Dodaj do ulubionych

dorosły pies sika z emocji - proszę o pomoc!!

16.07.07, 15:01
Dzień dobry!!
Mam 10-cio miesięcznego jamnika, do tej pory myślałam że problem zniknie gdy
dorośnie ale tak się nie stało w związku z tym bardzo proszę o pomoc.
Chodzi o to że pies w chwili emocji - gdy ktoś wchodzi do mieszkania, zagada
do niego na ulicy, w windzie czy korytarzu - po prostu sika, zaznaczam ze nie
jest to kilka kropel moczu, na ziemi (bądź na butach gościa) powstaje kałuża
moczu.
Podobnie gdy się czegoś przestraszy, np. niespodziewanie go dotknę. Jest to
tym bardziej uciążliwe że Fusik kocha wszystkich ludzi i cieszy się tak samo
na widok znajomych jak i listonosza, nieważne czy spotka dziennie 2 czy 8
osób, za każdym razem kałuża musi być. Dodam że był wykastrowany na początku
maja, ale nie miało to żadnego wpływu na jego "dolegliwość". Od początku jest
tak samo.
Błagam o pomoc ponieważ powoli zaczynam mieć tego dość, jest mi po prostu
wstyd kiedy ktoś np. głaska mojego psa w windzie a on momentalnie tworzy
kałuże na podłodze. Wygląda to pewnie tak jakbym trzymała go w mieszkaniu
cały dzień a to nieprawda, wychodzimy na spacery bardzo często.

Pozdrawiam,
Magda
Obserwuj wątek
    • rezurekcja spytaj na Zwierzetach i na Dogomanii 16.07.07, 22:28
      eternity84 napisała:

      > Chodzi o to że pies w chwili emocji - gdy ktoś wchodzi do mieszkania, zagada
      > do niego na ulicy, w windzie czy korytarzu - po prostu sika,

      Chyba masz po prostu nadwrazliwego psa.
      Nie jest to raczej problem medyczny lecz psychiczny. JA nie mam pomyslu co
      robic.
      SPytaj moze na forum Zwierzeta i na forum Dogomanii w dziale bodaj Wychowanie
      psa.
    • anna.jozwik Re: dorosły pies sika z emocji - proszę o pomoc!! 17.07.07, 00:40
      Twój pies oddając mocz w tych chwilach które opisałaś chce pokazac
      własną "podległość" czy też "poddańczosć" w stadzie, innymi słowy chce
      przekazac informację, że nie zamierza walczyc o wyzsza pozycję w stadzie
      poniewaz sam z siebie juz z góry ustawia na niższej pozycji.
      Taki ma charakter - trochę strachliwy, troche bojazliwy. Nie wiem czy uda Ci
      sie zmienic jego charakter - bedzie to raczej bardzo trudne. Mozesz udac się z
      psem do jakiegos tresera psów, na pewno cos ci doradzi, lub do lek.wet.
      behawiorysty - ale tych jest bardzo mało, chyba ze jestes z Warszawy, Wrocławia
      lub Krakowa. Polecam tez forum klikerowe:
      www.dogs.gd.pl/kliker/
      • eternity84 Do Pani Doktor - wrocławski behawiorysta 17.07.07, 12:41
        Tak się składa że jestem z Wrocławia, mogę prosić o jakieś dane tego
        behawiorysty? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
        Magda
        • rezurekcja prosze bardzo 17.07.07, 18:28
          eternity84 napisała:

          > Tak się składa że jestem z Wrocławia, mogę prosić o jakieś dane tego
          > behawiorysty? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

          www.weterynarz.med.pl/index.php?a=terapia_zachowan
          • anna.jozwik Re: prosze bardzo 17.07.07, 22:03
            W linku podanym przez rezurekcję znajdziesz namiary na behawiorystkę, jest nią
            pani dr Agnieszka Janeczek. Na wszelki wypadek podam na nia namiary:
            Lek wet. Agnieszka Janeczek

            Tel. kom. 601 302 486
            Konsultacje Lecznica dla Zwierząt
            ul.Partyzantów
            Wrocław
            tel. 071 348 26 01 (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).
            Od godz.9-13, 16-21.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka