Dodaj do ulubionych

Ograniczanie węglowodanów

22.08.18, 14:35
Jak to jest z odchudzaniem? Ograniczenie węglowodanów powoduje u mnie spadek wagi, reguluje mi się również wtedy apetyt, (nie mam napadów głodu) i i poziom cukru ( chyba, bo nie mierzyłam). Nie muszę podjadać, nie mam odczucia, że jak zaraz nie zjem to będzie mi słabo.Czuję się też wyraźnie dużo lepiej fizycznie, mam energię. I chudnę, co ważne, bo mam trochę do zrzucenia.
Ale czuję też wtedy, że mózg mi się wyłącza, dosłownie nie potrafię myśleć.
Ostania próba wyglądała tak - prawie 4 tygodnie diety, prawie 3 kilo mniej. Rano płatki z czymś, lub kanapki i kawa, obiad mięso plus warzywa, a jak obiad np z makaronem to śniadanie bez węgli, podwieczorek np. jogurt z borówkami i jako posypka trochę granoli. Kolacja białkowa plus warzywa.
Daję więcej węglowodanów to nie chudnę, daję mniej, waga leci ale pamięć i myślenie siada.
Jak z tego wybrnąć?
Obserwuj wątek
   • k1234561 Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 14:49
    Dołóż może trochę orzechów , kup sobie jakieś suplemety z omega 3,6 i będzie dobrze.A swoją drogą dużo jesz na tej diecie.Śniadanie ,to rozumiem,obiad też,ale po co już ten podwieczorek i kolacja?Nawet jak to tylko jogurt,to kiedy organizm ma to spalić.Ostatni posiłek powinnaś zjeść przed 18:00.Po 18:00 koniec z żarciem.
     • k1234561 Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 13:50
      anilka napisała:

      > Bo inaczej jestem głodna, napisałam na raz
      > I chodzę spać po 24. co mi da brak żarcia od 18

      A spróbuj zrobić taki eksperyment.Tylko raz.Zjedz ostatni posiłek o tej 18:00 i nawet pomimo wielkiego i przeogromnego głodu,nic nie jedz,przetrzymaj ten głóg,idź spać jak zwykle czyli o tej 24 i jak rano wstaniesz,jeszcze zanim coś zjesz oczywiście , to zwróć uwagę,czy będziesz szaleńczo głodna,tak jak przed położeniem się spać czy nie,czy tylko tak umiarkowanie.Jak nie to znaczy ,że po 18:00 to nie był głód,z braku jedzenia tylko zachcianka lub przyzwyczajenie organizmu,że jeszcze później coś dostaje.A to znaczy,że spokojnie możesz się obejść bez jedzenia po 18:00.Natomiast jeśli po przebudzeniu jesteś szaleńczo głodna i czujesz autentyczny głód to znaczy,że jednak musisz jeść coś po 18:00.A jeśli po 18:00 nie chcesz jeśc to zwiększ nieco porcje na obiad i śniadanie.
     • k1234561 Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 13:57
      tairo napisała:

      > > dużo jesz na tej diecie
      >
      > Bzdura. Dieta nie polega na głodzeniu się.
      >
      > > Ostatni posiłek powinnaś zjeść przed 18:00
      >
      > Bzdura. Nie każdy chodzi spać z kurami.
      A co ma piernik do wiatraka?Zjedzenie kolacji czy innego ostatniego posiłku dnia, to u Ciebie oznacza od razu położenie się do łóżka i spanie?
      Ja też nie chodzę spać z kurami.Ostatni posiłek u mnie to obiad,czyli wg.ciebie musiałabym położyć się spać o 16:00 i wstać rano następnego dnia? Szok.A wyobraź sobie,że ja od obiadu do śniadania następnego dnia już nic nie jem,spać idę koło 23-24 i jakoś sobie radzę.Mam dużo zajęć w domu po pracy.Nie nudzę się i nie myślę kiedy i co zjem.
      >
       • k1234561 Re: Ograniczanie węglowodanów 24.08.18, 10:20
        beaucouptrop napisał(a):

        > Lo matko a w imie czego sie tak nad soba znecasz?

        Wcale się nie znęcam.Gdybym jadła co chciała,kiedy bym chciała i ile bym chciała to ważyłabym ze 100 kg lekką ręką.Muszę narzucić sobie jakiś reżim i się pilnować,żeby jakoś wyglądać i sama za siebie się nie wstydzić.Niestety nie mam takiego metabolizmu jak np.moja szwagierka,że w wieku 45 lat może opychać się ciastem,chlebem i jeść generalnie ile wlezie i jest chuda jak patyk.
      • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 24.08.18, 12:06
       >Ja też nie chodzę spać z kurami.Ostatni posiłek u mnie to obiad,

       Dla mnie też- w przeedziale 16-17- okolo 700 kalorii pozniej juz nic nie jem- az do sniadania o podobnej kalorycznosci, wczesnym przedpołudniem. czyli w sumie dwa posilki dziennie.
     • quelquechose Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 09:46
      bo jestes uzalezniona od wzrostów insuliny. Ja jem ok 19, a potem ok. 12.30 następnego dnia i daję radę (oprócz weekendów - wówczas jej śniadanie). A kiedyś tak jak ty (choć muszę przyznać, że te 12 h od 19 to 7 to byłam w stanie wytrzymać). Organizm ludzki dobrze znosi mały post (a pewnie i większy od czasu do czasu), wątroba i i nne organy sobie wypoczną, wszystko ładnie się strawi...
     • quelquechose Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 09:50
      albo zbyt małe - jeśli chce, żeby mózg zamiast glukozy zaczął zużywać ketony, to trzeba bardziej ograniczyć węgle, a dorzucić troszkę więcej tłuszczu (nie za dużo, jeśli chcesz chudnąć). Tzn. jeśli odpowiada ci dieta keto, na mózg robi dobrze, to otumanienie powinno ustąpić smile Mnie się nawet podobało, ale ja też osobiście nie lubię za bardzo wykluczać na zbyt długo jednego składnika - na jakiś czas to jest ok, lub można robić sobie ustępstwa po pewnym czasie - warto poczytać i wybrać coś rozsądnego, jeśli to cię interesuje.
  • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 15:00
   Nie myl odchudzania ze spadkiem wagi, bo to, że na diecie niskowęglowdoanowej straciłaś 3kg nie oznacza, że spadł ci tłuszcz. Węglowodany wiążą wodę i może być, że 3/4 z tego co zrzuciłaś nie ma wiele wpólnego z tłuszczem. Jedz dwa razy dziennie węglowodany w ilości 50-75g na posiłek plus jeden posiłek białkowy wieczorem i wywal te potworne, podkręcające insulinę podwieczorki. Po miesiącu sprawdź wagę. I tak w ogóle, to ile ważysz i z czego się odchudzasz? Bo jak z kości na ości, to nie oczekuj, że organizm się nie będzie buntował.
   • anilka Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 15:14
    Nie odchudzam się z kości na ości, waże 80 kilo, mam 172 wzrostu, nie mam brzucha , sadła z boku, jestem po prostu WSZĘDZIE po równo grubsza.
    Przy 3 posiłkach chce mi się jeść, co jest takiego złego w łyżce borówek czy malin i łyżce płaskiej musli?
   • bialeem Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 19:22
    snake ty się o ile pamiętam na tym znasz więc z ciekawości pytam - jak weglowodany wiążą wodę? Przecież człowieki praktycznie nie odkładają cukru w formie cukru. Wszystko leci do tłuszczu albo zużywa się "na miejscu". Gdzie ten cukier ma wodę wiązać? Nie walnęło ci się z tłuszczem?
    • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 19:53
     bialeem napisał:

     > snake ty się o ile pamiętam na tym znasz więc z ciekawości pytam - jak weglowod
     > any wiążą wodę? Przecież człowieki praktycznie nie odkładają cukru w formie cuk
     > ru.

     Odkłada. Jako glikogen, który jest, upraszczając, cukrem rozpuszczonym w wodzie. 1/3 tego jest wątrobie, czyli około 10% masy wątroby, a reszta w mięśniach. W całości jest tego około% własnej wagi. Przy głodówce, czy diecie low carb organizm wykorzystuje preferowany przez niego jako energia cukier, a woda idzie do toalety. Dlatego ludzie na początku diety tak spektakularnie tracą na wadze. Jeżeli faza niedożywiania utrzymuje się dłużej, nasze komórki mięśniowe tracą przez brak wody tonus i zamiast jak pełne winogrona wyglądają jak przekłute, sflaczałe baloniki. W przenośni, bo znowu ktoś weźmie mnie dosłownie. wink
      • black-cat Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:04
       Snake, czy dobrze rozumiem, że tzw. odżywianie endogenne (często przywoływane przez zwolenników postu dr Dąbrowskiej) to po prostu wykorzystywanie przez organizm zapasów glikogenu? Co, jako specjalista sądzisz o opowieściach na temat „zjadania” przez organizm guzów, cyst itd. u osób będących na poście i o tzw. kryzysach ozdrowieńczych? Mam kilka koleżanek zachwyconych postem ale jakoś nie przemawiają do mnie te rewelacjeuncertain
       • bialeem Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:20
        Jezusie maryjo. Tkanka łączna nie jest nijak "zjadana". "Przejadać" można to, co komórki zmagazynują, a nie je same. Tzn one mogą ulec apoptozie, ale to są już raczej ekstrema, a "zawartość" martwych komórek to metaforyczne świństwo. (przepraszam za cudzysłowia, ale jeszcze ktoś mnie weźmie na poważnie i każe zeżreć psu swoją nerkę)
      • bialeem Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:16
       Ok. z 1% uwzględniając wątrobę się zgodzę (ale nie będę wymądrzała, bo fizjologię człowieka miałam dawno, a podręczniki pamiętały wtedy PRL) ale to wciąż daje 0,8 kg na cały glikogen, który jest zresztą uzupełniany i którego nie da się pozbyć całkiem. Cośtam na pewno schudłasmile
     • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:31
      >Jeżeli faza niedożywiania utrzymuje się dłużej, nasze komórki mięśniowe tracą przez brak wody tonus i zamiast jak pełne winogrona wyglądają jak przekłute, sflaczałe baloniki.

      U mnie jest wręcz przeciwnie, moje mięśnie wyglądają jak wyrzeźbione..tylko ja biegam po kilka kilometrów na czczo.
      • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 22:15
       ola_fatyga napisała:

       > U mnie jest wręcz przeciwnie, moje mięśnie wyglądają jak wyrzeźbione..tylko ja
       > biegam po kilka kilometrów na czczo.

       No już wiemy, że jesteś bardzo specjalna i prawdopodobnie nie z tej planety, bo normalny człowiek biegając na czczo co najwyżej się zrzyga. I ja zaraz przejadę na stacjonarbym rowerze 12 kilometrów na dużym oporze, bo sport po obfitym, węglowodanowym posiłku mi służy. I moim mięśniowm też.
       • szalona-matematyczka Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 22:50
        Snake, kilka-kilkadziesiat tysiecy lat temu twoi praprapraprapraprapradziadkowie biegali na czczo za zwierzyna probujac ja upolowac, by zaspokoic swoj glod. Jakos nie rzygali po drodze. Niektorzy twierdza, ze glod byl dobra motywacja, by w koncu ruszyc tyly i zabic zwierzaka czy napasc na sasiednie plemienie.
        • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 23:01
         Otóż to. Po co organizm gromadzi tluszcz? By miec energię. By mieć energię musi spalic tluszcz. Gdy potrzebuje glukozy, przeksztalca białko. Oto cala filozofia diety niskoweglowodanowej. To jest filozofia naszych przodkow.
         • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 23:17
          ola_fatyga napisała:

          > Otóż to. Po co organizm gromadzi tluszcz? By miec energię. By mieć energię musi
          > spalic tluszcz. Gdy potrzebuje glukozy, przeksztalca białko. Oto cala filozofi
          > a diety niskoweglowodanowej. To jest filozofia naszych przodkow.

          No co ty nie powiesz? To nasz przodkowie liczyli jednostki chlebowe? wink
        • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 23:07
         szalona-matematyczka napisała:

         > Snake, kilka-kilkadziesiat tysiecy lat temu twoi praprapraprapraprapradziadkowi
         > e biegali na czczo za zwierzyna probujac ja upolowac, by zaspokoic swoj glod. J
         > akos nie rzygali po drodze. Niektorzy twierdza, ze glod byl dobra motywacja, by
         > w koncu ruszyc tyly i zabic zwierzaka czy napasc na sasiednie plemienie.

         Możliwe, że moi przodkowie to robili, ale ematki tego na pewno nie robią, za to muszą dawać sobie radę z pełnymi półkami w supermarketach. Ty chcesz przenosić ludzi w epokę sprzed rewolucji argrarnej, ja mam dla nich kompromisowe wyjście, działające tu i teraz.
         • alicia033 Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 07:31
          snakelilith napisała:


          > Możliwe, że moi przodkowie to robili, ale ematki tego na pewno nie robią,

          Tu się mylisz, ematki też tak robią.
          No dobra, prawie tak samo, bo rzeczywiście, żadnej zwierzyny nie łowięsmile.
          Ale tak, na czczo, po nocnej przerwie i kilkunastogodzinnym niejedzeniu biegam 10 km i nikt moich zwłok do domu nie przynosi, tylko wracam sama. A po powrocie nie rzucam się też natychmiast na jedzenie (mój apetyt nie wstaje przed 11 rano), spokojnie idę do pracy i nie mdleję nigdzie z głodu.
          Także z niemożliwością biegania na czczo ci się popłynęło snake. Wielu ludzi tak robi i nie padają w trakcie trupem, tu racja jest po stronie szalonej.
           • quelquechose Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 09:56
            poczytajcie sobie o intermittent fasting i jego skutkach na zdrowie. Podobno właśnie najlepiej ćwiczyć podczas postu, pozytywne skutki zdrowotne (hormon wzrostu) wzrastają. Ja niestety jestem za leniwa (plus nie mam czasu wink)
          • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 11:45
           alicia033 napisała:

           > Także z niemożliwością biegania na czczo ci się popłynęło snake. Wielu ludzi ta
           > k robi i nie padają w trakcie trupem, tu racja jest po stronie szalonej.
           >

           To nie szalona biega na czczo. I oczywiście, że ludzie nie padają trupem. Istnieją ludzie, którzy biegają nawet na czczo specjalnie, ale proszę nie wrzucać tu wszytskiego do jednego worka. Przeciętna, niewyposportowana emtka z nadwagą, hyperinsulinemią albo nawet inuslinoopornością, prędzej się biegając na czczo porzyga, niż będzie z tego miała jakiekolwiek korzyści. To pomysł usportawiania dokładnie tak samo świętnie narażony na klęskę, jak każda radykalna dieta.
        • kura17 Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 08:22
         > Snake, kilka-kilkadziesiat tysiecy lat temu twoi praprapraprapraprapradziadkowie biegali na
         > czczo za zwierzyna probujac ja upolowac, by zaspokoic swoj glod. Jakos nie rzygali po drodze.

         ale wiesz, ze oni na te zwierzaki to za czesto nie polowali? to byly ludy zbieraczo-lowiecke, glownie przemieszczali sie powoli w poszukiwaniu jedzenia "nieuciekajacego". no i to bieganie zalezalo tez od ekosystemu - jak byla przewaga terenu zadrzewionego, to daleko nie pobiegali wink

         ... a potem przyszla rewolucja rolnicza, zmienila totalnie styl zycia ludzi (na niekorzystny, tak szczerze mowiac) i nastapila adaptacja do takiego, a nie innego sposoby zycia - biegi za zwierzyna sie generalnie skonczyly ...
       • kura17 Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 07:52
        > normalny człowiek biegając na czczo co najwyżej się zrzyga. I ja zaraz przejadę na
        > stacjonarbym rowerze 12 kilometrów na dużym oporze, bo sport po obfitym,
        > węglowodanowym posiłku mi służy. I moim mięśniowm też.

        Snake, ja mam podobnie do Olgi - bardzo nie lubie biegac po posilku, najbardziej lubie tuz przed kolacja (po 5-6 godzinach od duuuzego lunchu). rano nie lubie biegac w ogole, ale czasem musze - wtedy tez przed sniadaniem, co najwyzej zjem jablko/kefir/ciastko i w droge.

        i podobie jak Olga nie musze miec duzo weglowodanow w diecie i nie przepadam za slodkim. wegle, owszem lubie, jadam, choc zdecydowanie mniej, niz "normalni ludzie" (bo wole kawal miesa lub ryby), no ale nie tak malo, jak Olga. to musi byc jakis specyficzny rodzaj metabolizmu, bo czesto sie "nie odnajduje" w dyskusjach o zwyczajach jedzeniowych na forum (na przyklad uwielbiam jesc duzo na raz, 2-3 razy dziennie, wtedy czuje sie najedzona na dluuugo).
        • miss_fahrenheit Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 08:44
         kura17 napisała:

         > to musi byc jakis specyficzny rodzaj metabolizmu, bo czesto sie "nie odnajduje" w dyskusjach o zwyczajach jedzeniowych na forum (na przyklad uwielbiam jesc duzo na raz, 2-3 razy dziennie, wtedy czuje sie najedzona na dluuugo).

         Czy ja wiem? Pamiętam, że były różne dyskusje, np. o tym, ile forumowiczki jedzą na śniadanie - najadałam się samym opisem wink U mnie odwrotnie - nie umiem jeść dużo na raz, czuję się wtedy "przejedzona" i spada mi chęć na jakąkolwiek aktywność. Najtrudniejsze jest chyba znalezienie najlepszej opcji dla siebie i dopasowanie jej do trybu życia. Super, że Ci się udało smile
         • kura17 Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 08:55
          > Czy ja wiem? Pamiętam, że były różne dyskusje, np. o tym, ile forumowiczki jedzą na śniadanie
          > - najadałam się samym opisem wink

          haha, to musimy byc bardzo rozne, bo dla mnie na ogol te sniadania sa za male smile
          ja zjadam 3 razy dziennie ok 600-700 kcal i wtedy jestem zadowolona, hehe
        • wapaha Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 08:55
         Kura- to akurat jest związane z naturalnym biologicznym rytmem organizmu- "W tym czasie mamy maksymalne wartości pochłaniania tlenu, wentylacji płuc, objętości krwi, objętości wyrzutowej serca. Łatwiej nam wtedy pokonywać zmęczenie, a także intensywniej przebiegają procesy odnowy. Korzystniejszy wydaje się wtedy trening: szybkości, interwałowy, trening siłowy (również siła biegowa, jeśli nie musimy uczyć się jej elementów, a technika jest właściwie opanowana)."

         ale

         "Najważniejszym wnioskiem jest to, że najwyższą wydolność uzyskujemy w tych porach, kiedy jesteśmy przyzwyczajeni trenować. Ci, którzy trenowali wcześnie rano, najwyższą wydolność uzyskiwali wcześnie rano. Nawet, jeśli z punktu widzenia dobowego rytmu wahań fizjologicznych godziny poranne nie są dla nich optymalne."


         Ja akurat jestem przyzwyczajona do porannej aktywności i wtedy najlepiej się czuję.
        • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 09:00
         "to musi byc jakis specyficzny rodzaj metabolizmu, bo czesto sie "nie odnajduje" w dyskusjach o zwyczajach jedzeniowych na forum (na przyklad uwielbiam jesc duzo na raz, 2-3 razy dziennie, wtedy czuje sie najedzona na dluuugo)."

         Nie wiem, czy az tak specyficzny...chociaz przy dzisiejszych zaleceniach dietetycznych może się taki wydawać. Prawdą jest, że jem 2 razy dziennie. Np. po 700 kalorii na posilek.Więcej nie muszę. U mnie sprawdza się, że nie tyle liczba kalorii się liczy, a ich źródło. Tłuszcz w mojej diecie to około 120 g, białko koło 70 g a wegle 40-60 (przez parę dni prowadziłam dzienniczek). Gdybym moim głównym źródłem energii było spalanie cukru, faktycznie mdlałabym przy wysilku na czczzo, ale mój organizm w celu energetycznym spala tłuszcze. Nawet w diecie IF z węglami zalecane są przez niektorych trenerów treningi na czczo na spalanie tkanki tłuszczowej i rzezbe.
  • tairo Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 15:12
   U mnie to był przejściowy efekt, kilka dni na początku diety, a potem się poprawiło.
   Pojawił się jeszcze później, ale szybko zauważyłam, że miało to związek ze zbyt małą ilością tłuszczów.
   Dorzuć do menu awokado, jajka w na śniadanie. Jogurt jesz pełnotłusty czy z niską zawartością tłuszczu? Mięso zwykłe czy chude?
   • anilka Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 15:18
    Jogurt najczęściej grecki, mały kubek. Mięso to samo co reszta rodziny, ale jeśli schab to bez panierki inne też staram się
    mniej kaloryczne robić. Obiadów nie chciałabym bardzo zmieniać, bo najwygodniej jak jem to co wszyscy, albo jakoś małym kosztem zmienione.
     • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 19:59
      princesswhitewolf napisała:

      > Tak tylko ten jogurt ma byc bialy i najlepiej 2 proc albo i 0 proc

      Bla, bla, bla, bla. Już dwno obalono mit o niskotłuszczowych produktach mlecznych. Tłuszcz nawet obniża insulinową odpowiedź na posiłek, dlatego diabetykom zaleca się dziś pełnotłusty nabiał, czyli 3,5-3,8%. Jogurt 0%? Rzyg. To już lepiej nie jeść niczego.
      • princesswhitewolf Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:04
       Wiesz no ale juz ustalilismy ze ty bez chleba ryzu i makaronu nie mozesz zyc. Wiec i nie dziwi mnie ze musisz jesc wysoko tluszczowy jogurt. Moze kiedys jednak los cie zmusi i schudniesz lol

       Uwielbiam 0 proc.jogurt Fage Total i Rachels. Moja watroba tez
        • princesswhitewolf Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:40
         Wapaha, tak naorawde to szkodzi polaczenie tluszczow z cukrami a nie sam tluszcz. Sa jednak i inne czynniki ktore trzeba brac pod uwage: ludzie z nadwaga czy otyloscia maja tez otluszczona watrobe. Ja za to dziekuje. Z tłuszczów wybieram olej lniany, slonecznikowy, olej z awokado bardziej niz tluszcze w nabiale. A co do jogurtu to 2proc tluszczu jest ok ale ja wole smakowo 0 proc
        • princesswhitewolf Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 21:52
         <Princess poczytaj sobie nt mitów dotyczących produktów fit i 0% tłuszczu.

         Wapaha zobacz to video. Jest tez na tej podst film Fat vs Sugar. Bracia blizniacy zreszta lekarze poszli na diete jeden ograniczajacy weglowodany a drugi tluszcze. Ruch i styl zycia podobny. No i co sie okazalo... Na jednej i drugiej diecie schudli. Na beztłuszczowej lub raczej nisko tluszczowej troche wiecej acz nie byla to wielka roznica. Najnowsze badania pokazuja ze to kombinacja tluszczu z cukrem nas tuczy i uzaleznia. Z tych badan wychodzi poparcie diet tzw nielaczenia.
         youtu.be/U1f9g9Y1wm0

         To tak dla ludzi zdrowych bo jesli wchodzi cukrzyca l, a z tym i czesto nadwaga lub otylosc wiec stluszczenie watroby to dieta musi byc bez wysokiego GI ( cukier) i niska w tluszcze odzwierzece ( tu cala hist z dobrymi i nieciekawymi tluszczami , nasycone i nienasycone czyli). Ze zwierzęcych tylko ryby( bez merkurego) sa godne polecenia. Poza tym roslinne
         • silencia.furiosa Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 22:11
          Że nie warto jeść słodzonych produktów mlecznych to racja, ale akurat z tłuszczu rezygnować nie warto. Zawiera przecież sporo witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, zawiera prawdopodobnie jakiś czynnik, który ułatwia trawienie laktozy, gdyż pełnotłuste produkty mleczne wywołują mniejszą reakcję na lakotozę u osób wrażliwych niż odtłuszczone itd.
           • silencia.furiosa Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 22:40
            Ale ru chodzi o to, ze mleko z własnym tłuszczem jako całość ma inne działanie niż odtłuszczone. Poza witaminami zawartymi w tłuszczu, zawiera rożne enzymy czy czynniki nie do końca jeszcze zbadane. Wlasnie ostatnio czytałam o tych badaniach z laktozą. Jeszcze nie wiedzą co dokładnie, ale cos w tłuszczu mleka ułatwia trawienie laktozy, bo przy produktach prłnotłustych reakcja u osób wrażliwych jest duzo mniejsza niż przy odtłuszczonych. To jest po prostu synergiczne działanie danego produktu. Po odtłuszczeniu staje się niemal bezwartościowy.
            • princesswhitewolf Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 09:28
             tak, zgadzam sie calkowicie w przypadku ludzi zdrowych, ale mowimy o ludziach otylych, z nadwaga a nie zdrowych i szczuplych. Mojemu dziecku daje pelne mleko i pelny jogurt.
             Ludzie z otyloscia brzuszna maja tez stluszczone organy. A naprawde stluszczona watrobe nalezy odtluscic starajac sie zminimalizowac tluszcze odzwierzece by nie dorobic sie powazniejszych problemow w trakcie procesu odchudzania


             wiesz na czym polega proces pozyskiwania otluszczonego mleka przeciez. Tluszcz sie oddziela nawet jak mleko od krowy postoi reszta mleka zostaje. Tego sie nie robi jakimis chemicznymi metodami tylko odwirowywaniem.
             • wapaha Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 09:34
              To ja tutaj spytam ponownie to, o co pytałam w poprzednim wątku, a ty mi nie odpowiedziałaś .Bo już sama nie wiem.
              Czy ty jesteś zdrowa czy masz problemy zdrowotne ?

              "princesswhitewolf 15.08.18, 09:20
              snakelilith. Jak juz wyjasnialam ale jeszcze raz powtorze JA SCHUDLAM DUZO to raz. Dwa wyniki cukru sa teraz zupelnie w normie. Trzy, diete otrzymalam nie z komputera ale ulozona przez dietetyka z klinkini prediabetis wiec sie specjalizujacym w tym. Diete ukladal pode mnie czyli co jadam czego nie jadam ( jestem wegetarianka) + co lubie, czego nie lubie.

              To ty nie zrozumialas: to nie jest dieta ograniczajaca weglowodany. Kasze sie jada jak najbardziej i pare innych rzeczy. To dieta niskiego GI. Ponadto Klinika pre-diabetis to nie jedna wizyta ale juz mialam kilkanascie bo sa regularne spotkania wiec trudno o niezrozumienie skoro podajesz im kartke bo masz zapisywac wszystkie odstepstwa od diety""
      • miss_fahrenheit Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:28
       snakelilith napisała:

       > princesswhitewolf napisała:
       >
       > > Tak tylko ten jogurt ma byc bialy i najlepiej 2 proc albo i 0 proc
       >
       > Bla, bla, bla, bla. Już dwno obalono mit o niskotłuszczowych produktach mleczny
       > ch.

       O ile mi wiadomo, tłuszcz jest niezbędny do rozpuszczenia i przyswajania niektórych witamin. Dlatego produkty 0% uważa się za bezwartosciowe (choć pewnie mogą być smaczne).
      • princesswhitewolf Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 09:17
       wnosi - bialko. Tluszcze mozna znalezc lepszej wartosci nie odzwierzece w wartosciowszych olejach do salatek, smazenia.

       nie namawiam nikogo bo jak wspomnialam 2% jest tez ok ale sa ludzie ktorzy musza ograniczyc tluszcze ze wzgledow na zdrowie

       ale z tego co wiem jola ty jestes szczupla i nie powinnas ograniczac tluszczow
        • princesswhitewolf Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 09:49
         niewatpliwie masz racje. I dlatego jestem za jedzeniem normalnie pelnotlustych rzeczy w przypadku osoby zdrowej i szczuplej lub w miare szczuplej. Niemniej lekarze naprawde zalecaja osobom po usunieciu pecherzyka zolciowego, przy stluszczonej watrobie ( otylosc brzuszna0 zmniejszenie ilosci tluszczy odzwierzecych.
         • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 11:49
          princesswhitewolf napisała:

          > niewatpliwie masz racje. I dlatego jestem za jedzeniem normalnie pelnotlustych
          > rzeczy w przypadku osoby zdrowej i szczuplej lub w miare szczuplej. Niemniej le
          > karze naprawde zalecaja osobom po usunieciu pecherzyka zolciowego, przy stluszc
          > zonej watrobie ( otylosc brzuszna0 zmniejszenie ilosci tluszczy odzwierzecych.

          Czekam kiedy wymienisz tu chorych na nowotwory i ich specjalne żywieniowe wymagania polecane przez lekarzy w Leeds, tych jeszcze w wątku nie było. Byłyby dokładnie tak samo przydatne, jak wszystko to, o czym pisałaś.
          • wapaha Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 12:12
           Wieć po raz trzeci napiszę to samo, bo ciągle nie otrzymuję odpowiedzi. Princess- jak to z tobą jest- jesteś zdrowa czy masz problemy zdrowotne ?

           "To ja tutaj spytam ponownie to, o co pytałam w poprzednim wątku, a ty mi nie odpowiedziałaś .Bo już sama nie wiem.
           Czy ty jesteś zdrowa czy masz problemy zdrowotne ?

           "princesswhitewolf 15.08.18, 09:20
           snakelilith. Jak juz wyjasnialam ale jeszcze raz powtorze JA SCHUDLAM DUZO to raz. Dwa wyniki cukru sa teraz zupelnie w normie. Trzy, diete otrzymalam nie z komputera ale ulozona przez dietetyka z klinkini prediabetis wiec sie specjalizujacym w tym. Diete ukladal pode mnie czyli co jadam czego nie jadam ( jestem wegetarianka) + co lubie, czego nie lubie.

           To ty nie zrozumialas: to nie jest dieta ograniczajaca weglowodany. Kasze sie jada jak najbardziej i pare innych rzeczy. To dieta niskiego GI. Ponadto Klinika pre-diabetis to nie jedna wizyta ale juz mialam kilkanascie bo sa regularne spotkania wiec trudno o niezrozumienie skoro podajesz im kartke bo masz zapisywac wszystkie odstepstwa od diety""
   • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 18:24
    >Pewnie dlatego, ze paliwem dla mozgu jest glukoza.

    I ? Organizm doskonale radzi sobie z produkcją brakującej glukozy.Synteza glukozy ze związków niecukrowych zachodzi w wyniku glukoneogenezy i to bez względu na dietę np. z aminokwasów.
    • silencia.furiosa Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 18:29
     I? Nigdy nie słyszałaś, że po lub w trakcie intensywnego wysiłku intelektualnego ludzie mają potrzebę uzupełnienia węglowodanów? No chyba, że według ciebie dieta w ogole nie ma wpływu na funkcjońowanie organizmu, w tym mózgu.
      • silencia.furiosa Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 18:45
       Zadałam ci konkretne pytanie. Wiesz jak dieta wpływa na funkcje poznawcze? Znasz badania? Masz coś do doradzenia autorce wątku, wiesz dlaczego doświadcza spadku formy psychicznej przy ograniczeniu węglowodanów i jak może temu zaradzić? Czy tylko przyszłaś sobie pokłapać bez sensu?
      • snakelilith Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 19:18
       ola_fatyga napisała:

       > A co z Eskimosami? Myslisz, ze nie podejmują intensywnego wysiłku intelektualne
       > go?

       Eskimosi mają metabolizm przystosowany do takiej, a nie innej formy odżywiania, w wyniku pewnej selekcji genetycznej. Mimo wszystko, wrodzej preferncji do słodkiego nie utracili i kiedy warunki na to pozwalają, z upodobaniem jedzą węglowodany zwłaszcza cukier. Co niestety przypłacają zdrowotnymi konsekwencjami, bo właśnie u tego typ metabolizmu insulinooporność i cukrzyca rozwijają się błyskawicznie. Ludzie z przodkami w Europie mają metabolizm lepiej przystosowany do węglowodanów, niektórzy bardziej, niektórzy mniej, ale u wielu radykalna redukcja węglowodanów jest problematyczna. Ja należę do takich ludzi. Najpóźniej po dwóch dniach spada mi poziom energii, zaczynam marznąć i nie nadaję się do niczego. I wcale tak cudownie nie chudnę, wręcz przeciwnie, chudnę, gdy dostarczam organizmowi odpowiednią porcję węglowodanów. A ty robisz znowu ten sam błąd co zawsze, wrzucasz wszystkich ludzi do jedngo worka nie uwzględniając indywidualnego typu metabolizmu. Europejczycy nie są Eskimosami.
       • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 19:33
        >A ty robisz znowu ten sam błąd co zawsze, wrzucasz wszystkich ludzi do jedngo worka nie uwzględniając indywidualnego typu metabolizmu. Europejczycy nie są Eskimosami.

        Nie, nie wrzucam. Po prostu nasz metabolizm moze dostasowac sie do roznych warunkow. Ja np. bardzo dobrze funkcjonuje na diecie niskoweglowodanowej...ale od dziecka wolalam mieso od pieczywa, a ryby wprost kocham. Nienawidze mleka, ale uwielbiam sery, slodycze moglyby nie istniec...owoce tez tak srednio..ale wiem, ze sa ludzie ktorzy nie moga zyc bez pieczywa. Moim zdaniem organizm jest madry i podpowiada nam, co bedzie najbardziej dla niego korzystne...
        • princesswhitewolf Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 19:41
         Organizm nie jest zbyt madry bo uwielbia slodycze . Ale zgadzam sie ze nie ma jednej diety dla kazdego i dla jednego 3 posilki i rozpychanie zoladka jest ok a nie przezyje bez chleba makaronu i ryzu, a dla innegk sluszniejsze sa posilki co 4 godz i odstawienie chleba itd na wiele lat to pikus.mala pianka.
         • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 19:47
          >Organizm nie jest zbyt madry bo uwielbia slodycze .

          Mój nie wink))) Wszystko wydaje mi sie za slodkie....a dzisiejsze "zdrowe" jogurty owocowe, przynajmniej w PL to juz porazka- bleeee. Banany to moge jesc jako slodycze do kawy....smile
         • quelquechose Re: Ograniczanie węglowodanów 23.08.18, 10:53
          organizm jest mądry, jeśli się go nie zepsuje big_grin cukier to niestety narkotyk i rozreguluje wszystko - mąka to też forma cukru i w nadmiarze nie jest korzystna, Żeby nie było nie mówię, że trzeba koniecznie odstawić, jeśli ktoś toleruje wink Tylko nie jeść tak dużo, jak się przyjęło.
       • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 19:44
        Jeżeli można zapytać..Jaką masz grupę krwi? Ja 0. Wiem, ze to być może jest na poziomie charakterystyk znaków zodiaku, ale wiele mi się sprawdza...No i stosuję intermittent fasting - 2 posiłki w 6 godzinnym oknie. Wiecej nie potrzebuję.
        • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:12
         Potwierdzam smile Nic a nic się nie dzieje....a zeby nabic te 72 g wegli na dobe, to trzeba warzyw zjesc naprawde duzo...pieczonych, gotowanych i surowych, oczywiscie z wylaczeniem tez korzeniowych. Podczas tradycyjnej diety, raczej niewielu ludzi zjada ich taką ilość....Wegle sa nabijane slodkimi napojami, sztucznymi sosami, mącznymi,owocowymi jogurtami i slodyczami.
         • princesswhitewolf Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 20:33
          No ale jedz tez straczkowe fasole grochy itd. poza tym jesz tez bialko

          Ja na sniadanie jadam chudy twarog z kefirem i duza iloscia rzodkiewek i szczypiorku. Na obiad jutro bedzie Cajun czyli warzywa wszelakie , fasolka jas, orzechy w sosie Cajun ( taka mieszanka pd amerykanskich przypraw). Potem nieslodki jogurt z malym owocem i duza iloscia nasion ( chia, slonecznik len pylek i ciut lyzke owsa) . Potem salata z ogorkami.kwaszonymi, surowymi pomidorami kalarepa oliwkami albo kaparami, artichokes, cebula i do tego halumi albo paneer albo mozarella. A jak nie to bo chce cks innego omlet z duza iloscia papryki, cebuli grzybow itd.

          Spoko sie da z mini iloscia weglowodanow prostych
            • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 22:17
             Mozesz zpozywac 6 jednostek chlebowych. Kazda jednostka to 12 g wegli.
             Przydatna stronawww.ilewazy.pl/
             Mozesz zonglowac tymi produktami jak chcesz Pizza 370 g 7,5
             Paluszki rybne 6 paluszków 1,5
             Lazania 1 porcja 2,5
             Smażony kurczak 85 g (1 kawałek) 0,5
             Makaron z serem Filiżanka 3,0
             Wafle 2 sztuki 2,5
             Naleśniki z jagodami 3 małe 4,0
             Ziemniaki „Tater Tot” 10 sztuk 1,8
             Frytki 18 sztuk 1,5
             PDF created with pdfFactory Pro trial version www.pdffactory.com
             183
             Fasola „czarne oczko” ½ filiżanki 1,7
             Pieczywo:
             Bułka 1 2,0
             Biały chleb 2 kromki 2,0
             Chleb pszeniczny 2 kromki 2,0
             Chleb razowy 2 kromki 3,3
             Bułka hamburgerowa 1 1,8
             Bajgel 1 3,7
             Tortilla (placek kukurydziany) 1 1,7
             Zboża, mąki, makarony
             Chrupki śniadaniowe z rodzynkami 1 filiżanka 5,0
             Cheerios 1 filiżanka 1,5
             Kukurydziane z cukrem 1 filiżanka 3,0
             Mąka biała 1 łyżka stołowa 1,0
             Mąka pełna pszeniczna 1 łyżka stołowa 1,0
             Płatki owsiane surowe ½ filiżanki 2,3
             Owsianka, danie instant 1 torebka 2,8
             Ryż rafinowany ¼ filiżanki 3,0
             Ryż brunatny ¼ filiżanki 2,7
             Makaron (każdy) ¾ filiżanki 3,3
             Przekąski
             Precel 5 ciasteczek(-28
             g)
             1,8
             Krakersy 5 krakersów 0,8
             Chipsy „Doritos” 11 chipsów 1,4
             Wafel ryżowy z masłem orzechowym 1 sztuka 1,0
             Baton proteinowy 1 mały (ok.115 g) 1,0
             „Power Bar” 1 baton, 230 g 5,4
             Batony wszystkich rodzajów 1 baton 2,3
             Cukier i słodycze
             PDF created with pdfFactory Pro trial version www.pdffactory.com
             184
             Lody waniliowe ½ filiżanki 1,3
             Lody wiśniowo śmietankowe ½ filiżanki 2,2
             Markizy czekoladowe „Oreo” 2 ciastka 1,6
             Gorzka czekolada (70% kakao) 4 kawałki 1,0
             Budyń 1 pojemnik 1,9
             Cukier rafinowany 1 łyżka stołowa 1,0
             Cukier brązowy 1 łyżka stołowa 1,0
             Czekoladowa babeczka 1 2,5
             Doughnut z lukrem 1 1,9
             Ciasto 1 porcja 2,9
             Galaretka z mieszanych owoców ¼ filiżanki 2,3
             Syrop klonowy ¼ filiżanki 2,3
             Miód 1 łyżeczka 1,0
             Syrop kukurydziany 1 łyżeczka 1,0
             Melasa 1 łyżeczka 1,0
             Orzechy
             Włoskie ½ 0,8
             Pekany ½ filiżanki 0,7
             Brazylijskie ½ filiżanki 0,7
             Migdały ½ filiżanki 0,8
             Orzeszki ziemne (w łupinach) ½ filiżanki 0,6
             Masło orzechowe 2 łyżki stołowe 1,2
             Owoce
             Grejpfrut ½ 0,8
             Melon (kantalupa) ½ (2/3 filiżanki) 1,0
             Pomarańcza 1 średnia 1,5
             Winogrona Kiść 1,5
             Jabłko 1 średnie 1,0
             Przecier jabłkowy ½ filiżanki 2,0
             Truskawki 2/3 filiżanki 1,0
             PDF created with pdfFactory Pro trial version www.pdffactory.com
             185
             Banan 1 średni 2,0
             Gruszka 1 sztuka 1,3
             Morele suszone ¼ filiżanki 2,5
             Żurawiny suszone ¼ filiżanki 1,0
             Śliwki 5 sztuk 2,4
             Rodzynki ½ filiżanki 2,8
             Sosy
             Włoski beztłuszczowy 8 łyżek stołowych,
             ½ filiżanki
             2,5
             Ketchup 8 łyżek stołowych,
             ½ filiżanki
             3,5
             Musztarda 8 łyżek stołowych,
             ½ filiżanki
             0,0
             Majonez 8 łyżek stołowych,
             ½ filiżanki
             0,0
             Sos do spagetti, w słoiku ½ filiżanki 0,8
             Warzywa
             Fasola pinto ¼ filiżanki 2,0
             Fasola kidney (nerkowata) ¼ filiżanki 2,0
             Grzyby (pieczarki) Filiżanka 1,0
             Szparagi 5 łodyg 0,3
             Brokuły 1 filiżanka 1,0
             Kalafior 1 filiżanka 1,0
             Kapusta 1 ½ filiżanki 1,0
             Szpinak 1 filiżanka 0,8
             Dynia 1 filiżanka 0,9
             Fasolka szparagowa 1 filiżanka 0,7
             Brukselka 1 filiżanka 0,8
             Buraki 1 filiżanka 0,6
             Oberżyna 1 filiżanka 0,8
             Marchew 1 filiżanka 1,4
             PDF created with pdfFactory Pro trial version www.pdffactory.com
             186
             Seler naciowy 3 łodygi 0,5
             Ogórek 1 średni 0,5
             Sałata 1 średnia porcja 0,2
             Pomidor 1 średni 0,5
             Ziemniak 1 średni 2,0
             Pochrzyn (ziemniak „jam”) 1 średni 3,0
             Kukurydza świeża 1 duża kolba 2,5
             Kukurydza mrożona 1 mała kolba 1,5
             Groszek mrożony 2/3 filiżanki 1,0
             Awokado 1 duże 1,0
             Produkty mleczne
             Mleko pełnotłuste 1 filiżanka 1,0
             Mleko 2% 1 filiżanka 1,0
             Czekolada do picia 1 filiżanka 2,8
             Jogurt owocowy chudy 250 g 3,9
             Jogurt pełny naturalny 1 filiżanka 1,0
             Twaróg 1 ½ filiżanki 1,0
             Ser cheddar 340 g 0,2
             Ser muenster 340 g 0,2
             Ser „Monterey Jack“ 340 g 0,2
             Zupy puszkowane
             Rosół z makaronem 1 filiżanka 1,5
             Fasolowa 1 filiżanka 2,5
             Z soczewicy 1 filiżanka 2,0
             Jarzynowa na wołowinie 1 filiżanka 1,4
             Napoje
             Sok jabłkowy 250 g 2,4
             Sok pomarańczowy 250 g 2,2
             Sok grejpfrutowy 250 g 1,8
             Coca-Cola 250 g 2,3
             PDF created with pdfFactory Pro trial version www.pdffactory.com
             187
             Sprite 250 g 2,2
             Herbata 250 g 0,0
             Kawa (bez cukru) 1 filiżanka 0,0
             Piwo (jasne) 1 szklanka 1,0
             Wino 1 kieliszek 0,8
             Wódka 125 g 0,0
             Kakao rozpuszczalne 1 porcja 2,5
             Dania dla niemowląt
             Fasolka szparagowa 125 g (1 słoiczek) 0,3
             Kurczak z ryżem 125 g 1,0
             Marchewka 125 g 0,6
             Przecier owoc
              • ola_fatyga Re: Ograniczanie węglowodanów 22.08.18, 22:39
               snakelilith napisała:
               "A ja jestem szczupła i żrę węglowodany."

               Ty jestes jak jak jasno świecąca Venus na gwiazd firmamencie. Pospolita "ulica" czy to w Polsce czy Niemczech wygląda o wiele mniej korzystnie...juz nastolatki mają opony, a po cztedziestym roku zycia to juz dramat. Ale wiem, na emamie to same mis universum