Dodaj do ulubionych

Dylemat wnętrzarski :)

29.01.14, 08:43
Remontujemy łazienkę, powstanie całkiem od nowa, będzie jasnoszara z ciemnoszarą podłogą i jako jedyny dekor - ciemnoróżowa listwa wokół, najpewniej szklana, ale jeszcze się zobaczy. Płytki Finezza Tubądzin:
www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/inspiracje/energy.html/kID/100/Finezza/
No i szukając szafki pod umywalkę znalazłam coś takiego:
eshop.sapho.pl/x14936-pl/salma-umywalkowa-szafka-104x71x53cm-biała
i się okropnie napaliłam. Chodzi za mną ta szafka i mnie prześladuje smile. A ponieważ tania nie jest, to się zastanawiam, czy warto się przy niej upierać, czy może to głupi pomysł i nie będzie to dobrze wyglądać ?? Co sądzi ematka ?
Obserwuj wątek
      • mx3_sp Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 08:59
        strasznie droga ta umywalka, poszukaj na bank znajdziesz podobną i sporo tańszą. Z drugiej strony, urządzałam mieszkanie przy pomocy pani dekoratorki i mówiła, że w dizajnie odchodzi się już od szarości. Ze styl skandynawski to już wyprzedaże magazynów.
    • mayaalex Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 09:41
      Ta szafka jest zupelnie nie w moim stylu wiec jakos mnie specjalnie nie zachwyca - ale uwazam, ze do tych szarosci plus odrobiny rozu bedzie bardzo dobrze pasowac. Jak nie szalejesz z kolorami to bardzo latwo wkomponowac jeden troche bardziej wyrozniajacy sie element. Zobacz tylko, jak bedzie wspolgrac z wanna/prysznicem.
    • bri Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 09:59
      Ładna szafeczka, ale IMHO żeby dobrze wyglądała musi mieć sporo przestrzeni. Masz tyle miejsca, żeby jej zostawić trochę luzu dookoła?

Poza tym zgadzam się, że ten dekor różowy już niepotrzebny - jeśli już to też szary.
    • ivaz Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:08
      W sprawie designu szafeczki sie nie wypowiem, cena jest wysoka, ale tyle kosztują porządne, dobrze zabezpieczone przed wilgocia meble łazienkowe.
      Na pewno rozwazyłabym różowy kolor, wprowaddzony na stałe, jeżeli chcesz róż wprowadz go w dodtakach, ręcznikach, pojemnikach itp, zwsze łatwiej je zminic jak sie opatrzy, to co stanowi stała bazę hja bymn zrobiła w bezpiecznych kolorach
      • marina2 Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:23
        jest ładna pomysł bardzo dobry.
        cena powalająca.może przeszukaj siec znajdziesz coś w tym stylu.i nie obawiaj się mebli olejowanych. do łazienki /i w ogóle/ są jak najbardziej dobre.
    • twoj_aniol_stroz Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:16
      Jak dla mnie to kafle i szafka nie są w jednym stylu. Ona jest zbyt stylowa do zimnego, nowoczesnego wnętrza. Taką szafeczkę widziałabym we wnętrzu takim może nie pałacowym, ale bardziej w kierunku pałacowego niż prostego, stalowego. O ile ten szklany, różowy dekor w postaci listwy ma szansę rozjaśnić i rozweselić tę łazienkę o tyle ta szafka, moi zdaniem, będzie ni w pięść ni w oko. I tu pytanie jeszcze o wielkość łazienki, bo taka szafka wymaga wyeksponowania, dobrania pozostałych mebli łazienkowych w tym samym stylu, a każdy z nich musi mieć trochę miejsca.
      • default Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:34
        twoj_aniol_stroz napisała:

> Jak dla mnie to kafle i szafka nie są w jednym stylu. Ona jest zbyt stylowa do
        > zimnego, nowoczesnego wnętrza.

Wiem, taki jest mój zamysł - by zimne, nowoczesne wnętrze przełamać takim jednym elementem dekoracyjnym. To ma być jedyny mebel w tej łazience, poza tym tylko kibel i prysznic za szklaną ścianką "walk-in", bez brodzika.
        • twoj_aniol_stroz Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:48
          hm... mówisz... kurczę, nie widzę tego jakoś... może jak ta szafla będzie miała luz wokoło siebie to faktycznie to będzie fajnie wyglądało? Trochę droga jest jak na takie eksperymenty, ale z drugiej strony sama miewam takie ośle upory dekoracyjne i potem się okazuje, że wcale niegłupio wyszło smile Powiem tak: jak czujesz w środku, że to jest to, że wbrew rozsądkowi to ma szansę się udać, to kupuj smile
        • kk345 Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 11:11
          default napisała:

> twoj_aniol_stroz napisała:
          >
          > > Jak dla mnie to kafle i szafka nie są w jednym stylu. Ona jest zbyt stylo
          > wa do
          > > zimnego, nowoczesnego wnętrza.
          >
          > Wiem, taki jest mój zamysł - by zimne, nowoczesne wnętrze przełamać takim jedny
          > m elementem dekoracyjnym. To ma być jedyny mebel w tej łazience, poza tym tylko
          > kibel i prysznic za szklaną ścianką "walk-in", bez brodzika.

Bardzo fajny pomysł, to może świetnie zagrać. Tyle, ze cena szafeczki zaporowa- taniej byłoby wygrzebać szafeczkę do renowacji (choćby na All) i machnąć ją na białowink
    • neffi79 Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:26
      szafka bardzo fajna. Cena pewnie odzwierciedli jakość zresztą jestem zdania, że na na meblach codziennego uzytku nie nalezy oszczędzać. Tym bardziej, że bedzie to pewnie główny taki detal w łazience.
      Ja lubię połączenia super nowoczesnego designu z elementami retro.
      Zastanów sie tylko nad inną rzeczą mianowicie, że umywalka jest montowana na blacie i będzie się chlapać. Ja właśnie mam takie rozwiązanie i musimy dbać by się nie zalało mebli, tym bardziej, że mam dzieci
    • run_away83 Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:32
      A mnie się twoja koncepcja podoba. Szafka bardzo ładna, jesli cię stać i masz na nią miejsce to kupuj smile

I wlasnie bardzo mi się widzi taka szafka w surowym, minimalistycznym wnętrzu. W łazience zrobionej w stylu retro czy glamour byloby o jedną wisienkę na torcie za dużo. A na tle szarych, surowych kafli - jak dla mnie bomba.

Ahha - różowe dekory to też fajny pomysł smile Jak ci się za parę lat odwidzi to zawsze możesz coś na nie nakleić albo przemalować.
    • koronka2012 Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:42
      Szafka fajna, ale w tej łazience, z tymi kafelkami ta biel raczej nie zagra. Gdyby była czarna, dałoby to pazur, ale ta prowansalska szafeczka tu nie pasuje.

Nie dawałabym zadnych różowych pasków - tym bardziej z białą szafką. Monotonię przełamałabym dodatkami. A surowość - raczej fikuśnym lustrem.
      • segregatorwpaski Re: Dylemat wnętrzarski :) 29.01.14, 10:53
        Mnie się widzi, do szarości ok, biel pasuje do bieli urządzeń ale... koniecznie chcesz różową listwę? Miałam taki sam pomysł: surowo i jedynie mały element dekoracyjny i też wybrałam listwę w pewnym kolorze. Teraz nie mogę się na nią patrzeć wink Nie popełniłabym już błędu wprowadzania 2 kolorów, teraz tego 'listwowego' muszę się trzymać przy doborze dodatków, po po cholerę trzeci smile
        Zobacz: masz szarość, biel sprzętów i szafki, sama szafka jest wg mnie bardzo ładna ale stanowi sama w sobie pewien element dekoracyjny. Zrezygnowałabym z różowej listwy, jak już to dała taką w kolorze prawie identycznym co płytki, bez wzorów, szklaną, gładką, szarą, a ręcznikami i dodatkami mogłabym grac kolorem ew dodatkowym, chociaż mi pasowałoby tu najbardziej: biel i czerń.
        'Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę' wink
        Powodzenia w remontach smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka