Dodaj do ulubionych

Szkolenie pilotow USAF

21.07.09, 15:41
W tym roku po raz pierwszy w historii, USAF wypuscila ze szkół wiecej pilotow
maszyn bezzalogowych, niz lotników...
Obserwuj wątek
    • bmc3i Re: Szkolenie pilotow USAF 21.07.09, 15:42
      bmc3i napisał:

      > W tym roku po raz pierwszy w historii, USAF wypuscila ze szkół wiecej pilotow
      > maszyn bezzalogowych, niz lotników...


      Na marginesie - przyszloscia jest dogfight miedzy dronami, a nie miedzyt
      samolotami pilotowanym przez czlowieka
      • browiec1 Re: Szkolenie pilotow USAF 22.07.09, 08:09
        W takich walkach to sie beda bardziej musialy sily powietrzne zdac
        na samodzielnosc takich bezzalogowcow.bo pilot moglby nie wyrobic.
      • cie778 Re: Szkolenie pilotow USAF 22.07.09, 11:42
        bmc3i napisał:

        > przyszloscia jest dogfight miedzy dronami, a nie miedzy samolotami pilotowanym
        przez czlowieka

        nie tak szybko i nie na pewno

        Nie tak szybko, bo w dogfighcie może mieć znaczenie opóźnienie łącza
        bsl-człowiek, a z tego - na końcu rozumowania - wynika, że bsl musi toczyć walkę
        samodzielnie. Co nas zbliża do terminatorów i innych buntów maszyn ;-) a
        naprawdę jak na razie się niespecjalnie podoba bo nie zawsze działa - tryby
        pełnej autonomii są fajne i medialne ale ludzie się jak na razie znacznie lepiej
        adaptują do zmiennych warunków.

        Nie na pewno, bo jeśli po jednej i drugiej stronie będą tylko bsl-e to znikają
        problemy wynikające z niepewnej identyfikacji a to oznacza, że nie trzeba blisko
        podlatywać tylko można strzelać z powiedzmy 50-100 km do tego co manewruje z
        przeciążeniem większym niż 9 g :-).
        W dodatku - nie jest w ogóle powiedziane, że bojowy bsl musi być "naśladowcą"
        parametrów pilotowanego myśliwca. A jak wyjdzie, że zamiast inwestować w masę
        dźwigarów i pokrycia (bo tak wygląda zwiększanie wytrzymałości konstrukcji)
        lepiej jest wykorzystać tą masę na założenie systemów WRE albo zrobienie
        większej ilości mniejszych i tańszych bsli? Przecież nie ma już imperatywu
        przeżycia, bo w środku siedzi kolega. No i może się okazać, że kamikadze odnoszą
        pośmiertny triumf ;-)

        pozdrawiam
        jasiol

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka