Dodaj do ulubionych

Licencja na ROsomaka XP

16.05.20, 23:37
DO tej pory jedyne zamówienia to przeróbki "podwozi bazowych" na spikobusy i Raki. WIdać, że planowane są dalsze zakupy i rezygnacja z pływalności. Koniec "Borsuka"?

www.milmag.pl/news/view?news_id=3872
Obserwuj wątek
  • czizus Re: Licencja na ROsomaka XP 17.05.20, 10:29
   maxikasek napisał:

   . Koniec "Bo
   > rsuka"?
   >


   Raczej chyba nie.:
   www.rp.pl/Przemysl-Obronny/200519412-Pancerny-Borsuk-wychodzi-na-pozycje.html
   Jest już prototyp i kończą się prace przy nim. Teraz testy, testy i badania a potem , . . . . . . seryjna produkcja. Na początek 1000 szt.
   • maxikasek Re: Licencja na ROsomaka XP 17.05.20, 19:17
    A czemu nie milion? ;-)
    Docelowo ( o ile część z 16 bzmech, nie zostanie przekształcona na bzmot) to 848-928 (zaleznie od liczby z batalionie) bwp+ ok. 600 wersji specjalistycznych. W PMT określono potrzeby na 843 szt.
    Póki co mamy roczną obsuwę. Prototyp miał być gotowy w IV kwartale 2019. A w 2020 miał przejśc badania kwalifikacyjne i pod koniec 2021 gotowy do produkcji seryjnej. Wg artykułu prototyp będzie gotowy do końca tego roku. Chyba dalej nie wiadomo kto będzie dostarczał pancerz kompozytowy. Póxniej wersja ciężka, niepływająca.
    Maks. możliwości produkcyjne dla pełnoseryjnej produkcji określono na 50 szt. rocznie.
    Należy trzymać kciuki, by prototyp przeszedł uczciwie badania i trafił do produkcji. Bambuły juz zdecydowanie powinny tylko cieszyć oko na zlotach i w muzeach.
     • bmc3i Re: Licencja na ROsomaka XP 17.05.20, 23:56
      menel13 napisała:

      > Powinni się spiknąć z Ukraińcami.


      Zawsze zenuja mnie takie teksty ktore tu czy tam czytam. Powinni spikanac sie, powinni wejsce we wspolprace, powinni wziac technologie, itd. Najpierw bowiem ktos inny powinien chciec spiknac sie z nami, albo dac technologie. Rownie dobrze mozna by powiedziec Kowalski powinine wziac pieniadze od Nowaka. Projekty, technologie, to tak jak pieniadze - wartosc materialna, ktorymi kto musi najpierw chciec sie podzielic. A zeby chcial sie podizelic, musi miec w tym interes. Nikt nie prowadzi dzialalnosci charytatywnej. Zwlaszcza w przemysle zbrojeniowym
    • czizus Re: Licencja na ROsomaka XP 18.05.20, 09:29
     maxikasek napisał:


     > Póki co mamy roczną obsuwę. Prototyp miał być gotowy w IV kwartale 2019. A w 20
     > 20 miał przejśc badania kwalifikacyjne i pod koniec 2021 gotowy do produkcji se
     > ryjnej. Wg artykułu prototyp będzie gotowy do końca tego roku. Chyba dalej nie
     > wiadomo kto będzie dostarczał pancerz kompozytowy. Póxniej wersja ciężka, niepł
     > ywająca.
     > Maks. możliwości produkcyjne dla pełnoseryjnej produkcji określono na 50 szt. r
     > ocznie.


     Prosiłbym o odrobinę więcej optymizmu. Borsuk to dobry projekt i warto w niego zarówno inwestować jak i wierzyć. Istotne jest to, żeby uruchomić całą ścieżkę produkcji i dostaw dla wojska a czas już zrobi swoją robotę.
     • maxikasek Re: Licencja na ROsomaka XP 18.05.20, 13:56
      "Prosiłbym o odrobinę więcej optymizmu. Borsuk to dobry projekt i warto w niego zarówno inwestować jak i wierzyć. Istotne jest to, żeby uruchomić całą ścieżkę produkcji i dostaw dla wojska a czas już zrobi swoją robotę."
      Tego jeszcze nie wiemy (czy dobry projekt). Jak przejdzie testy kwalifikacyjne i krótka seria przedprodukcyjna zostanie rozjeżdżona w jakiejś aktywnej JW- to wtedy będzie można to powiedzieć.
      Wolałbym to , niż najpierw zamówimy 1000 szt. a potem zobaczymy czy da się coś z tego zrobić ;-)
      Ale trzymam kciuki. Wprawdzie to składanka importowanych elementów- ale tak teraz produkuje się sprzęt wojskowy. Polskę stać na produkcję własnego bwp-a, choć "po egidą" PGZ to nie wróży temu zbyt dobrze ;-) Ale HSW dostała od koreańczyków spory zastrzyk know-how.
      Problemem może być cena- już teraz spekuluje się że przekroczy 8mln $/szt.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka