Dodaj do ulubionych

Legendarna rosyjska skromność

10.07.09, 03:23
Rosjanie i ich osetyńscy sojusznicy zaprzeczają przypisywanym im trzem
zestrzeleniom samolotów bojowych w czasie wojny gruzińskiej:

informacja
z gazety
Obserwuj wątek
    • browiec1 Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 08:27
      Nie wierz w to,toz to niezalezne...tfu,zdradzieckie zrodlo finansowane z
      funduszy imperialistycznych organizacji pozarzadowych:)
      P.S.Tak to jest jak regularna armia wspolpracuje z roznej masci bandyta...
      znaczy bojownikami.
      • odyn06 Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 09:12
        Czy Strzała, Igła lub zdobyczny Grom mają system "ja, swój samolot"?:-))
        • browiec1 Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 09:18
          Znaczy nasze Gromy maja chyba IFF,osetynskie opieraja sie raczej na milosci do
          MAtuszki:) A ta widac jest slepa:P Znaczy milosc,bo Matuszka chyba nie.
        • marek_boa Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 09:27
          "Strieła" - nie,"Igła" - tak! A skoro "Grom" wzorowany był na "Igle" to też ma!
          -Pozdrawiam!
        • grogreg Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 09:55
          Sama wyrzutnia? Nie ma. To urządzenia pasywne i nie powinny emitować żadnych
          sygnałów czy impulsów radiowych.

          Za to ma... a przynajmniej powinien mieć koleś koleś obsługujący radar (np
          N-22) i przesyłający dane dla koordynatora baterii (np Łowcza) lub batalionu.
          Ten z kolei przekazuje dane dla operatora wyrzutni co leci, z jakiego kierunku i
          kiedy się może tego spodziewać.

          • marek_boa Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 10:22
            Ależ Grogreg wyrzutnia nie ma żadnego urządzenia wysyłającego zapytanie! Ma
            tylko urządzenie odbierające sygnał IFF z przelatującego samolotu lub śmigłowca
            - 1L14,które jeśli jest to własny samolot blokuje spust i nie można odpalić pocisku!
            -Pozdrawiam!
            • grogreg Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 10:34
              O ile wiem, to ręczna wyrzutnie Grom nie posiada takiego urządzenia.
              Zestaw Poprad to i owszem, ale przenośny Grom, nie.
              • marek_boa Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 11:08
                Sorki Grogreg Masz rację! Do PZR "Grom" zestaw "swój-obcy" jest urządzeniem
                opcjonalnym!
                -Pozdrawiam!
                • browiec1 Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 11:33
                  Tak czy inaczej montowac mozna,nie jest to problem.
                  • grogreg Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 11:38
                    Problem to nie jest.
                    Ale po pierwsze podraża to cenę zestawu i to poważnie.
                    Po drugie....nie każde siły powietrzne mają sprawny system IFF....np Rosyjskie.

                    Swoją drogą zastanawiające jest dlaczego Osetyńcy w ogóle strzelali do
                    samolotów. Przecież musieli mieć świadomość panowania Rosjan na niebie. No
                    chyba, że sojusznicze samoloty atakowały ich.
                    • browiec1 Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 11:44
                      To byl poczatek dzialan,Gruzini atakowali,wiec jak cos im nad lbem
                      lecialo,woleli strzelac:)
                      • tomix125 Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 11:46
                        Polskie wojko posiada systemy IFF ?
                        • browiec1 Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 11:48
                          Oczywiscie.
                        • grogreg Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 11:58
                          Na wszystkim co lata. Bez tego sprzęt nie byłby dopuszczony do jakichkolwiek
                          operacji NATO - prawdziwych i manewrów.
                    • marek_boa Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 11:57
                      Grogreg po pierwsze jeśli Osetyńcy walili ze "Strieł" to zdziwienia nie ma!
                      Identyfikacja samolotu następowała wzrokowo a znowuż Gruzińskie Su-25 od
                      Rosyjskich sylwetką się nie różnią! Po za tym w pierwszych godzinach(dniach)
                      konfliktu to Gruzini atakowali Osetyńców z powietrza więc nie jedną "gorącą
                      głowę" palec na spuście świerzbiał!
                      -Pozdrawiam!
                      • grogreg Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 12:00
                        > Identyfikacja samolotu następowała wzrokowo

                        I tyla w temacie :)
    • tomix125 Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 10:21
      Panowie z jakiej odlełości można rozpoznać czołg ? swój- obcy? Czy na
      podstawie termowizji można określić jaki to jest czołg itp ?
      • grogreg Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 10:41
        Jasne, że można.
        Istnieją systemy identyfikujące na podstawie obrazów optycznych, termowizyjnych,
        radarowych czy nawet dźwiękowych. To żadne halo. Zwyczajne porównanie tego co
        się "zobaczyło" do tego co się ma w bazie danych.

        Co do odległości. Wiadomo, że im obraz wyraźniejszy tym trudniej o pomyłkę.
        Czyli im bliżej tym lepiej widać.

        Tyle, że w nowoczesnej armii taka identyfikacja ma drugorzędne znaczenie.
        Najważniejsze są systemy IFF.
        • bmc3i Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 10:45
          grogreg napisał:

          > Najważniejsze są systemy IFF.
          >

          Ktore tez potrafia zawiesc, jak pokazala wojna iracka.
          • grogreg Re: Legendarna rosyjska skromność 10.07.09, 10:50
            Na wojnie wiele rzeczy się zdarza.
            Zawodzi technika, zawodzi człowiek, zawodzą procedury.

            W jednych armiach zdarza się to częściej w innych rzadziej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka