bibolek1234 05.03.10, 16:55 wyborcza.pl/1,75248,7627593,Zdeformowane_dzieci_Falludzy___dowod_na_bomby_uranowe_.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bibolek1234 Re: falludza cdn 05.03.10, 17:08 widocznie byl pociety coby objetosc pasowala.dlaczego bez sensu? Odpowiedz Link Zgłoś
wkkr Re: falludza cdn 05.03.10, 17:56 bibolek1234 napisał: > widocznie byl pociety coby objetosc pasowala.dlaczego bez sensu? ==================================================================== Bo nie istnieją bomby ze zubożonego uranu. Istnieją natomaist takie pociski. Ale są dość drogie i nie używa się ich przeciw poganiaczom mułów kryjącym się w lepiankach. Odpowiedz Link Zgłoś
bibolek1234 Re: falludza cdn 05.03.10, 18:11 wydawalo mnie sie ze penetratory 'niszczycieli bunkrow' maja cos wspolnego z du,ale moge sie mylic.abramsy chyba strzelaly w falludzy,tylko head-ami wydawalo mnie sie ze a-10 tez tam operowaly a nawet strzelaly ale moge sie mylic; Odpowiedz Link Zgłoś
wkkr Re: falludza cdn 05.03.10, 21:17 Zawsze mozna strzelać do muchy z armaty. Ale czy to ma sens? Nie podejrzewam Amerykanów o rozrzutność. Odpowiedz Link Zgłoś
bibolek1234 Re: falludza cdn 05.03.10, 21:37 no coz rozrzutnoscia to grzesza;-]wywolali wojne a nie jest to tanie a i miejsce na wydatki wszelakie zapewnione;to byly walki miejskie taka amunicja tym bardziej ma sens i jest tansza od zycia amerykanskich zolnierzy z tego powodu mozna walic przeciwpancernym do przyslowiowej muchy;-]P Odpowiedz Link Zgłoś
browiec1 Re: falludza cdn 08.03.10, 17:15 Ale taka amunicja zdaje sie nie jest wydawana standardowo do misji. Odpowiedz Link Zgłoś
marek_boa Re: falludza cdn 05.03.10, 17:36 Dziwne?! Wczoraj czytałem artykuł na GW i chodziło o pociski fosforowe do ,których użycia Amerykanie się przyznali! -Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
maxikasek Re: falludza cdn 05.03.10, 18:46 Widac później ktos z redakcji doszedł do wniosku, że cięzko będzie powiązac fosfor z wadami genetycznymi ;-). Zresztą pociski z zubożonego uranu również cięzko powiązac. Na świecie wykorzystuje się pojemniki ze zubożonego uranu do przechowywania izotopów. NAwet rozgrzany raczej nie byłby w stanie spowodować zmian genetycznych (chyba że ktoś robiłby sobie inhalację przez dłuższy czas). Po prostu ich radioaktywnośc jest niewielka. Szkodliwy mogą być pył uranowy, jak każdy metal cięzki. ALe konia z rzędem temu kto udowodni, że bardziej szkodzą pociski z uranu niż np. azbest stosowany w wozach pancernych sowieckiej konstrukcji (i nie tylko). BArdziej prawdopodobne jest toże owe zniekształcenia dzieci i płodów sa wynbikiem biedy i braku odpowiedniego pożywienia i witamin dla kobiet w ciąży. Odpowiedz Link Zgłoś
kstmrv Re: falludza cdn 05.03.10, 20:01 maxikasek napisał: > Widac później ktos z redakcji doszedł do wniosku, że cięzko będzie powiązac fos > for z wadami genetycznymi ;-). Zresztą pociski z zubożonego uranu również cięzk > o powiązac. Na świecie wykorzystuje się pojemniki ze zubożonego uranu do przech > owywania izotopów. NAwet rozgrzany raczej nie byłby w stanie spowodować zmian g > enetycznych (chyba że ktoś robiłby sobie inhalację przez dłuższy czas). Po pros > tu ich radioaktywnośc jest niewielka. Szkodliwy mogą być pył uranowy, jak każdy > metal cięzki. ALe konia z rzędem temu kto udowodni, że bardziej szkodzą pocisk > i z uranu niż np. azbest stosowany w wozach pancernych sowieckiej konstrukcji ( > i nie tylko). > BArdziej prawdopodobne jest toże owe zniekształcenia dzieci i płodów sa wynbiki > em biedy i braku odpowiedniego pożywienia i witamin dla kobiet w ciąży. Wiec dlaczego akurat tam jest znaczny wzrost zachorowań, a nie w całym Iraku? Dlaczego również w niektórych miejscach w Serbii po 1999 znacznie wzrósł poziom zachorowalności na nowotwory i inne choroby? Odpowiedz Link Zgłoś
maxikasek Re: falludza cdn 05.03.10, 22:17 A sa dane z innych części Iraku? MOżna zapytać grupę ludzi zarażonych kiłą- kto pija kawę? A potem wysnuć wniuosek że skoro 80% pije kawę, znaczy że kawa powoduje kiłę ;-). Na tej samej zasadzie wszędzie gdzie była wojna i panowało niedożywienie- można wysnuć takie wnioski. Zwłaszcza, kiedy brakuje rzetlenych badań. Podobnie było z Czarnobylem, kiedy po katastrofie gwałtownie wzrósł wynik zachorowalności na tarczycę. DOpiero po kilku latach okazało się, że m.in. był to efekt kompleksowego przebadania całej grupy społecznej a nie samego promieniowania. Odpowiedz Link Zgłoś
bibolek1234 Re: falludza cdn 05.03.10, 22:30 coz mamy casus 2 wojny swiatowej gdzie wystepowaly wszystkie czynniki ludzie z pokolenia tuz powojennego zyja przeciez juz masz punkt odniesienia mamy takze 'afere'[w sensie medialnym]ze specyfikami dla kobiet w ciazy,w krajach europy zachodniej, ktore spowodowaly znaczny odsetek deformacji.ja sklaniam sie do tezy ze tutaj[falludza]zadzialaly wszystkie czynniki te wymienione w artykule i te ktore Ty wymieniles;P Odpowiedz Link Zgłoś
browiec1 Re: falludza cdn 08.03.10, 17:19 No tez widzialem ta pierwsza wersje,nie wiem co za debile sie za takie artykuly biora.Bo ze ci "badacze" odstawiaja coraz glupsze numery dawno przestalo mnie dziwic. A co do powodow to masz racje,dokladnie to samo chcialem napisac.A Falludza dodatkowo jest ciegle rejonem niebezpieczym,w jakims stopniu odizolowanym,ktory nie moze liczyc na taka pomoc jak chocby inne miasta w Iraku,to i wad moze byc wiecej. A porownanie z Europa po prostu wymiata. Odpowiedz Link Zgłoś
kstmrv Lewackie brednie 05.03.10, 20:00 bibolek1234 napisał: > wyborcza.pl/1,75248,7627593,Zdeformowane_dzieci_Falludzy___dowod_na_bomby_uranowe_.html I znowu GW wyprodukowała stek lewackich kłamstw. USA ani Izrael nie używają takich środków jak napalm, fosfor czy uran. Tym bardziej przeciwko cywilom. A GW wtóruje lewackim oszczercom takim samym jak w Wietnamie, gdzie rzekomo Amerykanie używali napalmu (choć lewacy nigdy oczywiście nie pokazali nawet jednego dowodu na to) i to - co już jest szczytem lewackich kłamstw - przeciwko dzieciom. Odpowiedz Link Zgłoś
wkkr Tak 05.03.10, 21:22 Napalm, fosfor i uran są uzywane w walce. Ale związek napalmu, fosforu i uranu z wadami genetycznymi wystepującymi na tamtym obszarze jest watpliwy. Z punktu widzenia ofiar ustalenie rzeczywistej przyczyny jest ważniejsze niż lewackie uprzedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
browiec1 Re: Tak 08.03.10, 17:14 Tu nie ma zadnego zwiazku,to po prostu brednie.Lepiej zajac sie rzeczami waznymi. wyborcza.pl/1,75477,7636348,Do_urn_mimo_bomb.html Odpowiedz Link Zgłoś