Dodaj do ulubionych

Manipulacja

05.11.07, 14:51
Czuje sie manipulowany i nie wiem jak ocenić sytuację propozycji Sikorskiego.
Zażądał R.S. od USA, miliarda na wsparcie wojska na przestrzeni wielu lat. W
zamian mieliśmy ich wspierać w Iraku i Afganistanie.

Przez Szczygło zostało to zachowanie określone jako wysoce nieprofesjonalne (
wygórowane i absurdalne życzenia)

Riposta R.S,> "dla Polski 1mld to roczny budżet dla wojska, dla USA to budżet
12-godzinny"

Waszym zdaniem
Jak to jest z tym żądaniem? Jest wygórowane?
Obserwuj wątek
    • axx611 Re: Manipulacja 05.11.07, 15:23
      Wycenil zbyt nisko. A dla amerykanow to pryszcz. Ale USA nic nie
      dadza bo maja klienta ktory bedzie robil robote a jednoczesnie
      bedzie za to placil sam w imie obowiazku i przyjazni bez wiz.Zatem
      Rumsfeld bardzo dobrze potraktowal naszego anglika a ze jest
      czlowiekiem dobrze wychowanym to nie wyrzucil go z gabinetu na zbity
      pysk.Kto jak kto ale Rumsfeld na zarabianiu pieniedzy sie zna jak
      malo kto. Wyceniany jest na 0.5 mld i zadnego businessu nie
      prowadzil. Dobrze byloby aby soldateska polska zaplacila za tarcze
      a obsluge zalatwili amerykanie w ...Rosji za ruskie pieniadze i
      przyslali do pilnowania tarczy w Polsce swoich bojcow. Rumsfeld
      doskonale gra w golfa i lubi ten sport. Zatem soldateska polska
      powinna nauczyc sie tej gry bo bez golfa i o suchym pysku nic sie
      nie zalatwi.
      • aroden belkot 05.11.07, 16:25
        Zadania Sikorskiego byly umiarkowane i sluszne i szkoda ,
        ze Polacy potem dalej na nie nie naciskali.
        • billy.the.kid Re: belkot 05.11.07, 16:42
          wg upiornych dwojaczków-plama.proszenie o coś i tak nie do
          zerlizowania. taka drobna próbka -jak długo wolacy będą dopłacac do
          tego interesu.
          • matrek Re: belkot 05.11.07, 17:29
            billy.the.kid napisał:

            > wg upiornych dwojaczków-plama.proszenie o coś i tak nie do
            > zerlizowania.


            W sumie, racja
      • matrek Sorry, ale jestes juz nudny. 05.11.07, 17:27
        Niechcao wszedlem do twojeg postu, nieswiadomy ze to Towj i malo nie
        zwymiotowalem na ekran. Naprawde, stajesz sie coraz mniej sprawny. Ciebie samego
        nie nudzi juz poslugiwanie sie w kazym poscie 4 tymi samymi slowami? Nie masz
        wiekszego slownika?

        Wez czloweiku, napisz choc raz cos innego, bo czytac sie Ciebie juz nie daje.
      • warmi2 Re: Manipulacja 05.11.07, 20:14
        "Wyceniany jest na 0.5 mld i zadnego businessu nie
        prowadzil."

        From 1977 to 1985 Rumsfeld served as Chief Executive Officer,
        President, and then Chairman of G.D. Searle & Company, a worldwide
        pharmaceutical company based in Skokie.

        Rumsfeld served as Chairman and Chief Executive Officer of General
        Instrument Corporation from 1990 to 1993..

        Rumsfeld served as United Way Inter-governmental Affairs Director in
        Washington, D.C. from 1986 to 1989.
    • ubersztumperumper Jeśli to rzeczywiście jest 12-godzinny budzet 05.11.07, 16:44
      ...to prawdziwy wstyd że Amerykanie nie dali tego jeszcze sami od
      siebie,bez żadnych żebractw.
    • herr7 to taki polski Saakaszwili.. 05.11.07, 18:38
      i ma prezydenckie ambicje. Wydaje mi się że te jego ambicje, zbyt wcześnie
      ujawnione poróżniły go z braćmi Kaczyńskimi, a nie różnice w tym kto jest
      bardziej proamerykański.
      O tym co mówił Sikorski, i że się niby Amerykanom "stawiał" to my wiemy z
      mediów. Zresztą są to sprawy tak skomplikowane że mogą je oceniać eksperci, a
      nie zwykli śmiertelnicy, jak my.
      Tarcza ma dla Amerykanów inne znaczenie niż dla nas. Ma przede wszystkim
      irytować Rosjan. Amerykanie celowo wybrali konfrontacyjny styl, gdyż oni nie
      uznają żadnego sprzeciwu - poza Rosją i trochę Chinami nikt ich przecież nie
      śmie skrytykować. Chcą wymusić na Rosji akceptację ich obecności w basenie Morza
      Kaspijskiego i carte blanche na rozprawę z Iranem, czy jakimkolwiek innym
      krajem. Z tym, że Rosjanie zdają sobie sprawę że ich arogancja nie ma granic, a
      apetyty są nienasycone. Stąd Rosja ma dobre powody żeby się obawiać Ameryki.

      Nie piszę tu zbyt wiele o Sikorskim, gdyż jest to taki polski Saakaszwili. Co by
      o nim nie powiedzieć nie jest to polityk niezależny, tak jak i Gruzja nie jest
      krajem suwerennym.
      • warmi2 Re: to taki polski Saakaszwili.. 05.11.07, 20:16
        "Stąd Rosja ma dobre powody żeby się obawiać Ameryki"

        Jak zwykle, Rosja powinna raczej sie martwic upadkiem demokracji,
        powrotem do centralnego planowania i wogole zalosnym stanem
        ekonomicznym kraju a nie Amerykanami.
    • matrek Re: Manipulacja 05.11.07, 20:20
      ja_adam napisał:

      > Waszym zdaniem
      > Jak to jest z tym żądaniem? Jest wygórowane?



      To sa pieniadze budzetowe, przypominam. Nie mozna zadac od tak sobie pieniedzy z
      budzetu, bo w kazdym kraju obowiazuje scisly rezim ich dotyczacy - zwklaszcza w USA.

      Takie sprawy zalatwia sie w bialych rekawiczkach, przez lobbowanie, albo
      prywatnie, a nie podczas oficjalnej wizyty ministra
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka