bmc3i 21.07.09, 15:41 W tym roku po raz pierwszy w historii, USAF wypuscila ze szkół wiecej pilotow maszyn bezzalogowych, niz lotników... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bmc3i Re: Szkolenie pilotow USAF 21.07.09, 15:42 bmc3i napisał: > W tym roku po raz pierwszy w historii, USAF wypuscila ze szkół wiecej pilotow > maszyn bezzalogowych, niz lotników... Na marginesie - przyszloscia jest dogfight miedzy dronami, a nie miedzyt samolotami pilotowanym przez czlowieka Odpowiedz Link Zgłoś
browiec1 Re: Szkolenie pilotow USAF 22.07.09, 08:09 W takich walkach to sie beda bardziej musialy sily powietrzne zdac na samodzielnosc takich bezzalogowcow.bo pilot moglby nie wyrobic. Odpowiedz Link Zgłoś
cie778 Re: Szkolenie pilotow USAF 22.07.09, 11:42 bmc3i napisał: > przyszloscia jest dogfight miedzy dronami, a nie miedzy samolotami pilotowanym przez czlowieka nie tak szybko i nie na pewno Nie tak szybko, bo w dogfighcie może mieć znaczenie opóźnienie łącza bsl-człowiek, a z tego - na końcu rozumowania - wynika, że bsl musi toczyć walkę samodzielnie. Co nas zbliża do terminatorów i innych buntów maszyn ;-) a naprawdę jak na razie się niespecjalnie podoba bo nie zawsze działa - tryby pełnej autonomii są fajne i medialne ale ludzie się jak na razie znacznie lepiej adaptują do zmiennych warunków. Nie na pewno, bo jeśli po jednej i drugiej stronie będą tylko bsl-e to znikają problemy wynikające z niepewnej identyfikacji a to oznacza, że nie trzeba blisko podlatywać tylko można strzelać z powiedzmy 50-100 km do tego co manewruje z przeciążeniem większym niż 9 g :-). W dodatku - nie jest w ogóle powiedziane, że bojowy bsl musi być "naśladowcą" parametrów pilotowanego myśliwca. A jak wyjdzie, że zamiast inwestować w masę dźwigarów i pokrycia (bo tak wygląda zwiększanie wytrzymałości konstrukcji) lepiej jest wykorzystać tą masę na założenie systemów WRE albo zrobienie większej ilości mniejszych i tańszych bsli? Przecież nie ma już imperatywu przeżycia, bo w środku siedzi kolega. No i może się okazać, że kamikadze odnoszą pośmiertny triumf ;-) pozdrawiam jasiol Odpowiedz Link Zgłoś