Gość: Helka IP: 217.97.140.* 28.06.03, 23:21 Dlaczego od samego początku nie została porządnie zrobiona cała nawierzchnia?Teraz nie byłoby żadnego problemu! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mieszkaniec Re: Skąd się biorą koleiny? IP: 212.160.234.* 30.06.03, 08:27 Mieszkam na Północy.Lada dzień zostanie oddany do ruchu kolejny odcinek drogi przy ulicy Fieldorfa.Przy takiej technologii budowy dróg są to wyrzucone w błoto pieniądze.Pierwszy odcinek tej drogi już po dwóch latach użytkowania trzeba było łatać.To wręcz kryminał dla budowniczych.Budując drogi o takim standardzie napewno daleko nie zajedziemy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czechu Re: Skąd się biorą koleiny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.03, 14:45 Gość portalu: Helka napisał(a): > Dlaczego od samego początku nie została porządnie zrobiona cała > nawierzchnia?Teraz nie byłoby żadnego problemu! Przeciez ci napisali ze jak budowali drogi 40 lat temu to nie przewidywali takiego natezenia ruchu i tak ciezkich ciezarówek! jak na tamte czasy drogi były super ale teraz są po prostu dramatyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XKX Re: Skąd się biorą koleiny? IP: *.org.pl 12.07.03, 15:41 Sprawa jest dość trudna do wytłumaczenia ogólnie sprawa wygląda tak iż w 90% nasze drogi sa wykonane w technologi z konca lat 70 lub góra połowy 80. Projektujac nikt nawet w nasmielszych przypuszczeniach nie przewidywał takiego natęzenia ruchu pojazdów zwłaszcza ciężarowych. W latach 70 i 80 cały róch towarowy odbywał sie koleją a wszystkie wieksze zakłady mialy własne zaplecze kolejowe i czesto gęstonawet własny tabor. A dla potrzeb obsługiogromnych zakładów takich jak huty czy kopalnie były budowane nawet osobne węzły i stacje kolejowe obsługiujace dany zakad pracy. Natomast transport samochodowy to był margines wiec i drogi nie mosiały miec odpowiedniej nosnosci bo i po co. Teraz natomast wszystkim rządzą koszta i tu jest pies pogrzebany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Filip Re: Koleiny kompromisu ! IP: *.look.ca 13.07.03, 06:53 "Skąd się biorą koleiny ? " Katarzyna Kopacz Pani Katarzyno. Pisze pani polprawdy ! Gdyby czytala pani listy Filipa to wiedziala by Pani skad sie te koleiny biora. Polecam moje notki pisane na Forum Gazety a znajdzie je pani pod tytulem "Tragiczny wypadek na DK " Jesli jest Pani osoba inteligentna, to z pewnoscia nie sprawi Pani trudnosci domyslenie sie dlaczego zmienilem tytul pani artykulu. Niestety, to sa; "KOLEINY KOMPROMISU" Odpowiedz Link Zgłoś