Dodaj do ulubionych

falludza cdn

05.03.10, 16:55
wyborcza.pl/1,75248,7627593,Zdeformowane_dzieci_Falludzy___dowod_na_bomby_uranowe_.html
Obserwuj wątek
    • wkkr Re: falludza cdn 05.03.10, 17:03
      Tekst jest pozbawiony sensu.
      • bibolek1234 Re: falludza cdn 05.03.10, 17:08
        widocznie byl pociety coby objetosc pasowala.dlaczego bez sensu?
        • wkkr Re: falludza cdn 05.03.10, 17:56
          bibolek1234 napisał:

          > widocznie byl pociety coby objetosc pasowala.dlaczego bez sensu?
          ====================================================================
          Bo nie istnieją bomby ze zubożonego uranu.
          Istnieją natomaist takie pociski.
          Ale są dość drogie i nie używa się ich przeciw poganiaczom mułów
          kryjącym się w lepiankach.
          • bibolek1234 Re: falludza cdn 05.03.10, 18:11
            wydawalo mnie sie ze penetratory 'niszczycieli bunkrow' maja cos wspolnego z
            du,ale moge sie mylic.abramsy chyba strzelaly w falludzy,tylko head-ami wydawalo
            mnie sie ze a-10 tez tam operowaly a nawet strzelaly ale moge sie mylic;
            • wkkr Re: falludza cdn 05.03.10, 21:17
              Zawsze mozna strzelać do muchy z armaty.
              Ale czy to ma sens?
              Nie podejrzewam Amerykanów o rozrzutność.
              • bibolek1234 Re: falludza cdn 05.03.10, 21:37
                no coz rozrzutnoscia to grzesza;-]wywolali wojne a nie jest to tanie a i miejsce
                na wydatki wszelakie zapewnione;to byly walki miejskie taka amunicja tym
                bardziej ma sens i jest tansza od zycia amerykanskich zolnierzy z tego powodu
                mozna walic przeciwpancernym do przyslowiowej muchy;-]P
                • browiec1 Re: falludza cdn 08.03.10, 17:15
                  Ale taka amunicja zdaje sie nie jest wydawana standardowo do misji.
    • marek_boa Re: falludza cdn 05.03.10, 17:36
      Dziwne?! Wczoraj czytałem artykuł na GW i chodziło o pociski fosforowe do
      ,których użycia Amerykanie się przyznali!
      -Pozdrawiam!
      • maxikasek Re: falludza cdn 05.03.10, 18:46
        Widac później ktos z redakcji doszedł do wniosku, że cięzko będzie powiązac fosfor z wadami genetycznymi ;-). Zresztą pociski z zubożonego uranu również cięzko powiązac. Na świecie wykorzystuje się pojemniki ze zubożonego uranu do przechowywania izotopów. NAwet rozgrzany raczej nie byłby w stanie spowodować zmian genetycznych (chyba że ktoś robiłby sobie inhalację przez dłuższy czas). Po prostu ich radioaktywnośc jest niewielka. Szkodliwy mogą być pył uranowy, jak każdy metal cięzki. ALe konia z rzędem temu kto udowodni, że bardziej szkodzą pociski z uranu niż np. azbest stosowany w wozach pancernych sowieckiej konstrukcji (i nie tylko).
        BArdziej prawdopodobne jest toże owe zniekształcenia dzieci i płodów sa wynbikiem biedy i braku odpowiedniego pożywienia i witamin dla kobiet w ciąży.
        • kstmrv Re: falludza cdn 05.03.10, 20:01
          maxikasek napisał:

          > Widac później ktos z redakcji doszedł do wniosku, że cięzko będzie powiązac fos
          > for z wadami genetycznymi ;-). Zresztą pociski z zubożonego uranu również cięzk
          > o powiązac. Na świecie wykorzystuje się pojemniki ze zubożonego uranu do przech
          > owywania izotopów. NAwet rozgrzany raczej nie byłby w stanie spowodować zmian g
          > enetycznych (chyba że ktoś robiłby sobie inhalację przez dłuższy czas). Po pros
          > tu ich radioaktywnośc jest niewielka. Szkodliwy mogą być pył uranowy, jak każdy
          > metal cięzki. ALe konia z rzędem temu kto udowodni, że bardziej szkodzą pocisk
          > i z uranu niż np. azbest stosowany w wozach pancernych sowieckiej konstrukcji (
          > i nie tylko).
          > BArdziej prawdopodobne jest toże owe zniekształcenia dzieci i płodów sa wynbiki
          > em biedy i braku odpowiedniego pożywienia i witamin dla kobiet w ciąży.

          Wiec dlaczego akurat tam jest znaczny wzrost zachorowań, a nie w całym Iraku? Dlaczego również w niektórych miejscach w Serbii po 1999 znacznie wzrósł poziom zachorowalności na nowotwory i inne choroby?
          • maxikasek Re: falludza cdn 05.03.10, 22:17
            A sa dane z innych części Iraku? MOżna zapytać grupę ludzi zarażonych kiłą- kto pija kawę? A potem wysnuć wniuosek że skoro 80% pije kawę, znaczy że kawa powoduje kiłę ;-).
            Na tej samej zasadzie wszędzie gdzie była wojna i panowało niedożywienie- można wysnuć takie wnioski. Zwłaszcza, kiedy brakuje rzetlenych badań.
            Podobnie było z Czarnobylem, kiedy po katastrofie gwałtownie wzrósł wynik zachorowalności na tarczycę. DOpiero po kilku latach okazało się, że m.in. był to efekt kompleksowego przebadania całej grupy społecznej a nie samego promieniowania.
            • bibolek1234 Re: falludza cdn 05.03.10, 22:30
              coz mamy casus 2 wojny swiatowej gdzie wystepowaly wszystkie czynniki ludzie z
              pokolenia tuz powojennego zyja przeciez juz masz punkt odniesienia mamy takze
              'afere'[w sensie medialnym]ze specyfikami dla kobiet w ciazy,w krajach europy
              zachodniej, ktore spowodowaly znaczny odsetek deformacji.ja sklaniam sie do tezy
              ze tutaj[falludza]zadzialaly wszystkie czynniki te wymienione w artykule i te
              ktore Ty wymieniles;P
        • browiec1 Re: falludza cdn 08.03.10, 17:19
          No tez widzialem ta pierwsza wersje,nie wiem co za debile sie za
          takie artykuly biora.Bo ze ci "badacze" odstawiaja coraz glupsze
          numery dawno przestalo mnie dziwic.
          A co do powodow to masz racje,dokladnie to samo chcialem napisac.A
          Falludza dodatkowo jest ciegle rejonem niebezpieczym,w jakims
          stopniu odizolowanym,ktory nie moze liczyc na taka pomoc jak chocby
          inne miasta w Iraku,to i wad moze byc wiecej.
          A porownanie z Europa po prostu wymiata.
    • kstmrv Lewackie brednie 05.03.10, 20:00
      bibolek1234 napisał:

      > wyborcza.pl/1,75248,7627593,Zdeformowane_dzieci_Falludzy___dowod_na_bomby_uranowe_.html

      I znowu GW wyprodukowała stek lewackich kłamstw. USA ani Izrael nie używają takich środków jak napalm, fosfor czy uran. Tym bardziej przeciwko cywilom. A GW wtóruje lewackim oszczercom takim samym jak w Wietnamie, gdzie rzekomo Amerykanie używali napalmu (choć lewacy nigdy oczywiście nie pokazali nawet jednego dowodu na to) i to - co już jest szczytem lewackich kłamstw - przeciwko dzieciom.
      • wkkr Tak 05.03.10, 21:22
        Napalm, fosfor i uran są uzywane w walce.
        Ale związek napalmu, fosforu i uranu z wadami genetycznymi
        wystepującymi na tamtym obszarze jest watpliwy.
        Z punktu widzenia ofiar ustalenie rzeczywistej przyczyny jest
        ważniejsze niż lewackie uprzedzenia.
        • browiec1 Re: Tak 08.03.10, 17:14
          Tu nie ma zadnego zwiazku,to po prostu brednie.Lepiej zajac sie
          rzeczami waznymi.
          wyborcza.pl/1,75477,7636348,Do_urn_mimo_bomb.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka