud Re: ????? 25.07.06, 20:02
      "Przeczytaj jeszcze raz (?) ustawę o własnosci lokali, szczególnie o
      głosowaniu
      uchwał i zobowiązaniach.......I wróć tu.........jak będzie chłodniej :-) ;-)"

      Ten wpis to mój. A czy nie można go potraktować jako żart.......z przymruzeniem
      oka? Gdzie tu chamstwo ??!!

      Chodziło o to, że wielu pytających nawet sie nie pofatyguje aby poczytać
      ustawę, tylko od razu pyta. Przy uważnym czytaniu nawet po podstawówce (pewnie
      znów chamstwo?) można wiele zrozumieć.
      Zasada powinna być taka: janpierw zdobywam wiedzę, a potem wyjaśniam
      wątpliwości.......a nie odwrotnie.

      A z tym "wróć jak bedzie chłodniej", to chyba nie rozumiesz sie na
      żartach.......było ze 32 st.C i jakoś nie miałem siły tłumaczyć spraw
      oczywistych zawartych w ustawie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka