Dodaj do ulubionych

Lotnictwo Libii 2004

21.04.06, 11:25
Witać że mimo wszystko lotnictwo wyglada na sprawne, kilka fotek tu:
xjubier.free.fr/en/site_pages/solar_eclipses/TSE_20060329_pg02.html
Obserwuj wątek
    • michalgajzler Re: Lotnictwo Libii 2004 21.04.06, 11:38
      CH-47? Przecież mieli je upłynnić w ZEA, jeśli dobrze pamiętam... Nie wszystkie
      sprzedano?
      • belgrano Re: Lotnictwo Libii 2004 22.04.06, 19:55
        Mieli je sprzedawać?Gdzie to wyczutałeś? Zostaliby bez śmigłowców
        transportowych. Choc ten biały Mil to Mi-117???
        • michalgajzler Re: Lotnictwo Libii 2004 22.04.06, 21:01
          belgrano napisał:

          > Mieli je sprzedawać?Gdzie to wyczutałeś? Zostaliby bez śmigłowców
          > transportowych.
          Np. tu:
          www.tau.ac.il/jcss/balance/UAE.pdf
          i tu:
          www.flightglobal.com/Articles/2005/03/15/195191/UAE+awards+contracts+for+CH-47+upgrade+.html
          (to ostatnie to informacja o podpisaniu porozumienia w sprawie modernizacji
          ex-libijskich CH-47 przez ZEA i AgusteWestlanda)

          >Choc ten biały Mil to Mi-117???
          Chyba 171 ale głowy to ja nie dam za to;-)). Nad modyfikacjami Mi-8/17 nie panuję.
          • marek_boa Re: Lotnictwo Libii 2004 22.04.06, 21:18
            Najprawdopodobnie z tego co widać na obu zdjęciach jeden i drugi śmigłowiec
            należą do tego samego typu czyli Mi-8MT(Mi-17)!
            -POzdrawiam!
            • marek_boa Re: Lotnictwo Libii 2004 22.04.06, 21:22
              Dodam ,że produkowano te śmogłowce od.....1977 roku!:)
              -Pozdrawiam!
          • belgrano Re: Lotnictwo Libii 2004 24.04.06, 13:04

            > www.tau.ac.il/jcss/balance/UAE.pdf
            > i tu:
            > www.flightglobal.com/Articles/2005/03/15/195191/UAE+awards+contracts+for+CH-47+upgrade+.html
            > (to ostatnie to informacja o podpisaniu porozumienia w sprawie modernizacji
            > ex-libijskich CH-47 przez ZEA i AgusteWestlanda)
            >
            > >Choc ten biały Mil to Mi-117???
            > Chyba 171 ale głowy to ja nie dam za to;-)). Nad modyfikacjami Mi-8/17 nie
            panu
            > ję.

            Tyle że piszą że nie kupują ich a modernizuja dla Libijczyków. Zwłaszcza ze
            dostały nowe malowanie! to wszystko by się zgadzało.
            • michalgajzler Re: Lotnictwo Libii 2004 24.04.06, 13:47
              belgrano napisał:


              > Tyle że piszą że nie kupują ich a modernizuja dla Libijczyków. Zwłaszcza ze
              > dostały nowe malowanie! to wszystko by się zgadzało.
              Gdzie? Na Flight Global/Flight International?
              "The United Arab Emirates has awarded (...) contracts to upgrade Italian-built
              Boeing CH-47C Chinooks acquired from Libya in 2003. The 12 CH-47s acquired by
              the UAE were acquired by Libya in the 1970s from Italian company Elicotteri
              Meridionali, now part of AgustaWestland." itd. Gdzie widzisz tu cokolwiek o
              modernizacji dla Libijczyków?;-)
              • belgrano Re: Lotnictwo Libii 2004 25.04.06, 11:15
                Tak wygląda jakby poszły tam na modernizacje i pewnie tak sie stało. Libia
                zazwyczaj nie udostępnia informacji o swojej armii i modernizacjach jak i
                zakupach.
                • michalgajzler Re: Lotnictwo Libii 2004 25.04.06, 11:55
                  To raczej Libia bywała fundatorem sprzętu a nie ZEA. News z FG jest jasny. Choć
                  prawdziwsza może się okazać wersja DefenseNews - nie 12 a 8 śmigłowców.
    • piotrek_zalogowany Re: Lotnictwo Libii 2004 23.04.06, 13:11
      Hmm,sprawne powiadasz...
      serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,3300195.html
      • marek_boa Re: Lotnictwo Libii 2004 23.04.06, 13:39
        Piotrek nie przeginaj!:) W innych krajach nie zdarzają się katastrofy Twoim
        zdaniem? To ,że wydarzyła się katastrofa dowodzi tego że....wogóle latają!:)
        -Pozdrawiam!:)
        • piotrek_zalogowany Re: Lotnictwo Libii 2004 23.04.06, 15:53
          Spoko :) Peace ;)
          Natomiast w linku jaki przytoczyłeś nie ma nic o samolotach bojowych,a przecież
          to one są kwintesencją lotnictwa wojskowego (m.in.dlatego tak lubimy na tym
          forum naśmiewać się z "sił powietrznych" Litwy ;)
          Ciekawi mnie,w jakim stanie są libijskie MiGi i Mirage,bo przecież jak dojdzie
          do kłótni z taką Algierią to nad polem walki nie będą latać transportowce (a
          przynajmniej nie polatają długo ;)
          Pzdr.
          • belgrano Re: Lotnictwo Libii 2004 24.04.06, 13:14
            Narazie to LIbia naprawia i modernizuje to co ma. Ostatnio były zdjęcia L-39ZA
            po remontach i CH47, C130 wiec coś naprawiają? Kiedyś pisano o modernizacji w
            Rosji MiG-23? We Lwowie po rmoncie stoją MiG-23 ale nigdy ich nie odebrali:-(
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka