nitka111 24.09.04, 15:59 Witam. Poradźcie jak namówić trzylatka do mycia zębów? Do niedawna nie było z tym problemów, a tera ręce opadają. Nie chciałabym go zrazić. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Anita, mama Bartusia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lusia8 Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 24.09.04, 16:19 Ja swojemu trzylatkowi tłumacze że jeśli na noc nie umyje ząbków to zalęgną się małe robaczki i zrobią w ząbkach małe dziurki. Ma soją ulubioną pastę i nigdy wieczorem nie ma problemów z myciem. Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
anfido Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 24.09.04, 16:20 Ostatnio jeden sposób podpowiedziała mi koleżanka. U jej synka to zadziałało i u mojego też. Po prostu za miast ząbków myjemy "Domek ślimaczka", Staję za nim, jedną ręką delikatnie trzymam mu głowę, a drugą myję ząbki czyli najpierw strych (górne zęby z tyłu od spodu ), piwnicę (dolne ząbki z tyłu i na wierzchu) ,a końcu przody ząbków jako drzwi, okna i ściany. Można wymyśleć jakieś inne zwierzątko, albo samochodzik. Spotkałam się też z opinia na siłę. Jak wrzeszczy to jeszcze lepiej bo otwiera buzię. Taki sposób podpowiedziała mi " pani dentystka". Pozdrawiam, Anfido (mama Filipka 11.02.02 i Adasia 15.11.03) Odpowiedz Link Zgłoś
nitka111 Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 24.09.04, 20:20 Dziękuję za propozycje, a może któraś z emam zna jeszcze jakięś. Może wierszyki? Z góry dziękuję. Odpowiedz Link Zgłoś
kaimek Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 24.09.04, 21:29 Ja zawsze śpiewam mojemu trzylatkowi piosenkę z Tik-Taka (pamiętasz melodię?) "Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty. Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć. Szczotko, szczotko, hej szczoteczko o, o, o, o Zatańcz z nami, tańcz w kółeczko o, o, o, o W lewo, w prawo, w prawo, w lewo o, o, o, o Po jedzeniu kręć się żwawo o, o, o, o Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć." Myję Mu ząbki w takt piosenki Dodatkowo opowiadam o robaczkach, które widzę i już Pozdrawiam najmocniej! Odpowiedz Link Zgłoś
ewakac Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 29.09.04, 14:41 Mam 14-miesięcznego syna i.... bardzo małe mieszkanie.Dlatego zęby myjemy czasmi w przedpokoju, czasmi w kuchni; w ten sposób synuś widzi nas ze szczoteczką i pastą (wszyscy mówią,że to koszmarny i nieestetyczny widok),ale dzięki temu nasz synuś miał swoją pierwszą szczoteczkę gdy miał 6 miesięcy.Myje zęby, bo my-rodzice robimy to często.Po prostu naśladuje nas.Widzi,że to jedna z powtarzających się czynności. Powodzenia. Nie zniechęcaj się szybko. Odpowiedz Link Zgłoś
megan18 Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 30.09.04, 09:20 witaj, mój synek to przysłowiowa "zosia samosia" więc w myciu ząbków pomaga nam to, że sam moczy szczoteczkę, nakłada pastę, zakręca tubkę i stawia ja na właściwym miejscu.trwa to trochę długo, potrzeba cierpliwości, ale 2,5 latek chętnie na to przystaje.najpierw ja myję mu ząbki, a później on sam "poprawia". pozdrawiam i powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
lolka11 Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 30.09.04, 09:57 Hei, U nas tez sa robaczki...Dodatkowo mamy 3 rozne szczoteczki i 3 rozne pasty i nie mowimy "idziemy myc zeby", tylko "ktora szczoteczka i pasta chcesz dzis myc zabki?", a ten sposob sama o tym decyduje .... Fakt, czasem sie buntuje, ale rzadko... Pozdrawiam Dorota Odpowiedz Link Zgłoś