Dodaj do ulubionych

Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek...

IP: *.free.aero2.net.pl 04.02.12, 09:43
Jakie ulotki? Trzeba było tak przebudować węzeł, aby domyślnie, jadąc "prosto" główną drogą nie wjeżdżało się do centrum, tylko na obwodnicę. A dopiero jeżeli naprawdę chcemy do centrum to powinniśmy świadomie podjąć decyzję o zjechaniu z głównej drogi. Tak to się wszędzie robi i nie rozumiem, dlaczego nie może być tutaj.

Nie dziwcie się więc kierowcom, że jadą "jak zawsze", skoro:
a) nadal tak się da;
b) żadne rozwiązanie inżynieryjne ich do tego nie "zmusza" ani nie zachęca.

A obecnie nadal jeżeli świadomie nie zjedzie się z głównej drogi na obwodnicę to wylądujemy w centrum. Bez sensu.

Mało który kierowca pasjami przegląda aktualne mapy przed wyjazdem na narty, a znając jakość oznakowania w Polsce nie dziwi mnie fakt, że wszyscy jadą jak do tej pory. I ulotkami tego nie zmienimy.
Obserwuj wątek
    • Gość: Xvid Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.welnowiec.net 04.02.12, 09:49
      Bliżej a w weekend jak nie ma ruchu to szybciej do Szczyrku jest przez centrum. Ot i cała tajemnica...
      • Gość: wuja Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.xdsl.centertel.pl 04.02.12, 09:55
        Dokładnie, obwodnicą jest dwa razy dalej.
        • Gość: dd Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 13:32
          > Dokładnie, obwodnicą jest dwa razy dalej.

Nie ma to jak pisać głupoty.
          Proszę sobie porównać:
          przejazd obwodnicą: mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,23,19.10041,49.81624?l=35445001f508b0cf
          przejazd przez centrum: mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,23,19.07717,49.81656?l=d4cb1904c3c90619

Jakoś widzę, że obwodnicą jest tylko 2,5 km dłużej, a nie dwa razy dłużej.
          Patrząc na to, że obwodnicą możesz jechać 120 km/h a przez miasto 50 km/h, to nie ma szans, żeby było dłużej.
          • Gość: gość Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.swietochlowice.vectranet.pl 04.02.12, 13:40
            wierz mi! sprawdziłem to już trzykrotnie i to empirycznie: w porannych godzinach w weekend przez miasto jedzie się pół minuty szybciej lub dłużej , za to krócej i spalając średnio mniej paliwa - a dla niektórych to jest ważne! :D
            • Gość: Gość Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: 88.220.117.* 04.02.12, 16:26
              ROTFL! Przyznaj się raczej, że Ty nie potrafisz inaczej. Tzn. jechać przepisowo w mieście, ani ekonomicznie poza nią. Bo nie ma szans, żeby mała różnica w odległości (co już wykazano) powodowała większe zużycie aniżeli ruszania i zatrzymywania się na światłach (zwłaszcza że w B-B nie ma zielonej fali) czy też zmiany prędkości spowodowane większym jednak niż na obwodnicy ruchem i włączającymi się do ruchu pojazdami.
              No chyba, że mowa o jakieś hybrydzie typu plug-in, ew. jeździe w nocy, gdy większość świateł jest wyłączona...
              • Gość: z Bielska Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.adsl.inetia.pl 15.02.12, 18:40
                19 zmian świateł!!! Ludzie co wy opowiadacie że jest szybciej przez miasto? Dojeżdżam do biura spod dworca PKP w okolice Apeny. Przy dobrym ukladzie jade 5 min a jak lipa to i 10 nie wystarczy. Obwodnicą jadę caly dystans maks!!! 10 min i jestem przy Klimczoku.
    • Gość: konrad.ludwik02 Obwodnica wschodnia została zbudowana na odcinku.. IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.02.12, 10:11
      Obwodnica wschodnia została zbudowana na odcinku miejskim, ale w pełni funkcjonalna stanie się, kiedy poprowadzi ruch drogą szybkiego ruchu np. od Katowic aż do Żywca i dalej - Zwardonia, Suchej, Zakopanego! A już mieszkańcom Bielska-Białej wykorzystanie jej celem skrócenia sobie drogi np. do Hałcnowa, rzadko kiedy jest opłacalne, chyba że ktoś mieszka gdzieś na pograniczu Bystrej. Zresztą, poczekajmy lata!
      • Gość: Dobrze wiesz... Re: Obwodnica wschodnia została zbudowana na odci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 10:26
        Źle oznakowana, dłuższa a co za tym idzie większe koszta w paliwie i pewnie niedługo pomysł by była płatna... I jak tu się nie cieszyć hahaha !
        • Gość: spytek Re: Obwodnica wschodnia została zbudowana na odci IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.12, 10:33
          Taki jest skutek gdy buduje sie obwodnice dla wsi, i za jaką kase.
          • Gość: ~gosc Re: Obwodnica wschodnia została zbudowana na odci IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.02.12, 11:06
            Ty lepiej omijaj naszą wioskę. Nie lubimy buraków ! A wszystkich innych zapraszamy! Jak ktoś jeździ jak koń z klapkami to NIC mu nie pomoże! A co za piep... nie że jest dalej ? ale jedziesz jeden z drugim filozofie płynnie, praktycznie ze stała prędkością a w centrum co chwile stoisz ! Trzeba tylko myśleć !
            • Gość: Marrek Re: Obwodnica wschodnia została zbudowana na odci IP: *.zanet.pl 04.02.12, 12:45
              Jechałem tą Twoją płynną obwodnicą wczoraj na narty i naliczyłem 6 skrzyżowań ze światłami bez zielonej linii, więc jedzie się tak jak przez centrum tylko trochę dłużej. Nie widzę w tym sensu.
              • Gość: dd Re: Obwodnica wschodnia została zbudowana na odci IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 13:24
                > Jechałem tą Twoją płynną obwodnicą wczoraj na narty i naliczyłem 6 skrzyżowań ze światłami bez zielonej linii, więc jedzie się tak jak przez centrum tylko trochę dłużej. Nie widzę w tym sensu.

to chyba trochę pomieszałeś obwodnice...
                rozumiem, że jechałeś przez tunele

a tu chodzi o wschodnią obwodnicę Bielska-Białej, bez żadnych skrzyżowań, gdyż to jest droga ekspresowa
                • Gość: dd Re: Obwodnica wschodnia została zbudowana na odci IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 13:30
                  chodzi o tę drogę: mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,23,19.10041,49.81624?l=35445001f508b0cf

a nie o tę: mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,23,19.07298,49.81688?l=451e7e86319f5de5
              • Gość: ~gosc Re: Obwodnica wschodnia została zbudowana na odci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 20:06
                Kolego jeżeli pomyliłeś sięna obwodnicy to gratulacje dla Ciebie za umiejętności jako kierowca !!!! Masakra ! Proszę omijaj naszą wioskę - będzie bezpieczniej ! Jedź lepiej nad morze !
              • Gość: xxx Re: Obwodnica wschodnia została zbudowana na odci IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 04.02.12, 22:48
                > Jechałem tą Twoją płynną obwodnicą wczoraj na narty i naliczyłem 6 skrzyżowań z
                > e światłami bez zielonej linii, więc jedzie się tak jak przez centrum tylko tro
                > chę dłużej. Nie widzę w tym sensu.

Dziecko GPS-u bez aktualizacji !!!!!
              • Gość: AntyHanys Którędy ty jechałeś? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.12, 18:25
                pewnie obwodnicą zachodnią, bo w drodze z 'jedynki' przez obwodnicę wschodnią, jadąc na Szczyrk są tylko jedne światła na węźle 'Mikuszowice' bezpośrednio na wylocie z BB na Bystrą
    • Gość: maro Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 10:35
      Od Cieszyna jak się jedzie to akurat super ta obwodnica jak się na Żywiec jedzie
    • Gość: erww Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.249.9.114.infotec.com.mx 04.02.12, 10:42
      A Chorzów nigdy nie doczeka się obwodnicy, bo "nie ma pieniędzy". Lepiej restaurować komunistyczne estakady i budować stadiony za miliardy.
      • Gość: M Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: 78.8.106.* 04.02.12, 10:49
        Ulotki :) co błyskotliwy umysł marketingowy....godny pożałowania pomysł. Jednym rozsądnym pomysłem jest tylko i wyłącznie ustawienie dość wcześniej informacji o możliwości wjazdu na obwodnicę, czyli oznakowanie drogi. Ktoś kto nie mieszka w Bielsku, tak jak już wcześniej zostało wspomniane, może zwyczajnie nie mieć pojęcia o jej istnieniu, a chętnie by skorzystał, szczególnie jadący w stronę Żywca.
      • Gość: gość Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.swietochlowice.vectranet.pl 04.02.12, 13:46
        no chorzowianie mają obwodnicę chorzowa gdzieś! nam ona do niczego nie jest potrzebna! to jest bardziej problem mieszkańców bytomia i tarn, gór. nawet teraz w czasie remontu estakady nie wpływa to na utrudnienia w ruchu w samym mieście!
        a co do bielska....jak można powiedzieć wieś o mieście , które jako jedno z pierwszych miało tramwaj? co za burakiem głupim trzeba być? a obwodnica bielska niczego sobie - ja czekam na dalszą część: bo do bystrej ciągle wygodniej mi przez miasto ( przynajmniej zakupy można zrobić po drodze)
    • Gość: Adam Żałosne stado narzekaczy ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 11:04
      Żenada.
      Czy ktoś w ym chorym kraju potrafi nie narzekać?
      • Gość: ~smok Re: Żałosne stado narzekaczy ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 20:08
        Tak Smok Wawelski - bo nie może ! :)
    • Gość: wojtek stare mapy? IP: *.sileman.net.pl 04.02.12, 11:05
      wlasnie sprawdzilem google maps i tam jeszcze tej drogi nawet nie ma naniesionej... na zdj satelitarnych widac budowe
      • Gość: ~gosc Re: stare mapy? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.02.12, 11:08
        A w nowej AutoMapie - legalnie kupionej :) Jest!
      • Gość: Arbaal z Białej Re: stare mapy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 11:21
        Google jest sto lat za murzynami.
        • Gość: dd Re: stare mapy? IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 13:26
          na zumi i targeo jest
    • Gość: mic Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.02.12, 11:33
      wystarczy zmienic oznakowanie na wjezdzie do Bielska od strony Katowic - znaki kieruja na Szczyrk na "stara"obwodnice - jak bedzie znak kierujacy na drugi zjazd w kierunku Szczyrku to ludzie pojada - dzis znak kieruje na Zywiec i pewnie mało kto wie, ze ta droga prowadzi do Szczyrku....sam tego doswiadczyłem.
    • Gość: Pudelek Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.play-internet.pl 04.02.12, 11:33
      "Ale ludzie jadący ze Śląska na narty do Szczyrku nadal pchają się do centrum. Widać to po rejestracjach."

aaa, czyli mieszkańcy Bielska - są ze Śląska i jadą na narty do Szczyrku, więc z przyzwyczajenia jeżdzą po centrum. Z pewnością widać to po rejestracjach
    • Gość: bielszczanin Bo są źle ustawione światła przy wyjeździe... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 11:55
      Żeby zjechać z obwodnicy na Żywiecką lub co gorsza na Bystrzańską, to jest to debilnie wymyślone: jaki głupek (z MZD?) wymyślił, że ci w lewo mają zielone, a ruch bezkolizyjny w prawo ma... jeszcze dluższą chwilę czerwone?!! Powinna być zielona strzałka albo równo się zapalać!
      Dodatkowo, żeby z Bystrzańskiej w lewo wjechać na obwodnicę to są gigantyczne korki, światła też są debilnie i bez głowy wymyślone!
      Ewa - Ty Droga Kochana, jak już coś napiszesz (i nie jest to o psach lub dzieciach!), to weź się za przeproszeniem przypatrz jak coś działa, idź popatrzeć, poobserwuj itd.
      Inna sprawa, że wyjątkowo duże koło się robi tą obwodnicą i większości mieszkanców to nie pasuje po prostu...
    • europejczyk52 Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... 04.02.12, 12:02
      Obwodnica Bielska-Białej, o której mowa, jest symbolem nowoczesności, kolosalnego postępu budowy dróg na poziomie światowym. Ta obwodnica uratowała honor naszego kraju nie tylko w Europie. Na przykład autostrada A4 jest demonstracją zacofania Polski w komunikacji drogowej i wrogości państwa dla kierowców, ale to jest inny temat. Zapraszam w Beskidy wielu ludzi z zachodniej Europy. O czasu jak w Bielsku-Białej zniknął z horyzontu śmieć szkieletu biurowca Fiata jestem spokojniejszy przejeżdżając z gośćmi przez Bielsko. Teraz, jadąc obwodnicą mam osobistą satysfakcję, że zagraniczni goście z nutą zazdrości podziwiają jak Polska goni zachód.
      • Gość: hanys1964 Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.12, 12:36
        Obwodnica jest prawie OK. Sam nią jeżdżę i ze zdziwieniem dojechałem do miejsca gdzie nagle kończy się droga ekspresowa stoi znak ograniczenia do 50km/h. Następnie zakręt (nie łuk tak zakręt na drodze ekspresowe !!! - znaczy się w tym miejscu na zwykłej drodze) jakieś 300m zwykłej drogi i znowu zaczyna się droga ekspresowa. Jeżeli to jest ta nowoczesność za 1,2mld zł której będą nam zazdrościć w Europie to iście Podbeskidzki wynalazek. Nie dało się tej drogi wyprostować? Jeżeli chodzi o gości z zachodu to w beskidy raczej dojadą tą zacofaną A4.
        • Gość: Xvid Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.welnowiec.net 04.02.12, 12:45
          @hanys1964:
          trąbili już o tym setki razy, że w tym miejscu powstanie w przyszłości węzeł z S1, którą mają budować w nieokreślonej przyszłości od Mysłowic.
          • Gość: hej, hej, hej, hej Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.internetia.net.pl 04.02.12, 13:24
            Węzeł powstanie, ale dopiero w 2054 roku, jeśli Wspólnota Niepodległych Państw Radzieckich dofinasuje (Polska będzie wtedy do nich należeć).
        • Gość: ~gość Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 20:15
          Ja pi..le ile można tłumaczyć !? Poczytaj sobie kolo, zapytaj google'a ! Właśnie to jest przewidywanie na przyszłość (oby nie daleką)! Wytłumaczęci jak dziecku: jak robisz sok z marchewki to co najpierw robisz ? myjesz samochód ? Widać, że w szkole z logiką było cieniutko :)
        • Gość: Podbeskidzianin Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.centertel.pl 06.02.12, 11:39
          ten zakręt z ograniczeniami o którym kolega hanys wspomina, będzie początkiem BDI jak ktoś odkurzy kiedyś ten projekt, znajdzie się kasa, która już na to była i Wadowice go znowu nie zablokują!
        • Gość: Darek Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.12, 10:18
          A nie lepiej byłoby zadać sobie pytanie dlaczego tak jest i poszukać odpowiedzi? Ma to sens i nikt tego nie ukrywa. Chodzi o przyszły układ drogowy i o to żeby nie burzyć wiaduktów.
          Ale ogólne wy Polacy jesteście odrazajacy, podli i niewdzieczni. To kawał fajnej, nowoczesnej i widowiskowej drogi. Ale lepiej stekac. Przy okazji dając świadectwo, że jest sie zwykłym debilem, jak ci co jadą jak metoly przez miasto lub ćwierć inteligent co to naliczylo 6 świateł na drodze ekspresowej. Małpa zadalaby sobie pytanie czy ńie pomylilem dróg. Ale nie przemadrzaly nieudacznik Polak.
      • z2006 Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r 04.02.12, 19:12
        europejczyk52 napisał:

> Na przykład autostrada A4 jest demonstracją zaco
        > fania Polski w komunikacji drogowej i wrogości państwa dla kierowców,

To kontrowersyjna teza. W komentarzach do tego filmiku:
        www.youtube.com/watch?v=kZRtwI3GEkE
        można przeczytać między innymi:

"we in austria are more expensiv,, i don t understand why a speed limit by this beautiful highway germany has no speed limit and it s so good to drive! but this highway is a dream!"
    • Gość: kolo Do Ewy Furtak - autorki artykułu IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.12, 12:29
      Nie wiem, czy ja sie kiedyś doczekam gramotnego artykułu w Gazecie. Pominę błędy, których jest i tak mniej niż w innych artykułach i opłakaną stylistykę, ale kobieto kochana, jak piszesz o jakiejś drodze, tym bardziej ekspresowej, do tego piszesz, żeby ją zareklamować, to może przydałoby się podać jej numer, wtedy mogę sobie na mapie sprawdzić przebieg nowej trasy. Jak chcesz poruszać taki temat, to trzeba więcej konkretów, a nie połowę tekstu przeznaczyć na nic nie wnoszące wypowiedzi prywatnych osób - może na jakim odcinku jest zjazd, którędy przebiega, gdzie się kończy. No, ale wtedy musiałaby panienka się trochę wysilić, a tak wystarczy wpisać jakieś nazwiska, jak Konrad Pająk, który jeśli nawet istnieje, to nic do artykułu nie wnosi.
      No, a tak na koniec, kochana koleżanko, Bielsko i Żywiec, też leżą na Śląsku, więc tekst - "Ale ludzie jadący ze Śląska na narty do Szczyrku nadal pchają się do centrum (Bielska). Widać to po rejestracjach." - jest kretyński! Nie będę ci podpowiadać, jak można z tego wybrnąć, bo nie ja dostaję w gazecie wierszówkę:)
      Tak to jest, jak gazeta jedzie na stażystach, a jeśli zatrudnia, to tylko po kądzieli.
      • Gość: dd Re: Do Ewy Furtak - autorki artykułu IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 13:22
        > No, a tak na koniec, kochana koleżanko, Bielsko i Żywiec, też leżą na Śląsku, więc tekst - "Ale ludzie jadący ze Śląska na narty do Szczyrku nadal pchają się do centrum (Bielska).

leżą w Śląskiem, a nie na Śląsku - a to zasadnicza różnica
        • Gość: sqro Re: Do Ewy Furtak - autorki artykułu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.12, 22:48
          Żywiec ofkors , BIała także, ale z tym Bielskiem to już langsam
      • Gość: Jaro Do kolo. Pretensje do autmoże i uzasadnione ale... IP: *.huxnet.pl 04.02.12, 13:52
        > No, a tak na koniec, kochana koleżanko, Bielsko i Żywiec, też leżą na Śląsku, więc tekst - "Ale ludzie jadący ze Śląska na narty do Szczyrku nadal pchają się do centrum (Bielska).

Akurat sam Pan też piszesz bzdury, bo o ile Bielsko leży na Śląsku (i w woj.śląskim), o tyle Żywiec leży już w Małopolsce (choć w woj. śląskim).

Co do zdania autorki artykułu zacytowanego powyżej, to jest ono poprawne, bo Szczyrk leży raczej w Małopolsce. Brenna to jeszcze Śląsk, ale Szczyrk to Małopolska. Być może szanowna autorka nie ma o tym pojęcia i napisała poprawnie przez przypadek, a może w przeciwieństwie do "kolo" ona wie co to Śląsk a co Małopolska i nie utożsamia tych pojęć z podziałem administracyjnym.
        • Gość: klolo Re: Do kolo. Pretensje do autmoże i uzasadnione a IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.12, 14:38
          Masz racje i jej nie masz - bo nie o regionie pisze autorka, ale o województwie, bo tylko to ma oznakowanie na tablicach rejestracyjnych - "Ale ludzie jadący ze Śląska na narty do Szczyrku nadal pchają się do centrum. Widać to po rejestracjach." - więc napisała bzdurę logiczną".
          Mnie sie można czepiać z powodu zapisu, bo powinno byc wyraźnie "w województwie śląskim", a ja poleciałem skrótem myślowym zasugerowany pisownią redaktorki, która byłaby poprawna, podobnie jak moja, gdyby odnosiła sie do regionu geograficznego, ale ten nie ma oznakowania na tablicach. Z tekstu wynika, ze jej chodzi o województwo śląskie.
          Często w mowie potocznej używa się okreslenia "na Śląsku" w odniesieniu do województwa, a bierze sie to stad, ze większość ludzi utożsamia obszar administracyjny z geograficznym, a nie jest on tożsamy, ale okreslenie jest tak powszechne, ze już sie na dobre zadomowiło w mowie i piśmie, i raczej z kontekstu wynika o jaki region, administracyjny czy geograficzny, chodzi. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale faktem jest, że ten "skrót" w mowie i piśmie sie zadomowił na dobre...
          • Gość: AntyHanys Re: Do kolo. Pretensje do autmoże i uzasadnione a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 16:34
            to wbij sobie do główki, że u nas na Podbeskidziu identyfikujemy kto jest 'ze Śląska', albo po tym jak otworzy paszczę, albo po rejestracjac, generalnie ludzie ze Śląska (oprócz 'Cysaroków') nie są 's tela', a E.Furtak poprawnie to zaakcentowała
          • Gość: ~z Bielska Re: Do kolo. Pretensje do autmoże i uzasadnione a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 20:19
            Powinno być w (niestety) województwie śląskim i było by ... na razie ok. tzn do czasu aż Podbeskidzie uwolni się od "wielkiego" (nie wiem czym) śląska.
        • Gość: AntyHanys Re: Do kolo. Pretensje do autmoże i uzasadnione a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 16:26
          Bielska już dawno nie ma, a Bielsko-Biała leży zarówno w historycznych granicach Śląska Cieszyńskiego jak i, tak samo jak Żywiec, Małopolski. Niestety oba miasta podlegają administracyjnie woj. tzw 'śląskiemu' co nazewniczo jest całkowicie błędne a takich jak 'kolo' doprowadza do bezmózgowego traktowania jako 'Śląsk' wszystkiego co dostało administracyjnie lub geograficznie taką łatkę. Ostatnio słyszałem właśnie zdziwionego śląskiego frustrata 'jak to? Szczyrk to Śląsk! , przecież leży w Beskidzie Śląskim!'.... no cóż, taki bzdurny układ administracyjny nam zafundowano.
      • Gość: AntyHanys Do 'kola' ze Śląska, zapewne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 16:13
        > kochana koleżanko, Bielsko i Żywiec, też leżą na Śląsku,

naucz się baranie geografii i historii. Bielsko-Biała częściowo a Żywiec w całości (Szczyrk również) to Małopolska! ! Sama obwodnicaw zasadzie w całości przebiega po małopolskiej stronie naszego powiatu.

Zarzucanie komuś kretyństwa podczas gdy samemu nim się jest to już czysty debilizm. Widać że niedouków i ignorantów jest sporo, więc i artykułów przypominających Ślązakom gdzie są jak do nas przyjeżdżają nigdy za wiele!
        • Gość: mik Re: Do 'kola' ze Śląska, zapewne IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.12, 17:04
          Zanim sie zaplujesz, naucz sie czytać ze zrozumieniem. Czytaj tresc, a nie ograniczaj sie do własnych fobii. Autorka nie pisała o Śląsku jako regionie geograficznym, bo takowy nie ma oznakowania w rejestracji, więc w tym kontekscie napisała nielogiczna bzdurę, za to ty wsadziłeś wszystko do jednego worka, zmiksowałeś i wyszedł z tego nietolerancyjny szowinista.
          • z2006 Re: Do 'kola' ze Śląska, zapewne 04.02.12, 18:26
            Gość portalu: mik napisał(a):

> Autorka nie pisała o Śląsku jako regionie geograf
            > icznym, bo takowy nie ma oznakowania w rejestracji, więc w tym kontekscie napis
            > ała nielogiczna bzdurę,

Nielogiczną? Przecież to oczywiste, że samochody o rejestrach zaczynających się na SO, SD czy SZY nie są ze Śląska, a te z SK, SG, SY itd. - są. Fakt, że akurat Biblisko-Biała i powiat bielski leżą częściowo na historycznym Śląsku (Cieszyńskim), a częsciowo w Małopolsce.
            • Gość: kolo Re: Do 'kola' ze Śląska, zapewne IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.12, 18:54
              Nie mój drogi, nie ma w tym żadnej logiki, bo WSZYSTKIE samochody z woj, ślaskiego mają S, i to jest literka okreslająca województwo, i temu służy. Więc nie wciągajajcie mnie w swoją wojnę polsko-polską i chore interpretacje, zeby tylko postawić na swoim. "Bijcie" sie dalej, ja biorę urlop.
              • z2006 Re: Do 'kola' ze Śląska, zapewne 04.02.12, 19:01
                Po to właśnie po pierwszej literce jest jedna lub więcej następnych, zeby było wiadomo, z jakiego powiatu jest dany pojazd.

Polecam tę stronę:

wptr.pl/index.php?dz=praktyka&pdz=numery&sekcja=nn
                I skąd tu od razu wojna? "Niech żyje różnica", jak mawiają Francuzi. ;-)
              • Gość: xx Re: Do 'kola' ze Śląska, zapewne IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.12, 22:12
                Jestes debilem, prawda?
        • Gość: Podbeskidzianin Re: Do 'kola' ze Śląska, zapewne IP: *.centertel.pl 06.02.12, 11:52
          zgadzam się z kolegą! i spuentuję: Oddajcie nam skradzione województwo!
          WOLNE PODBESKIDZIE!!!!
          Ktoś na siłę chce wymazać Podbeskidzie ze świadomości Polaków!
      • Gość: kolokolo Re: Do Ewy Furtak - autorki artykułu IP: *.play-internet.pl 05.02.12, 00:33
        > No, a tak na koniec, kochana koleżanko, Bielsko i Żywiec, też leżą na Śląsku, w
        > ięc tekst - "Ale ludzie jadący ze Śląska na narty do Szczyrku nadal pchają się
        > do centrum (Bielska). Widać to po rejestracjach." - jest kretyński! Nie będę ci
        > podpowiadać, jak można z tego wybrnąć, bo nie ja dostaję w gazecie wierszówkę: <<

A ty "kolego" Przestań rzygać takimi idiotyzmami, bo tylko ludzi prowokujesz. Za taki głupi tekst to w Bielsku co najmniej jesteś persona non grata, a w Żywcu zarabiasz od razu po twarzy... To że leżymy w granicach tego schizo-województwa nie oznacza, że leżymy "na śląsku".
        • Gość: as Re: Do Ewy Furtak - autorki artykułu IP: *.hsd1.il.comcast.net 06.02.12, 05:57
          Może w Żywcu zarabiasz po twarzy ale w Katowicach to jesteś walony w odbyt jak każdy agresywny pedał.
      • Gość: edi Re: Do Ewy Furtak- masz 100% racji IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 06.02.12, 17:48
        Kolo! W 100% zgadzam się z twoją opinią nt poziomu bielskiej redakcji.... Z ust mi to wyjąłeś, poziom "artykułów " obraża szkolne gazetki z pcimia dolnego (mam nadzieję że nie istnieje i nikogo nie obrażam), żadnych faktów, danych i zero przygotowania merytorycznego - po prostu DNO. Swoją drogą wymieniłam kilka maili z panią F. kilka m-cy temu - boziu jedyna jaki to matoł..... Wściekłam się, ponieważ bez przerwy piszą co w bielsku było... zamiast co będzie...
    • poborowy102 Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... 04.02.12, 13:21
      Kolejny powód by zaprzestać przekazywać kasę do centrali, samorządy kasę wydają lepiej! Tuski, Grabarczyki, Wincenty, Muchy i inne robactwo - poradzimy sobie bez was!
      • Gość: po Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 15:46
        Dobrze gada! Piwa mu!
      • Gość: dd Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 16:25
        "Kolejny powód by zaprzestać przekazywać kasę do centrali, samorządy kasę wydają lepiej! Tuski, Grabarczyki, Wincenty, Muchy i inne robactwo - poradzimy sobie bez was!"

ale bredzisz
        budowa obwodnicy w 100% była sfinansowana z budżetu krajowego
        to nie była inwestycja samorządowa

przed napisaniem czegos warto sprawdzić
        bądź po prostu się nie wypowiadac
        • marcus19771107 Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r 04.02.12, 16:45
          A te pieniadze skad sie wziely w Warszawie, spadly z nieba ??

Wiec do ciebie kieruje - przestan bedzic.
          • Gość: dd Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 18:16
            z podatkow, na ktore placil nie tylko samorzad Bielska-Białej, ale takze firmy, inwestorzy, ludzie ktorzy kupuja nawet serek homogenizowany w suwalkach

nie chce mi się udowadniac czegos oczywistego...
      • Gość: zbig501 Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.12, 15:04
        Po co wypisujesz te chamskie bzdety/
      • Gość: stare w. Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.12, 23:08
        Poborowi to koty. W głowach mają siano i za to dostają po dupie.
    • stanel5 Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... 04.02.12, 13:49
      Wystarczy Polakom napisać,że kto pojedzie obwodnicą,będzie miał grzechy odpuszczone.Umieścić przy tym zdjęcie papieża i sukces gwarantowany!
      • Gość: dd Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 15:17
        > Wystarczy Polakom napisać,że kto pojedzie obwodnicą,będzie miał grzechy odpuszczone.Umieścić przy tym zdjęcie papieża i sukces gwarantowany!

Tak a'propos tego co napisałeś, to miasto chce nazwać tę obwodnicę im. JPII. (sic!)
        Kolejny durny pomysł administracji miasta.
        Poza tym, Urząd Miejski brzydko podłącza się nie do swoich inwestycji - obwodnica to inwestycja finansowana z budżetu miasta, a nie ze środków miejskich.

Gdzie świeckość państwa?
    • Gość: swoboda_t Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.12, 14:02
      Jechałem tamtędy wczoraj w stronę Żywca i z powrotem - było dosłownie pusto. Nie zwróciłem uwagi na znaki, bo i tak wiedziałem gdzie chcę jechać, ale dopiero na końcu zorientowałem się, że tamtędy można też dojechać do Szczyrku. Jeśli, jak wynika z artykułu, faktycznie nie ma na węźle z jedynką oznakowania prowadzącego obwodnicą na Szczyrk, to gratulacje dla odpowiedzialnych urzędników :D
      • Gość: konrad.ludwik02 Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.02.12, 15:10
        To trochę tak jak wracać z Warszawy drogą szybkiego ruchu do Bielska-Białej: trzeba wiedzieć, że kiedy na drogowskazie pisze, że droga jest na Wrocław, w istocie jesteś na dwupasmówce W-wa - Katowice - Bielsko-Biała; natomiast chcący do Wrocka, należy odbić na prawo, na jednopasmówkę...
        Co by komu szkodziło, napisać na drogowskazie przed "koniczynką" w Komorowicach, że droga na lewo prowadzi i do Żywca, i do Szczyrku? Natomiast na wprost: do Centrum Bielska-Białej! A na prawo, wiadomo: do Cieszyna i Skoczowa!
    • Gość: piotr jest dalej :) IP: *.selsoft.pl 04.02.12, 14:55
      Z Cieszyna do Kęt jest 8km dalej niż przez miasto i Krakowską na Kozy. Sprawdzone.
      • Gość: (.)(.) Re: jest dalej :) IP: *.beskidmedia.pl 04.02.12, 15:25
        geograficznie niemozliwe. cala obwodnica ma 12 km. nie wiem dokladnie ile z tego to odcinek od zjazdu na warszawska do lipnika ale nawet jesli to rzeczone 8 km (bardzo prawdopodobne) to musialbys teleportowac sie z warszawskiej na lipnik zeby wyszla ci taka oszczednosc
        • Gość: piotr Re: jest dalej :) IP: *.selsoft.pl 04.02.12, 16:38
          Nie zjazdem na Warszawską tylko przez Auchan do Andersa. Sprawdź :)
    • Gość: (.)(.) Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.beskidmedia.pl 04.02.12, 15:28
      glowna droga w tym przypadku jest droga ekspresowa z cieszyna do zywca (odcinek do zywca w budowie), ktorej to obwodnica jest czescia, a krajowka z hanysowa jest w tym wypadku droga podrzedna. to bylby szczy absurdu laczyc odcinek ekspresowki z droga krajowa, a na drugi odcinek ekspresowki robic zjazdy.
    • Gość: (.)(.) Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.beskidmedia.pl 04.02.12, 15:30
      pewnie ze potrzebna reklama, a najlepiej w pejsatym szmatlawcu szechtera...
    • Gość: Michal Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.kenet.net.pl 04.02.12, 15:49
      I nie będzie - bo za często drogówka tam łapie .
      Przyuważcie to - wiecznie stoją .
      • Gość: dd Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 04.02.12, 18:18
        jakby sie nie lamalo przepisow drogowych, to nie trzeba by sie bylo obawiac drogowki
        kierowcow jadacych zgodnie z przepisami nie lapia
        a wariatow tak - i dobrze
    • Gość: pl kołchoz Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 18:43
      my mamy zielona wyspe to bez znaczenia czy slask czy malopolska i paliwo po2$to jest wazne a nie jakies bzdury
    • Gość: ania Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 19:32
      gdy droga będzie zrobiona aż do Żywca wtedy zaczną jeździć duuuuzo wiecej
    • Gość: zgryźlak_z_Bielska Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 19:36
      Zacznie się remont Warszawskiej, to się nauczą jeździć obwodnicą.
      A w miedzyczasie skonczy się budowa odcinka S69 Bielsko_Mikuszowice <> Żywiec i tranzyt się sam przeniesie na ekspresówkę
    • Gość: Rex Re: Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna r IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 04.02.12, 19:53
      Niestety część problemu polega na tym że kierowcy ślepo patrzą w GPS biorąc pod uwagę to że drogę otwarli 3 miesiące 90 % kierowców nie ma jeszcze tej drogi dlatego snują się przez miasto . GPS to dobry wynalazek ale niestety zbyt wiele ludzi przestaje przy nim myśleć .
    • Gość: ~z Bielska Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.12, 20:31
      Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu postów nasunęły mi się wnioski:
      1. Poprawić oznakowanie wjazdów na drogę ekspresową oraz lepiej (czytelniej) zjazdy w odpowiednich kierunkach.
      2. Droga jest w budowie w kierunku Żywca, pewnie po ukończeniu oby w tym roku temat zniknie dla kierunku do Żywca i dalej.
      3. Oznakowanie powinno być na tyle czytelne, żeby nawet ledwo piśmienni (niektórzy), wypowiadający się na forum mogli ominąć centrum (czyli wjechać na ekspresówkę) To a'propos świateł na ekspresówce i skrzyżowań - piekielnie nam utrudniają jazdę - żartowałem :)
      4. Na koniec: kasa za którą powstała droga oczywiście jest z budżetu państwa i nic tego nie zmieni! Dzięki temu goście jadący przez Podbeskidzie będą mieli wygodną drogę. Dla mieszkańców Bielska to również niesamowity oszczędzacz czasu! Jak ktoś marudzi, że niewiele szybciej jedzie to zaczekajcie malkontenci na korki tak w godzinach szczytu i zobaczymy czy nie ma różnicy ? Jak ktoś jedzie na kozie ( podobno nie wolno na ekspresówce) to rzeczywiście przez miasto będzie szybciej :)
    • Gość: michubb Obwodnica jest, kierowców nie ma. Potrzebna rek... IP: *.147.66.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.02.12, 20:31
      Myślę że ruch wzrośnie gdy w tym roku otworzą dalszy ciąg drogi ekspresowej w kierunku Żywca. Wtedy kierowcy jadący w kierunku Żywca i tych miejscowości w których będa zjazdy będą korzystać z obwodnicy. Bo teraz i tak muszą z niej zjezdzać w Mikuszowicach.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka