wioskowy_glupek
22.06.13, 12:11
W wątku Gazety pojawia się po raz kolejny idiotyzm w postaci stwierdzenia, że od jedzenia fast foodów dostaje się cukrzycy.
OJP ludzie mamy XXI w.a ludzie nadal myślą, że nowotworem można się zarazić, w ciąże zachodzi się od pocałunku a cukrzyca od jedzenia cukierków się bierze...
Cukrzyca ani typu I ani II nie bierze się ze złego odżywiania. To jest choroba genetyczna i z żarciem syfu ma tyle wspólnego że jeśli się ma zaburzenia w wydzielaniu czy oporność na działanie insuliny to przy typie II i jedzeniu niezdrowym wcześniej się zachoruje.
Osoba która ma geny w porządku i trzustkę, prawidłowo wydziela insulinę, może jeść bez opamiętania i na cukrzyce typu II nie zachoruje. Osoba mająca takie zaburzenia przy nieprawidłowym żywieniu zachoruje szybciej.
Ale żeby wystąpiła cukrzyca muszą być zaburzenia genetyczne - nie cukierki.
O typie I w ogóle nie wspominam bo to już jest oczywista oczywistość...