Dodaj do ulubionych

Skąd się biorą koleiny?

IP: 217.97.140.* 28.06.03, 23:21
Dlaczego od samego początku nie została porządnie zrobiona cała
nawierzchnia?Teraz nie byłoby żadnego problemu!
Obserwuj wątek
    • Gość: mieszkaniec Re: Skąd się biorą koleiny? IP: 212.160.234.* 30.06.03, 08:27
      Mieszkam na Północy.Lada dzień zostanie oddany do ruchu kolejny
      odcinek drogi przy ulicy Fieldorfa.Przy takiej technologii
      budowy dróg są to wyrzucone w błoto pieniądze.Pierwszy odcinek
      tej drogi już po dwóch latach użytkowania trzeba było łatać.To
      wręcz kryminał dla budowniczych.Budując drogi o takim
      standardzie napewno daleko nie zajedziemy.
    • Gość: Czechu Re: Skąd się biorą koleiny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.03, 14:45
      Gość portalu: Helka napisał(a):

      > Dlaczego od samego początku nie została porządnie zrobiona
      cała
      > nawierzchnia?Teraz nie byłoby żadnego problemu!


      Przeciez ci napisali ze jak budowali drogi 40 lat temu to nie
      przewidywali takiego natezenia ruchu i tak ciezkich ciezarówek!
      jak na tamte czasy drogi były super ale teraz są po prostu
      dramatyczne.
      • Gość: XKX Re: Skąd się biorą koleiny? IP: *.org.pl 12.07.03, 15:41
        Sprawa jest dość trudna do wytłumaczenia ogólnie sprawa wygląda tak iż w 90%
        nasze drogi sa wykonane w technologi z konca lat 70 lub góra połowy 80.
        Projektujac nikt nawet w nasmielszych przypuszczeniach nie przewidywał takiego
        natęzenia ruchu pojazdów zwłaszcza ciężarowych. W latach 70 i 80 cały róch
        towarowy odbywał sie koleją a wszystkie wieksze zakłady mialy własne zaplecze
        kolejowe i czesto gęstonawet własny tabor. A dla potrzeb obsługiogromnych
        zakładów takich jak huty czy kopalnie były budowane nawet osobne węzły i stacje
        kolejowe obsługiujace dany zakad pracy. Natomast transport samochodowy to był
        margines wiec i drogi nie mosiały miec odpowiedniej nosnosci bo i po co. Teraz
        natomast wszystkim rządzą koszta i tu jest pies pogrzebany.
        • Gość: Filip Re: Koleiny kompromisu ! IP: *.look.ca 13.07.03, 06:53
          "Skąd się biorą koleiny ? "
          Katarzyna Kopacz

          Pani Katarzyno. Pisze pani polprawdy !
          Gdyby czytala pani listy Filipa to wiedziala by Pani skad sie te koleiny biora.
          Polecam moje notki pisane na Forum Gazety a znajdzie je pani pod
          tytulem "Tragiczny wypadek na DK "

          Jesli jest Pani osoba inteligentna, to z pewnoscia nie sprawi Pani trudnosci
          domyslenie sie dlaczego zmienilem tytul pani artykulu.
          Niestety, to sa; "KOLEINY KOMPROMISU"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka