Mamy w parafii nowego diakona. Dotąd zbierał na tacę, czytał ewangelię, chodził z kropidłem, a dziś go wystawili do "kazania" dla drugoklasistów. Kazania mamy interaktywne, ksiądz zadaje pytania, dziecięta odpowiadają.
- Jakie są owce?
- Białe.
- I jakie jeszcze?
- Niektóre owce mają czarną wełnę.
- Świetnie, owce mają wełnę. I co jeszcze ma owca?
- Głowę.
- I co jeszcze?
- Wnętrzności.
Zatkało biedaka

I temat "co ma owca" został zakończony