mosze_zblisko_daleka 10.12.15, 09:58 Dziś wypalona nowa rakieta, czy udała się...? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
adam_al Re: Marek, jak tym razem Hetz-3...? 10.12.15, 11:40 Po naszemu Arrow 3 ;) - udało Wam się. Macie nie tylko broń przeciw rakietową, ale i przeciwsatelitarną, pozazdrościć. Przy okazji - nie mogę tego doprecyzować -> czy Hetz-3/Arrow-3 może być odpalany z wyrzutni mobilnych? Z tego co wiem (była zresztą aferka z opublikowaniem planów wyrzutni) ma być ulokowany w stacjonarnych silosach. Pytam, bo Hetz-1,2/Arrow 1/2 mógł, a gdyby nastąpił niebywały sukces gospodarczy w Polsce (ewentualnie odejście od dofinansowania górnictwa) może szarpnęlibyśmy się na dwie baterie systemy przeciwrakietowego z prawdziwego zdarzenia. W naszej sytuacji musi być on mobilny, przydałaby się jakaś konkurencja dla THAAD-a. Ewentualnie może przy przekonstruowaniu wymagań dla Narwi/Wisły - połączyć je wdrażając tylko MEADS (z IRIS-T + PAC-3 MSE) lub system tylko z pociskami BARAK 8 (całkiem wystarczający zasięg jak dla Wisy, choć to już wariant skrajnie s-f w obecnych realiach politycznych) i dołożyć właśnie takie dwie baterie "dużego systemu" czyli coś w stylu Narwiowisła + Wisłoka? Tak sobie bajam. Odpowiedz Link Zgłoś
adam_al korekta 10.12.15, 11:42 > Macie nie tylko broń przeciw rakietową, ale i przeciwsatelitarną, pozazdrościć. /niestety nie można edytować swoich postów/ oczywiście przeciwrakietową Odpowiedz Link Zgłoś
mosze_zblisko_daleka Operacyjnie... 10.12.15, 12:37 2015.uploaded.fresh.co.il/2015/12/10/12519975.jpg Rakieta Ankor wypalona była na dużej wysokości przez F-15 a Hetz-3 "zauważył" i wystartował na "spotkanie" ... i trafił w cel... O ile ja znam się na tym to było używane operacyjnie, ale jeszcze nie czas na to... Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Operacyjnie... 10.12.15, 13:12 mosze_zblisko_daleka napisał: > 2015.uploaded.fresh.co.il/2015/12/10/12519975.jpg > Rakieta Ankor wypalona była na dużej wysokości przez F-15 a Hetz-3 "zauw > ażył" i wystartował na "spotkanie" ... i trafił w cel... > > O ile ja znam się na tym to było używane operacyjnie, ale jeszcze nie czas na t > o... To wiesz ze zostala odpalona i trafila w cel, wiesz ze bylo uzywane operacyjnie, a nie wiesz czy proba się udała, ze pytasz boa? Odpowiedz Link Zgłoś
adam_al Re: Operacyjnie... 10.12.15, 13:14 > wiesz ze bylo uzywane operacyjnie > , a nie wiesz czy proba się udała, ze pytasz boa? Wie,wie to taka kokieteria ;) Odpowiedz Link Zgłoś
mosze_zblisko_daleka Humor Żydowski ... 10.12.15, 13:53 On niestety nie rozumie żydowski humor. A skąd może znać, przecie nie ma Żydów w Polsce... Odpowiedz Link Zgłoś
a12a2a Re: Humor Żydowski ... 10.12.15, 21:21 Są, są; ale nie Żydzi, a liberalno-lewackie żydokomuchy z Wybiórczej... PS. Są i polscy patrioci pochodzenia żydowskiego, jak Dorn czy Wildstein senior i junior. Odpowiedz Link Zgłoś
krzy-czy Re: Humor Żydowski ... 10.12.15, 22:12 do dupy z takimi zydami jak oni. żyd z żyda to jest człowiek który potrafi śmiać się sam z siebie. a ci to tacy bardziej jak wolacy. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Humor Żydowski ... 11.12.15, 04:24 krzy-czy napisał: > do dupy z takimi zydami jak oni. > żyd z żyda to jest człowiek który potrafi śmiać się sam z siebie. Nie znam żadnego takiego, a kilku ich poznałem > a ci to tacy bardziej jak wolacy. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Humor Żydowski ... 11.12.15, 04:22 mosze_zblisko_daleka napisał: > On niestety nie rozumie żydowski humor. A skąd może znać, przecie nie ma Żydów > w Polsce... Pracuję z Żydami, ale oni raczej nie mają poczucia humoru. Odpowiedz Link Zgłoś
stary_chinczyk Re: Marek, jak tym razem Hetz-3...? 11.12.15, 01:35 > ualnie odejście od dofinansowania górnictwa) może szarpnęlibyśmy się na dwie ba > terie systemy przeciwrakietowego z prawdziwego zdarzenia. Tak sie zastanawiam czy to wogle ma jakis sens. Powiedzmy ze mamy te dwie baterie, wybucha wojna. Powiedzmy ze z Rosja. I co ? Dwie baterie to ile pociskow ? Z 50 wlaczajac zapasowe. Przy ilosci rakiet balistycznych jakie maja Rosjanie to nie wystarczy nawet na godzine. Co obstawic tymi dwoma bateriami ? Warszawe ? To rozwala lotniska. Lotniska ? To rozwala elektrownie. Elektrownie ? To rozwala porty. Zeby to mialo sens to trzeba tych baterii nie 2 tylko 20. Inaczej to jest jak przykrywanie sie w mrozna noc mala serwetka. Na dodatek bardzo droga, wyszywana zlotem i diamentami. Odpowiedz Link Zgłoś
mosze_zblisko_daleka Marek, daj jakiś stopięn napracowałem się na to 11.12.15, 07:25 ... a TY milczysz... Odpowiedz Link Zgłoś