Dodaj do ulubionych

data uchwały

08.11.06, 20:19
Czy uchwała głosowana na zebraniu wspólnoty w dniu np. 18-11-2006 r powinna
mieć datę 18-11-2006, czy też jeżeli nie została przegłosowana i Zarząd
zastosował tryb mieszany, powinna mieć datę oddania ostatniego głosu.
Pełnomocnik miasta uznał, że nie mogę podawać daty zebrania, tylko datę
zakończenia głosowania. Ja się z tym nie zgadzam, bo przecież pod uchwała
jest zapis, że uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i tam ewentualnie
można wpisać datę zakończenia głosowania. Czy słusznie?
Jak myślicie?
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • urrsus Re: data uchwały 10.11.06, 06:53
      Jeżeli brak jest zapisu, że "uchwała obowiązuje od dnia 18-11-2006" , to termin
      obowiązywania uznaje się dzień, gdy wynik z głosowania za jej przyjęciem
      przekroczy 50% ogółu właścicieli.
      • wija63 Re: data uchwały 10.11.06, 11:16
        Skąd wam się bierze 50% ogółu? Z czego waszym zdaniem to wynika? Większość
        zwykła jest zupełnie wystarczająca, a daty na uchwałach to zwykłe bicie
        piany...żaden Sąd nie będzie ingerować w treść uchwały a data jest częścią
        składową...
        • xxxll Re: data uchwały 10.11.06, 17:03
          wija63 napisał:
          > Skąd wam się bierze 50% ogółu? Z czego waszym zdaniem to wynika? Większość
          > zwykła jest zupełnie wystarczająca,

          Z ustawy kochanieńki z ustawy art 23.2
          Art. 23.
          1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze
          indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów
          oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich
          zbierania.
          2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według
          wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie
          postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden
          głos.

          *wija63* nie ma tam słowa "zwykłą" jest tylko "większością głosów właścicieli"

          zresztą przykro mi, że nikt tu nie chce potwierdzić twojej teorii.
    • wija63 Re: data uchwały 10.11.06, 23:06
      Może, nie jestem zbyt rozgarnięty ale gdzie masz w UWL to Twoje 50% ? a drugą
      część pytania jak zwykle pomijasz, może z UWL też wynika jaka ma być treść
      uchwały? Dlaczego nikt mnie nie popiera? bo jest tu kilku takich co wiedzą
      wszystko...to twoje 50,01 % wywołało by paraliż wspólnot, śledzę to forum od
      jakiegoś czasu i to chyba Ty te brednie wypisujesz o oddanych głosach ... jak
      traktować nie obecnych i wstrzymując się od głosowania
      • xxxll Re: data uchwały 11.11.06, 19:41
        wija63 napisał:

        > Może, nie jestem zbyt rozgarnięty ale gdzie masz w UWL to Twoje 50% ?

        uowl Art. 23.

        2. *Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali*,

        liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w
        tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela
        przypada jeden głos

        wiekszość ze 100% głosów właścicieli to jest ile *wija63*?.

        Co do paraliżu , to punkt widzenia zależy od ...., dla wygodnictwa to przyjmuje
        sie własne interpretacje , byle dopiąć swego - patrz serafin666.

        • wija63 Re: data uchwały 11.11.06, 23:05
          Tak fajowo to sobie kombinujesz, ale.........co napiszesz na to: 70% obecnych
          na zebraniu, zakładam osób którym zależy na dobrym funkcjonowaniu wspólnoty i
          tych co tylko interesuje destrukcja ....i sto procent od tych siedemdziesięciu
          niezgodne z prawem tak? ( nie obecni nie mają głosu) to nie korporacja to tylko
          wspólnota...może jeszcze odpowiesz w końcu na pytanie co z treścią
          uchwał...dając przykład orzeczenia SN... ja wiem jedno żyjemy w Polsce i im
          mniejsza miejscowość tym bardziej Sąd ma w „poszanowaniu” wyroki SN...
          • xxxll Re: data uchwały 12.11.06, 22:50
            w przeciwieństwie do ciebie *wija63* ja nie kombinuje, lecz czytam prawo i je
            stosuje niezależnie czy ono popiera moje teorie czy jest ono przeciwne.

            Ty za to kombinujesz... i szukasz tych, którzy taki styl poprą, mówiąc ci "TAK
            masz chłopie racje!!!" Tu ich znajdziesz.

            wija63 napisał:
            > ...i sto procent od tych siedemdziesięciu
            > niezgodne z prawem tak? ( nie obecni nie mają głosu)

            Dla mnie większością właścicieli oznacza 50% + 1 głos ze 100% właścicieli
            lokali. To o czym piszesz, to stary chwyt spółdzielczy (nieobecni nie maja
            prawa głosu)jak i liczenie wg zasad "innych inaczej" są przejawem populizmu i
            demagogii z krótkimi nóżkami.
    • wija63 Re: data uchwały 11.11.06, 23:17
      Przedstawiciel Miasta? Jest takim samym właścicielem jak każdy z was, z tą
      różnicą że, dysponuje z reguły większym procentem w nieruchomości wspólnej,
      jeżeli jest to procent który możecie przegłosować nie zawracałbym sobie głowy
      pełnomocnikiem gminy, z reguły są to ludzie przypadkowi którym wydaje się że
      mogą sobie porządzić... TREŚĆ UCHWAŁY W TYM NUMERACJA JEST WASZĄ SPRAWĄ Sąd
      nie będzie ingerował w treść uchwał, a tym bardziej sugerował jej treści...
      • xxxll Re: data uchwały 12.11.06, 22:55
        oj mylisz się z tymi sądami; ich ingerencje w treść uchwał. Wiem to z praktyki
        i sądowej sali. Ale da się i tam co nieco wywalczyc dla wspólnoty. czasami
        uchylenie uchwały przez sąd przynosi korzyść wspólnocie.
    • cogito-44 Re: data uchwały 14.11.06, 18:08
      Wypowiedziało się juz tylu fachowców, ale jeszcze nie padła odpowiedź na zadane
      pytanie:

      Data uchwały ?

      Nie jestem prawnikiem, ale zgodnie z logiką: na uchwale musi widnieć data taka
      sama, jak na protokole z zebrania, na którym tę uchwałę podjęto. To,że uzupełnia
      się ją metodą indywidualnego zbierania głosów nie ma znaczenia.W przypadku
      podjęcia uchwały w trybie pilnym bez zebrania i tylko metodą obiegową, wpisuje
      się datę rozpoczęcia zbierania głosów.
      Co innego jest data zakończenia zbierania głosów i jeszcze co innego od kiedy
      obowiązuje.
      Nigdy nie podpisuje się dokumentu bez daty i numeru lub częściowo wypełnionego,
      aby później, po podpisaniu, można było dokument uzupełnić. To fałszerstwo.
      • miro_mx Re: data uchwały 14.11.06, 18:30
        Cogito-44 napisał;
        „Nigdy nie podpisuje się dokumentu bez daty (…), aby później, po podpisaniu,
        można było dokument uzupełnić. To fałszerstwo.”
        To wyjaśni Mi, jaką datą jest opatrzona uchwała zbierana drogą indywidualnego
        zbierania głosów?
        • cogito-44 Re: data uchwały 14.11.06, 19:47
          miro_mx napisał:

          > To wyjaśni Mi, jaką datą jest opatrzona uchwała zbierana drogą indywidualnego
          > zbierania głosów?

          Zaznaczyłem, że nie jestem prawnikiem. Dla mnie każdy dokument przedłożony do
          podpisu powinien być kompletny, czyli: treść,data i ewentualnie numer - jeżeli
          istnieje taki wymóg.
          W tym temacie wypowiedziało się już tylu fachowców, ale dyskuja - jak zwykle -
          zeszła na boczny tor. Zatem odpowiedziałem zgodnie z ogólną wiedzą na temat
          dokumentów.
          Przyjmując, że zbierane są podpisy pod uchwałą nie posiadającą daty, a niekiedy
          trwa to bardzo długo -co nie jest rzadkością - i zdarzy się taka sytuacja, iż
          jeden z właścicieli w tym czasie umrze, to jak wytłumaczyć fakt jego podpisu,
          gdy na uchwale widnieć będzie data np.dwa tygodnie po jego śmierci ?
          Nie wiem czy jest to dobry przykład, to wynika z logiki.
          • serafin666 Re: data uchwały 14.11.06, 21:25
            piszesz bzdury ;
            do momentu uzyskania wystarczającej ilości głosów "za" mamy do czynienia z
            projektem uchwały; data podpisu, który ją przypieczętował będzie datą podjęcia
            uchwały
          • serafin666 Re: data uchwały 14.11.06, 23:22
            dodam, za SN w uzasadnieniu wyroku w sprawie IV CK 543/03 :
            "Niedopełnienie ustawowego obowiązku powiadomienia każdego właściciela o treści
            uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów (art. 23 ust. 3
            u.w.l.) nie ma wpływu na skuteczność uchwały, gdyż w tym trybie uchwała zapada
            z chwilą oddania ostatniego głosu przesądzającego o uzyskaniu większości."
        • de_la_hoya Re: data uchwały 16.11.06, 18:27
          miro_mx napisał:

          > To wyjaśni Mi, jaką datą jest opatrzona uchwała zbierana drogą indywidualnego
          > zbierania głosów?

          U nas jest tak. Uchwała ma jakąś datę np.: 1.10.2006, jezeli zbiera się podpisy
          w drodze indywidualnego zbierania głosów (lub trzeba dozbierać głosy) to zarzad
          po tym jak juz sobie te głosy pozbiera wpisuje adnotację: otrzymano/wpłynęło
          dnia np.: 27.10.2006.
          Jezeli powiadamia sie wascicieli o wyniku głosowaia to zawsze jest napisane:
          Uchwała nr X/2006 z dnia 1.10.2006...
          Jezeli uchwała ma adnotację, że wchodzi w zycie z dniem podjęcia to wchodzi w
          zycie od 27.10.2006...
      • xxxll Re: data uchwały 15.11.06, 06:15
        Czym innym jest data podjęcia uchwały, a czym innym jest jej data
        obowiązywania. Jeżeli brak daty od kiedy obowiązuje, to datą jej obowiązywania
        jest data jej podjęcia.
        • cogito-44 Re: data uchwały 15.11.06, 07:00
          xxxll napisał:

          > Czym innym jest data podjęcia uchwały, a czym innym jest jej data
          > obowiązywania. Jeżeli brak daty od kiedy obowiązuje, to datą jej obowiązywania
          > jest data jej podjęcia.

          A czy ja o tym nie napisałem, choć przyznam, że może źle sformułowalem odpowiedź
          ? Upierałem się przy tym, że uchwała przedłożona do podpisu powinna być z datą,
          bo w przypadku nieboszczyka jakoś byłoby dziwne, że głosuje z zaświatów. Tylko
          wcześniej rozgorzała niepotrzebna dyskusja.
          Pozdrawiam xxxll.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka