Dodaj do ulubionych

nowy kościół w Częstochowie- paranoja

IP: 82.160.8.* 24.08.05, 13:29
Co sądzicie o ilości kosciołów w Częstochowie. Właśnie powstaje nastepny na
Osiedlu Słonecznym. Czy 70 rodzin utrzyma nowyą świątynie. Księża powinni dać
na utrzymanie domów dizcka i na ubogich a nie budować nowe kościoły, których
w okolicy Słonecznego jest 5. kościół powstaje na dziko i bez zgody
mieszkańców. Moze gazeta się tym zainteresuje
Obserwuj wątek
    • Gość: . Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.05, 13:30
      ROTFL
    • Gość: ZIELE Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 80.51.57.* 24.08.05, 13:39
      Jak GAZETA sie tym zajmie to bedzie jawny NAPAD NA WIARE I KOŚCIÓŁ KATOLICKI W
      POLSCE !!!!! A tak poważnie to sprawa jest przegrana. Księża wszystko mogą w tym
      kraju,a w częstochowie zwłaszcza - to są "nadludzie".
      • Gość: xx Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.icis.pcz.pl 24.08.05, 14:00
        Czestochowa pisze sie z duzej litery - nawet w takich tekstach.

        A poza tym kazda organizacja niepanstwowa sama decyduje na co wydaje kase -
        nizaleznie od tego czy znajduje sie w Czestochowie czy gdzie indziej - co
        prawda czescia tej instytucji sa wierni i oni tylko mogliby wplynac na decyzje
        o przeznaczeniu pieniedzy. Jak wiernym to nie przeszkadza ...


        • Gość: Ala Jak pouczać, to dobrze IP: *.prenet.pl 24.08.05, 14:11
          Xx, "Częstochowa" pisze się dużą literą :)
        • Gość: ZIELE Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 80.51.57.* 24.08.05, 16:28
          xx, jak Ty bronisz kościół. Ciekawe co Ty z tego masz ?? Pewnie jesteś księdzem
          albo u nich pracujesz ?? Bo nie wierze że normalny bezstronny człowiek nie widzi
          nadmiaru kościołów w Częstochowie. Np. na PÓŁNOCY sa 3 + kościół św. Wojciecha,
          a tak naprawde wystarczyłby tylko ten ostatnii.
          Co do wydawania pieniędzy przez kościół to owszem nikt nie powiniem sie wtrącać,
          ale..............pod warunkiem że te inwestycje przeszkadzają ludziom. Jeżeli
          buduje sie kościół w środku osiedla to mieszkania w okolicznych blokach tracą na
          wartości. I to nie jest wcale przesada, a kościół powinniem brać pod uwage że
          nie wszyscy ludzie (nawet katolicy) nie zawsze chcą aby budziła ich o 7 rano w
          niedziele msza św.
          • Gość: Zenek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.05, 16:47
            A Ty ZIELE, kiedy ostatni raz byłeś w Kościele?
            pomijając śluby, pogrzeby, komunie

            Pewnie zadowolony byłbyś, gdyby Ci knajpę pod oknem postawili...
            • Gość: ZIELE Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 80.51.57.* 24.08.05, 18:09
              A co tobie do tego kiedy byłem w kościele.

              Pewnie że bym wolał knajpe, bo jak pijaczki z knajpy hałasują to można wezwać
              policje i będzie na jakiś czas spokój. A na hałasy (tzn. spiewy) z kościelnego
              megafonu policja ani nikt inny nic nie poradzi !!!
          • Gość: kierowca typowy tępy partyjny kmiot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.05, 23:37
            nie podoba ci sie - nie chodź. a tak jestes nietolerancyjnym
            ciemnogrodzianinem - zabraniasz ludziom robic to co lubią.
            • Gość: ZIELE Re: Do kierowcy IP: 80.51.57.* 25.08.05, 08:33
              Kierowco - jeździć chyba potrafisz, ale widze że z czytaniem u Ciebie kiepsko.
              Mogłbyś zacytować moją wypowiedź w której czegokolwiek komukolwiek zabraniam ???
              Bo ja jej jakoś nie moge znaleźć. Za Ciemnogrodzianina to sie nie uważam, choć
              mieszkam w niewątpliwie w ciemnogrodzie.
    • Gość: xx Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.icis.pcz.pl 24.08.05, 14:01
      Co oznacza na dziko ? Bez zezwolenia ? Skad wiesz o tym ?
      • Gość: wierząca Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 82.160.8.* 24.08.05, 17:07
        budowa jest nieogrodzona, brak tabliczki takiej żółtej z informacją, a prace
        zaczynają się wieczorem i trwają w nocy. a poza tym nikt nas mieszkańców się
        nie pytał o zgodę i chęć posiadania nowego kościoła. Wszystko za naszymi plecami
        • mmaly Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 26.08.05, 22:04
          Rzeczywiście zagadkowe jest to budowanie kościoła na takim malutkim osiedlu, z
          którego w dodatku jest tak blisko do innych kościołów.
          No nic, będziecie mieli dzwony za oknem. Przyzwyczajajcie się, bo jak Wam
          przedłużą Obrońców Westerplatte w stronę Parkitki to i tak skończy się sielanka
          i spokój na osiedlu :-(
        • Gość: . Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.05, 21:40
          Kazda budowa MUSI byc ogrodzona przynajmniej na wysokosc 1,5m. Brak takiego
          ogrodzenia skutkuje natychmiastowym wstrzymaniem pracy i nakazem wykonania
          ogrodzenia. Tablica informacyjna rowniez jest wymagana prawem.
    • Gość: xx Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.icis.pcz.pl 24.08.05, 14:06
      P.S. W Polsce obowiazuje prawo budowlane, rowniez w zakresie budowli
      sakralnych, i naprawde jestem ciekaw czy mozna cos wybudowac - do tego chyba
      nie takiego malego - z naruszeniem prawa tylko dlatego ze jest to kosciol ?
      • Gość: MWM Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.05, 02:54
        A ja jaszcze bardziej jestem ciekaw, czy taką samowolę budowlaną będzie można
        rozebrać ??? Już widzę, jak jakiś urzędnik ze św. Urzędu Miasta podległy
        świętobliwemu Wronie podejmuje taką decyzję. ;)))
        Pewnie jak zwykle okazałoby się, że wszyscy są równi, ale niektórzy są
        równiejsi wobec prawa ... budowlanego. ;(

    • Gość: też wierząca... Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.05, 14:08
      a gdzie to Osiedle Słoneczne???
      • Gość: zwykły katolik Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.05, 14:42
        Powstawanie budynku kościoła jest wynikiem woli i możliwości inwestora, w tym
        przypadku ludzi i pewnie jakiegoś proboszcza i powstaje zwykle w zgodzie z
        prawem. Nic nikomu do tego.
        Jednak z drugiej strony ta sama instytucja, już w innym miejscu, powinna
        szanować prawo i nie zakłócać ludziom spokoju na zwykłej ulicy (ryczące
        głośniki), nie będącej jeszcze obiektem sakralnym! Zlitujcie się nad swymi
        niewinnymi owieczkami, bo się przeistoczą w diabły.
        • Gość: Zenek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.05, 16:56
          > Jednak z drugiej strony ta sama instytucja, już w innym miejscu, powinna
          > szanować prawo i nie zakłócać ludziom spokoju na zwykłej ulicy (ryczące
          > głośniki), nie będącej jeszcze obiektem sakralnym! Zlitujcie się nad swymi
          > niewinnymi owieczkami, bo się przeistoczą w diabły.

          Tak. jesteś niewinną owieczką. Mnie natomiast przeszkadzają Ci, którzy sikają po
          klatkach schodowych lub pod pobliskimi drzewami, po wypiciu browara pod
          pobliskim sklepie monopolowym. Smród nie do wytrzymania.
          Czy nie można budować sklepów monopolowych z 5km poza miastem????
          • Gość: ZIELE Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 80.51.57.* 24.08.05, 18:14
            Zenek w jakiej odległości od Twoich okien jest kościół ??? I czy jeszcze jakieś
            budynki Ci go zasłaniają ??

            Co do knajp - mogą być 5 km poza miastem pod warunkiem że kościoły też !!!
          • harry1983 Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 25.08.05, 01:46
            Tak się składa, że mi nie przeszkadza, jak ktoś się modli, czy chodzi do kościoła - jego sprawa, ale nienawidzę, jak ktoś mi na siłę wciska m.in. mszę - np. darcie mordy przez głośniki w alejach - chcą, niech się modlą - ale ja nie mam ochoty tego słuchać.

            Jakby to były odgłosy z meczetu czy synagogi to wtedy by zaraz było, że przeszkadza wszystkim "świętym" - ale święta krowa jaką jest kk może u nas wszystko.

            Z utęsknieniem czekam na dzień, w którym to się zmieni.
            Niestety, nie doczekam się...

            ------------------------------------
            Si Vis Pacem, Para Bellum
        • Gość: bob budowniczy Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.05, 20:24
          jezeli nie ma tabliczki informacyjnej i plac nie jest ogrodzony to trzeba to
          zglosic w nadzorze budowlanym, przyjada to pewnie znajda inne uchybienia, skoro
          widac je na pierwszy rzut oka, i moze sie okarze wtedy ze to jakas samowola
          budowlana :)
        • Gość: jmk Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.05, 07:43
          O jakiej litości mówisz ,przecież czarne nie znają litości i są w tym kraju
          poza prawem-Zabity facet w Rędzinach- u czarnego sprawcy tylko 2,7 i co? a nic
          łazi spokojnie, odprawia msze- a ofiara zadołowana!!
          Owieczki jak nazwa wskazuje są do strzyżenia!! i szlachtowania!!!!
      • Gość: wierząca Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 82.160.8.* 24.08.05, 17:05
        Osiedle Słoneczne leży na tyłach szpitala na Parkitce takie szeregówki z
        czerwonymi dachami
    • harry1983 Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 24.08.05, 16:50
      Wybudowaliby lepiej szpital, a nie kolejną siedzibę czarnej mafii.
      U nas już kościoły są na każdym rogu - widać dąży się do tego, by w naszym kraju na jednego mieszkańca przypadał jeden kościół.

      A kościół na Północy A (bodajże Kolbego) to już wogóle - najpierw przez lata był w baraku, potem powstały dwie rezydencje księży, potem kościół.

      Teraz obok budują bloki - współczuję mieszkańcom, będą mieli prawie tak, jak Ci w Alejach, jak przychodzą pielgrzymki.

      ----------------------------------------
      • Gość: Zenek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.08.05, 16:58
        harry - wyprowadź się, tam gdzie pieprz rośnie i żyj w samotności - wtedy nic Ci
        nie przeszkodzi i nie będziesz sie denerwował
      • Gość: ZIELE Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 80.51.57.* 24.08.05, 18:17
        harry1983 - masz 100% racji !!!!!
        Pozdro
      • Gość: wiridiana Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.111.inds.pl 31.08.05, 08:38
        >
        > A kościół na Północy A (bodajże Kolbego) to już wogóle - najpierw przez lata by
        > ł w baraku, potem powstały dwie rezydencje księży, potem kościół.

        Widać jak wy się na wszystkim znacie. To jest akurat kościół pw. św. Jana Kantego

        > Teraz obok budują bloki - współczuję mieszkańcom, będą mieli prawie tak, jak Ci
        > w Alejach, jak przychodzą pielgrzymki.

        to że tam bloki budują to chyba nie jest wina księży.

        Co do budzenia głośnikami, to np u nas nie ma czegoś takiego. A dzwony biją tylko na Mszę na 12. Ja wolałabym żeby robiły to częściej, bo lubię bijące dzwony.
        Co do postu o tym, że na północy wystarczyłby kościół św. Wojciecha to bardzo się mylicie, bo jak jest tyle kościołów (całe 4 z Wojciechem) to i tak w niedzielę, kiedy jest wiele Mszy w ciągu dnia jest ścisk. I może nie popisujcie się tutaj jacy to jsteście przeciw kościołowi, żeby pokazać jacy jesteście cool i na topie, bo potem będziecie chcieli wziąć ślub w kościele, ochrzcić dziecko, albo mieć katolicki pogrzeb. I wtedy będziecie mówić już inaczej
    • Gość: vvv Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 212.160.108.* 24.08.05, 18:04
      To jest idiotyzm.
      • Gość: zazdrosna Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.05, 23:29
        Ludzie, czy Wy naprawdę nie macie innych zmartwień? Zazdroszczę Wam bo musicie
        być bardzo szczęśliwi, tyle wokół nieszczęść (wiem co piszę) a Wy macie problem
        bo budują kościół. Wypada mi życzyć by życie upłynęło Wam z problemami tylko
        tej rangi - budują kościół....
        • Gość: MWM Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.05, 02:59
          I to właśnie jest jedno z tych nieszczęść dla części okolicznych mieszkańców.
    • Gość: piotr Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.brama.prenet.pl 25.08.05, 10:45
      oni mają obsesję na punkcie budowania tych kościołów,chyba inwestują w
      nieruchomości,naiwniacy dajcie się oszukiwać dalej i ładujcie im kasę którą
      przepuszczają na drogie samochody,karty i dziwki.Znam temat.
      • Gość: mmm Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.brama.prenet.pl 25.08.05, 10:55
        Zgadzam się a jak chlają,kilka miesięcy temu naje..y klecha prowadził samochód
        jak zatrzymała go policja to stwierdzil że on jest paulinem i powinni go
        zostawić w spokoju.Ksiądz najlepsza zawód w tym kraju ludzią bzdury opowiadać
        kasę brać i używać.
        • Gość: piotr_007 Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.05, 11:18
          nowy kościół....nowy hipermarket\na Okrzei\, wciąż przybywa "miejsc
          rozrywkowych" w naszym pięknym miasteczku...ale dopóki będą chętni na
          taką "rozrywkę" , to nic się nie zmieni , przecież to mieszkańcy łożą na
          funkcjonowanie takich przybytków...
          • Gość: x Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.pol.intranet.cfgomma.com / 212.244.68.* 26.08.05, 13:18
            co to sie narobiło jak SB w kraju brakło.
            jest dokładnie jak napisał piotr_007 , ludzie sami pieniądze daja na spłaty
            kredytów które księża biorą pod budowę kościłów.
          • Gość: obserwator Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.bredband.comhem.se 05.09.05, 08:18
            dzieki za rozsadek, przebudujcie czesc kosciolow na domy starcow , tez
            potrzebne.
    • Gość: out Monachomachia IP: *.czest.enion.pl 25.08.05, 11:01
      Polecam, Ignacy Krasicki juz dawno ośmieszał to co dzieje się teraz, warto
      przypomnieć sobię tą lekture, szczególnie polecam dla kk.
      • Gość: out Re: Monachomachia IP: *.czest.enion.pl 25.08.05, 11:04
        a gdyby ktoś chciał poczytać polecam:
        www.literatura.zapis.net.pl/okresy/oswiecenie/Krasicki/monachomachia.htm
    • klasi hmmm...... 25.08.05, 11:43
      W calej Czestochowie powstaja od kilku lat nowe koscioly i nie da sie tego
      powstrzymac. Np na ulicy Mirowskiej powstal jakis czas temu kosciol ktorego dach
      jest pokryty w 100% miedzia (a to jest spora kwota pieniedzy zapraszam
      wysytarczy sie przechechac obok i zobaczyc) nastepny kosciol na ul hutnikow
      przed szkola podstawaowa pomnik za ponad 25 tys nowych zlotych matki Boskiej
      pomojajac to ze Ksiadz Jan Ch. to kawal chama wie to kazdy kto go troszke
      chociaz zna. a chodzi dokaldnie o to ze w Czestohcowie coraz mniej ludzi chodzi
      do kosciola gdyz wiekszosc przejrzala na oczy i widzi co ksieza robia.W tej
      Chwili do kosciola chodza tylko osoby starsze i nieliczni w wieku 25 45 lat za
      kilka lat mozliwe ze moze z 10% polakow bedzie chodzilo do kosciola. A zamiast
      nowcyh kosciolow powinno sie pootwierac jakies przytulki dla bezdomnych lub
      jakies przedszkola, a nie wydawac pieniadze na nowe niepotrzebne kosciloy.A
      ksieza w szegolnosci powinni dbac o najbiednijszych lecz w dzisiejszych czasach
      oni mysla tyko o tym zeby sie przescigac w budowaniu kosciolow i zeby miec
      konkretny samochod, wille lub mieszkanie a nie przejmuja sie ludzmi czy jak
      ktos woli swoimi poarafianami.Taka jest niestety smutna prawda.Kazdy odbierze to
      jak zechce.
      Pokoj.
      • Gość: siw.. Re: hmmm...... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.05, 17:36
        ten cham , bandzior, złodziej z ul.Hutników to jan chmiest.Oby go szlak trafił
        i jego kumpli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • mydlo_w_plynie Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 25.08.05, 18:08
      a tak na serio, to kto z Was, dał chociaż złotówkę na ofiarę w kościele, żeby
      się tak burzyć? Macie coś przeciwko budowie nowych kościołów, to nie dawajcie
      kasy. Nie dajecie, to się nie wypowiadajcie, bo Wasza kasa się nie "marnuje".
      Tylko tych, co mają takie życzenie i dają, na w swoim mniemaniu, słuszny cel.
      • Gość: Ala Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.prenet.pl 25.08.05, 20:27
        Myślę, że wszyscy daliśmy, czy tego chcieliśmy czy nie. W 2004 roku czternaście
        rzymskokatolickich parafii (nie licząc np. działających przy parafiach ośrodków
        wychowawczych itd.) otrzymało niebagatelne kwoty (428 940 zł) z funduszu Urzędu
        Miasta dla organizacji pozarządowych.
        www.ngo.czestochowa.um.gov.pl/
        A msza na Jasnej Górze, zafundowana nam przez prezydenta Wronę, ile kosztowała?
        Chciałabym to wiedzieć?
        • Gość: xx Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.icis.pcz.pl 26.08.05, 13:59
          To sa sumy nieznaczne w stosunku do tego co daja sami wierni na utrzymanie
          kosciola. To wlasnie od wiernych w parafiach najbardziej zalezy jak bedzie
          dzialac Kosciol jako taki. Koscioly na Zachodzie juz przez to przeszly ze to
          wierni decyduja o finansach parafii. Nasz Kosciol tez to czeka.

          Dodam ze przebudowa jednego skrzyzowania kosztuje wiecej niz 500 tys., a
          koscioly prowadza tez dzialanosc socjalna, nie tylko religijna.
        • Gość: . Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.05, 21:48
          Tak ... np. jeden z takich osrodkow byl przy parafii podwyzszenia Krzyza
          Swietego. Tylko poza ks. Zdziskiem Gilskim nikt tego osrodka na oczy nie
          widzial. Ostro sie Zdichu po koledzie z tego tlumaczyl, szkoda, ze braklo
          argumentow i inteligencji.
        • mydlo_w_plynie Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 27.08.05, 21:51
          Tylko żę tego to my akurat nie unikniemy. Ja na przykład mogę nie mieć życzenia
          wspierania Aeroklubu Częstochowskiego, który wg tych źródeł dostał 107 000zł.
      • Gość: ZIELE Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: 80.51.57.* 25.08.05, 21:17
        Mydło w płynie czytaj dokładnie o co chodzi. Nie tylko chodzi o ilość kościołów,
        Ale (mnie najbardziej o to) także o zakłócanie przez nie spokoju. Nie każdy lubi
        słuchać ciągle modlitw i śpiewów, ale kościół tego nie rozumie.
        • Gość: Piastek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.05, 22:32
          Ziele masz duzo racji ja ci powiem czemu tak krzycza przez megafony
          czytalem gdzies ze ten caly pan bozia jest gluchy jak pien.
          • Gość: katoliczka ze śród Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 26.08.05, 08:52
            To prawda. Opanujcie sie z tym budowaniem kościołów, bo ludzie ubożeją. Kto
            chce iść do kościola to i tak pójdzie bez względu na odległość. Więcej złego
            niż dobrego z takich inwestycji.
      • Gość: szek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.05, 09:17
        " do siw.." i "mydło ......." dodam jeszcze wam ,iż ten -jan chmiest -
        tzw.proboszcz bije i bił dzieci ., które przychodziły na religie w
        szkole ,przychodziły do kościoła by pomodlić się i może"złotówkę" dać. To
        badyta któremu po kawałku odcinac tępą piłą członki- tak by od razu hanys nie
        zdechł. ( no teraz hanys ma poparcie jego szefem jest pobratymiec
        hitlerowiec !)
        Doniesienia na policję przez szkołe nic nie dały ta małpa dyr.szkoły wszystko
        zakamułlowała.
        • mydlo_w_plynie Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 27.08.05, 11:10
          ok, co niektórzy mają rację, przyznaję. Nie jestem jakimś zagorzałym kibicem
          budowlanych poczynań księży. Jeśli przed moim blokiem miałby stanąć kościół, z
          pewnością nie wprawiłoby mnie to w zachwyt. ALE!! weźcie pod uwagę także i to,
          że są osoby które będą gęgać na to ZAWSZE, nawet jeśli będa budowac kościół w
          szczerym polu.

          Do szek:
          moj post dotyczył budowy nowego kościoła, nie jakiś zboczeń.
          NIe generalizujmy wszystkiego i wszystkich. To że w jakiś społecznościach, np.
          księży jest syf, nie znaczy że tak jest wszędzie. Po prostu te wszystkie brudy
          i inne obrzydliwe "atrakcje" są bardziej nagłośnione i rozpowszechnione.
          Także gdybyś Ty coś takiego zrobił, to rozeszło by się z prędkością światła, a
          pomożesz komuś czy zrobisz coś dobrego to NIKT tego nie zauważy. Skandale są
          bardziej na fali :/
          • Gość: szek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.05, 15:06
            mój post dotyczył tak awersji do budowania nowych kościołów , ale takze
            nawiązania do postów " klasi i siw .." o nieprawidłowościach czy
            tez "prawidłowościach" jana chmiesta i jego kumpli.
            • Gość: dodo Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.05, 16:51
              Myślałem ze już mineło szaleństwo z budowaniem nowych kościołów a jednak nie.
              Ojciec mój {nie żyjący juz} mawiał, ja synu nie doczekam moze i ty nie ,ale
              twoje wnuki zobaczą jak z kościłów robią galerje, muzea i garstka ludzi starego
              pokolenia co modli się w pustym kosciele?
              • Gość: xx Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.icis.pcz.pl 27.08.05, 16:52
                W przypadku Polski nie bylbym tego taki pewien - to nie jest takie proste.
                • adamorg1 Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 30.08.05, 01:28
                  Kościół w Czestochowie sam sie wykancza. Srodowisko ksiezy skupionych przy ks.
                  biskupie Nowaku, to srodowisko w wiekszosci klakierów mamiacych temu
                  człowiekowi oczy. On nie zyje w realiach swiata współczesnego. Jeździ na
                  wizytacje, ogląda spreparowane, podmalowane sprawozdania. Słyszy o powstających
                  organizacjach parafialnych których tak naprawde nie ma. To nie Kraków ani
                  ściana wschodnia. CZESTOCHOWA to miasto ludzi CZERWONYCH o poglądach
                  antykoscielnych. Czytam na forum, ze drazni kogos msza swieta ale za chwile
                  pisze ze jest człowiekiem wierzącym - WSTYD. Kosciół tworzymy my ludzie(ksieza
                  i wierni). Jestesmy grzeszni wszyscy, dlatego idac na msze którą odprawia
                  ksiądz którego znam, a do którego mam zastrzezenia natury moralnej, modle sie
                  również w jego intencji. On jest tylko przewodnikiem mojej wiary. Moze to
                  zabrzmi kolokwialnie ale ma papiery. Ja sie sam nie rozgrzesze, nie odprawie
                  mszy, nie udziele sobie sakramentu eucharystii itd. Kto ma do nauki Koscioła,
                  katechizmu zastrzezenia nie jest wierzacy, nie jest katolikiem. Jezeli kazdy
                  zacznie interpretowac te prawdy na swój sposób to zamiast Kościoła Rzymsko-
                  Katolickiego stworzymy CZERWONA CZESTOCHOWE na świecie.
                  • Gość: henryczek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.com / *.strefa.com 30.08.05, 01:59
                    gdyby to co budują było chociarz ozdobą,a nie jak np. to co powstało(je) na skwerku na rakowie przy aleii pokoju-co to ma być? zagraciło tylko kawałek zieleni a wygląda ani na wille ani na budynek sakralny,wcisnięte jak sardynka do puszki między bloki
                    czy jest w tym mieście ktoś taki jak naczelny urbanista?

                    :/
                • Gość: Wlodek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.vf.shawcable.net 30.08.05, 19:39
                  Gość portalu: xx napisał(a):

                  > W przypadku Polski nie bylbym tego taki pewien - to nie jest takie proste.

                  Xx-ie! Wlosi tez tak mowili i Niemcy, i pare innych nacji.
                  Mlodsi obywatele miasta maja troche ciekawszych sposobow na wydawanie pieniedzy
                  niz taca, a naplyw poboznych ze wsi do miast dosyc solidnie sie zmniejszyl, a
                  przedstawicieli tego pierwszego postwiejskiego pokolenia mozesz poczytac na
                  forum.
                  Oni raczej cos z profanum, a nie z sakrum potrzebuja.
                  • Gość: xx Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.icis.pcz.pl 31.08.05, 11:53
                    W Polsce juz wieszczono upadek Kosciola od wielu lat i jakos wciaz to sie nie
                    sprawdza. Oczywiscie przemiany beda nastepowac, bo wiele sie powinno zmienic w
                    Polskim Kosciele.

                    Ja tez jestem przedstawicielem pierwszego postwiejskiego pokolenia - tak na
                    marginesie :))
                    • Gość: Wlodek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.vf.shawcable.net 03.09.05, 05:34
                      Gość portalu: xx napisał(a):

                      > W Polsce juz wieszczono upadek Kosciola od wielu lat i jakos wciaz to sie nie
                      > sprawdza.
    • Gość: xxx Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 08:12
      A gdzie jest owe osiedle Słoneczne?
      • adamorg1 Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 30.08.05, 12:04
        Tak, rzeczywiscia. budowla sakralna powinna chwalic swoim pieknem Pana Boga.To
        ze powstaja budowle w stylu stodołowo-oborowym to wina Kurii że na to zezwala.
        A poza tym, takie powstają Koscioły jakie katoliki...
        • Gość: kednoh Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 16:17
          A spojrzmy na to z tej strony. Ksiądz - sługa Boży... ktos kto powinien pomagac
          ludzią, wspierac ich tym bardziej ze sytuacja w kraju wyglada jak wyglada. Oni
          zamiast pomagac buduja sobie kosciol... ktory za cholere nie jest potrzebny....
          juz ktorys z kolei. Wiec dla mnie sprawa jest prosta. Jezeli ktos w obecnej
          sytuacji bedac ksiadzem buduje kosciol - ma gdzies ludzi i ich problemy i
          zostal ksiedzem tylko i wylacznie dla jednego dobra - pieniedzy! Owszem sa
          księza z powolania, ktorzy pomagaja ludziom i chwala im za to, ale im nigdy do
          glowy nie przyszlo zeby budowac kosciool. Pozdrowienia dla proboszcza
          katedry ... bleeeeh brzydze sie...
          • Gość: jmk Re: nowy kościół w Częstochowie- do ideału jeszcze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 17:37
            daleko- ideał wg czaruch- kościół w każdej klatce!!!!!- a co powiesz jak w
            porze sumy zapuka do Ciebie wikary po szczypte soli do rosołu????
            Dajcie sie dalej terroryzować!!! i nie skomlcie tylko do łopaty i budować ,
            budować, budować..... odpoczniesz po smierci!!!
          • adamorg1 Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 31.08.05, 11:36
            ...spojrzmy na to z tej strony. Ksiądz - sługa Boży...- z tej strony? Tylko z
            tej strony na to patrzmy. Katolik, chrzescijanin - uczen Chrystusa. Po
            chrzescijańsku wybaczajmy tym ksiezom którzy zło czynia... My tez to zło
            czynimy a jednak w konfesjonale Chrystus za przewodnictwem ksiedza nam
            przebacza. Wielość Kościołów, ich wątpliwą architekture, nijakość wiernych,
            olewactwo ksiezy- Pan Jezus i wolny rynek z czasem zweryfikuje...Pozdrowienia
            dla wszystkich...
    • Gość: zul Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 17:32
      wy to juz` nie macie co budowac lepiej cos innego... ze slonecznego na jasna
      gore nie maja daleko.... wiec wyluzujcie...
      • adamorg1 Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 31.08.05, 11:37
        ...spojrzmy na to z tej strony. Ksiądz - sługa Boży...- z tej strony? Tylko z
        tej strony na to patrzmy. Katolik, chrzescijanin - uczen Chrystusa. Po
        chrzescijańsku wybaczajmy tym ksiezom którzy zło czynia... My tez to zło
        czynimy a jednak w konfesjonale Chrystus za przewodnictwem ksiedza nam
        przebacza. Wielość Kościołów, ich wątpliwą architekture, nijakość wiernych,
        olewactwo ksiezy- Pan Jezus i wolny rynek z czasem zweryfikuje...Pozdrowienia
        dla wszystkich...
        • Gość: kednoh Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.05, 10:52
          do adamorg1:
          Owszem my zlo czynimy, ale my nie skladalismy przysieg. A jezeli ktos sklada
          przysiege, a pozniej swiadomie dziala na szkode instytucji ktorej skladal
          przysiege to to jest wg mnie troche inna sytuacja. na tym samym gruncie stoja
          politycy ktorzy maja budowac... a niszcza...
    • Gość: Janek Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 12:01
      Księża na Księżyc
    • Gość: Pusta Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:04
      Jeżeli jesteś baba to naprawdę jesteś pusta jak butelka po piwie.
    • Gość: poinformowany Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 22:02
      jakos nie jestem przekonany, ze mozna budowac kosciol na dziko. Ale moze jednak
      sie da...
    • Gość: Piter Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 13:18
      tak sobie slucham muzy w tv i leci Stachursky nowy teledysk :) , cytat z
      piosenki "jacy ludzie taki kraj" . Mamy taki syf i burdel bo tego chcemy.
      Najlatwiej to marudzic, ale nic nie robic... Jak bysmy chcieli to bysmy zrobili
      porzadek w tym popieprzonym kraju. Przemyslcie to :)
      Pozdrawiam
      • Gość: kednoh Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.05, 10:49
        Tak Ci sie wydaje? A mi sie wydaje ze wszyscy sa tak ciezko skorumpowani przez
        ta cala mafie, ze pozostaje nam tylko marudzic i czekac na lepsze czasy.Mamy
        taki syf i burdel bo tego chcemy." czlowieku?!?!? kto chce miec burdel? nastroje
        Polakow sa tak negatywne tylko i wylacznie przez to co sie dzieje w gospodarce
        itd... prosze nie opowiadaj takich glupot. Mamy burdel i syf bo kazdy chce sie
        nahapac jak najwiecej!! A jak jestes taki cwaniak, to stan na naszym czele i
        powiedz jak zrobic porzadek, bo narazie to ty tylko marudzisz.
        Peace!
    • Gość: Yaro Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja IP: *.21.pl / *.21.pl 05.09.05, 07:31
      ...Chyba nikt tego jeszcze nie wie, ale jest nowa dyrektywa; "Co najmniej jeden
      kościół przy każdej ulicy.". hahaha
      • klasi Re: nowy kościół w Częstochowie- paranoja 05.09.05, 10:31
        jakby na kazdej ulicy mialby byc kosciol to powiem szczerze ze z tego miasta to
        juz by nic zostalo szczerze mowiac bylaby tylko korupcja i nic wiecej i
        oczywiscie starsze babcie, ktore oczywiscie by ksiezy jak to one zawsze
        usprawiedliwialy i ich bronily ale coz nam pozostaje jesli tak ma byc to pewnie
        tak bedzie i nic sie nie poradzi jedynie co wtedy pozosatanie toi protesty ale
        watpie zeby i one cos daly w takim a nie innym panstwie zyjemy .
        pokoj
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka