Dodaj do ulubionych

Uczulenie na... rajstopy???-co radzicie???

11.11.04, 16:20
Hm. Wydaje mi sie, ze moja Maja ma uczulenie na rajstopy. Czy waszym dzieciom
sie to zdarzylo moze? A moze uczulila sie na uzywany od dawna proszek? Od 2
miesiecy walcze z uczuleniami. uzywam Persil Gel + Lovela Sensitive...
Wczesniej uzywalam Loveli, ale zmienilam jakies 6 miesiecy temu. Wycofalam z
diety ryby i szpinak, bo podejrzewalam, ze to moze to. Ale ja nadal wysypuje.
Co zejdzie to znowu sypie... Co radzicie?

Pozdrawiamy. Kasia i Maja (24.07.2003)
________________________________________
Majeczka maj law smile)))
nnk.art.pl/kotografie/nenkowa.html
Obserwuj wątek
    • gagunia Re: Uczulenie na... rajstopy???-co radzicie??? 11.11.04, 17:37
      zapisuj dokladnie co je i z zapiskow bedziesz mogla porownac kiedy Maje
      wysypuje i po czym.
      a jesli podejrzewasz proszek to pierz w platkach mydlanych. amoze warto byloby
      wlaczyc jedno plukanie wiecej?
      mozliwe tez, ze ma uczulenie na te rajstopy - sprawdz sklad, zmien rajtki na
      inne.
      moja mama ma np uczulenie na czarna bielizne - prawdopodobnie jakis barwnik, bo
      zmienia firmy nawet i po kazdej czarnej ma wysypke, przy innych kolorach
      wysypki brak. ostatnio nawet wysypalo ja gdy kupila sobie czarne spodnie.
      mozliwe wiec, ze twoje dziecko tez uczula jakis skladnik ubrania, farba,
      material.
      • mama_majki do gaguni 11.11.04, 20:23
        Tez wlasnie lekarka mi sugerowala, ze to moze barwniki. Ale tak nagle dostalaby
        ba nie uczulenia? po ponad roku?

        Pozdrawiamy. Kasia i Maja (24.07.2003)
        ________________________________________
        Majeczka maj law smile)))
        nnk.art.pl/kotografie/nenkowa.html
        • gagunia Re: do mamy majki 12.11.04, 07:52
          to jest mozliwe. moja mama tez nie ma uczulenia od urodzenia tylko od ok 1-1,5
          roku.
    • marzena.rus71 Re: Uczulenie na... rajstopy???-co radzicie??? 11.11.04, 18:44
      Moja córa miała podobnie. Schodziła jej jakby skóra ze stóp. Zauważyłam, że
      dzieje się tak po założeniu pewnych rajstop takich zwykłych. Zmieniłam na
      rajstopy z firmy REWON i kłopot znikł. Od tej pory kupuję skarpetki i rajstopy
      tylko tej firmy.
    • kajoa Re: Uczulenie na... rajstopy???-co radzicie??? 11.11.04, 19:02
      Witam. Mój synek do tej pory źle reaguje na rajstopki a ma prawie 2,5 roku. W
      sezonie rajstopkowym zaostrza się wysypka i suchość skóry z powodu skazy
      białkowej.To na pewno nie proszek i raczej nie skład rajstop bo próbowałam
      różnych.Radzimy sobie z tym tak że nosi skarpetki i bawełniane leginsy, które
      jednak nie opinają tak nogi jak rajstopy.Aha, rozumiem że używacie tylko
      gładkich rajstop? Bo te we wzorki mają często drażnicą plątaninę nitek na lewej
      stronie.
    • antonina_74 Re: Uczulenie na... rajstopy???-co radzicie??? 11.11.04, 19:54
      u nas to samo, jesli rajstopy nie 100% bawelny.
      • mama_majki do antoniny 11.11.04, 20:20
        Antonina. A rajstopy jakiej firmy kupujesz w takim razie???

        Pozdrawiamy. Kasia i Maja (24.07.2003)
        ________________________________________
        Majeczka maj law smile)))
        nnk.art.pl/kotografie/nenkowa.html
        • antonina_74 Re: do antoniny 11.11.04, 21:58
          Kupuję w Auchan, firma (chyba) "WOLA" - 100% bawełniane to są niestety te
          najdroższe, ok. 13 zł za parę sad
          w tańszych i gorszych oczywiście też chodzimy od czasu do czasu ale wtedy Zosi
          skóra na nóżkach robi się bardzo sucha i szorstka taka "liszajkowata".
          • verdana Re: do antoniny 11.11.04, 22:44
            A w którym miejscu uczulenie? Jeśli pod kolanami, to nie rajstopy, tylko skaza
            białkowa - rzeczywiście rajstopy pogarszają ten stan, ale nie są przyczyną.
            Jesli gdzie indziej - po prostu nie wkladaj rajstop, tylko dwie pary spodni,
            albo spodnie i dwie pary majteczek, żeby nie zmarzła.
            • evee1 Re: do antoniny 11.11.04, 23:23
              Ja mialam uczulenie na rajstopy i moglam nosic tylko i wylacznie bawelniane. Po
              jakichkolwiek innych mnie rowno zsypywalo. Moze sprobuje te w 100% z bawelny.

              > A w którym miejscu uczulenie? Jeśli pod kolanami, to nie rajstopy, tylko
              skaza
              > białkowa - rzeczywiście rajstopy pogarszają ten stan, ale nie są przyczyną.
              > Jesli gdzie indziej - po prostu nie wkladaj rajstop, tylko dwie pary spodni,
              > albo spodnie i dwie pary majteczek, żeby nie zmarzła.
              Ja zauwazylam, ze moj syn, ktory mial AZS (wlasciwie nadal ma, tylko juz od
              czasu do czasy zamiast stale) dostawal takich wlasnie wysypek i suchej skory
              jak mu bylo za cieplo. Spal wiec w samej pieluszce, a potem w majteczkach i
              gorze od pizamy. Dbalam tylko o to, zeby bylo mu wsytarczajaco cieplo w klatke
              piersiowa, a nogi sobie "stygly".
            • antonina_74 Re: do antoniny 11.11.04, 23:49
              nie pod kolanami. Na "brzuszkach" łydek i na wierzchu ud, obok/powyżej kolan.
              Sama mam azs od urodzenia i widzę że Zosi "rajstopkowa" wysypka wygląda nieco
              inaczej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka