niewazne4
17.11.03, 16:51
W 2002 r. nabyłem mieszkanie w budynku 3-rodzinnym. Po załatwieniu
formalności notarialnych dowiedziałem się, że jestem członkiem wspólnoty i
wszelkie posunięcia związane z mieszkaniem oraz działką mogę załatwiać w
drodze głosowania wszystkich członków wspólnoty. Członkowie mojej wspólnoty
nie chcą zgodzić się na remont, rozbudowę ani na modernizację mojego
mieszkania przy czym nie podają żadnego uzasadnienia swoich decyzji.
Chciałbym odłączyć się od wspólnoty i wydzielić swoje mieszkanie oraz część
działki. W jaki sposób mogę to zrobić, jakie prawo obliguje mnie to
obowiązkowej przynależności do wspólnoty, do której nie wstępowałem z własnej
woli. Proszę o odpowiedź.