joa66 16.09.16, 18:35 Radzę przeczytać całą notkę, którą wkleiła gazeta: wyborcza.pl/7,75398,20701653,zakazuja-globulek-antykoncepcyjnych-gif-to-producent-sie-wycofal.html?disableRedirects=true Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
triss_merigold6 Re: Patentex Oval 16.09.16, 18:38 Gee... zniknął przedpotopowy środek, który bywał nieskuteczny i szczypał jak wszyscy diabli. Rzeczywiście, jest za czym rozpaczać, zwłaszcza przy dostępności prezerwatyw absolutnie wszędzie i dostępności znacznie nowocześniejszej antykoncepcji hormonalnej. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chyba nie ma co robić, skoro do aptek zagląda. Odpowiedz Link Zgłoś
jusytka Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:15 Co z tego że hormony dostępne jak ich używanie nie jest obojętne dla naszego zdrowia i ma mnóstwo skutków ubocznych Odpowiedz Link Zgłoś
milka_milka Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:41 Pewnie, że nie takiego, ale np. uporczywe nawracające zapalenia pęcherza fajne też nie są. Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: Patentex Oval 19.09.16, 11:10 Ale te zapalenia pęcherza to od pianki antykoncepcyjnej...? Odpowiedz Link Zgłoś
jusytka Re: Patentex Oval 20.09.16, 19:11 No właśnie - co to ma wspólnego z globulkami? Odpowiedz Link Zgłoś
aya-breya Re: Patentex Oval 16.09.16, 18:39 Są inne, dostępne bez recepty. Kiedyś coś mi odbiło i użyłam. Myślałam, że spalę się od środka, masakra Odpowiedz Link Zgłoś
joa66 Re: Patentex Oval 16.09.16, 18:43 To nie miał być watek o przyjemności i skuteczności preparatu, ale sposobu w jaki go wyprowadzono z aptek (jeżeli podana informacja jest prawdziwa) Odpowiedz Link Zgłoś
joa66 Re: Patentex Oval 16.09.16, 18:54 Podobno producentowi złożono propozycję nie do odrzucenia - jeżeli nie wycofa, to będzie miał problemy ze sprzedażą/wprowadzeniem innych swoich medykamentów na polskim rynku. Odpowiedz Link Zgłoś
aya-breya Re: Patentex Oval 16.09.16, 18:51 "Jeżeli podana informacja jest prawdziwa" Sądzę, że coraz trudniej jest o prawdziwe informacje. Tak ogólnie. Dopiero co czytałam, że to był ostatni środek antykoncepcyjny dla kobiety dostępny bez recepty. Że innego nie ma i zostały tylko na receptę i prezerwatywy. A to nie jest prawda, bo są innej firmy globulki i krem. Kłamstwa z każdej strony Odpowiedz Link Zgłoś
triss_merigold6 Re: Patentex Oval 16.09.16, 18:57 A krążków nie ma? Mechaniczny środek, też prehistoryczny i nie na receptę. Odpowiedz Link Zgłoś
andaba Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:03 Serio sądzisz, że nastolatka, która nigdy nie współżyła lub niewiele razy będzie wiedziała co z krążkiem robić? Jednak globulki łatwiejsze w użyciu. Ja tam uważam że najwłaściwszym środkiem antykoncepcyjnym to jest szklanka wody, zwłaszcza dla młodych dziewczyn, ale jednak lepsze globulki, niz skrobanki i nieszczęśliwe dzieci Odpowiedz Link Zgłoś
triss_merigold6 Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:06 Łatwiejsze w użyciu to są prezerwatywy. Nie, nie sądzę, żeby nastolatka używała krążka. Podobnie nie sądzę, żeby używała globulek. Odpowiedz Link Zgłoś
wuika Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:20 Mnie, lata lata temu, ginekolog przy dosyć nieregularnym współżyciu, poradziła prezerwatywę + globulki, jako pewniejszy środek. Odpowiedz Link Zgłoś
triss_merigold6 Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:21 Ok, ja spróbowałam parę razy globulek i sorry. Odpowiedz Link Zgłoś
wuika Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:26 No ja też. Wybitnie upierdliwe i stresujące. Ale w tamtym czasie o wiele bardziej stresujące było to, że mogłabym zajść w ciążę. A współżycie nie na tyle regularne, żeby się w tabsy już wtedy pakować. Jakaś metoda podnosząca pewność to była. Odpowiedz Link Zgłoś
kalina_lin Re: Patentex Oval 16.09.16, 20:42 Ja osobiście też nie cierpiałam i szybko zaczęłam brać pigułki, ale znałam dziewczynę, dla której to była jedyna metoda antykoncepcyjna. Odpowiedz Link Zgłoś
andaba Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:21 Ale globulki może sobie sama zaaplikować, bez udziału faceta. Który może być idiotą, na taki czy inny sposób. A co do wątpliwości - zdziwiłabyś się. Z tego co pamiętam dziewczyny korzystały. Wtedy to był kolpotex, ale to to samo prawie. Dzisiejsze pewnie nie są mniej świadome. Odpowiedz Link Zgłoś
wuika Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:27 Musiałby być zupełnym kretynem, żeby nie zauważyć, że coś tam jednak wdrożono Odpowiedz Link Zgłoś
landora Re: Patentex Oval 23.09.16, 22:29 Ja już dawno nie jestem nastolatką, a o tej metodzie nawet nie wiedziałam... Wstyd się przyznać. Zawsze używałam tabletek. Odpowiedz Link Zgłoś
milva24 Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:07 Lepsza prezerwatywa niż globulki bo zapobiega nie tylko ciąży ale też chorobom. Odpowiedz Link Zgłoś
jusytka Re: Patentex Oval 16.09.16, 19:16 No tak, ale prezerwatywa plus globulki to jeszcze większa skuteczność Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Patentex Oval 16.09.16, 20:31 Ja nie lubię w prezerwatywie. To nie to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
cosmetic.wipes Re: Patentex Oval 16.09.16, 20:35 Nic dziwnego, walenie gruchy w gumie to dziwactwo. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Patentex Oval 16.09.16, 20:33 Podaj nazwę tych dostępnych globulek lub kremu. Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: Patentex Oval 19.09.16, 11:11 > A to nie jest prawda, bo są innej firmy globulki i krem. Kłamstwa z każdej strony sad Podaj nazwę, jeśli jest dostępny. Ja nie znalazłam żadnego dostępnego preparatu o takim składzie. Odpowiedz Link Zgłoś
zona_mi wklejone przez moderatora 18.09.16, 23:38 reszka2 18.09.16, 23:32 Moze nie byl w 100% skuteczny ani bardzo popularny, ale piszą, ze wycofany z aptek. Ktoś sprawdzał? PAŃSTWO POLSKIE ZOSTAWIA KOBIETY BEZ ŚRODKÓW CHEMICZNEJ OCHRONY ANTYKONCEPCYJNEJ Po cichutko, bez rozgłosu zniknęły z aptek wszystkie środki antykoncepcji chemicznej. Ostatni, najpopularniejszy preparat o nazwie Patentex oval, dostępny w innych krajach Unii Europejskiej został wycofany po tym jak władze w ministerstwie objęła "dobra zmiana. Gdy zadzwoniliśmy do ministerstwa zdrowia, nikt nie chciał się w tej sprawie wypowiadać. W końcu jeden z urzędników wydukał że preparat wycofano DLA DOBRA KOBIET ! Bo któraś mogła mieć na niego alergię. Osoba z jednego z koncernów wyjaśnia nam że sprawę załatwiono w białych rękawiczkach. Producenci leków antykoncepcji chemicznej zostali zmuszeniu do wycofania leków z aptek, zasugerowano im że jeśli tego nie zrobią wylecą ze wszystkimi lekami z polskiego rynku. Dzięki tym zabiegom jedynym środkiem antykoncepcyjnym bez recepty zostaje więc prezerwatywa. To ochrona którą stosuje mężczyzna. Kobiety nie mają już żadnego środka dostępnego bez recepty przy pomocy którego mogłyby chronić się przed niechcianą ciążą. PRZYROST NATURALNY KTÓRY MIAŁ WYWOŁAĆ PROGRAM 500+ SAM SIĘ PRZECIEŻ NIE DOKONA... Zostawiono miliony polskich kobiet bez możliwości ochrony przed niechcianą ciążą. W Polskiej aptece w 2016 nie ma już dostępnego ani jednego środka antykoncepcyjnego tego typu. Tego typu preparaty stosowały zazwyczaj bardzo młode osoby, które nie prowadziły jeszcze regularnego współżycia, to one staną się ofiarami "dobrej zmiany". Czeka nas wzrost ilości nastolatek w ciąży. Pozbawiono Polki możliwości decydowania o sobie, zdecydowano za nie traktując je jak reproduktorki które mają dać rządowi odpowiednią ilość ciąż uzasadniających sens istnienia program 500+. Przypomina to Wam to pewien okres w historii ? Nam tak. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: wklejone przez moderatora 19.09.16, 10:07 A czy ten środek w krajach UE jest normalnie dostępny bez recepty? Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: wklejone przez moderatora 19.09.16, 10:52 Rozumiem. Czyli jednak spisek Co mają zrobić małolaty? Sama prezerwatywa to mało, może pęknąć. Mam nadzieję, że chociaż utrzymują tę pigułkę "po" którą PO wprowadziło bez recepty tuż przed kolejnymi wyborami? Odpowiedz Link Zgłoś
turzyca Re: wklejone przez moderatora 19.09.16, 11:01 >Zostawiono miliony polskich kobiet bez możliwości ochrony przed niechcianą ciążą. W Polskiej aptece w 2016 nie ma już dostępnego ani jednego środka antykoncepcyjnego tego typu. Tego typu preparaty stosowały zazwyczaj bardzo młode osoby, które nie prowadziły jeszcze regularnego współżycia, to one staną się ofiarami "dobrej zmiany". Trzeba uczciwie przyznac, ze diafragmy i zele antykoncepcyjne jeszcze sa. Tylko diafragma jest potwornie droga, to sa dobre trzy stowy. Dla mlodej dziewczyny to czesto cena zaporowa. (tak, wiem, wedlug dobrej zmiany, mlode dziewczyny maja tyle kasy, ze lykaja kilka razy w miesiacu tabletki po stosunku, kosztujace ponad 100 zlotych za sztuke.) No i ogolnie to sa rzeczy, ktore trudno kupic. Przykladowe apteki: www.doz.pl/apteka/k241-Seks_zdrowie_intymne w naglowku globulki antyplemnikowe, w spisie produktow wylacznie bakterie itp. Tu: www.i-apteka.pl/pol_m_Antykoncepcja-492.html?counter=1 podobnie, w naglowku antykoncepcja w tresci jedyna antykoncepcja to prezerwatywy, antykoncepcji brak. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: wklejone przez moderatora 19.09.16, 11:10 No właśnie. Też szukałam, a nie znalazłam. Jakie są konkretne nazwy tych żeli bez recepty lub jeszcze dostępnych globulek? Po co młodym utrudniać życie Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: wklejone przez moderatora 19.09.16, 11:14 Ciekawe swoją drogą czy to działa: www.doz.pl/apteka/p48052-Clitoris_krem_pielegnujaco-stymulujacy_dla_kobiet_20_ml Odpowiedz Link Zgłoś
bazia8 Re: Patentex Oval 21.09.16, 18:19 bo tak działa władza, po cichutku, powolutku. Kto bedzie podnosił larum z powodu przedpotopowych pigułek. Ciekawe jaki będzie następny krok. Swoją drogą są cholernie skuteczni. Niestety Odpowiedz Link Zgłoś
zakrzewski.leon Re: Patentex Oval 23.09.16, 22:23 Można bez problemu kupić w krajach sąsiednich - kiedyś za studenckich czasów chodziło się po alkohol na Słowację - teraz można po Patentex. Przy okazji np. wyjazdu na narty, kupujemy zgrzewkę i mamy na cały rok I czarny rynek będzie kwitł... Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Patentex Oval 23.09.16, 22:28 Jaki masz towar? Dziś 10 globulek Patentex i dwa żele plemnikobójcze. Odpowiedz Link Zgłoś