groszek-5 15.05.09, 14:33 Czy suczka ma tzw.cieczke do smierci czy tez zanka ten stan po ilus tam latach? Moja psinka ma 9-lat i w dalszym ciagu ma cieczke. Szkoda mi jej bo nie jest soba w "tych dniach" Moze wiecie cos na ten temat? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
semi-dolce Re: Czy suczka..... 15.05.09, 14:44 Różnie bywa. Także doradzam sterylkę. Odpowiedz Link Zgłoś
groszek-5 Re: Czy suczka..... 15.05.09, 16:25 Ja pytam o to czy suczka ma do smierci cieczke!? A nie o to co mam zrobic! Jak mozna sterylizowac zwierzaka? Jesli to jest zbedne i nie zagraza jego zyciu? Czy tylko dlatego,ze nie potrafi sie bronic i mowic? Czy Wy sie tez tak sterylizujecie? Watpie.I dlatego kazdy co proponuje sterylizacje zwierzkowi to niech najpierw sam sobie to zastosuje.Zobaczymy ilu chetnych sie znajdzie i jakie samo-poczucie bedziecie mieli po tak "bezpiecznym" i fajnym zabiegu. Odpowiedz Link Zgłoś
demonsbaby Re: Czy suczka..... 15.05.09, 16:53 groszek-5 napisała: > Ja pytam o to czy suczka ma do smierci cieczke!? A nie o to co mam zrobic! Jak > mozna sterylizowac zwierzaka? Jesli to jest zbedne i nie zagraza jego zyciu? Cz > y > tylko dlatego,ze nie potrafi sie bronic i mowic? Czy Wy sie tez tak > sterylizujecie? Watpie.I dlatego kazdy co proponuje sterylizacje zwierzkowi to > niech najpierw sam sobie to zastosuje.Zobaczymy ilu chetnych sie znajdzie i > jakie samo-poczucie bedziecie mieli po tak "bezpiecznym" i fajnym zabiegu. Jeżeli pies nie cierpi na dolegliwości sercowe, sugerujące wstrzymanie akcji serca przy narkozie, sterylizacją przedłużysz suce życie. Sterylka u suk niehodowlanych i niezdolnych do rozrodu ogranicza lub redukuje do zera możliwość rozwoju chorób nowotworowych przy ropomaciczach. Poczytaj trochę literatury weterynaryjnej i wskaźników zdrowotnych. 9letnia suka z cieczką ma bardzo duże szanse na ropomacicza cierpieć od dawna (po prostu tego nie widzisz do zaostrzenia stanu, czyli wydzieliny ropnej). My kobiety - sterylizujemy się owszem po przekwitaniu przy lub 50tce - bo najczęsciej mięśniaki i torbiele grożą nam utratą życia lub zdrowia ze wzgl. nowotwory. Suka w wieku 9lat - to właśnie odpowiednik kobiety po 50tce, która swoim stanem macicy powinna się przejmować. Zrób zatem jej przysługę i sprawdż u weterynarza, czy jej stan zdrowia zezwala na zabieg i narkozę. Jeśli nie, odkładaj kasę na leczenie guzów nowotworowych i tym samym szykuj się na ewentualność uśpienia. Odpowiedz Link Zgłoś
demonsbaby Re: ropomacicze 16.05.09, 12:04 .."U suk ponad 6-letnich cykl jajnikowy może ulegać zaburzeniom, odstępy miedzy cieczkami bywają coraz krótsze, a cieczki wydłużają sie do 4-6 tygodni. Może to prowadzić do ropomacicza - choroby zagrażającej nie tylko zdrowiu, ale przede wszystkim życiu suki. W przypadku wystąpienia powyższych objawów najbezpieczniejsza dla zdrowia i życia suki jest sterylizacja. Niektóre źródła zalecają sterylizowanie wszystkich suk po okresie hodowlanym, ponieważ ropomacicze jest stosunkowo częstą przyczyna śmierci starych suk. Nie warto czekać na jego wystąpienie, ponieważ choroba bardzo obciąża starszy organizm i o wiele trudniej wtedy przeprowadzić operacje, kiedy organizm suki jest juz mniej silny z racji wieku, a jeszcze dodatkowo zatruty choroba. Dlatego warto w ramach zapobiegania tego typu problemom zdecydować sie na sterylizacje wcześniej, kiedy juz nie mamy zamiaru dłużej rozmnażać suki, a jest ona jeszcze w dobrej formie i bez szwanku zniesie zabieg." Odpowiedz Link Zgłoś
minniemouse Re: ropomacicze 16.05.09, 22:26 """jak mozna sterylizowac zwierzaka? Jesli to jest zbedne i nie zagraza jego zyciu? Cz > y > tylko dlatego,ze nie potrafi sie bronic i mowic? Czy Wy sie tez tak > sterylizujecie? Watpie.I dlatego kazdy co proponuje sterylizacje zwierzkowi to > niech najpierw sam sobie to zastosuje"" tak? pracujesz? wyslij wiec suke do pracy. jak bedzie sie w stanie utrzymac i wyzywic siebie i swoje narastajace na ksztalt piramidy potomstwo to wtedy bedziemy dyskutowac o "jak mozna sterylizowac zwierzeta". Wlasnie dlatego ze zwierzeta nie potrafia mowic i nie potrafia powiedziec STOP BEZSENSOWNEMU ROZMNAZANIU, trzeba sie za nimi ujac i sterylizowac aby nie bylo przepelnionych schronisk, katowanych zwierzat, wyrzucanych w biegu z samochodu, przywiazywanych do pnia w lesie, szczeniat topionych, lub zakopywanych zywcem. Sterylizacja niesie minimalne ryzyko a przy okazji nawet korzysci zdrwowotne, twoja suka lepiej na tym wyjdzie jak ja wysterylizujesz. zwierzeta to nie ludzie jest im obojetne czy beda mialy potomstwo czy nie. Minnie Odpowiedz Link Zgłoś
deszcz.ryb Re: ropomacicze 16.05.09, 23:04 Rany, przecież on jej NIE ROZMNAŻA. Odpowiedz mu na konkretne pytanie, a nie powtarzaj znowu to samo. Do znudzenia :/ Odpowiedz Link Zgłoś
semi-dolce Re: ropomacicze 16.05.09, 23:17 Konkretna odpowiedź - tak, u wielu starych suk cieczka występuje sporadycznie lub wcale. ALE wiekszość niekastrowanych suk nie dożywa takiego wieku z powodu ropomacicza lub nowotworów. Odpowiedz Link Zgłoś
minniemouse Re: ropomacicze 17.05.09, 10:33 ""Odpowiedz mu na konkretne pytanie, a nie powtarzaj znowu to samo. Do znudzenia "" Pytanie, w dodatku zawarte cytacie, brzmialo: ""jak mozna sterylizowac zwierzeta"". naucz sie czytac. o zdrowotnych korzysciach wynikajacych ze sterylki przy okazji, tez wspomnialam. Minnie Odpowiedz Link Zgłoś
deszcz.ryb Re: ropomacicze 17.05.09, 12:30 Chodziło mi o pierwsze pytanie - "Czy suczka ma tzw.cieczke do smierci czy tez zanka ten stan po ilus tam latach?" Wystarczyłoby, żeby dwie osoby odpowiedziały TAK albo NIE i byłby koniec tematu. Bez tego idiotycznego rozwodzenia się, czy sterylizować, czy nie - gdyby autor chciał to wiedzieć, to by zapytał: "czy lepiej sterylizować, czy nie?" Odpowiedz Link Zgłoś
demonsbaby Re: ropomacicze 17.05.09, 12:44 ja nie wiem ... każdy wyprzedził teorię cieczki na zasadzie: "sterylka jest rozwiązaniem cieczki wykańczającej organizm 9letniej suki". Gdzie człowiek przeciętnie inteligentny jest w stanie zrozumieć - tak suka 9letnia i do śmierci może mieć cieczkę. Jest to podyktowane gospodarką hormonalną. Odpowiedz Link Zgłoś
demonsbaby gdzie przy okazji 17.05.09, 12:48 każdy rónież sygnalizuje, że suki 2,5-3 letnie nie nadające się do rozrodu (niehodowlane) sterylizuje się tytułem późniejszych powikłań. Odpowiedz Link Zgłoś
deszcz.ryb Re: gdzie przy okazji 17.05.09, 13:05 No to nie można było tak pd razu odpowiedzieć? Ale nie, oczywiście trzeba wepchnąć trochę ideologii ciemnemu ludowi, a nuż to kupi :/ Odpowiedz Link Zgłoś
rianka Re: gdzie przy okazji 17.05.09, 13:08 A Ty co masz ciekawego do powiedzenia na temat, zamiast pouczać innych co i jak mają pisać??? Odpowiedz Link Zgłoś
deszcz.ryb Re: gdzie przy okazji 17.05.09, 13:27 No właśnie, niestety nic nie wiedziałam na temat "czy suka do śmierci ma cieczkę". Chętnie bym się dowiedziała, ale niestety muszę przebijać się przez masę postów na temat, który mnie absolutnie nie interesuje. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że przez taki "agresywny marketing" tylko odstraszacie potencjalnych "czytaczy" forum? Moim zdaniem, nie warta skórka wyprawki - przekonacie jednego do sterylizacji, ale dziesięciu innych, zniesmaczonych, odejdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
rianka Re: gdzie przy okazji 17.05.09, 14:22 deszcz.ryb napisała: > Kiedy wreszcie zrozumiecie, że przez taki "agresywny marketing" tylko odstrasza > cie potencjalnych "czytaczy" forum? Moim zdaniem, nie warta skórka wyprawki - p > rzekonacie jednego do sterylizacji, ale dziesięciu innych, zniesmaczonych, odej > dzie. Czyżbyś przeprowadziła na ten temat rzetelne bania naukowe? Dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich "potencjalnych czytaczy"...? Odpowiedz Link Zgłoś
deszcz.ryb Re: gdzie przy okazji 17.05.09, 16:13 Bo co napiszecie o sterylizacji, to ktoś jest tym oburzony. :) Proponowałabym nie traktować forumowiczów jak głupie dzieci, które trzeba wziąć za rekę i tłumaczyć po dwadzieścia razy to samo, zanim zrozumieją. Może stwórzcie temat [przypięty na górze strony] - wady i zalety sterylizacji. Niech sami zdecydują. Odpowiedz Link Zgłoś
tenshii Re: gdzie przy okazji 17.05.09, 16:14 Jakby zadał konkretne pytanie "czy w późniejszym wieku suka ma cieczkę czy nie" to by otrzymał konkretną odpowiedź. Skoro napisał "Szkoda mi jej bo nie jest soba w "tych dniach" to dostał sugestię co zrobić, żeby suczka była sobą, a jemu/jej nie było suki szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
deszcz.ryb Re: gdzie przy okazji 17.05.09, 20:36 Zadał. Podpowiem ci może: to pierwsze zdanie jego postu. Odpowiedz Link Zgłoś
minniemouse Re: gdzie przy okazji 18.05.09, 01:52 ""deszcz.ryb napisała: > No właśnie, niestety nic nie wiedziałam na temat "czy suka do śmierci ma cieczk > ę". Chętnie bym się dowiedziała, ale niestety muszę przebijać"" http://www.google.ca/search? hl=en&q=suka+cieczka&btnG=Google+Search&meta=&aq=f&oq= Odpowiedz Link Zgłoś
deszcz.ryb Re: gdzie przy okazji 18.05.09, 14:21 To po co istnieje to forum skoro się nie można tu o nic zapytać? Tak po prostu sobie a muzom wisi w internecie pewnie. Wiadomo, większość rzeczy można znaleźć w google, ale jednak, jako, że pisują tu miłośnicy psów, hodowcy, weterynarze - do tej strony mam większe zaufanie, niż do czegoś przypadkowego, co znajdę przez google. Nie kombinuj Minnie, przyznaj lepiej, że nawaliłyście i nie odpowiedziałyście na zadane pytanie. :) Odpowiedz Link Zgłoś
minniemouse Re: gdzie przy okazji 19.05.09, 02:23 ""Nie kombinuj Minnie, przyznaj lepiej, że nawaliłyście i nie odpowiedziałyście na zadane pytanie. :) "" niby w czym nawalilam ze odpowiedzialam na pytanie? a to forum jest dla normalnych ludzi - czyli dla takich ktorzy nie dostaja wscieklizny na wiadomosc o sterylizacji. dla takich jak ty sa google. Minnie Odpowiedz Link Zgłoś
demonsbaby dlaczego nikt nie odpowiedział? 19.05.09, 08:11 Przecież każdy odpowiedzial twierdząco i poradził sukę wysterylizować. Odpowiedz Link Zgłoś