Dodaj do ulubionych

Marek, jak tym razem Hetz-3...?

10.12.15, 09:58
Dziś wypalona nowa rakieta, czy udała się...?
Obserwuj wątek
    • adam_al Re: Marek, jak tym razem Hetz-3...? 10.12.15, 11:40
      Po naszemu Arrow 3 ;) - udało Wam się. Macie nie tylko broń przeciw rakietową, ale i przeciwsatelitarną, pozazdrościć.

      Przy okazji - nie mogę tego doprecyzować -> czy Hetz-3/Arrow-3 może być odpalany z wyrzutni mobilnych? Z tego co wiem (była zresztą aferka z opublikowaniem planów wyrzutni) ma być ulokowany w stacjonarnych silosach. Pytam, bo Hetz-1,2/Arrow 1/2 mógł, a gdyby nastąpił niebywały sukces gospodarczy w Polsce (ewentualnie odejście od dofinansowania górnictwa) może szarpnęlibyśmy się na dwie baterie systemy przeciwrakietowego z prawdziwego zdarzenia. W naszej sytuacji musi być on mobilny, przydałaby się jakaś konkurencja dla THAAD-a. Ewentualnie może przy przekonstruowaniu wymagań dla Narwi/Wisły - połączyć je wdrażając tylko MEADS (z IRIS-T + PAC-3 MSE) lub system tylko z pociskami BARAK 8 (całkiem wystarczający zasięg jak dla Wisy, choć to już wariant skrajnie s-f w obecnych realiach politycznych) i dołożyć właśnie takie dwie baterie "dużego systemu" czyli coś w stylu Narwiowisła + Wisłoka? Tak sobie bajam.
      • adam_al korekta 10.12.15, 11:42
        > Macie nie tylko broń przeciw rakietową, ale i przeciwsatelitarną, pozazdrościć.

        /niestety nie można edytować swoich postów/

        oczywiście przeciwrakietową
      • mosze_zblisko_daleka Operacyjnie... 10.12.15, 12:37
        2015.uploaded.fresh.co.il/2015/12/10/12519975.jpg
        Rakieta Ankor wypalona była na dużej wysokości przez F-15 a Hetz-3 "zauważył" i wystartował na "spotkanie" ... i trafił w cel...

        O ile ja znam się na tym to było używane operacyjnie, ale jeszcze nie czas na to...
        • bmc3i Re: Operacyjnie... 10.12.15, 13:12
          mosze_zblisko_daleka napisał:

          > 2015.uploaded.fresh.co.il/2015/12/10/12519975.jpg
          > Rakieta Ankor wypalona była na dużej wysokości przez F-15 a Hetz-3 "zauw
          > ażył" i wystartował na "spotkanie" ... i trafił w cel...
          >
          > O ile ja znam się na tym to było używane operacyjnie, ale jeszcze nie czas na t
          > o...

          To wiesz ze zostala odpalona i trafila w cel, wiesz ze bylo uzywane operacyjnie, a nie wiesz czy proba się udała, ze pytasz boa?
          • adam_al Re: Operacyjnie... 10.12.15, 13:14
            > wiesz ze bylo uzywane operacyjnie
            > , a nie wiesz czy proba się udała, ze pytasz boa?

            Wie,wie to taka kokieteria ;)
            • mosze_zblisko_daleka Humor Żydowski ... 10.12.15, 13:53
              On niestety nie rozumie żydowski humor. A skąd może znać, przecie nie ma Żydów w Polsce...
              • a12a2a Re: Humor Żydowski ... 10.12.15, 21:21
                Są, są; ale nie Żydzi, a liberalno-lewackie żydokomuchy z Wybiórczej...

                PS. Są i polscy patrioci pochodzenia żydowskiego, jak Dorn czy Wildstein senior i junior.
                • krzy-czy Re: Humor Żydowski ... 10.12.15, 22:12
                  do dupy z takimi zydami jak oni.
                  żyd z żyda to jest człowiek który potrafi śmiać się sam z siebie.
                  a ci to tacy bardziej jak wolacy.
                  • bmc3i Re: Humor Żydowski ... 11.12.15, 04:24
                    krzy-czy napisał:

                    > do dupy z takimi zydami jak oni.
                    > żyd z żyda to jest człowiek który potrafi śmiać się sam z siebie.

                    Nie znam żadnego takiego, a kilku ich poznałem



                    > a ci to tacy bardziej jak wolacy.
              • bmc3i Re: Humor Żydowski ... 11.12.15, 04:22
                mosze_zblisko_daleka napisał:

                > On niestety nie rozumie żydowski humor. A skąd może znać, przecie nie ma Żydów
                > w Polsce...

                Pracuję z Żydami, ale oni raczej nie mają poczucia humoru.
      • stary_chinczyk Re: Marek, jak tym razem Hetz-3...? 11.12.15, 01:35
        > ualnie odejście od dofinansowania górnictwa) może szarpnęlibyśmy się na dwie ba
        > terie systemy przeciwrakietowego z prawdziwego zdarzenia.

        Tak sie zastanawiam czy to wogle ma jakis sens. Powiedzmy ze mamy te dwie baterie, wybucha wojna. Powiedzmy ze z Rosja. I co ? Dwie baterie to ile pociskow ? Z 50 wlaczajac zapasowe. Przy ilosci rakiet balistycznych jakie maja Rosjanie to nie wystarczy nawet na godzine. Co obstawic tymi dwoma bateriami ? Warszawe ? To rozwala lotniska. Lotniska ? To rozwala elektrownie. Elektrownie ? To rozwala porty. Zeby to mialo sens to trzeba tych baterii nie 2 tylko 20. Inaczej to jest jak przykrywanie sie w mrozna noc mala serwetka. Na dodatek bardzo droga, wyszywana zlotem i diamentami.
    • mosze_zblisko_daleka Marek, daj jakiś stopięn napracowałem się na to 11.12.15, 07:25
      ... a TY milczysz...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka