belgrano 21.04.06, 11:25 Witać że mimo wszystko lotnictwo wyglada na sprawne, kilka fotek tu: xjubier.free.fr/en/site_pages/solar_eclipses/TSE_20060329_pg02.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
michalgajzler Re: Lotnictwo Libii 2004 21.04.06, 11:38 CH-47? Przecież mieli je upłynnić w ZEA, jeśli dobrze pamiętam... Nie wszystkie sprzedano? Odpowiedz Link Zgłoś
belgrano Re: Lotnictwo Libii 2004 22.04.06, 19:55 Mieli je sprzedawać?Gdzie to wyczutałeś? Zostaliby bez śmigłowców transportowych. Choc ten biały Mil to Mi-117??? Odpowiedz Link Zgłoś
michalgajzler Re: Lotnictwo Libii 2004 22.04.06, 21:01 belgrano napisał: > Mieli je sprzedawać?Gdzie to wyczutałeś? Zostaliby bez śmigłowców > transportowych. Np. tu: www.tau.ac.il/jcss/balance/UAE.pdf i tu: www.flightglobal.com/Articles/2005/03/15/195191/UAE+awards+contracts+for+CH-47+upgrade+.html (to ostatnie to informacja o podpisaniu porozumienia w sprawie modernizacji ex-libijskich CH-47 przez ZEA i AgusteWestlanda) >Choc ten biały Mil to Mi-117??? Chyba 171 ale głowy to ja nie dam za to;-)). Nad modyfikacjami Mi-8/17 nie panuję. Odpowiedz Link Zgłoś
marek_boa Re: Lotnictwo Libii 2004 22.04.06, 21:18 Najprawdopodobnie z tego co widać na obu zdjęciach jeden i drugi śmigłowiec należą do tego samego typu czyli Mi-8MT(Mi-17)! -POzdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
marek_boa Re: Lotnictwo Libii 2004 22.04.06, 21:22 Dodam ,że produkowano te śmogłowce od.....1977 roku!:) -Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
belgrano Re: Lotnictwo Libii 2004 24.04.06, 13:04 > www.tau.ac.il/jcss/balance/UAE.pdf > i tu: > www.flightglobal.com/Articles/2005/03/15/195191/UAE+awards+contracts+for+CH-47+upgrade+.html > (to ostatnie to informacja o podpisaniu porozumienia w sprawie modernizacji > ex-libijskich CH-47 przez ZEA i AgusteWestlanda) > > >Choc ten biały Mil to Mi-117??? > Chyba 171 ale głowy to ja nie dam za to;-)). Nad modyfikacjami Mi-8/17 nie panu > ję. Tyle że piszą że nie kupują ich a modernizuja dla Libijczyków. Zwłaszcza ze dostały nowe malowanie! to wszystko by się zgadzało. Odpowiedz Link Zgłoś
michalgajzler Re: Lotnictwo Libii 2004 24.04.06, 13:47 belgrano napisał: > Tyle że piszą że nie kupują ich a modernizuja dla Libijczyków. Zwłaszcza ze > dostały nowe malowanie! to wszystko by się zgadzało. Gdzie? Na Flight Global/Flight International? "The United Arab Emirates has awarded (...) contracts to upgrade Italian-built Boeing CH-47C Chinooks acquired from Libya in 2003. The 12 CH-47s acquired by the UAE were acquired by Libya in the 1970s from Italian company Elicotteri Meridionali, now part of AgustaWestland." itd. Gdzie widzisz tu cokolwiek o modernizacji dla Libijczyków?;-) Odpowiedz Link Zgłoś
belgrano Re: Lotnictwo Libii 2004 25.04.06, 11:15 Tak wygląda jakby poszły tam na modernizacje i pewnie tak sie stało. Libia zazwyczaj nie udostępnia informacji o swojej armii i modernizacjach jak i zakupach. Odpowiedz Link Zgłoś
michalgajzler Re: Lotnictwo Libii 2004 25.04.06, 11:55 To raczej Libia bywała fundatorem sprzętu a nie ZEA. News z FG jest jasny. Choć prawdziwsza może się okazać wersja DefenseNews - nie 12 a 8 śmigłowców. Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek_zalogowany Re: Lotnictwo Libii 2004 23.04.06, 13:11 Hmm,sprawne powiadasz... serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,3300195.html Odpowiedz Link Zgłoś
marek_boa Re: Lotnictwo Libii 2004 23.04.06, 13:39 Piotrek nie przeginaj!:) W innych krajach nie zdarzają się katastrofy Twoim zdaniem? To ,że wydarzyła się katastrofa dowodzi tego że....wogóle latają!:) -Pozdrawiam!:) Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek_zalogowany Re: Lotnictwo Libii 2004 23.04.06, 15:53 Spoko :) Peace ;) Natomiast w linku jaki przytoczyłeś nie ma nic o samolotach bojowych,a przecież to one są kwintesencją lotnictwa wojskowego (m.in.dlatego tak lubimy na tym forum naśmiewać się z "sił powietrznych" Litwy ;) Ciekawi mnie,w jakim stanie są libijskie MiGi i Mirage,bo przecież jak dojdzie do kłótni z taką Algierią to nad polem walki nie będą latać transportowce (a przynajmniej nie polatają długo ;) Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
belgrano Re: Lotnictwo Libii 2004 24.04.06, 13:14 Narazie to LIbia naprawia i modernizuje to co ma. Ostatnio były zdjęcia L-39ZA po remontach i CH47, C130 wiec coś naprawiają? Kiedyś pisano o modernizacji w Rosji MiG-23? We Lwowie po rmoncie stoją MiG-23 ale nigdy ich nie odebrali:-( Odpowiedz Link Zgłoś