Dodaj do ulubionych

ciekawy list

10.10.12, 08:41
Polecam lekturę tego listu czytelnika do GW.
www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12641529,_Wszystko_zaczyna_sie_w_przedszkolu__Nic_nie_rozumiesz_.html
Całkowicie zgadzam się z autorem listu.
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Ja natomiast w ogóle nie zgadzam się z autorem 10.10.12, 11:12
      ponieważ w moim otoczeniu:
      1) dzieci posyłane na religię COŚ na temat tejże usłyszały wcześniej i to z pewnością sporo więcej niż "mama mówi, że grzeczne dzieci tak robią, finito".
      2) dzieci rodziców niewierzących
      a) wersja normalna: nie są na religię posyłane
      b) wersja hipokrycka: są posyłane, ale w domu i otoczeniu przekaz religijno-kulturowy mają mniej rozbudowany niż w pkt. 1, niemniej zdecydowanie przewyższający ilością i jakością opisywany przez spadłego z Marsa autora,
      3) ubolewanie, że w życiu trzeba dokonywać wyborów i nie każdy się do nas dostosuje bez mrugnięcia (historia z dziewczyną chcącą ślubu kościelnego, z którą światopogląd się nie zgrał, a mój jest mojszy, zaś ona wredna, iż sądzi identycznie) oraz (olaboga!) odpowiadać dzieciom na pytania (dlaczego nie chodzimy do kościoła? - noż straszne, rodzic jeszcze traumy dostanie wyjaśniając, że to dlatego, ze do kościoła chodzą ludzie, który wierzą, a my nie wierzymy...) jest po prostu żałosne i pojawia się pytanie, czemu ma właściwie służyć. Bo pierwsze skojarzenie - że ośmieszeniu idei rozłączności religii od państwa. Autor robi dużo, żeby pokazać się jako imbecyl-histeryk, co ma najprawdopodobniej na celu umniejszenie problemu, który przecież istnieje i nad którym artykuł się - niby - pochyla.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka