Dodaj do ulubionych

MYCIE ZĄBKÓW!!!

24.09.04, 15:59
Witam. Poradźcie jak namówić trzylatka do mycia zębów?
Do niedawna nie było z tym problemów, a tera ręce opadają. Nie chciałabym go
zrazić.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Anita, mama Bartusia.
Obserwuj wątek
    • lusia8 Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 24.09.04, 16:19
      Ja swojemu trzylatkowi tłumacze że jeśli na noc nie umyje ząbków to zalęgną się
      małe robaczki i zrobią w ząbkach małe dziurki. Ma soją ulubioną pastę i nigdy
      wieczorem nie ma problemów z myciem. Powodzenia.
    • anfido Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 24.09.04, 16:20
      Ostatnio jeden sposób podpowiedziała mi koleżanka. U jej synka to zadziałało i
      u mojego też. Po prostu za miast ząbków myjemy "Domek ślimaczka", Staję za nim,
      jedną ręką delikatnie trzymam mu głowę, a drugą myję ząbki czyli najpierw
      strych (górne zęby z tyłu od spodu ), piwnicę (dolne ząbki z tyłu i na wierzchu)
      ,a końcu przody ząbków jako drzwi, okna i ściany. Można wymyśleć jakieś inne
      zwierzątko, albo samochodzik.
      Spotkałam się też z opinia na siłę. Jak wrzeszczy to jeszcze lepiej bo otwiera
      buzię. Taki sposób podpowiedziała mi " pani dentystka".

      Pozdrawiam, Anfido (mama Filipka 11.02.02 i Adasia 15.11.03)
    • nitka111 Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 24.09.04, 20:20
      Dziękuję za propozycje, a może któraś z emam zna jeszcze jakięś. Może
      wierszyki?
      Z góry dziękuję.
    • kaimek Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 24.09.04, 21:29
      Ja zawsze śpiewam mojemu trzylatkowi piosenkę z Tik-Taka (pamiętasz melodię?)

      "Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty.
      Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć.
      Szczotko, szczotko, hej szczoteczko o, o, o, o
      Zatańcz z nami, tańcz w kółeczko o, o, o, o
      W lewo, w prawo, w prawo, w lewo o, o, o, o
      Po jedzeniu kręć się żwawo o, o, o, o
      Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć."

      Myję Mu ząbki w takt piosenkismile Dodatkowo opowiadam o robaczkach, które widzę
      i jużsmile

      Pozdrawiam najmocniej!
      • ewakac Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 29.09.04, 14:41
        Mam 14-miesięcznego syna i.... bardzo małe mieszkanie.Dlatego zęby myjemy
        czasmi w przedpokoju, czasmi w kuchni; w ten sposób synuś widzi nas ze
        szczoteczką i pastą (wszyscy mówią,że to koszmarny i nieestetyczny widok),ale
        dzięki temu nasz synuś miał swoją pierwszą szczoteczkę gdy miał 6 miesięcy.Myje
        zęby, bo my-rodzice robimy to często.Po prostu naśladuje nas.Widzi,że to jedna
        z powtarzających się czynności.
        Powodzenia.
        Nie zniechęcaj się szybko.
    • megan18 Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 30.09.04, 09:20
      witaj,
      mój synek to przysłowiowa "zosia samosia" więc w myciu ząbków pomaga nam to, że
      sam moczy szczoteczkę, nakłada pastę, zakręca tubkę i stawia ja na właściwym
      miejscu.trwa to trochę długo, potrzeba cierpliwości, ale 2,5 latek chętnie na
      to przystaje.najpierw ja myję mu ząbki, a później on sam "poprawia".
      pozdrawiam i powodzenia
    • lolka11 Re: MYCIE ZĄBKÓW!!! 30.09.04, 09:57
      Hei,

      U nas tez sa robaczki...Dodatkowo mamy 3 rozne szczoteczki i 3 rozne pasty i
      nie mowimy "idziemy myc zeby", tylko "ktora szczoteczka i pasta chcesz dzis myc
      zabki?", a ten sposob sama o tym decyduje ....
      Fakt, czasem sie buntuje, ale rzadko...

      Pozdrawiam
      Dorota
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka