Dodaj do ulubionych

wstaje o 5 rano

21.01.08, 13:35
Od ok. tygodnia czasu moje dziecko (16 m-c) wstaje o 5 rano. Jest
już wyspane i ani myśłi o kontynuacji snu. W ciągu dnia ma jedną
drzemkę 1,5 -2h między 11-13. Spać chodzi ok. 19:30-20:00. Nawet jak
zasypia o 20:30-21 to i tak wstaje przed 6. Narazie jeszcze nie
panikuję i czekam. Mam nadzieję że to minie. Bo jeszcze do niedawna
spał do 7-7:30. Macie jakieś sposoby lub doświadczenia w tej kwestii?
Obserwuj wątek
    • bella43 Re: wstaje o 5 rano 21.01.08, 14:42
      Moje dziecko też zawsze wstawało skoro świt tzn między 5 a 6. W tej
      chwili ma 7 lat i też rano wstaje tzn po 6 .

      U dzieci to normalne.
    • mika_p Re: wstaje o 5 rano 21.01.08, 15:43
      Cóż, konsekwencją lusksusu wolnego wieczoru jest wczesny poranek i odwrotnie.
      Nie ma co się martwić, tylko ewentualnie zastanowić, czy wolimy miec wczesniej
      wieczorem spokój, czy rano pospac dłuzej, i spróbowac dostosowac dziecko do tego
      rytmu.
      • rene1311 Re: wstaje o 5 rano 21.01.08, 17:02
        Moja córka, dzisiaj dwólatka przez półtora roku wstawało o 4-5 rano.Nie było
        sposobu żeby ja przestawić.Zwykle chodziła spać miedzy 20-21, nie dało sie jej
        dłużej utrzymać bo jak przyszła taka godzina to po prostu zasypiała choćby na
        siedząco.A w dzień też nie potrzebowała wiele snu, nawet jako niemowlaczek
        ucinała sobie dwie drzemki po ok 20-30 min i tyle.My z mężem padaliśmy ze
        zmęczenia i niewyspania.Dopiero jak miała jakieś półtora roczku to zaczęła
        więcej spać-dziwne nie?Teraz ma 2 latka i 2 miesiące, chodzi spać o 20 a wstaje
        0 7 rano.Z drzemki w dzień juz zrezygnowała a ja jej na siłe nie
        układam.Pozdrawiam i życze wyspaniasmile
        • 24lena Re: wstaje o 5 rano 21.01.08, 17:09
          Oj moj gnojek zawsze spac szedl o 19 i zawsze o 5 stawal,tyle ze w nocy budzil sie co godzine.Dlugo to trwalo do okolo 10 miesiaca.Potem zaczal przesypiac noce ale i tak wstawal o 5.Teraz potrafi pobijac rekordy i spac do 7,ale i zdarza mu sie wstac o 4 z promiennym usmiechem i rzadac bajke smileTez czekam na leniwy poranek wyspania sie chocby do 7.30 big_grin
    • zebra12 Ja wstaję też o 5... 21.01.08, 17:27
      ale do pracy!
      Dziecko mi śpi przeważnie do 7 rano. Często jednak budzi się w nocy,
      choć nie je i nie pije.
      • ola_225 Re: Ja wstaję też o 5... 22.01.08, 08:13
        Dzięi za wpisy. Moje dziecko od urodzenia spalo pięknie. Od
        pierwszego dnia przesypiało całe noce. Zazwyczaj budził się ok. 7,
        ale ostatno coś mu się poprzestawiało. Tak jak już wspominałam ,
        jeszcze nie panikuję i mam nadzieję że to chwilowe i wszytsko
        powróci do zwykłego rytmu. Nie chcę zapeszac ale wczoraj poszedł
        spać przed 20 i rano jak wychodziłam do pracy o 7 to jeszcze spał!!!
        Pozdrawiam i również życzę wyspania!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka